• Wycieczka do parku MANDRAGORA

  15 września 2021 roku uczniowie klas  I, II i III  pod opieką  swoich nauczycieli brali udział w wycieczce do Parku Edukacji i Rekreacji, który znajduje się na terenie Szkółki Roślin Ozdobnych w Gąbinie, koło Trzebiatowa.  

  Park Mandragora to cudowne miejsce na świecie. Uczniowie nie mogli narzekać na nudę. Mieli okazję do kontaktu z przyrodą, naturą, historią, relaksacją i naturoterapią. Warsztaty leśne, ścieżka zmysłów, pieczenie kiełbasek nad ogniskiem i zabawy na powietrzu to nie jedyne atrakcje, które tam na nich czekały. Dużo radości sprawiła gra terenowa „Szukanie skarbu Mandragory”, zwiedzanie parku i pokoi tematycznych, woliery z wiewiórkami, poznawanie horoskopu celtyckiego, rekonstrukcji kurhanu z epoki brązu, uroczyska z magicznym drzewem i wiele, wiele innych. Wizyta w parku wzbogaciła wiedzę uczniów na temat ziół i otaczających nas roślin. Było mnóstwo emocji, rywalizacji i radości. Dopisała nam nawet pogoda. Było super. Zmęczeni, ale  podekscytowani i bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

   

 • Klasa I na lodach

  Na zaproszenie pana Michała Szymańskiego klasa I wybrała się do świata rozkoszy swojego podniebienia. Lody… to chyba to, co dzieci lubią najbardziej…

 • Klasa II wita nowy rok szkolny

  Klasa II wita nowy rok szkolny 2021/2022 lodami, zabawą i uśmiechem.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

  Dzisiejszego dnia w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Przy tej okazji, tradycyjnie uczniowie pierwszej klasy z rąk swojej wychowawczyni i pani dyrektor otrzymali pamiątkowe teczki i słodkie niespodzianki. 
  W kilku słowach, przez nauczyciela historii, wspomniana została 82 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Wszyscy trzymamy kciuki aby rok szkolny 2021/2022 pozwolił nam spotykać się i uczyć w systemie stacjonarnym. Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów.

 • Zakończenie roku szkolnego 2020-2021.

  Świadectwa zostały rozdane. Życzymy wszystkim wesołych wakacji. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego pożegnaliśmy nauczycieli i pracowników naszej szkoły: Panią Zofię Lebiodę, Panią Elżbietę Jasińską, Panią Violettę Michowską, Pana Jerzego Hawrasza, Panią Zofię Kwiatkowską i Panią Grażynę Barańską. Dziękujemy za wieloletni trud, pasję i miłość do dzieci i do zawodu. Będzie nam Was brakowało. Życzymy, aby każdy nadchodzący dzień obdarzał Was zdrowiem i radością.

 • Pożegnanie absolwentów naszej szkoły.

  W czwartek 24 czerwca 2021r. odświętnie ubrani uczniowie klasy ósmej zakończyli edukację w Szkole Podstawowej im. Leonida Teligi w Niechorzu. Podczas uroczystego apelu otrzymali pamiątkowe teczki absolwentów oraz statuetki, a wyróżnieni dodatkowo listy pochwalne i stypendia Wójta Gminy Rewal. Rodzice absolwentów odebrali z rąk Pani Dyrektor oraz wychowawcy klasy podziękowania za pięcioletnią współpracę i pomoc. Uroczystość zakończyła się żartobliwym występem ósmoklasistów i pożegnalną piosenką.

  Naszym Absolwentom życzymy wielu sukcesów w życiu i w kolejnych etapach edukacji.

 • Egzamin ósmoklasisty

  Trzymamy kciuki za naszych ósmoklasistów. Powodzenia.

 • Nagrody za udział w konkursie młodych talentów językowych

  W ostatnich dniach odbyło się wręczenie dyplomów i nagród dla zwycięzców i uczestników międzyszkolnego ,,Konkursu młodych talentów językowych". Wszystkim laureatom i uczestnikom jeszcze raz gratulujemy wspaniałych wyników. Przede wszystkim dziękujemy Wójtowi Gminy Rewal, Panu Konstantemu Tomaszowi Oswięcimskiemu, za ufundowanie wspaniałych nagród. Jesteśmy pewni, że będą one jeszcze większą motywacją dla wszystkich uczniów, którzy chcą rozwijać swoje talenty jezykowe

 • Wyniki konkursu młodych talentów językowych

  UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION!

