• Dzień Babci i Dziadka

  ”Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,

  lub gdy opowiadasz mi bajeczki.

  Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz

  i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.

  Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,

  po prostu kocham Cię ogromnie!”

  Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas...

   

   

  27 stycznia 2020 r. w naszej szkołę zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Dziadkowie uczniów z klas I-III.

  Były wiersze, piosenki i prezenty. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryjąc przy tym wzruszenia.

  Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

  Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas.

                                                                                     Jolanta Domańska

  Elżbieta Jasińska

  Agnieszka Sołowij-Kleban

   

   

 • Bal karnawałowy

  30 stycznia odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy.

  Dzięki wsparciu Rady Rodziców, zabawę prowadził profesjonalny DJ, który umilał czas nie tylko zapewniając muzykę, ale również organizując różne zabawy i konkursy dla uczestników, w tym konkurs na najlepsze przebranie karnawałowe. Zwycięzcy otrzymali bony do sklepiku szkolnego ufundowane przez Samorząd Szkolny.

  Uczniowie i rodzice z klasy VIII przygotowali bufet z przekąskami w postacie pysznych ciast, frytek, hot-dogów, zimnych i ciepłych napojów, popcornu i fantazyjnych sałatek.

  Na  koniec Balu każdy z uczestników losował pamiątkową nagrodę- piórniki, paletki do ping-ponga, kredki, pisaki, autka, puzzle, słodycze i mnóstwo innych- ufundowaną przez Samorząd Szkolny.

  Wszystkim Uczestnikom, Rodzicom, Opiekunom Samorządu Szkolnego i Radzie Rodziców, Nauczycielom, Pani Dyrektor bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji Balu i udział w zabawie.

  Beata Filipowicz

  Elżbieta Skukowska

 • Wigilia w szkole 🎄

  Ostatni dzień przed świętami Bożego Narodzenia upłynął w niechorskiej szkole w prawdziwie uroczystej atmosferze. Zaproszeni goście oraz odświętnie ubrani uczniowie obejrzeli przedstawienie „Aniołek w klatce”, w którym udział wzięli uczniowie klas: VIII, VII oraz II. Prowadzący apel, Zosia i Tomek, przypomnieli nam z ilu dań składa się tradycyjna wieczerza wigilijna, z jakich produktów przygotowuje się potrawy i jakie było ich znaczenie. Poznaliśmy również historię kolęd i wysłuchaliśmy jednej z najstarszych polskich kolęd „Lulajże Jezuniu”. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – VIII, przygotowani przez wychowawców oraz nauczyciela muzyki, z wielkim zaangażowaniem zaśpiewali kolędy oraz świąteczne piosenki, za co zostali nagrodzeni brawami. Następnie został odczytany fragment Pisma Świętego, a pani dyrektor Ewa Łozdowska złożyła obecnym świąteczne życzenia. Po opuszczeniu hali sportowej wszyscy dzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnego wigilijnego obiadu. Nad całością uroczystości czuwali jej organizatorzy: panie Elżbieta Jasińska i Katarzyna Pawłowska oraz pan Damian Zieliński, którym serdecznie dziękujemy za jej przygotowanie.

 • Świąteczne zabawy z kodowaniem🎄🎅🎁

  Wszystkim miłośnikom kodowania uczniowie klasy I i II życzą WESOŁYCH ŚWIĄT

   

 • Konwój Pomocników świętego Mikołaja 2019

  07 grudnia, dzień po swoich imieninach, Święty Mikołaj wjechał pięknymi saniami do parku w Niechorzu, gdzie oczekiwały go z niecierpliwością licznie zgromadzone dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Jak dobrze, że wszyscy byli grzeczni i zasłużyli sobie na prezent od Świętego Mikołaja. Tak długo oczekiwany przez nas Gość miał pełne ręce roboty: rozdać paczki, zrobić pamiątkowe zdjęcie i obdarzyć każdego miłym uśmiechem; takiej ilości wyzwań mógł sprostać tylko święty Mikołaj. Tegoroczna zabawa w bajecznej scenerii świątecznych dekoracji i nastrojowej muzyki na długo pozostanie w pamięci wszystkich jej uczestników.

