• Sprzątanie świata

  18 września kolejny raz braliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Z wielkim zaangażowaniem uczniowie przystąpili do oczyszczania terenów zielonych w Niechorzu. Sprzątali okolice szkoły, pobocza ścieżki rowerowej przy J. Liwia Łuża, las przy ulicy Leśnej. Zbierając odpady dzieci uczyły się prawidłowo je  segregować – szkło do worków zielonych, papiery do niebieskich, opakowania plastikowe i puszki aluminiowe do worków żółtych.

  Zadowoleni z udziału w akcji, ze świadomością dbałości o czystość planety uczniowie wrócili do szkoły.

 • Dziękujemy!

  Szanowna Pani Dyrektor, kochana Pani Kasiu, drodzy nauczyciele i pracownicy szkoły, pragniemy podziękować wam za opiekę, troskę, zaangażowanie i wiedzę, którą nam przekazywaliście.

  Wiemy, czasami byliśmy niegrzeczni i za to szczerze przepraszamy.

  Nauczyliście nas, że ciężką pracą osiągniemy sukces. Mamy nadzieję, że kiedyś będziecie
  z nas dumni.

  Pamięcią i wspomnieniami zawsze będziemy wracać do tych, którzy okazali nam serce, którzy byli przy nas mimo porażek.

  Trudno nam się z Wami rozstać bez pożegnania, więc jeszcze raz za wszystko DZIĘKUJEMY!

  Uczniowie klasy 8

 • Zakończenie roku szkolnego 2019-2020

  Drodzy Uczniowie i Rodzice!

   

  Zakończony rok szkolny był dla nas wszystkich wyjątkowo trudny, ale też wzbogacił nas w nowe doświadczenia. Jako uczniowie musieliście bardziej się usamodzielnić i nauczyć organizować oraz planować swoją pracę –  i to akurat plus tej całej sytuacji. Z drugiej jednak strony jesteśmy świadomi, że brak bezpośredniego kontaktu z nauczycielami, bezpośredniego uczestnictwa w zajęciach, brak kontaktu z zespołem klasowym – to aspekty, które okazały się niezwykle trudne zresztą nie tylko dla Was. Dziękujemy za Wasz aktywny udział w lekcjach online, systematyczne odsyłanie zadań swoim nauczycielom. Gratulujemy Wam wyników uzyskanych na świadectwie zakończenia roku szkolnego, zdobytych nagród oraz wyróżnień. Szczególne  gratulacje kierujemy do naszych tegorocznych Absolwentów. Pewnie dokonaliście już wyboru szkoły ponadpodstawowej – trzymamy kciuki za Wasze decyzje i życzymy powodzenia!  Podziękowania kierujemy w stronę rodziców, za trud włożony w przygotowanie Waszych dzieci do podjęcia nauki zdalnejwspieranie i pomaganie im w pokonywaniu trudności

  Na WAKACJE życzymy przede wszystkim udanego wypoczynku, wspaniałej pogody i chwili zapomnienia od trosk dnia codziennego. Pamiętajmy jednak, by w tym czasie  przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo – zarówno swoje jak i innych.  

  Klasy 1 - 2

  Klasa 4

 • Zakończenie roku szkolnego ósmoklasistów

  Tegoroczni absolwenci, podobnie jak pozostali uczniowie zakończyli nietypowy rok szkolny w wyjątkowy sposób, z zachowaniem reżimu epidemiologicznego.

  Ósmoklasiści po raz ostatni odebrali świadectwa w naszej szkole.

  Były gratulacje za wspaniałe wyniki w nauce , podziękowania za wspólnie spędzone lata. Nie obyło się bez emocji i wzruszeń.

  Życzymy naszym absolwentom wielu sukcesów i trafnych decyzji w kolejnych etapach życia.

 • Zakończenie I etapu edukacji klasy trzeciej

  Trzecioklasiści zakończyli rok szkolny, wszyscy otrzymali promocję do klasy czwartej. Najbardziej pracowici otrzymali medale i statuetkę,,Uczeń na medal". Byli też tacy, którzy aktywnie angażując się w różne akcje prowadzone przez szkołę otrzymali statuetki i medale ,,Uczeń społecznik na medal". Każdy odniósł sukces na miarę swoich możliwości i wszystkim Wam gratuluję. Dzieciom, rodzicom z całego serca dziękuję za te trzy cudowne lata. Powodzenia!

  Agnieszka Sołowij-Kleban

  wychowawca klasy

 • Egzamin

  Egzamin ósmoklasisty odbył się w tym roku w wyjątkowy sposób. Nasi uczniowie, nieco zestresowani, w maseczkach i rękawiczkach przystąpili do najważniejszego testu, który wieńczy ten etap edukacji.

