• Dzień Wiosny

 • Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego ,,Strażak w akcji"- etap powiatowy.

  Uczniowie z naszej szkoły wzięli liczny udział w konkursie plastycznym o pracy strażaków. Wybrane prace z etapu szkolnego trafiły do etapu powiatowego. W wyniku eliminacji powiatowych do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 10 najlepszych prac z nadesłanych 133 prac z całego powiatu gryfickiego. W gronie zwycięzców znalazły się aż trzy prace naszych uczennic: Laury Robakowskiej z klasy 7, Wiktorii Aleńkuć z klasy 8 i Oliwii Lewandowskiej z klasy 4. Wyróżnione prace będą braĺy udział w konkursie na etapie ogólnopolskim. Mnie jako nauczyciela plastyki cieszą szczególnie prace wykonane samodzielnie przez wszystkich uczniów na lekcjach plastyki. Prace, które nie zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego będą zaprezentowane na wystawie plastycznej w ośrodku Bażyna w Pogorzelicy i docenione. Zamieszczam zdjęcia prac plastycznych naszych uczniów, którzy wzięli udział w eliminacjach powiatowych.Poziom prac pod względem plastycznym I merytorycznym wysoki. Jestem bardzo dumna z waszej pracy i z wielką przyjemnością zamieszczam poniżej wasze prace.

  Tatiana Sztukin

   

 • Układ Słoneczny

  Piękne modele w wykonaniu uczniów klasy drugiej stanęły w holu naszej szkoły.

 • Tajemnicza podróż do krainy Narnii

  Tajemnicza podróż do krainy Narnii? To proste! Dzięki magicznym szafom w wykoniu uczniów klasy V… Nie daj się długo prosić. Sprawdź co jest po drugiej stornie.

 • Wyniki konkursu plastycznego "Zima w lesie"

  Konkurs plastyczny ,,Zima w lesie" przeprowadzony przez Nadleśnictwo Gryfice rozstrzygnięty. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie kolejny raz zaprezentowali swoje prace plastyczne w konkursie związanym ze zmianami zachodzącymi w lesie. W konkursie plastycznym komisja dokonała oceny prac pod względem plastycznym i zgodności z tematyką. Spośród 244 nadesłanych prac jury wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach wiekowych. Przedstawiamy laureatòw konkursu z naszej szkoły:

  Kategoria wiekowa I-III

  II miejsce - Julia Sołowiej kl.3

  Kategoria wiekowa VII-VIII

  II miejsce - Zuzanna Olejniczak kl.8

  III miejsce - Laura Robakowska kl.7 i Marcelina Słota kl.8

  Wyróżnienia:

  Jan Leper kl.7

  Aleksandra Pawlik kl.7

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Nagrody i dyplomy wręczymy w miesiącu styczniu.

   

  Koordynator konkursu w szkole Tatiana Sztukin

 • Dzień babci i dziadka

  „Żyj nam, Babciu, tysiąc lat, bo bez Ciebie smutny świat! Niosę Ci bukiecik kwiatków, bo Cię bardzo kocham Dziadku!”

 • Szkolna Wigilia 2022

  Tegoroczne spotkanie wigilijne w naszej szkole było okazją do wysłuchania opowieści nie tylko o naszych staropolskich obyczajach. Dowiedzieliśmy się również w jaki sposób przygotowują się do świąt nasi sąsiedzi. Zaprezentowany został tradycyjny, niemiecki jarmark świąteczny oraz scenka z lubianej przez dzieci lektury pt. "Dzieci z Bullerbyn", pokazująca zwyczaje Szwedów. Uczniowie klas starszych przygotowali prawdziwą ucztę dla ducha. Pastorałki, przepięknie wykonane przez naszych uczniów, chwytały wszystkich za serca. Niespodzianką była ukraińska, bożonarodzeniowa pieśń pt. "Szczedryk" w wykonaniu dzieci z Ukrainy.

  Nasi najmłodsi uczniowie fantastycznie zaprezentowali się w przedstawieniu bożonarodzeniowym, czyli tradycyjnych jasełkach. Podczas uroczystości nie zabrakło chwil radości i wzruszeń.

  Po zakończeniu części artystycznej cała społeczność uczniowska oraz zaproszeni goście, dzieląc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia i usiedli przy przepięknie udekorowanych stołach do wigilijnego obiadu.