  Powróćmy do tego magicznego wieczoru oglądając naszą galerie zdjęciową.

  O godne przyjęcie zacnego Gościa zadbali w tym roku: Gmina Rewal, Sołtys i Rada Sołecka Niechorza, Ochotnicza Straż Pożarna z Niechorza i Pobierowa, Dyrektor i Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niechorzu.

 • Każdy może zostać świętym Mikołajem!

  Wszystkie klasy i grupy przedszkolne Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Niechorzu przygotowały paczki dla dzieci z Domu Dziecka w Gryficach. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców bo dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy spełnić marzenia najmłodszych. Mamy nadzieję, że ten drobny gest sprawi taką samą radość dzieciom,jaką nam sprawia możliwość pomagania. Dziękujemy!!!

 • Andrzejki 2019 - fotorelacja

  Kto nie był z nami, niech żałuje!

 • Czytamy z klasą

  Uczniowie klasy I aktywnie uczestniczą w realizacji projektu i z zaangażowaniem wykonują zadania z modułu I. Dzieci obejrzały film i ulepiły Czytusie. Pokolorowały lekturniki. W klasie powstał kącik czytelniczy. Zdecydowały, że chcą poznać przygody szalonych skarpetek. Z pierwszymi rozdziałami książki zapoznała je pani Kasia. Słuchały z zaciekawieniem.

 • Czytamy z klasą

  W klasie Il dalsze przygody skarpetek przeczytała mama Zosi -pani Ania. Wszyscy słuchali z wielkim zainteresowaniem. Niesamowite skarpetki wspaniale namalowała Marysia. W klasie powstał kącik czytelniczy. Uczniowie wykonali przepiękne zakładki do książek. Z wielkim zaangażowaniem drugoklasiści uzupełniali lekturniki. 

 • Dzień Pluszowego Misia w klasie III

  25 listopada obchodzony jest Miedzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym trzecioklasiści przynieśli swoje najukochajsze maskotki. Z każdą z nich są bardzo związani, ze wzruszeniem opowiadali o swoich przytulankach. Była to również okazja, żeby poznać historię związaną z powstaniem tego święta.  Przypomnieli sobie misiowych bohaterów z różnych bajek. Poznali gatunek niedźwiedzia brunatnego poszerzając wiedzę przyrodniczą. Była to również okazja by przekąsić ,,małe co nieco" Na koniec wysłuchali bajki  pt: ,,Marzenie Małego Misia", która opowiada o misiu, który chciał mamie podarować gwiazdkę z nieba.

  Agnieszka Sołowij - Kleban

 • Święto Niepodległości

  Świętowanie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie ZSP w Niechorzu rozpoczęli o 11:11 od odśpiewania hymnu państwowego. Później wysłuchali napisanych przez swoich kolegów „Listów do Polski”. Następnie najmłodsze klasy zaśpiewały przygotowane przez siebie pieśni patriotyczne, do występów dołączyły się nawet przedszkolaki. Już od najmłodszych lat uczymy się jak kochać i szanować Naszą Ojczyznę.

  Katarzyna Chojaczyk

 • Nareszcie jest!

  Długo wyczekiwany przez dzieci z przedszkola plac zabaw z prawdziwego zdarzenia z piękną, bezpieczną nawierzchnią, karuzelą, huśtawką, bujakiem, zjeżdżalniami i klockami został oddany do dyspozycji dzieci z  przedszkola im. Sindbada Żeglarza w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niechorzu.

