• Kocham Cię, Polsko!

  Kocham Cię, Polsko!

  Kocham Cię, Polsko!

     9 listopada 2018 r. świętowaliśmy w naszej szkole setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość odbyła się pod hasłem „Kocham Cię, Polsko“.

     Imprezę otworzył chór szkolny minikoncertem pieśni patriotycznych, następnie wystąpiły przedszkolaki i uczniowie klas I-VII.

     Ósmoklasiści przygotowali dla wszystkich zadania. Podzieleni na grupy uczniowie klas I-VII pracowali nad przygotowaniem kolorowej mapy Polski, rozwiązywali quiz historyczny, sprawdzali znajomość tekstu  hymnu, strojów ludowych, przysłów, zabytków, pomników oraz rozpoznawali sławych Polaków. Wszyskie te zadania wykonywane były pod czujnym okiem ósmoklasistów, którzy tego dnia wyglądali niezwykle pięknie, ubrani w stroje krakowskie i szlacheckie kontusze.  Jedno z zadań przygotowane zostało dla nauczycieli, polegało na jak najszybszym rozpoznaniu polskich piosenek po kilku taktach. Ogłoszono remis, chociaż najszybciej odgadywały pani Jola i pani Kasia. 

     Nie zabrakło też ruchu. Po obejrzeniu pięknego pokazu poloneza i krakowiaka w wykonaniu najstarszych kolegów, wszyscy, starsi i młodsi  ruszyli do tańca.

        Młodzi Teligowcy wzięli też udział w biciu rekordu, o godzinie 11.11 uroczyście został odśpiewany“ Mazurek Dąbrowskiego“.

  Na zakończenie czekały na wszyskich polskie smakołyki, był gorący bigos, pierogi, sałatka jarzynowa, smalec, chleb pieczony na zakwasie, słodkie faworki, placek ze sliwkami i inne pyszności. W wiklinowych koszach lśniły czerwone jabłka.

      Tego dnia uczniowie wzięli też udział w uroczystym odsłonięciu tablic historycznych w niechorskim parku oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem osadników.

   

  GALERIA

   

 • Z wizytą w teatrze

  Z wizytą w teatrze

  7 listopada pojechaliśmy do Teatru Lalek „Pleciuga”, w Szczecinie. Obejrzeliśmy tam spektakl pt. ”Kim jestem?” Sztuka była dla nas zagadkowa i  niezwykle interesująca. Głównym bohaterem było…Coś, które samo nie wiedziało kim jest.  Wędrując po mieszkaniu spotykało różne przedmioty np. Sztućce, Śmieci, Narzędzia.  Niestety, Coś  nigdzie nie pasowało i nie wiedziało, gdzie się podziać. Każdy z napotykanych przedmiotów widząc, że jest inne, wykluczał je ze swojej grupy. W końcu Coś trafiło do specjalnej szuflady rzeczy, które jeszcze nie wiedzą do czego służą, ale na pewno kiedyś, komuś się przydadzą. Morałem tej sztuki było dla nas to, że należy akceptować innych, bez względu na wygląd i usposobienie.

  W drodze powrotnej  odwiedziliśmy restaurację McDonald’s, jednak na co dzień pamiętamy i stosujemy zasady zdrowego odżywiania się.

  Dziękujemy naszym wychowawcom za zorganizowanie tak wspaniałego wyjazdu.

                                                                                                                        Lena Brodzińska  

  GALERIA  

 • List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego do Rodziców i Opiekunów Uczniów

 • Konkurs rodzinnego czytania

  Konkurs rodzinnego czytania

  29 października w klasie II odbył się konkurs rodzinnego czytania. Dzieci wspólnie z rodzicami zaprezentowały fragmenty swoich ulubionych książek. Było to bardzo miłe spotkanie połączone ze słodkim poczęstunkiem. Każdy duet na pamiątkę tego wydarzenia otrzymał dyplom, medal oraz słodkości. Każde dziecko mogło również wybrać sobie nagrodę książkową za wzorowe czytanie. Z inicjatywy rodziców zrodził się pomysł aby takie spotkania z książką kontynuować i w ten sposób promować czytelnictwo. W związku z tym rodzice ogłosili konkurs dla swoich pociech, tym razem plastyczny, a dotyczący następnej lektury. Dzieciom ten pomysł się bardzo spodobał i już czytają książkę, aby jak najszybciej zabrać się do wykonania pracy plastycznej. Kreatywność rodziców w klasie drugiej nie zna granic. Kto wie co się jeszcze może zdarzyć.

