• Święta Majowe

  29 kwietnia 2022r. w Szkole Podstawowej w Niechorzu odbył się uroczysty apel poświęcony majowym świętom, bowiem na początku tego miesiąca obchodzimy kilka ważnych rocznic upamiętniających wydarzenia historyczne. Są to : 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej oraz najważniejsze - Święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie mieli możliwość zastanowienia się nad tak ważnymi słowami, jak: Bóg, Honor, Ojczyzna, a także zrozumieć, jak istotnym wydarzeniem dla Polaków było uchwalenie konstytucji w 1791 roku, dokumentu, który zawierał prawa i obowiązki obywateli oraz określał ustrój państwa. Informacje historyczne przeplatane były pięknie recytowanymi wierszami i odśpiewanymi pieśniami o tematyce patriotycznej i historycznej.

 • Lekturiada - w poszukiwaniu urody słowa.

  W naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania. Wzięło w nim udział 19 uczestników z klas I-III i IV-VII. Lektorzy zaprezentowali fragmenty lektury, wybranej w drodze głosowania przez uczniów szkoły.

  Wyniki konkursu w klasach I-III

  1 miejsce - Pola Sobestjańska

  wyróżnienie - Hubert Topola

  Wyniki konkursu w klasach IV-VII

  1 miejsce - Lena Brodzińska

  Wyróżnienie - Zofia Kuciak, Amelia Stężycka

  Laureatka konkursu klas starszych będzie reprezentowała szkołę w Wielkim Finale Lekturiady w Szczecinie.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

 • Dzień Ziemi

  Dbanie i troska o środowisko są niezwykle ważne, a coroczne akcje przypominają nam, że  jesteśmy odpowiedzialni za przyszłość naszej planety.

  W tym roku zadbaliśmy o różnorodność biologiczną, czyli rozmaitość form życia występujących na Ziemi. Im więcej gatunków występuje w danym ekosystemie, tym bardziej ten ekosystem jest odporny na wszelkie zakłócenia.

  Uczennice i uczniowie naszej szkoły sadzili krzewy owocowe – agrest, porzeczki, drzewka owocowe – czereśnię i brzoskwinię, róże i cis pospolity. Przyczyniliśmy się do zwiększenia bioróżnorodności w naszym szkolnym sadzie.

  Niedługo rośliny zakwitną, odwiedzą je owady zapylające, żeby wykonać swoją ważną pracę, której efektem będą przepyszne, słodkie owoce.

 • EkoMisja w podstawówkach

  W I semestrze tego roku szkolnego uczennice i uczniowie klas I – III, IV – VI uczestniczyli w cyklu spotkań w ramach projektu Federacji Banków Żywności – „EkoMisja w podstawówkach”.

  Celem programu jest propagowanie działań zmierzających do ochrony środowiska naturalnego poprzez niemarnowanie żywności, rozsądne kupowanie i wielokrotne wykorzystywanie różnych produktów.

  Efektem tych działań są prace plastyczne dzieci klas młodszych, a także zbiór przepisów na potrawy, które można zrobić z produktów pozostałych z innych posiłków. Przepisy te przygotowali uczniowie z klas IV – VI.

  Prezentacja w wykonaniu naszych uczniów do obejrzenia poniżej.

 • Konkurs wiedzy o rybach i rybie w diecie.

  Finał konkursu wiedzy o rybach i rybie w diecie w ramach projektu - Wolin z rybą na talerzu, odbył się w piątek 03.12.2021 roku w jednej ze szkół w Wolinie. Nasi finaliści – Ernest Moskalonek (klasa IV), Miłosz Dwulit (klasa VI) i Jan Leper (klasa VI) rozwiązywali test dotyczący ryb żyjących w naszych wodach.

  Jan Leper zajął II miejsce.

  Laureaci i finaliści otrzymali wspaniałe indywidualne nagrody.

  Nasi finaliści wywalczyli również voucher dla szkoły na pomoce naukowe.

  Gratulujemy sukcesu!

 • 11 listopada - Święto Niepodległości

  10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły mieli przyjemność obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów klas IV, V i VI. Czwartoklasiści wcielili się w role aktorów, a ich starsi koledzy zaprezentowali polski taniec narodowy – polonez. Całość dopełniły współczesne oraz tradycyjne pieśni o tematyce  patriotycznej oraz prelekcja Mai z klasy VII. Nasi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a po uroczystości na szkolnym korytarzu dało się słyszeć liczne komplementy. To wydarzenie wprowadziło nas w nastrój wspólnego świętowania i przypomniało nam o pięknie polskiej kultury.

 • Konkurs "Moja domowa biblioteczka" rozstrzygnięty

   

  05.11.2021r. zostały rozdane nagrody uczniom, którzy wzięli udział w fotograficznym konkursie bibliotecznym – „Moja domowa biblioteczka”.