  Inwestycji tej nie udałoby się zrealizować gdyby nie wsparcie organu prowadzącego ; Gminy Rewal, pana Wójta Konstantego Tomasza Oświęcimskiego, Rady Rodziców działającej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niechorzu, a przede wszystkim Przyjaciół Przedszkola: p.  Krystyny i Janusza Zalewskich, p. Marcina Kosika, p. Henryka Gmyrka, p. Doroty Gmyrek, p. Jadwigi Karłowskiej van Bergen, p. Benity i Artura Lubczyk, p. Jerzego Bagińskiego, p. Tomasza Wiśniewskiego, p. Katarzyny Chojaczyk, p. Pawła Mickiewicza, p. Rafała Kostrubca, p. Anity Gałek, p. Alicji Lal Yilmaz, p. Justyny i Bartłomieja Bocian.

  Wszystkim, którzy nas wsparli jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

  Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Niechorzu

  Ewa Łozdowska

 • Szkoła Pamięta

  Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. W ramach akcji podjęto w szkole szereg działań. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w ramach akcji złożyli kwiaty na grobach byłych dyrektorów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Klasa I i II uczciła pamięć bohaterów II wojny światowej i Powstania Warszawskiego. Uczniowie klasy III wybrali się na cmentarz, aby złożyć znicze na opuszczonych grobach oraz grobach swoich najbliższych. Klasa IV odwiedzając Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, poznała historię jednego z pierwszych mieszkańców miejscowości- pana Zygmunta Bancewicza. Uczniowie z klas V - VI, odwiedzili i uprzątnęli pomnik niechorskich osadników okazując wdzięczność tym wszystkim, którzy przyjeżdżając do Niechorza ciężką pracą stworzyli swoją małą ojczyznę. 

  Damian Zieliński

 • Uczniowie klas I - III z wizytą w teatrze

  23 października uczniowie klas I - III po raz koljeny odwiedzili szczeciński Teatr Lalek "Pleciuga". Tym razem obejrzeli spektakl pt. "Maleńkie Królestwo Królewny Aurelki". Była to opowieść o zwykłej dziewczynce mieszkającej w zwykłym mieście, która pewnego dnia otrzymała swoje Maleńkie Królestwo i przemieniła się w Królewną. Okazało się jednak, że niekoniecznie wyglądało to tak jak sobie wyobrażała - korona cisnęła, tron był za twardy, piękna suknia uwierała, a Wielki Ochmistrz zmuszał do zarządzania Królestwem. 

  Ta z humorem opowiedziana historia uświadomiła wszystkim, że warto być odpowiedzialnym za własne czyny oraz mieć zawsze odwagę, by być sobą.

  Uczniowie byli zachwyceni spektaklem. Swoimi wrażeniami podzielili się z redaktorką gazety teatralnej "Gabit".

 • Ogólnopolski program uczymy dzieci programować. Kodowanie na dywanie

  Jednym z priorytetów Ministerstwa Edukacji Narodowej w bieżącym roku szkolnym jest rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych uczniów, w tym bezpieczne i celowe wykorzystywanie technologii informacyjno- komunikacyjnych w realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego. Dlatego też  zdecydowałyśmy o przystąpieniu do  kolejnej edycji Ogólnopolskiego Programu UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ. KODOWANIE NA DYWANIE. Jest to kolejna innowacja pedagogiczna realizowana przez uczniów klasy I i II pt. „Ster na programowanie.” Cele innowacji:

  • Kształtowanie miękkich kompetencji: rozwijanie logicznego algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności,

  • Kształtowanie umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań,

  • Stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat, świadome, czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii.

  Wykorzystywane narzędzia dydaktyczne:

  • Narzędzia do kodowania offline (mata do kodowania, krążki, kolorowe kubki, kolorowe kartki, klocki, szarfy gimnastyczne),

  • Roboty edukacyjne, puzzle do Ozobota,

  • Mobilny sprzęt komputerowy z dostępem do internetu,

  • Ekran multimedialny.