  Po długich i burzliwych dyskusjach wybraliśmy zwycięzców międzyszkolnego ,,Konkursu młodych talentów językowych”. Nie było to łatwe, ponieważ wszyscy uczestnicy fantastycznie się przygotowali i pięknie zaprezentowali swoje talenty językowe. Jednak jak nakazuje regulamin ogłaszamy następujące wyniki:

  W kategorii klas I-III

  Wiersz:

  1. Julia Sołowiej, kl. I ZSP w Niechorzu (Eins, zwei Papagei)

  2. Maja Kozłowska, kl. III ZSP w Niechorze (Our puppies)

  3. Lena Marcinkowska, kl. II SP w Cerkwicy (Eins, zwei, Papagei)

  Piosenka:

  1. Pola Sobestjańska, kl. II ZSP w Niechorzu (Shotgun)

  2. Zofia Kuciak, kl. III ZSP w Niechorzu (Don’t start now)

  3. Marianna Dołęga, kl. I ZSP w Niechorzu (So am I)

  3. Pola Sobestjańska i Oliwia Lewandowska, kl. II ZSP w Niechorzu (Dance Monkey)

  W kategorii klas IV-VI

  Wiersz:

  1. Hanna Lichtarski, kl. V SP w Cerkwicy (Kaufen, kaufen)

  2. Maja Talaczek, kl. VI ZSP w Niechorzu (Waldesgespräch)

  3. Emilia Kosińska, kl. IV ZSP w Niechorzu (I made a new password)

  Piosenka:

  1. Piotr Niemiec, kl. V ZSP w Rewalu (Wellerman)

  2. Lena Brodzińska, kl. V ZSP w Niechorzu (Grün sind alle meine Kleider)

  3. Alicja Maślona, kl. V ZSP w Niechorzu (Alone)

  W kategorii klas VII-VIII

  Wiersz:

  1. Hanna Stobiecka, kl. VII ZSP w Niechorzu (I made a new password)

  2. Weronika Krompiewska, kl. VII ZSP w Niechorzu (I tried to take a selfie)

  2. Beata Gabryś, kl. VII SP w Cerkwicy (Ich)

  3. Estel Pasiecznik, kl. VII ZSP w Rewalu (Pouring the wine)

  Piosenka:

  1. Matylda Bocian, kl. VII ZSP w Niechorzu (Riptide)

  2. Oliwia Jędrzejowska, kl. VII ZSP w Niechorzu (Don’t cry snowman)

  Zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy!

  Wkrótce poinformujemy o szczegółach odbioru nagród.

  Nauczyciele języków obcych ZSP w Niechorzu.

 • Święto Konstytucji 3 Maja

  230 lat temu, 3 maja 1791 roku  na Zamku Królewskim w Warszawie uchwalono konstytucję, nazwaną Ustawą Rządową. Był to dzień wyjątkowy, w obecności ludności stolicy i wojska w wyjątkowo podniosłej atmosferze uchwalono konstytucję. W Warszawie nie byli obecni posłowie opozycji, zaborcy, przede wszystkim caryca Rosji, Katarzyna II nie mogli  przeszkodzić. My, po dwustu trzydziestu latach  znamy dzieje i wiemy o zdrajcach – o Targowicy, o drugim i trzecim rozbiorze i oraz o klęsce powstania kościuszkowskiego. Pozostała pamięć o próbie ratowania ginącej Ojczyzny, uznanie  dla jej autorów i chwila refleksji nad tragicznymi dziejami Ojczyzny.

 • PROJEKT CZYTELNICZY - CZYTAM Z KLASĄ. LEKTURKI SPOD CHMURKI

  Miło jest się nam pochwalić, że uczniowie klasy  drugiej i trzeciej  zakończyli realizację I i II modułu w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ. LEKTURKI SPOD CHMURKI” – edycja II ekologiczna.

  Do opracowania modułu I  „Mała chmurka w krainie drzew” drugoklasiści wybrali lekturę pani Danuty Parlak pt. „Kapelusz Pani Wrony”, a trzecioklasiści „Drzewo do samego nieba” autorstwa pani Marii Terlikowskiej. Po przeczytaniu książek uzupełniły  lekturnik, przygotowały portrety głównych bohaterów, wykonały prace plastyczne w związku z obchodami Światowego Dnia Drzewa, obejrzały film edukacyjny o pracy leśnika  oraz uczestniczyły w zajęciach ekologicznych pt. „Co nam dają drzewa?”