   Agnieszka Sołowij-Kleban wychowawca klasy II

  GALERIA

 • Pamiętamy o tych, którzy odeszli...

  Pamiętamy o tych, którzy odeszli...

  W listopadzie w sosób szczególny wspominamy tych, których nie ma już z nami. Przedstawiciele braci uczniowskiej odwiedzili cmentarz w Niechorzu i w Cerkwicy, gdzie spoczywają pracownicy i dyrektorzy naszej szkoły.

  GALERIA

 • Dzień głośnego czytania w naszej szkole

  Dzień głośnego czytania w naszej szkole

  Pasję do czytania powinniśmy zaszczepiać w dziecku od najmłodszych lat, ponieważ pełni ono w jego rozwoju niezwykle ważną rolę – rozwija wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

  29 września obchodzono Ogólnopolski Dzień  Głośnego Czytania. Z tej okazji uczniowie klas I – III przystąpili do projektu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było budowanie nawyku codziennego czytania oraz  zaproszenie najmłodszych do podróży przez  świat dziecięcej literatury.  Projekt przebiegał wieloetapowo :

  • Uczniowie otrzymali albumy, w których gromadzili naklejki. Ideą było zebranie przez dziecko 21 naklejek Słodziaków w czasie 21 dni za codzienne, głośne czytanie, potwierdzone podpisem rodzica.
  • Nauczyciele przeprowadzili w klasach zajęcia, podczas których uczniowie czytali książkę o przygodach Słodziaków oraz uzupełniali karty pracy z rebusami, plątaninkami, wykreślankami .
  • Uczniowie samodzielnie przygotowali pracę plastyczną lub literacką o dalszych przygodach gangu Słodziaków.
  • Zorganizowano  w szkole Dzień Głośnego Czytania , podczas którego duety rodzic – dziecko prezentowały fragmenty wybranych książek.  Podczas spotkania dokonano podsumowania i oceny  podjętych w projekcie działań oraz wręczono nagrody uczniom wyróżnionych prac.

  Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w codziennym, głośnym czytaniu nagrodzeni zostali słodkim upominkiem. Wyróżnić należy  dzieci, które w regulaminowym czasie zdobyły 21 naklejek:

  • Wiktoria Krawczuk, Nadia Wyszyńska i Remigiusz Wyszyński z klasy III,
  • Kacper Strzeboński z klasy II,
  • Adam Bumbul, Jakub Jakubowski, Oliwia Kochanowska, Maja Kozłowska, Malwina Krzywańska, Zofia Kuciak,  Hanna Kuzicka, Aleksandra Lewicka, Ernest Moskalonek, Jakub Polasik, Wiktoria Rosół, Julia Serbin, Dariusz Skoczeń, Patryk Ulidowski, Sara Woźniewicz z klasy I.

  Organizatorzy postanowili  nagrodzić  prace uczniów w  poszczególnych kategoriach:

  • „Dalsze Przygody Gangu Słodziaków – praca rysunkowa” wykonane przez uczniów klasy I :Ernesta Moskalonka, Pawła Ptaka, Julię Serbin, Sarę Woźniewicz, Wiktorię Rosół, Aleksandrę Lewicką, Natalię Mickiewicz, Malwinę Krzywańską, Zofię Kuciak;
  • „Dalsze Przygody Gangu Słodziaków – komiks” wykonane przez uczniów klasy II:

  Wiktora Wierzbickiego, Julię Makowską i Emilię Kosińską;

  • „Dalsze Przygody Gangu Słodziaków –  książka ” wykonane przez uczniów klasy III :Wiktorię Krawczuk, Lenę Brodzińską, Laurę Robakowską, Sylwestra Olejniczaka i Jana Wąsikowskiego.