 • Spotkanie z Antonim Pawłowskim

  W piątek 16 grudnia 2022 roku, odbyło się spotkanie z naszym absolwentem Antonim Pawłowskim, kulturystą i studentem Dietetyki Sportowej na Uniwersytecie Szczecińskim. Antoni w swojej dyscyplinie osiąga sukcesy światowe i ogólnopolskie.

  Podczas spotkania z klasami VI - VIII, poruszane były tematy dotyczące zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania i jego wpływu na funkcjonowanie ciała człowieka i jakość życia oraz zagadnienia związane z możliwością rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

 • Pierwsza pomoc w klasach I - III

  Wśród uczniów klas I-III odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadzili strażacy z OSP w Niechorzu – panowie: Marcin, Sebastian i Jacek. Podczas spotkania dzieci poznały zasady jakimi należy się kierować w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze, np. podczas zasłabnięcia lub zakrztuszenia się. W trakcie spotkania uczniowie ćwicząc układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz resuscytację na fantomie, mogli poczuć się jak prawdziwi ratownicy. Utrwalili również znajomość numerów alarmowych. Bardzo dziękujemy naszym gościom za przekazanie dzieciom tak ważnych i istotnych informacji oraz umiejętności praktycznych, które w przyszłości mogą zaowocować uratowaniem komuś życia.

 • Mikołajki

  „Jedzie święty Mikołaj,

  białą brodą świeci.

  Worek z prezentami

  ma dla grzecznych dzieci.”

  Ho, ho, ho! Czy są tu grzeczne dzieci? Tak przywitał dzisiaj przedszkolaki i uczniów gość specjalny – święty Mikołaj. Już od rana dzieci wypatrywały go przez okna. I on przybył, a właściwie przyjechał wozem strażackim, z sympatyczną Śnieżynką i workami pełnymi prezentów. Podziękowaliśmy Mikołajowi za wizytę mlekiem, ciasteczkami i piosenką. Zrobiliśmy sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

  Uśmiechom i radości nie było końca, co widać na zdjęciach.

 • Andrzejki 2022

  Bal andrzejkowy to przede wszystkim czary i magia. Pozmieniane na tę okoliczność sale lekcyjne zaskoczyły nie tylko uczniów ale i nauczycieli. Rodzice klasy trzeciej zadbali o przepyszne zaplecze kulinarne. Wszyscy, którzy brali udział w balu bawili się świetnie.

 • Konkurs wiedzy o rybach i rybie w diecie

  Uczestnicy II konkursu o rybach i rybie w diecie są po drugim etapie konkursu. 25 listopada 2022 roku w Szczecinie nasze drużyny rozwiązywały testy dotyczące znajomości ryb. Do Wielkiego Finału, który odbędzie się 1 grudnia 2022 roku w Wolinie, dostali się:

  klasy 4-6:

  Maja Kozłowska

  Ernest Moskalonek

  Wiktor Wierzbicki

  klasy 7-8:

  Miłosz Dwulit

  Jan Leper

  Wiktor Ciszek

 • Dzień Pluszowego Misia

  W poniedziałek, 28.11.2022 r. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczennicei uczniowie wszystkich klas przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszowe misie. Przytulanki wzięły udział w plebiscycie na najbardziej ukochanego misia. Wszyscy obecni tego dnia w szkole, oddali swój głos na wybranego pluszaka.

   

  Tytuł Najbardziej Ukochanego Misia zdobył miś Nataszy z klasy II.

 • Rajd rowerowy dla Polski Niepodległej

  Polska Niepodległa To hasło pod którym członkowie braci uczniowskiej przejechali 10,4km w 104 rocznicę odzyskania niepodległości Polski. W podniosłych nastojach odwiedziliśmy miejsca na ternie naszej gminy, które zostały odświętnie udekorowane. Dziękujemy za miłe chwile.

 • Święto Niepodległości

  W środę 9 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w świętowaniu Dnia Niepodległości. Apel związany historycznie i artystycznie z datą 11 listopada 1918 przygotowali uczniowie klas IV, V, VII, VIII. Radosnym, polskim akcentem rozpoczynającym uroczystość był krakowiak w wykonaniu pierwszaków. Biało-czerwone kotyliony na galowych strojach wniosły w naszą uroczystość podniosły i pogodny nastrój.