  Jesteśmy pewni, że świetnie przygotowani uczniowie poradzili sobie z poleceniami i zadaniami ujętymi w arkuszach egzaminacyjnych.

 • Dzień Matki

  Święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich mam. My to święto obchodzimy 26 maja. Z tej okazji życzymy wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, spełnienia, pociechy ze swoich dzieci, łez tylko z radości i wszelkiej szczęśliwości! 🌹

 • Święta majowe

  Z okazji Dnia Flagi i Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja uczniowie naszej szkoły uczcili zbliżające się święta, przesyłając zdjęcia w biało – czerwonych barwach i naszą polską flagą.

 • Zasługi i dokonania Leonida Teligi

  Miesiąc maj to wyjątkowy czas dla naszej szkoły. Pomimo nauki zdalnej warto sobie przypomnieć i uświadomić dokonania i rejs naszego patrona szkoły Leonida Teligi. Nasz patron jako pierwszy Polak i pierwszy Słowianin okrążył samotnie ziemię pod żaglami, wpisując się na bardzo krótką listę żeglarzy, którzy dokonali tego wcześniej.

  https://www.onet.pl/?utm_source=l.facebook.com_viasg_podroze&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=64786f1e-5a62-4840-b49a-d03e43ffd26e&sid=459e5dc7-ef0c-4bea-8123-4dc270735c66&utm_v=2&fbclid=IwAR3BYtNlJzKDDIntlTS-bCFxc2t2jLRI9wDWmW-Mjl6dFjMRuLy3i0wH-ew

   

 • Uzyskanie tytułu laureata z języka angielskiego

  Miło jest nam poinformować, że uczeń naszej szkoły, Karol Kleban, uzyskał tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego. Karol uzyskał najwyższą liczbę punktów spośród wszystkich uczestników konkursu.

  Zdobyty tytuł laureata daje Karolowi pierwszeństwo w wyborze szkoły ponadpodstawowej oraz zwalnia go z pisania egzaminu ósmoklasisty z części, język obcy nowożytny (jest to równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku).

  Serdecznie dziękujemy i gratulujemy Karolowi, jego rodzicom oraz p. Joannie Żoła.

 • Wokół Konstytucji 3 Maja

   

                Już listopadzie 2018 roku świętowaliśmy bardzo ważną rocznicę odzyskania niepodległości, a już za kilka miesięcy w sierpniu 2020 roku będziemy wspominać zwycięstwo w bitwie warszawskiej 1920 roku, które pozwoliło naszym przodkom obronić wywalczoną niepodległość. Uchwalenie przez polski sejm w dniu 3 maja 1791 roku Ustawy Rządowej, czyli konstytucji miało na celu uratowanie niepodległości zagrożonej przez Rosję i Prusy. My dobrze wiemy, że za rok będzie Targowica, przegrana wojna z Rosją i w efekcie drugi rozbiór w 1793. Wiemy również , że w 1794 roku katastrofą zakończy się powstanie kościuszkowskie i w 1795 roku Austria, Prusy i Rosja ostatecznie w wyniku trzeciego rozbioru dokonają likwidacji Rzeczypospolitej. Ale, czy to  oznacza, że możemy postawić pytania: Czy były potrzebne reformy z konstytucją, skoro dały tylko klęski i upadek państwa? Było to pytania pozbawione słuszności, ponieważ nasi praojcowie ratowali chylącą się ku upadkowi Ojczyznę w niezwykle skomplikowanej sytuacji międzynarodowej, już po pierwszym rozbiorze gdy kraj był kontrolowany przez Rosję. Wielką zasługą króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i jego współpracowników na czele z Hugonem Kołłątajem było stworzenie prawa nowoczesnego, pierwszego w Europie, nowoczesnej konstytucji gwarantującej skuteczne funkcjonowania państwa i naruszającej stary, feudalny porządek społeczny. Wielkim krokiem naprzód, ku budowie nowoczesnego społeczeństwa były prawa przyznane mieszczanom i zauważenie chłopów.