  Wyrazy szczególnego uznania i podziękowania należą się naszym rodzinnym duetom, które pokonując tremę i stres fantastycznie zaprezentowały się we fragmentach przygotowanych książek. A byli to :

  p. Małgorzata Ciszek – Lewicka i Ola -  „Mały Książę”

  p. Karolina Krzywańska i Malwina -  „Przygody gangu Słodziaków”

  P. Anna Rychard- Kuciak i Zosia -  „Pieski Tereski”

  p. Magdalena Wiśniewska i Natalia – „Sto bajek”

  p. Joanna Strzebońska i  Kacper – „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

  p. Ewelina Łowczynowska i Lena - „Horror, czyli skąd się biorą dzieci?”

  p. Anna Michalak – Robakowska i  Laura - ”Nasza rodzina”

  p. Radosław Krawczuk i Wiktoria - „Kubuś Puchatek”

  p. Radosław Wąsikowski i Jaś -  „Lew Limpopo”

  Uroczystość bardzo podobała się wszystkim uczestnikom i dlatego organizatorzy myślą o kontynuowaniu projektu. Spotkanie zakończono poczęstunkiem przygotowanym  przez rodziców uczniów klas młodszych.

  Małgorzata Katarzyna Pawłowska

  Jolanta Domańska

  GALERIA

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  19 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W czasie uroczystości szkolny chór zaśpiewał z tej okazji piosenkę. Pani dyrektor podziękowała pracownikom i nauczycielom za ich pracę na rzecz naszej szkoły. Samorząd Uczniowski przygotował niespodziankę w postaci samodzielnie wykonanych certyfikatów. Oczywiście nie mogło zabraknąć w tym dniu naszych byłych pracowników, a także naszej byłej Pani Dyrektor Mareli Wawrzyniak. Były kwiaty i słodkości.

  GALERIA

 • Pasowanie na ucznia w szkole w Niechorzu

  Pasowanie na ucznia w szkole w Niechorzu

  Dzień 19 października  był szczególny dla  uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Leonida Teligi w Niechorzu. W obecności rodziców, zaproszonych gości i  całej społeczności szkolnej  ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Uroczystość  odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Na początku pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Poradziły sobie świetnie - śpiewając piosenki, recytując wiersze. Wykonując kolejne zadanie, które polegało na odczytaniu odpowiedzi zadanej zagadki uczniowie udowodnili, że radzą sobie z czytaniem.  Pokazali też, że nawet po zjedzeniu kawałka cytryny potrafią się do wszystkich uśmiechnąć.

   Kulminacyjnym punktem imprezy było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

   „ Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy dorosnę. Będę starać się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”

  Następnie uczniowie zostali pasowani przez panią dyrektor Ewę Łozdowską na uczniów Szkoły Podstawowej w Niechorzu przy pomocy symbolicznego ołówka. Wychowawczyni wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, pani dyrektor – legitymacje szkolne, Samorząd Uczniowski obdarował ich rożkami obfitości, a starsi koledzy i koleżanki z klasy II podarowali przydatne przybory szkolne. O uczniach klasy I pamiętała też Rada Rodziców naszej szkoły wręczając im Słowniki ortograficzne. Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia, a po nich słodki poczęstunek

  Wszystkim pierwszoklasistom życzę  sukcesów w nauce i jak najlepszych wyników na pierwszym szkolnym świadectwie. Natomiast  Rodzicom gratuluję tak wspaniałych pociech oraz dziękuję za  zaangażowanie  w przygotowanie poczęstunku.

   

                                                                                                            Wychowawca klasy I

                                                                                                            Elżbieta Jasińska

  GALERIA

 • „MORZE I JEGO TAJEMNICE" – RYBOŁÓWSTWO I AKWAKULTURA.

   „MORZE I JEGO TAJEMNICE" – RYBOŁÓWSTWO I AKWAKULTURA.

