• Konkurs wiedzy o rybach i rybie w diecie

     • Uczestnicy II konkursu o rybach i rybie w diecie są po drugim etapie konkursu. 25 listopada 2022 roku w Szczecinie nasze drużyny rozwiązywały testy dotyczące znajomości ryb. Do Wielkiego Finału, który odbędzie się 1 grudnia 2022 roku w Wolinie, dostali się:

      klasy 4-6:

      Maja Kozłowska

      Ernest Moskalonek

      Wiktor Wierzbicki

      klasy 7-8:

      Miłosz Dwulit

      Jan Leper

      Wiktor Ciszek

     • Dzień Pluszowego Misia

     • W poniedziałek, 28.11.2022 r. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczennicei uczniowie wszystkich klas przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszowe misie. Przytulanki wzięły udział w plebiscycie na najbardziej ukochanego misia. Wszyscy obecni tego dnia w szkole, oddali swój głos na wybranego pluszaka.

       

      Tytuł Najbardziej Ukochanego Misia zdobył miś Nataszy z klasy II.

     • Rajd rowerowy dla Polski Niepodległej

     • Polska Niepodległa To hasło pod którym członkowie braci uczniowskiej przejechali 10,4km w 104 rocznicę odzyskania niepodległości Polski. W podniosłych nastojach odwiedziliśmy miejsca na ternie naszej gminy, które zostały odświętnie udekorowane. Dziękujemy za miłe chwile.

     • Święto Niepodległości

     • W środę 9 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w świętowaniu Dnia Niepodległości. Apel związany historycznie i artystycznie z datą 11 listopada 1918 przygotowali uczniowie klas IV, V, VII, VIII. Radosnym, polskim akcentem rozpoczynającym uroczystość był krakowiak w wykonaniu pierwszaków. Biało-czerwone kotyliony na galowych strojach wniosły w naszą uroczystość podniosły i pogodny nastrój.

     • Jesień w lesie

     • Wyniki konkursu plastycznego ,,Jesień w lesie" zorganizowanego przez Nadleśnictwo Gryfice. W konkursie wyłoniono laureatów spośród nadesłanych 495 prac z całego powiatu.Przedstawiamy poniżej laureatów i wyróżnionych uczniów z naszej szkoĺy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

      Kategoria wiekowa -Szkoła Podstawowa VII-VIII

      I miejsce Zuzanna Olejniczak kl.8

      II miejsce Paulina Chłopek kl.8

      II miejsce Wiktoria Aleńkuć kl.8

      III miejsce Laura Robakowska kl.7

      Kategoria wiekowa Szkoła Podstawowa IV-VI

      Wyróżnienie

      Pola Sobestjańska kl.4

      Kategoria wiekowa Szkoła Podstawowa I-III

      Wyróżnienie

      Aleksander Modzelewski kl.3

      W konkursie naszą szkołę reprezentowali także O.Lewandowska kl.4, Z.Kuciak kl.5, D.Skoczeń kl.5, N. Wyszyńska kl.7 oraz liczna grupa uczniów z klasy I-III.

      Gratulujemy uczniom sukcesów w konkursie a pozostałym uczniom dziękujemy za udział. Nagrody wręczymy wkrótce a wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie z klas IV-VIII otrzymali szóstki i dodatnie punkty. Pod podanym linkiem znajdują się wyniki konkursu.

      https://gryfice.szczecin.lasy.gov.pl/.../konkurs...

      Autor Tatiana Sztukin

     • II konkurs wiedzy o rybach i rybie w diecie

     • W tym roku, po raz kolejny uczennice i uczniowie klas starszych biorą udział w II Konkursie wiedzy o rybach i rybie w diecie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pakiety startowe z ciekawymi prezentami przygotowanymi przez organizatora konkursu – Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków.

      Celem konkursu jest edukacja w zakresie zmian przyzwyczajeń żywieniowych na rzecz zwiększenia ilości ryb w diecie, zgodnie z zasadami zrównoważonego rybołówstwa. Nasi reprezentanci zgłębiają wiedzę dotyczącą charakterystyki ryb żyjących w wodach zalewowych, ich biologii, a także wpływu ich spożycia na zdrowie człowieka. Wiele ciekawych informacji na ten temat uczestnicy konkursu poznali podczas spotkania w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu.

     • Szkoła Pamięta 2022

     • ,,Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

      Z tej okazji odbył się w szkole uroczysty apel podczas którego odczytano nazwiska nauczycieli i pracowników których już nie ma wśród nas. Minutą ciszy i modlitwą uczczono ich pamięć. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu pojechali na cmentarz w Niechorzu i Cerkwicy aby zapalić znicz i złożyć kwiaty na ich grobach.

     • Przerwa na czytanie

     • Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie

      26 października 2022 r. braliśmy udział w akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających w czasie przerw między lekcjami.