  W II module zatytułowanym „Mała chmurka w krainie śniegu” uczniowie omawiali „Zaczarowaną zagrodę” A. C. Centkiewiczów i „Królową Śniegu” H. Ch. Andersena. Pierwsze  z  wykonanych zadań polegało na uzupełnieniu stron w lekturniku . Ponadto dzieci  wykonały EKO-bałwanki i Eko-pingwinki z różnorodnych materiałów segregowanych oraz zaprezentowały przygotowane wraz z rodzicami „Zimowe EKO-kreacje”.  Na zakończenie z uwagą wysłuchały opowiadania o małej chmurce i zrealizowały zadania zamieszczone w scenariuszu zajęć. Najciekawszym i jednocześnie najbardziej zaskakującym  okazało się ćwiczenie „Wyturlaj swojego bałwana”.

  Na podstawie sporządzonych i przesłanych sprawozdań uczestnicy projektu otrzymali CERTYFIKATY potwierdzające pozytywne ukończenie modułów.

  Lektury do pracy nad zadaniami w następnym module „Mała chmurka w krainie słońca” zostały już wybrane i są czytane, a dzieci z niecierpliwością i zaciekawieniem czekają na kolejne wyzwania.

                                                                                                                                Koordynatorki projektu:

                                                                                                                                       Elżbieta Jasińska

                                                                                                                                      Jolanta Domańska

 • Zimowy pokaz ekomody

  W klasie II odbył się ZIMOWY POKAZ EKOMODY. Jest to jedno z zadań, które uczniowie wykonali w ramach realizacji projektu czytelniczego CZYTAM Z KLASĄ - LEKTURNIKI SPOD CHMURKI edycja II ekologiczna.

 • Pory roku w obiektywie

  Wiosna tuż, tuż..

  Białe główki pokazują przebiśniegi.

  Przyroda powoli budzi się do życia

   

  Zdjęcia przesłali uczestnicy koła biologicznego -

  Janek L., Matylda B., Hania S., Weronika K., Oliwia J., Olimpia S.

   

   

 • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

  Najpiękniejsze prace dostarczone na konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

  Wyniki już wkrótce.

 • Bal karnawałowy klasy III

  W poniedziałek 15 lutego trzecioklasiści znakomicie bawili się podczas klasowego balu karnawałowo - walentynkowego. Wspólnie tańczyli w rytmie ulubionych piosenek. Były też konkursy i słodki poczęstunek, który przygotowalii rodzice.

 • Bal karnawałowy klasy I

  Fotorelacja z balu karnawałowego, który odbył się we wtorek, ostatni dzień karnawału. 

 • Ślubowanie klasy pierwszej

  11 lutego 2021 roku był wielkim świętem pierwszaków, zostali oni bowiem pasowani na ucznia i czytelnika naszej szkoły. Pierwszoklasiści bardzo długo czekali na ten dzień i pięknie się zaprezentowali przed publicznością zgromadzoną w klasie i przed rodzicami, którzy mieli możliwość oglądać swoje pociechy poprzez platformę Teams. Uroczystość skończyła się przyjęciem prezentów i słodkim poczęstunkiem. Bardzo dziękujemy za wspaniałe podarunki Radzie Sołeckiej z Niechorza oraz Radzie Rodziców. To był niezapomniany dzień.

 • Aplikacja STOP COVID - Pokonajmy razem koronowirusa

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach zachęca do zapoznania się z aplikacją STOP COVID, która skutecznie pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Korzysta z API opracowanego przez Apple i Google. Działa w oparciu o technologię Bluetooth, co ważne - nie korzysta z żadnych danych użytkowników. Wasza prywatność jest dla nas najważniejsza.

  Aplikacja jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna.

  Jak pokazują badania, skuteczna izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji typu exposure notification (tego typu aplikacją jest STOP COVID) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego już dziś ściągnij, uruchom aplikację – dbaj o siebie i innych.

 • Szczepimy się

 • Wyniki konkursu plastycznego "Pomorze Zachodnie - Moja Mała Ojczyzna"

  Uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Niechorzu odebrali dzisiaj nagrody za zajęcie I, II i III miejsca w kategoriach wiekowych w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ,,POMORZE ZACHODNIE -MOJA MAŁA OJCZYZNA" Uczniom nagrody wręczył Burmistrz Trzcińska - Zdrój Pan Bartłomiej Wróbel.

  Nagrodzeni uczniowie to:

  Mateusz Aleńkuć - nagroda IPN

  Wiktoria Aleńkuć -nagroda Marszałka

  Wiktoria Krawczuk - nagroda IPN

  Igor Wiśniewski - nagroda IPN

  Hanna Sobiecka - nagroda Marszałka

  Uczniowie wyróżnieni w konkursie także otrzymali dyplomy i upominki: Jan Leper, Marcelina Słota i Aleksandra Pawlik.

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym uczniom.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niechorzu
  ul. Szczecińska 6
  72 - 350 Niechorze
 • 91 38 63 427
  515 304 379

Galeria zdjęć