 • Jesień w lesie

  Wyniki konkursu plastycznego ,,Jesień w lesie" zorganizowanego przez Nadleśnictwo Gryfice. W konkursie wyłoniono laureatów spośród nadesłanych 495 prac z całego powiatu.Przedstawiamy poniżej laureatów i wyróżnionych uczniów z naszej szkoĺy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

  Kategoria wiekowa -Szkoła Podstawowa VII-VIII

  I miejsce Zuzanna Olejniczak kl.8

  II miejsce Paulina Chłopek kl.8

  II miejsce Wiktoria Aleńkuć kl.8

  III miejsce Laura Robakowska kl.7

  Kategoria wiekowa Szkoła Podstawowa IV-VI

  Wyróżnienie

  Pola Sobestjańska kl.4

  Kategoria wiekowa Szkoła Podstawowa I-III

  Wyróżnienie

  Aleksander Modzelewski kl.3

  W konkursie naszą szkołę reprezentowali także O.Lewandowska kl.4, Z.Kuciak kl.5, D.Skoczeń kl.5, N. Wyszyńska kl.7 oraz liczna grupa uczniów z klasy I-III.

  Gratulujemy uczniom sukcesów w konkursie a pozostałym uczniom dziękujemy za udział. Nagrody wręczymy wkrótce a wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie z klas IV-VIII otrzymali szóstki i dodatnie punkty. Pod podanym linkiem znajdują się wyniki konkursu.

  https://gryfice.szczecin.lasy.gov.pl/.../konkurs...

  Autor Tatiana Sztukin

 • II konkurs wiedzy o rybach i rybie w diecie

  W tym roku, po raz kolejny uczennice i uczniowie klas starszych biorą udział w II Konkursie wiedzy o rybach i rybie w diecie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pakiety startowe z ciekawymi prezentami przygotowanymi przez organizatora konkursu – Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków.

  Celem konkursu jest edukacja w zakresie zmian przyzwyczajeń żywieniowych na rzecz zwiększenia ilości ryb w diecie, zgodnie z zasadami zrównoważonego rybołówstwa. Nasi reprezentanci zgłębiają wiedzę dotyczącą charakterystyki ryb żyjących w wodach zalewowych, ich biologii, a także wpływu ich spożycia na zdrowie człowieka. Wiele ciekawych informacji na ten temat uczestnicy konkursu poznali podczas spotkania w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu.

 • Szkoła Pamięta 2022

  ,,Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

  Z tej okazji odbył się w szkole uroczysty apel podczas którego odczytano nazwiska nauczycieli i pracowników których już nie ma wśród nas. Minutą ciszy i modlitwą uczczono ich pamięć. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu pojechali na cmentarz w Niechorzu i Cerkwicy aby zapalić znicz i złożyć kwiaty na ich grobach.

 • Przerwa na czytanie

  Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie

  26 października 2022 r. braliśmy udział w akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających w czasie przerw między lekcjami.

  W wydarzeniu tym wzięły udział przedszkolaki, dzieci i młodzież szkolna, rodzice i babcie naszych uczennic i uczniów, nauczyciele i pracownicy szkoły.

  Akcja odbyła się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

 • Zabawa jesienna dla Leny

  Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i wszystkie osoby z wielkimi ! Rada Rodziców dziękuję za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę w czasie naszej "Jesiennej zabawy dla Leny"! Dzięki Waszym wielkim sercom udało się zebrać 5446,28 zł, które zostaną przekazane na leczenie naszej uczennicy Leny Szczepaniak! Kolejny raz, pokazaliśmy że w grupie siła i razem możemy przysłowiowe "góry przynosić"! Dziękujemy Panu Animatorowi, który umilil czas nieziemskim pokazem cyrkowym, Panu Tomaszowi za cudowną oprawę muzyczną, Pani Asi za wspaniałą Zumbę, Pani Anicie i Pani Sylwii za przepiękne rysunki na uśmiechniętych twarzach dzieci, Pani Magdzie za aromatyczna i pyszną zupę dyniowa, wszystkim rodzicom za przepyszne ciasta i pomoc przy organizacji oraz Paniom z obsługi szkoły i nauczycielom za niesamowite zaangażowanie!!! 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niechorzu
  ul. Szczecińska 6
  72 - 350 Niechorze
 • 91 38 63 427
  515 304 379

Galeria zdjęć