   Korzyści wdrożenia innowacji (przewidywane osiągnięcia):

   Uczniowie:

  • Eksperymentują, szukają różnych rozwiązań stawianych im problemów,

  • Chętnie pracują w zespołach, dyskutują i szukają kompromisowych rozwiązań, biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania innych,

  • Bezpiecznie, świadomie, czynnie i twórczo korzystają z nowoczesnych technologii

   Nauczyciele:

  • Chętnie sięgają po narzędzia TiK w swojej pracy,

  • Poszerzają swoje kwalifikacje, kompetencje, Rodzice uczniów:

  • Chętnie współpracują z placówką, do której uczęszcza ich dziecko,

   • Poszerzają swoją wiedzę na temat korzystania z nowoczesnych technologii przez dzieci

   Placówka:

  • Wzbogacenie bazy placówki o materiały dydaktyczno - metodyczne,

  • Podniesienie prestiżu placówki w środowisku lokalnym

  Bloki tematyczne zajęć :

  • Witaj przedszkole, witaj szkoło!,

  • Nasze wakacyjne wspomnienia,

  • Moja miejscowość, mój dom,

  • Oto ja - zmysły,

  • Jesień na talerzu,

  • W zdrowym ciele, zdrowy duch,

  • Jesień w sadzie i ogrodzie,

  • W poszukiwaniu skarbów jesieni,

  • Srebrne kropelki - doświadczenia z wodą,

  • Kap, kap, kap - kodowanie w rytmie deszczu,

  • Pada, pada, pada, wieje, wieje, grzmi…,

  • Na starych fotografiach,

  • Nie tylko na poczcie - różne sposoby komunikacji,

  • Wielkie wynalazki, wielcy wynalazcy,

  • Na tropie zimy,

  • Zimą dzieci się nie nudzą,

  • Dzień postaci z bajek,

  • Międzynarodowy Dzień Kropki,

  • Dzień Przedszkolaka,

  • Europejski Dzień Języków,

  • Międzynarodowy Dzień Uśmiechu,

  • Dzień Edukacji Narodowej,

  • Święto Niepodległości,

  • Dzień Pluszowego Misia,

  • Barbórka,

  • Mikołajki,

  • Dzień Babci, Dzień Dziadka.

  Szkoła dysponuje już  robotami edukacyjnymi  - ozobotami. We wrześniu zakupione zostały maty do kodowania z kolorowymi kubaczkami i krążkami humanistyczno – matematycznymi.

  Fotorelacja z przeprowadzonych zajęć.

  Jolanta Domańska, Elżbieta Jasińska

 • Ogólnopolski projekt edukacyjny - "Czytam z klasą"

  ElW roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy I i II wraz z nauczycielami : panią Jolantą Domańską i panią Elżbietą Jasińską biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III CZYTAM Z KLASĄ. LEKTURKI SPOD CHMURKI. W naszej szkole projekt ten jest jednocześnie innowacją pedagogiczną.

  CZAS TRWANIA PROJEKTU: od 1 października 2019 roku do 30 kwietnia 2020 roku.

  CELE PROJEKTU:

  • rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
  • rozwijanie aktywności czytelniczej,
  • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
  • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
  • integracja zespołu klasowego,
  • współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.

  Projekt składa się z trzech MODUŁÓW:

   I MODUŁ - od 01.10.2019r. do 31.12.2019r. - FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI

   II MODUŁ - od 01.01.2020r. do 29.02.2020r. - ZWIERZĘCE LEKTURKI SPOD CHMURKI

  III MODUŁ - 01.03.2020r. do 30.04.2020r. - POLSKIE LEKTURKI SPOD CHMURKI4.

  W każdym z modułów klasa  wybiera jedną spośród czterech zaproponowanych lektur, do której wykona określone zadania. Uczestnicy  zobowiązani są  do zrealizowania co najmniej czterech zadań z każdego modułu projektowego. Szczegółowy wykaz lektur oraz zadań dołączono do regulaminu. Lektury mogą być czytane przez nauczyciela lub samodzielnie przez uczniów.

  Jesteśmy w trakcie realizacji I modułu. Zamieszczone niżej zdjęcia przedstawiają zadania już przez nas zrealizowane. O realizacji kolejnych będziemy na bieżąco informowali.