  W październiku najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykle interesujących warsztatach zorganizowanych przez właścicieli MULTIMEDIALNEGO MUZEUM NA KLIFIE „ 15 Południk” w Trzęsaczu. Dzięki nowoczesnym technologiom, prezentacjom z dźwiękiem, światłem i obrazem dzieciaki odbyły niezwykłą podróż w czasie. Poznały historię ruin kościoła, znaczenie 15 południka, na którym leży Trzęsacz oraz tajemniczą legendę o Zielenicy, córce Neptuna. Obserwowały jak na przestrzeni wieków toczyła się walka z niebezpiecznym żywiołem – morzem, które zabrało 2 km lądu, by ostatecznie doprowadzić do zniszczenia kościoła. Uczestniczyły w zajęciach, podczas których rozmawiały o trudnej i niebezpiecznej pracy rybaka, poznały znaczenie pojęć : akwakultura i ekosystem wodny. Z radością uczestniczyły w zabawie polegającej na złowieniu jak największej ilości ryb, w określonym czasie. Drużyny : Węgorzy, Dorszy, Szczupaków, Łososi, Płoci i Siei podeszły do zadania bardzo ambicjonalnie i różnice w ilości złowionych ryb były minimalne. I właśnie ta część warsztatów wzbudziła wśród uczestników najwięcej emocji. Na pamiątkę, każde dziecko otrzymało czarodziejski kamyk przynoszący szczęście tzw. ”łzy morza” oraz Europejski Certyfikat potwierdzający pobyt na 15. Południku wyznaczającym czas środkowoeuropejski. Dziękujemy raz jeszcze za wspaniałą lekcję w niesamowitym otoczeniu oraz pyszne śniadanie i obiad, które dla nas przygotowano.


  Jolanta Domańska
  Elżbieta Jasińska

  GALERIA

 • Rajd dla Niepodległej

  Rajd dla Niepodległej

  Z okazji 100-lecia niepodległości Polski, nasza szkoła wspólnie ze szkołą w Pobierowie postanowiła zorganizować Rodzinny Rajd Rowerowy ,,Dla Niepodległej". Jednocześnie o godz. 10.00 wyruszyły dwie kolumny rowerzystów, liczące ponad 100 uczestników, aby swoim przejazdem uczcić to ważne wydarzenie. Organizatorzy rajdu opracowali trasę, która zakładała przejechanie każdej miejscowości naszej małej Ojczyzny. Wspólnie spotkaliśmy się na Ośrodku Wypoczynkowym ,,Bażyna" w Pogorzelicy, gdzie świętowaliśmy zakończenie rajdu. U celu podróży rozstrzygnięty został również konkurs historyczny, a zwycięzcy otrzymali cenne nagrody w postaci liczników rowerowych. Chętni mogli uczestniczyć również w zorganizowanych grach i zabawach na świeżym powietrzu. Na spragnionych i głodnych czekały napoje, ciasta. Na ognisku można było upiec kiełbaski. Uczestnicy naszego rajdu, byli żywym dowodem na to, że patriotyzm, historia i tożsamość nie są dla nich pustymi sloganami. Rajd spotykał się z żywiołowym przyjęciem przechodniów. W niejednym oku zakręciła się łezka, wszystkim udzielił się radosny, ale i podniosły nastrój. W ten sobotni piękny dzień, byliśmy razem, połączyło nas jednak coś więcej, niż chęć beztroskiego spędzenia wolnego czasu. Połączyła nas nasza Ojczyzna. Dziękujemy naszym przyjaciołom z Pobierowa za miłe spędzony czas, słodki poczęstunek oraz naszej Radzie Rodziców za wsparcie.

  Agnieszka Sołowij-Kleban opiekun SU

  GALERIA

 • Dzień Chłopaka w klasach I-III

  Dzień Chłopaka w klasach I-III

  Dziewczęta z klas młodszych przygotowały dla swoich kolegów różne niespodzianki, a chłopcy zostali obdarowani drobnymi upominkami.

  GALERIA

 • Bieg sztafetowy "Wokół Niepodległej"

  Bieg sztafetowy "Wokół Niepodległej"

  Bieg Sztafetowy „Wokół Niepodległej” ruszył 22 września o godz. 15.00 z miejscowości Berżniki na Podlasiu. Funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej biegną wzdłuż polskiej granicy nieprzerwanie przez 18 dni, pokonując dystans ok. 3600 km. Bieg ma charakter symboliczny i odbywa się, aby upamiętnić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Biegnący w sztafecie funkcjonariusz lub pracownik Straży Granicznej niesie pałeczkę sztafetową z umieszczoną wewnątrz rotą ślubowania funkcjonariusza SG. My również uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu. Reprezentacja naszej szkoły poprowadziła funkcjonariusza przez nasze piękne Niechorze. Z klasy IV był to Wojtek Krzewicki, z klasy V biegła Oliwka Jędrzejowska, Wiktor Chojaczyk i Krystian Buława, z klasy VI biegła z uśmiechem Emilia Chojaczyk, Oliwka Domżalska, Klaudia Majkut i Adam Kopeć. Klasę VII godnie reprezentowali Szymon Kaczyński oraz Tomasz Jankowski.