  W kategorii klas I-III:

  I miejsce: Pola Sobestjańska –

  II miejsce: Julia Sołowiej

  III miejsce: Ania Skukowska

  Upominki otrzymały również

  - Aleksandra Skoczeń

  - Aleksandra Bagan

   

  W kategorii klas IV-VIII

  I miejsce: Oliwia Zelwak

  II miejsce: Lena Brodzińska

  II miejsce: Natalia Mickiewicz

   

  Upominki otrzymali także

  - Maja Kozłowska

  - Ernest Moskalonek

  - Dariusz Skoczeń

  - Filip Smok

   

  Uczennicom i uczniom, którzy pochwalili się swoimi domowymi biblioteczkami serdecznie gratulujemy!

 • Śniadanie daje moc

  8 listopada 2021 roku najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Niechorzu przyłączyli do ogólnopolskiej  akcji ŚNIADANIE DAJE MOC.

 • Konkurs wiedzy o rybach i rybie w diecie

  W październiku 2021r. przystąpiliśmy do „Konkursu wiedzy o rybach i rybie w diecie”. Organizatorem Konkursu jest Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków. Jego cel to propagowanie wiedzy na temat zrównoważonego rybołówstwa, a także motywowanie uczniów i rodziców do częstszego sięgania po produkty z ryb.

  Uczniowie klas IV, V i VI, którzy zgłosili się do konkursu otrzymali ciekawe zestawy upominkowe. Przed nimi zgłębianie wiedzy o rybach Zalewu Szczecińskiego i Morza Bałtyckiego, rybołówstwie i rybach w diecie.

  Uczestnikom konkursu życzymy dobrej zabawy podczas przygotowań do konkursu.

  Powodzenia!

 • Jesienna zabawa pod chmurką

  W imieniu uczniów i dzieci przedszkolnych, serdecznie dziękuję członkom Rady Rodziców, rodzicom dzieci z poszczególnych klas i grup przedszkolnych zaangażowanym w organizację imprezy oraz Radzie Sołeckiej Niechorza z panem sołtysem Wojciechem Pawlukiem vel Mikołajczuk na czele, za zorganizowanie wspaniałej JESIENNEJ ZABAWY POD CHMURKĄ. Było wspaniale, już nie możemy się doczekać kolejnych imprez rodzinnych.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dnia 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole tradycyjnie to również dzień pasowania na ucznia.

  Tegoroczne pierwszaki przyrzekły, że będą pilnymi uczniami i godnie będą reprezentowały swoją szkołę.

  Przygotowały występ artystyczny, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Rada Rodziców, Sołtys oraz uczniowie klasy drugiej podarowali im świetne upominki. Pani dyrektor wraz z wychowawczynią wręczyły dyplomy i legitymacje szkolne. Na uczniów w ich sali czekała przepyszna niespodzianka, przygotowana przez ich kochających rodziców.

  W konkursie organizowanym przez Samorząd Uczniowski tytuł Najfajniejszego Nauczyciela ZSP w Niechorzu powędrował do pana Marka Sobkowiaka.

 • Mandragora

  4 października 2021 roku uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w wycieczce do Parku Edukacji i Rekreacji Mandragora. Park ten mieści się na terenie Szkółki Roślin Ozdobnych
  w Gąbinie koło Trzebiatowa nad Regą.

  Dzieci brały udział w wielu atrakcjach, począwszy od gry leśnej, poprzez poznanie zrekonstruowanego miejsca słowiańskiego kultu, kurhanu i półziemianki z epoki brązu. Czerpały energię z ziemi i piramidy energetycznej, odwiedziły naturalną motylarnię
  i domek dla owadów, odszukały swój celtycki horoskop drzew. Przeszły przez chatę czarownicy i pełną wrażeń wszelakich ścieżkę zmysłów.  Poznały także ciekawe rośliny i ich znaczenie. Na zakończenie pobytu w Mandragorze, każdy mógł spędzić miło czas przy ognisku i upiec sobie pyszne kiełbaski.

  Wszyscy zadowoleni, z zakupionymi ciekawymi roślinami ogrodowymi, wrócili do szkoły.

 • Wycieczka rowerowa klasy VIII

  Klasa 8 rozpoczęła październik od wycieczki rowerowej do Mrzeżyna. Dopisała piękna pogoda i świetne humory. Uczniowie aktywnie spędzili czas, naładowali akumulatory i są gotowi na wyzwania, jakie czekają na nich w tym roku szkolnym

 • Powiatowe biegi przełajowe w Płotach

  29 września odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe w Płotach. Naszą szkołę reprezentowali:

  Aleksandra Głębikowska

  Lena Brodzińska

  Alicja Maślona

  Jakub Polasik

  Jakub Toda

  Aleksandra Pabin

  Dariusz Skoczeń

  Marta Mucha

  Amelia Lipiecka

  Piotr Kuliński

  Sylwester Olejniczak

  Julia Makowska

  Malwina Krzywińska

  Najlepszy wynik osiągnął Darek Skoczeń, który zajął 3 miejsce.