  Elżbieta Jasińska

  Jolanta Domańska

   

 • Dzień Edukacji Narodowej

  14 października był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami zebrali się na uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Ewa Łozdowska złożyła życzenia i podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ich wysiłek włożony w wychowywanie i nauczanie młodego pokolenia. Na apelu obecny był sołtys Niechorza, pan Wojciech Pawluk vel Mikołajczuk i również on przekazał swoje życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Także Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów wyraził swoją wdzięczność za codzienną pracę nauczycieli i pracowników szkoły, składając życzenia i obdarowując wszystkich ananasem.

  Tego dnia mieliśmy jednak jeszcze jeden powód do świętowania. Nasi pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do braci uczniowskiej i jak tradycja nakazuje, zostali pasowani przez Panią Dyrektor na ucznia. Zanim to nastąpiło, ósemka naszych najmłodszych uczniów wyśpiewała nam piosenki i wyrecytowała wierszyki oraz przeszła pozytywnie test cytrynowy. W nagrodę otrzymali mnóstwo podarunków. Od dyrektora i wychowawcy dostali swój pierwszy dokument – legitymacje szkolne i dyplomy, od Samorządu Uczniowskiego okładki na legitymacje. Rada sołecka z Niechorza przekazała pierwszoklasistom pamiątkowe kubki i słodycze, a Rada Rodziców słowniki ortograficzne.  Starsi koledzy z klasy drugiej podarowali drobne pomoce szkolne. Spółka GAZ SYSTEM przekazała wyprawkę w postaci plecaków i piórników.

  Po uroczystym apelu wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły zostali zaproszeni przez uczniów i rodziców klasy pierwszej na słodki poczęstunek. W tej atmosferze mogliśmy wszyscy wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień w życiu naszej szkoły.

 • Wyprawki dla pierwszoklasistów od GAZ - SYSTEM

  Szanowni Państwo,

  Informujemy, że spółka GAZ-SYSTEM S.A. przekazała wyprawki szkolne dzieciom, które rozpoczną naukę w roku szkolnym 2019/2020. W ich skład wchodzą: plecak, piórnik oraz worek na obuwie.

  GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką Skarbu Państwa o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Jest operatorem systemu przesyłowego gazu w Polsce oraz właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu i świadczy usługi przesyłu gazu poprzez własną sieć gazociągów wysokiego ciśnienia. Spółka zapewnia bezpieczeństwo energetyczne kraju, przyczyniając się także do rozwoju europejskiego rynku gazu.

 • Sprzątanie świata w Niechorzu

  W dniu 24 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. Każda klasa sprzątała inną część miejscowości. Od godziny 10 najmłodsi podopieczni naszej szkoły zaopatrzeni w rękawiczki i worki, zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia, wyruszli spod budynku szkoły i zajęli się sprzątaniem przydzielonego im terenu. Sprzątającym sprzyjały dobre warunki atmosferyczne, a dzięki zacięciu i aktywnej postawie większości udało się oczyścić okolicę. Akcja zakończyła się około godziny 13 z poczuciem satysfakcji z dobrze wykonanej pracy na rzecz środowiska przyrodniczego.

  Tomasz Jankowski

  Antoni Garwoliński 

  Klasa VIII

 • Sprzątanie plaży w ramach projektu "Baltic Pipe"

  W sobotnie południe zebraliśmy się w konkretnym celu- posprzątać naszą plaże. Razem przemierzyliśmy 6km naszego wybrzeża. Pomimo silnego zachodniego wiatru uśmiechy nie znikały z naszych twarzy. Na miejscu czekał na nas namiot pełen konkursów i pomysłów ponownego wykorzystywania odpadów. Bardzo dziękujemy za pomoc w przywróceniu czystości naszego otoczenia.

  Katarzyna Chojaczyk

  Elżbieta Skukowska

  Damian Zieliński

  Piotr Kinka

   

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niechorzu
  ul. Szczecińska 6
  72 - 350 Niechorze
 • 91 38 63 427

Galeria zdjęć