                Zauważamy wielkie dokonania, odwagę i kontynuację reform przez cztery lata obrad sejmu, który zebrał się w Warszawie jesienią 1788 roku i wykorzystując sprzyjającą sytuację międzynarodową rozpoczął i wprowadzał reformy. Należy jednak pamiętać jakim społeczeństwem byli mieszkańcy dawnej Rzeczypospolitej. Wielką rolę odgrywali magnaci, konserwatywna szlachta, słabe mieszczaństwo i chłopi, najczęściej pozbawieni wolności osobistej, chłopi pańszczyźniani. Poziom szkolnictwa fatalny, nieliczne szkoły z warszawską Szkołą Rycerską o której głośno w każdym podręczniku nie mogą zniekształcić rzeczywistej sytuacji. Efekty działań Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w świecie ministerstwa edukacji były widoczne, ale dopiero po rozbiorach. A jednak stosunkowo nieliczna grupa dokonała wielkich rzeczy kierując się szczerym patriotyzmem. Konstytucja 3 maja obowiązywała krótko, ale przekonała pokolenia żyjące w XIX wieku i później, że Polacy mogą, nie zrezygnują i zrobią wszystko, że mimo przeciwności niepodległość kraju jest i będzie dobrem najwyższym. Żyjąc w niepodległym i bezpiecznym kraju, zapominamy często o tym, że dobro wolności i niepodległości jest i będzie tym, o co należy dbać i co należy pielęgnować. Już w szkole powinniśmy zdobywać wiedzę i umiejętności pozwalające na rozwój kraju i tym samym, dla przeciętnego Polaka na spokojne i dostatnie życie. Będąc uczniami zdobywając wiedzę i umiejętności powinniście dążyć do doskonałości, do uzyskiwania takich ocen, które w opinii rodziców i nauczycieli są najwyższe z możliwych jakie możecie uzyskać. Tak nasi praojcowie próbujący ratować ginącą Ojczyznę u schyłku XVIII wieku wzbili się na szczyty własnych możliwości podobnie możecie i Wy, zdobywając dla siebie i kraju wiedzę i umiejętności.

   

                                                  Marek Sobkowiak.

   

 • Konkurs historyczny z okazji 3 Maja

 • Dzień Ziemi

  Hasło i motyw przewodni w tym roku -

  „Działania na rzecz ochrony klimatu”

   

  Każdego roku, odkąd obchodzimy Dzień Ziemi, 22 kwietnia promuje się działania na rzecz ochrony przyrody. Działania te mają na celu uświadomienie ludziom problemów związanych z zanieczyszczeniem środowiska,  zanieczyszczeniem odpadami wykonanymi z tworzyw sztucznych, wymieraniem gatunków lub brakiem wody w wielu rejonach świata.

  Każdy z nas może dbać o środowisko, stosując się do podstawowych zasad, czyli:

  - korzystaj z opakowań wielokrotnego użytku;

  - zrezygnuj lub ogranicz korzystanie z opakowań plastikowych;

  - oszczędzaj wodę i energię elektryczną;

  - kupuj rozsądnie;

  - segreguj odpady;

  - sadź rośliny w ogrodzie, w domu (w doniczce), na działce i gdzie tylko chcesz lub możesz.

  Rok 2020 jest wyjątkowy, z powodu epidemii koronawirusa COVID-19, inicjatywy i wydarzenia ekologiczne  związane z Dniem Ziemi zostały ograniczone i odbywać się będą w Internecie.

  22 kwietnia można wziąć udział w warsztatach i wykładach on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu” – www.dzienziemiwmk.pl .

  Proponuję także: http://mediapl-ngc.natgeotv.com/93646-przyszlosc-zielonej-planety-oczami-ekspertow-obchody-50-rocznicy-dnia-ziemi-z-national-geographic

  Dbając o środowisko, dbasz o siebie i przyszłe pokolenia!

  Katarzyna Pawłowska

 • Aktywnie w domu

 • Powiatowe eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego

  W sobotę, 07 marca 2020r. w Gryfickim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie tym wzięło udział 38 uczestników z powiatu gryfickiego, w trzech kategoriach wiekowych ( kl. I-III, IV-VI, VII-VIII). Recytatorzy byli bardzo dobrze przygotowani, co wpłynęło na wysoki i niezwykle wyrównany poziom przeglądu.

  Naszą szkołę reprezentowały :

  Oliwia Lewandowska z kl. I,

  Aleksandra Lewicka z kl. II,

  Lena Brodzińska z kl. IV,

  Maja Marcinkowska z kl. V,

  Julia Michowska z kl. VII,

  Zofia Zelwak z kl. VII.

  Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich uczestników wytypowała laureatów, którzy będą reprezentowali powiat gryficki  w przeglądzie wojewódzkim w Szczecinie. 

  Po laur zwycięstwa sięgnęła uczennica naszej szkoły Zofia Zelwak.

  Ponadto wyróżnienia miejscowe otrzymały:  Aleksandra Lewicka i Maja Marcinkowska.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Zosi życzymy dalszych  sukcesów.