  Gratulujemy!

 • Dzień Chłopaka

  Fotorelacja 

 • Sprzątanie świata

  Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do akcji Sprzątanie Świata, a tegoroczne hasło kampanii brzmi "Myślę, więc nie śmiecę " Jest to dla nas wszystkich wspólna lekcja, która ma na celu promowanie dbania o nasze środowisko oraz świadome ograniczanie wytwarzanych odpadów. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły spisali się wzorowo.

 • I Mistrzostwa Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Niechorzu w biegach przełajowych

  23.09. 2021r. odbyły się I Mistrzostwa Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Niechorzu zorganizowane przez Bogusława Barańskiego, nauczyciela wf w naszej szkole.

  Poniżej prezentujemy wyniki i zdjęcia z tego wydarzenia.

  Przedszkolaki

  Dziewczęta 3-4 latki

  1m.Julia Grzesik

  2m.Michalina Klukowska

  3m.Nadia Zelwak

  Chłopcy3-4latki

  1m.Antoni Dejnakowski

  2m.HenrykMajchrzak

  3m.Patryk Wołodkiewicz

   

  Klasa 0

  Dziewczęta

  1m.

  Julia Brzezińska

  2m.Jagoda Naks

  3m.Łucja Starczewska

   

  Chłopcy

  1m.Tymon Krzywański

  2m.Oskar Woźniewicz

  3m.Stanisław Łągiewka

   

  Klasy 1-2

  Dziewczęta

  1m.Julia Sołowiej

  2m.Anna Skukowska

  3m.Zofia Frąckowiak

  Chłopcy

  1m.Alex Dębowski

  2m.Franciszek Ratajczak

  3m.Leon Kostrubiec

   

  Klasy 3-4

  1m.Malwina Krzywańska

  2m.Aleksandra Lewicka

  3m.Sara Woźniewicz

  Chłopcy

  1m.Darek Skoczeń

  2m.Ernest Moskalonek

  3m.Jakub Polasik

   

  Klasy 5-6

  Dziewczęta

  1m.Lena Brodzińska

  2m.Amelia Stężycka

  3m.Laura Robakowska

  Chłopcy

  1m.Jakub Toda

  2m.Jan Wąsikowski

  3m.Wiktor Wierzbicki

   

  Klasy 7-8

  Dziewczęta

  1m.Dominika Dziuba

  2m.Hanna Stobiecka

  3m.Oliwia Jędrzejowska

  Chłopcy

  1m.Krystian Buława

  2m.Jakub Serbin

  3m.Dominik Wąsikowski

   

  Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 • Wycieczka do parku MANDRAGORA

  15 września 2021 roku uczniowie klas  I, II i III  pod opieką  swoich nauczycieli brali udział w wycieczce do Parku Edukacji i Rekreacji, który znajduje się na terenie Szkółki Roślin Ozdobnych w Gąbinie, koło Trzebiatowa.  

  Park Mandragora to cudowne miejsce na świecie. Uczniowie nie mogli narzekać na nudę. Mieli okazję do kontaktu z przyrodą, naturą, historią, relaksacją i naturoterapią. Warsztaty leśne, ścieżka zmysłów, pieczenie kiełbasek nad ogniskiem i zabawy na powietrzu to nie jedyne atrakcje, które tam na nich czekały. Dużo radości sprawiła gra terenowa „Szukanie skarbu Mandragory”, zwiedzanie parku i pokoi tematycznych, woliery z wiewiórkami, poznawanie horoskopu celtyckiego, rekonstrukcji kurhanu z epoki brązu, uroczyska z magicznym drzewem i wiele, wiele innych. Wizyta w parku wzbogaciła wiedzę uczniów na temat ziół i otaczających nas roślin. Było mnóstwo emocji, rywalizacji i radości. Dopisała nam nawet pogoda. Było super. Zmęczeni, ale  podekscytowani i bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

   

 • Klasa I na lodach

  Na zaproszenie pana Michała Szymańskiego klasa I wybrała się do świata rozkoszy swojego podniebienia. Lody… to chyba to, co dzieci lubią najbardziej…

 • Klasa II wita nowy rok szkolny

  Klasa II wita nowy rok szkolny 2021/2022 lodami, zabawą i uśmiechem.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niechorzu
  ul. Szczecińska 6
  72 - 350 Niechorze
 • 91 38 63 427
  515 304 379

Galeria zdjęć