  GALERIA

 • Laureaci w konkursie plastycznym ,, Mamo, tato chodź do lasu…”

  Laureaci w konkursie plastycznym ,, Mamo, tato chodź do lasu…”

  Uczniowie z klas czwartej ,piątej i szóstej naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gryficach. W ramach konkursu wpłynęło 158 prac plastycznych z 13 placówek. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie ze szkoły podstawowej w Niechorzu.

   Zdobyli oni wyróżnienie w kategorii wiekowej 10-12 lat:

  Antek Wojciechowski – Zespół Szkolno – Przedszkolny Niechorze klasa V

  Emilia Ptaszyńska – Zespół Szkolno – Przedszkolny Niechorze klasa IV

  Roch Jankowski -  Zespół Szkolno – Przedszkolny Niechorze klasa IV

  Zwycięzcom gratulujemy a wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali ocenę celującą i punkty za udział w konkursie.

                                                                                                         Tatiana Sztukin

  GALERIA

 • Pamiętamy o naszych chłopakach

  Pamiętamy o naszych chłopakach

  30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka, ale my zaczęliśmy świętowanie tego wydarzenia już w czwartek. W tym dniu odbyła się w naszej szkole dyskoteka dla uczniów klas starszych, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Były konkursy z nagrodami, dobra muzyka, nie zabrakło domowego ciasta. W czasie imprezy wybraliśmy MISTERA SZKOŁY, którym został Wiktor Chojaczyk z klasy V, ROMANTYKA SZKOŁY, którym został Filip Konieczka również z klasy V. Zorganizowaliśmy również konkurs THE VOICE OF BOYS, szukając najlepszego talentu muzycznego naszej szkoły. W tym konkursie bezkonkurencyjny okazał się KUBA ULIDOWSKI z klasy VIII. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy talentów. Na uczniów klas młodszych w piątek czekał słodki poczęstunek, przygotowany przez Samorząd oraz jak zwykle niezawodnych rodziców.

  W imieniu braci uczniowskiej dziękujemy za pomoc przy organizacji dyskoteki Pani Dyrektor oraz nauczycielom: Pani Katarzynie Chojaczyk, Pani Joannie Żoła, Pani Beacie Filipowicz i Pani Karinie Romul-Kopeć. Dziękujemy również rodzicom za pyszne domowe ciasta.

  Wszystkim chłopakom, tym dużym i małym składamy najlepsze życzenia!

   

                                                                                       Agnieszka Sołowij-Kleban

                                                                                                 Opiekun SU

  GALERIA

 • Sprzątanie świata

  Sprzątanie świata

  W piątek 21 września, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

  GALERIA

 • Zajęcia muzealne - projektowanie i wzornictwo.

  Zajęcia muzealne - projektowanie i wzornictwo.

  20 września 2018 roku uczniowie klasy II, III i IV uczestniczyli w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu w zajęciach muzealnych dotyczących dawnego wzornictwa i współczesnego designu. Na zajęciach projektowali różnego rodzaju meble: szafy, krzesła, stoliki, kredensy czerpiąc  inspirację z projektów z lat 20 i 30 XX wieku. Efekty ich pracy można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

  GALERIA

 • List Minister Edukacji Narodowej

                                                                              

  MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

  ANNA ZALEWSKA

                                                                    

  Warszawa, 29 sierpnia 2018 roku

  Szanowni Państwo,

  Rodzice i Opiekunowie, 

  przed nami nowy rok szkolny 2018/2019, który jest kolejnym etapem zaplanowanych zmian w polskiej edukacji. Pozwólcie Państwo, że przywołam najważniejsze projekty, które uczynią szkołę lepszą, bezpieczniejszą i bardziej przyjazną. Zmieniamy szkołę po to, aby każdy uczeń, bez względu na to, skąd pochodzi oraz jaki jest status materialny jego rodziców, miał dobrą szkołę i dostęp do dobrej edukacji.