      W wydarzeniu tym wzięły udział przedszkolaki, dzieci i młodzież szkolna, rodzice i babcie naszych uczennic i uczniów, nauczyciele i pracownicy szkoły.

      Akcja odbyła się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

     • Zabawa jesienna dla Leny

     • Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i wszystkie osoby z wielkimi ! Rada Rodziców dziękuję za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę w czasie naszej "Jesiennej zabawy dla Leny"! Dzięki Waszym wielkim sercom udało się zebrać 5446,28 zł, które zostaną przekazane na leczenie naszej uczennicy Leny Szczepaniak! Kolejny raz, pokazaliśmy że w grupie siła i razem możemy przysłowiowe "góry przynosić"! Dziękujemy Panu Animatorowi, który umilil czas nieziemskim pokazem cyrkowym, Panu Tomaszowi za cudowną oprawę muzyczną, Pani Asi za wspaniałą Zumbę, Pani Anicie i Pani Sylwii za przepiękne rysunki na uśmiechniętych twarzach dzieci, Pani Magdzie za aromatyczna i pyszną zupę dyniowa, wszystkim rodzicom za przepyszne ciasta i pomoc przy organizacji oraz Paniom z obsługi szkoły i nauczycielom za niesamowite zaangażowanie!!! 

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dziś dzień był wyjątkowo uroczysty. Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Odwiedzili nas wyjątkowi goście. Samorząd Uczniowski przygotował słodkie upominki i życzenia dla wszystkim pracowników naszej szkoły. Pani dyrektor wręczyła podziękowania nauczycielom i obsłudze za pracę w minionym roku szkolnym.

      Miło nam jest poinformować, że głosami uczniów naszej szkoły Nauczycielem Roku 2021/2022 został Pan Marek Sobkowiak, a Pracownikiem Roku została Pani Bogumila Studniak.

      Wszystkim tym, którzy pracowali kiedyś w naszej szkole przesyłamy serdeczne pozdrowienia i życzymy spełnienia marzeń, zdrowia i pogody ducha.

      Z uczniowskim pozdrowieniem

      Samorząd Uczniowski

     • Ślubowanie klasy pierwszej

     • 13 października uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów niechorskiej szkoły. Zachwycili zebranych na uroczystości gości recytacją, śpiewem, tańcem, grą na instrumentach oraz poprawnym wykonaniem wszystkich zadań, przygotowanych przez starszych kolegów. Prezentowali się niezwykle elegancko, jak na teligowca przystało.

      W poczet uczniów zostali przyjęci:

      1. Bagan Wiktoria.

      2. Filipiak Kacper.

      3. Kalinichenko Anhelina.

      4. Krasiienko Anna.

      5. Kwiecińska Amanda.

      6. Naks Jagoda.

      7. Ostrovska Zlata.

      8. Perfilov Maksym.

      9. Przyworski Aleksander.

      10. Ptaszyński Jan.

      11. Stanek Lilianna.

      12. Starczewska Łucja.

      13. Wojciechowska Hanna.

      14. Yilmaz Milla.

       

       

       

       

     • Sprzątanie świata

     • W dniach 04 - 05.10.2022r uczestniczyliśmy w kolejnej edycji Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii to ,,Wszystkie śmieci są nasze!". Uczniowie z wychowawcami sprzątali zielone tereny Niechorza czynnie promując akcje ekologiczne i segregację odpadów.

     • II Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych

     • 27 września 2022r. odbyły się II Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych. Z dumą prezentujemy zwycięzców w następujących kategoriach wiekowych:

      Klasy I-II dziewczynki:

      1. Aleksandra Skoczeń

      2. Jagoda Naks

      3. Varvara Sheremet

      Klasy I-II chłopcy:

      1. Miłosz Wołodkiewicz

      2. Hubert Topola

      3. Leon Kostrubiec

      Klasy III-IV dziewczynki:

      1. Anna Skukowska

      2. Pola Sobestjańska

      3. Aleksandra Szymańska

      Klasy III-IV chłopcy:

      1. Alex Dębowski

      2. Maksymilian Bocian

      3. Jaroslav Smitchuk

      Klasy V-VI dziewczynki:

      1. Malwina Krzywańska

      2. Amelia Adamczyk

      3. Zofia Kuciak

      Klasy V-VI chłopcy:

      1. Wiktor Wierzbicki

      2. Dariusz Skoczeń

      3. Ernest Moskalonek

      Klasy VII-VIII dziewczynki:

      1. Maja Talaczek

      2. Alicja Maślona

      3. Marta Mucha

      Klasy VII-VIII chłopcy:

      1. Piotr Kuliński

      2. Antoni Starczewski

      3. Wojciech Krzewicki

      Gratulujemy zwycięzcom szybkości i determinacji!