 • Zmiana terminu konkursu "MAMY TALENTY"

  Termin konkursu "Mamy Talenty" został wstępnie przesunięty na maj. Dokładną datę podamy Państwu w oddzielnym  komunikacie.

 • "TROPEM WILCZYM", BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

  1 marca br. po raz dziesiąty obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tak ważnym dniu nie mogło nas zabraknąć. Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w biegu ,,TROPEM WILCZYM" organizowanym w Trzebiatowie. Brać uczniowską reprezentowali: Franciszek Kleban kl. IV, Maja Marcinkowska kl. V, Marta Mucha kl. V, Oliwia Jędrzejowska kl. VI, Adam Kopeć kl. VII.

  Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i fotorelację.

 • Gminny Konkurs Recytatorski

  27 lutego odbył się konkurs recytatorski dla uczniów szkół podstawowych z Rewala, Pobierowa oraz Niechorza. W trzech kategoriach wiekowych: kl.I-III, IV-VI oraz VII-VIII, w szranki o miano najlepszego recytatora stanęło bez mała pięćdziesięcioro zdolnych i odważnych młodych ludzi:)

   

  Przy ocenie występów brano pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę języka oraz ogólny wyraz artystyczny. W jury zasiadły: Barbara Kral, Martyna Sałek oraz Sandra Dąbrowska.

   

  W kategorii I – dzieci z klas I-III nagrodzono:

  1. Aleksandra Lewicka – I miejsce

  2. Paulina Strumińska – II miejsce

  3. Oliwia Lewandowska – III miejsce

  Malwina Krzywańska – wyróżnienie

  Eryk Emski – wyróżnienie

   

  W kategorii II – dzieci z klas IV-VI nagrodzono:

  1. Maja Marcinkowska – I miejsce

  2. Lena Brodzińska – II miejsce

  3. Agata Sawuła – III miejsce

  Laura Robakowska – wyróżnienie

  Maria Faedda – wyróżnienie

   

  W kategorii III – dzieci z klas VII – VIII nagrodzono:

  1. Zofia Zelwak – I miejsce

  2. Julia Michowska – II miejsce

   

  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom, słodki poczęstunek oraz upominki ufundowane przez firmę Gaz-System głównego wykonawcę gazociągu Baltic Pipe. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie wszystkich uczestników do konkursu.

   

  GRATULUJEMY wszystkim recytatorom, dziękując za pracę włożoną w naukę i interpretację utworów.

 • Ukończyliśmy I moduł ogólnopolskiego programu „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”

  Uczniowie klasy I i II zakończyli pracę z I modułem w ramach realizowanej  innowacji czytelniczej. Do przeczytania wybrali książkę pod tytułem „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek( czterech prawych i sześciu lewych)”. Z ogromnym zainteresowaniem poznawali kolejne historie  mądrych i odważnych skarpetek. Do przeczytania kolejnych fragmentów lektury zaprosili : panią Anię, panią Anetę i panią Kasię. Było to jedno z zadań, które wykonali w ramach projektu. Kolejne zadania to:

  - pokolorowanie i ozdobienie okładki Lekturników,

  - uzupełnienie w Lekturnikach stron związanych z przeczytaną lekturą (metryczka),narysowanie głównego bohatera, opisanie najciekawszej przygody, zaprojektowanie  własnej gry na tablet z głównymi postaciami,

  - wykonanie zakładki do książki,

  - założenie w klasie kącika czytelniczego oraz umieszczenie tablicy z informacjami o realizowanym projekcie,

  - wykonanie plakatu zachęcającego do przeczytania książki.

  Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania projektowe. Po ich ukończeniu  opiekunowie opracowali sprawozdania z ich realizacji. W styczniu każda klasa otrzymała od organizatora projektu potwierdzenie ukończenia I modułu.

  Teraz czas przystąpić do pracy nad zadaniami z modułu II – „Zwierzęce lekturki spod chmurki”.

                                                                                                                                                          Elżbieta Jasińska

                                                                                                                                                        Jolanta Domańska

 • Dzień Babci i Dziadka

  ”Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,

  lub gdy opowiadasz mi bajeczki.

  Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz

  i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.

  Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,

  po prostu kocham Cię ogromnie!”

  Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas...

   

   

  27 stycznia 2020 r. w naszej szkołę zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Dziadkowie uczniów z klas I-III.

  Były wiersze, piosenki i prezenty. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryjąc przy tym wzruszenia.

  Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

  Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas.

                                                                                     Jolanta Domańska

  Elżbieta Jasińska

  Agnieszka Sołowij-Kleban

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niechorzu
  ul. Szczecińska 6
  72 - 350 Niechorze
 • 91 38 63 427

Galeria zdjęć