  Nadchodzący rok szkolny przypada w szczególnym momencie – 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wiem, że wiele szkół i placówek oświatowych włączy się we wspólne świętowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Cieszę się, że 257 z nich skorzysta z dofinansowania Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach projektu „Godność, Wolność, Niepodległość”. Dziękuję za aktywny udział w tym projekcie i propozycje ciekawych akcji.

  W tym roku szkolnym kładziemy szczególny nacisk na dalsze wdrażanie nowej podstawy programowej oraz zmiany w systemie szkolnictwa branżowego i technicznego, tak aby szkoły i placówki lepiej odpowiadały na potrzeby nowoczesnej gospodarki. Równocześnie dzięki programowi „Aktywna tablica” będziemy rozwijać kompetencje cyfrowe uczniów i nauczycieli. Wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji chcemy we wszystkich szkołach w Polsce podłączyć szerokopasmowy internet. Dzięki staraniom MEN szkoły w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej będą mogły korzystać z dostępu do internetu bezpłatnie przez 10 lat. 

  Cieszę się, że w ostatnim czasie tak wielu rodziców i opiekunów skorzystało z rządowego programu „Dobry Start”, który obok „Rodziny 500+” jest rzeczywistym wsparciem dla rodzin wychowujących dzieci, a także prawdziwą inwestycją w edukację młodego pokolenia.

  Przypomnę również, że uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i ostatniej klasy gimnazjum na dotychczasowych zasadach będą otrzymywali bezpłatne podręczniki i ćwiczenia do obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Dalej będą one finansowane z budżetu państwa.

  Rodzice są bardzo ważną częścią społeczności szkolnej. Państwa zaangażowanie jest istotnym wsparciem dla nauczycieli oraz dyrektorów. Rozpoczynający się rok szkolny to czas nowych zadań i obowiązków. To jednocześnie możliwość, aby w większym włączyć się w życie szkoły. Gorąco do tego zachęcam. Bez wzajemnej współpracy szkoła nie może sprawnie funkcjonować i w pełni realizować swoich zadań edukacyjno-wychowawczych.

  W prawie oświatowym potwierdziliśmy wysoki status obecności rodziców w szkole i zwiększyliśmy ich wpływ na funkcjonowanie placówki. Szczególne kompetencje zostały przyznane radzie rodziców, która– w porozumieniu z radą pedagogiczną – uchwala program wychowawczo-profilaktyczny szkoły lub placówki edukacyjnej. Rada opiniuje program i harmonogram poprawy efektywności kształcenia lub wychowania szkoły, projekt planu finansowego składanego przez dyrektora, a także uchwały dotyczące prowadzenia eksperymentów pedagogicznych w szkole.

  Chcąc przybliżyć sposób działania rad rodziców, przygotowaliśmy specjalny poradnik „Rady rodziców. Kompetencje i zasady działania”. Mam nadzieję, że zawarte w nim informacje i wskazówki będą dla Państwa pomocne. Jestem przekonana, że pozwolą one w pełni korzystać z kompetencji, jakie gwarantuje zmienione Prawo oświatowe. Poradnik został przekazany za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej do dyrektorów szkół z prośbą o poinformowanie Państwa. Dostępny jest on również na stronie internetowej www.men.gov.pl.

  W szczególny sposób pragnę zwrócić się do tych z Państwa, których dzieci będą ubiegać się o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej lub ponadgimnazjalnej na rok szkolnych 2019/2020. Już dziś mogę zapewnić, że szkoły przygotują odpowiednią liczbę miejsc dla wszystkich absolwentów. We wrześniu rozpoczniemy kampanię informacyjną dotyczącą rekrutacji na rok szkolny 2019/2020. Na stronie www.men.gov.pl/rekrutacja zamieszczony zostanie informator oraz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się wątpliwości.

  W związku z naturalnymi i zrozumiałymi pytaniami ze strony rodziców i uczniów, przypominam, że do Państwa dyspozycji pozostają dyrektorzy szkół, kuratorzy oświaty, a także przedstawiciele lokalnych samorządów. We wszystkich kuratoriach od 1 września br. zostaną utworzone punkty informacyjno-konsultacyjne. Rodzice uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum będą mogli uzyskać informacje na temat oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych w regionie. Zachęcam również do kontaktu z lokalnymi samorządami, które również przygotowują się do przeprowadzenia rekrutacji na rok szkolny 2019/2020.

  Pragnę również podkreślić, że dzieci i młodzież ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi objęte są szczególną troską i wsparciem ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  Zadbaliśmy o edukację dzieci z różnymi potrzebami, a zasadniczym celem wprowadzanych zmian jest włączenie ucznia z niepełnosprawnością do grupy rówieśniczej. Uczeń z niepełnosprawnością powinien uczyć się w szkole ze swoimi rówieśnikami. Szkoła ma obowiązek to zapewnić. W przypadku dodatkowych pytań mogą Państwo korzystać ze wsparcia wizytatorów do spraw specjalnych potrzeb edukacyjnych, którzy zostali powołani we wszystkich kuratoriach oświaty. Do dyspozycji jest także udostępniony przez ministerstwo adres mailowy edukacjawlaczajaca@men.gov.pl

  Warto zaznaczyć, że na ustalenie procesu edukacyjnego dziecka szczególnie istotny wpływ mają rodzice. Dyrektor szkoły ma obowiązek skutecznego zawiadomienia Państwa o spotkaniu zespołu nauczycieli i specjalistów, który decyduje o sposobie realizacji procesu edukacyjnego ucznia z niepełnosprawnością. Uczestniczenie rodziców w takim zespole jest konieczne. To Państwo jako rodzice najlepiej znają swoje dziecko i wiedzą jakie są jego potrzeby.

  Jestem przekonana, że dzięki tym rozwiązaniom każdy uczeń będzie miał zapewnione wszechstronne wsparcie w szkole.

  Jednocześnie pragnę przypomnieć, że za sprawną organizację procesu dydaktycznego odpowiada dyrektor szkoły. Jeżeli mają Państwa zastrzeżenia, bądź wątpliwości odnośnie rozwiązań zaproponowanych przez dyrektora szkoły lub placówki oświatowej, zachęcam do bezpośredniego kontaktu z kuratorem oświaty.

  Składam serdeczne życzenia pomyślnego roku, dobrej, owocnej współpracy ze szkołą, a także sukcesów edukacyjnych Państwa dzieci.Wierzę, że czas pobytu w szkole będzie dla każdego ucznia pełen pozytywnych doświadczeń, związanych ze zdobywaniem nowych umiejętności i kształtowaniem postaw.

  Z wyrazami szacunku

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019

  Niezwykle podniosły charakter miała poniedziałkowa inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w szkole Podstawowej im. Leonida Teligi w Niechorzu, która rozpoczęła się Mszą św.  w kościele parafialnym . Część oficjalna uroczystości, którą prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego  odbyła się w hali sportowej. Pani dyrektor Ewa Łozdowska  serdecznie powitała wszystkich uczniów, szczególnie pierwszoklasistów i ich rodziców.  Z okazji uroczystego  powitania uczniowie tej klasy otrzymali prezenty ufundowane przez firmy  GAZ – SYSTEM i ENERGINET realizujące strategiczny projekt infrastrukturalny Baltik Pipe,  mający na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu na rynku europejskim, które  wręczył Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Rewal pan Paweł Żoła. Pierwszoklasiści  zostali również  obdarowani  upominkami ufundowanymi  przez Samorząd Uczniowski. Po części oficjalnej klasy  udały się na spotkanie z wychowawcami.                                 

  Rok szkolny 2018/2019 w szkole podstawowej w Niechorzu został rozpoczęty.

                                                                                                Wychowawca klasy I

                                                                                                Elżbieta Jasińska

  GALERIA

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niechorzu
  ul. Szczecińska 6
  72 - 350 Niechorze
 • 91 38 63 427

Galeria zdjęć