• Rekrutacja do Przedszkola

• Od 05 lutego do 29 lutego 2024 roku rusza rekrutacja do Przedszkola Publicznego im. Sindbada Żeglarza w Niechorzu. Wypełnione wnioski należy składać w sekretariacie szkoły w godzinach od 08:00 do 15:00.

Niezbędne dokumenty do zapoznania się oraz pobrania znajdują się na stronie internetowej szkoły.

Link do dokumentów

• Rozgrywki starszych uczniów w unihokeju.

• Nasi najstarsi uczniowie również reprezentowali szkołę i gminę w rozgrywkach w Unihokeju. Uczniowie z Trzebiatowa okazali się zdecydowanie najlepsi w tej dyscyplinie. Pozostali uczniowie szkół tj. z Gryfic , Mrzeżyna i Niechorza prezentowali mniej więcej wyrównany poziom .Ostatecznie nasze dziewczęta zajęły 3 miejsce a nasi chłopcy 5. Gratulacje dla naszych uczniów którzy ambitnie toczyli pojedynki i starali się do ostatniego gwizdka sędziego. To były udane "unihokejowe dni"' reprezentantów naszej szkoły, z których napewno śp. Pan Boguslaw Barański był by zadowolony. Należy przypomnieć, że to właśnie Pan Bogusław zaszczepił w naszej szkole bakcyla do tej gry. Ze sportowym pozdrowieniem Piotr Kinka.

• Rozgrywki powiatowe w unihokeju.

• 10 stycznia 2024 roku uczniowie ZSP z Niechorza (rocznika 2011 i młodsi), reprezentowali naszą gminę w rozgrywkach powiatowych w Unihokeju, które odbyły się w Mrzeżynie. Po trudnych bojach i fajnej zabawie, chłopcy zajęli 2 miejsce a dziewczęta 4.

Brawo dla naszych reprezentantów !

• Konkurs profilaktyczny "Nie bądź więźniem telefonu".

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie profilaktycznym „Nie bądź więźniem telefonu”.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Zofia Frąckowiak kl IV

II miejsce – Pola Sobestjańskakl V

III miejsce – Stanisław Majchrzak kl I.

Osoby wyróżnione:

Alex Dębowski – kl IV

Franciszek Ratajczak – kl IV

Michał Brzeziński – kl IV

Aleksandra Skoczeń – kl III

Jakub Jakubowski – kl VI

Lena Wiśniewska – kl I

Julia Sołowiej – kl IV

Oliwia Lewandowska – kl V

Antoni Sobestjański – kl I

Nagrody za udział w konkursie zostały zakupione z gminnych środków przeznaczonych na profilaktykę uzależnień. Kalendarze z pracami konkursowymi dzieci zostały przekazane instytucjom, które wspierają naszą szkołę. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!!

Katarzyna Zielińska

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zimowe obrazki z lekturą”.

• I miejsce- Waleria Dubnichuk,

II miejsce Laura Robakowska,

III miejsce Milla Yilmaz,

nagrody specjalne otrzymali- Aleksander Przyworski, Natasza Marcinkowska, Julia Michalonek, Oliwia Kryłowicz, Sebastian Kalinkiewicz.

nagrody za udział w konkursie otrzymali: Urszula Wąsik, Miłosz Wołodkiewicz, Aleksandra Skoczeń, Julia Sołowiej, Nadia Wyszyńska, Natalia Mickiewicz.

• Wyniki Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego.

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym, który został przeprowadzony 30 października 2023 r. dla czterech grup wiekowych: edukacji wczesnoszkolnej, klas IV-VI szkoły podstawowej, klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz liceum ogólnokształcącego. Na podstawie opublikowanych wyników wyłonieni zostali najlepsi uczestnicy testu w każdej grupie wiekowej.

W kategorii IV-VI:

Dyplom Mistrza Ortografii otrzymała Natalia Mickiewicz;

Dyplom Eksperta Ortograii otrzymała Zofia Frąckowiak;

Dyplomy uznania otrzymali:

Marianna Dołęga, Aleksandra Lewicka; Zofia Kuciak; Oliwia Lewandowska, Sebastian Kalinkiewicz, Franciszek Ratajczak, Sara Woźnieiwcz, Pola Sobestjańska i Julia Serbin;

W kategorii VII- VIII

Dyplom Mistrza Ortografii i nagrodę książkową otrzymała Lena Brodzińska;

Dyplomy Mistrza Ortografii otrzymali: Laura Robakowska oraz Remigiusz Wyszyński;

Dyplomy Eksperta Ortografii otrzymali: Emilia Kosińska, Daria Lipka oraz Aleksandra Pawlik;

Dyplomy uznania otrzymali: Alicja Maślona, Wiktoria Krawczuk oraz Filip Smok.

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy!

• Wigilia.

• Boże Narodzenie to święta bardzo wyjątkowe i jakże ważne. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy niż w zwykłe dni.

Dzielenie się opłatkiem oraz śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole to symbole wzajemnej jedności, miłości i pokoju.

Pewnie dlatego z ochotą podejmujemy wszelki trud, aby w tym podniosłym dniu spędzić wspólnie czas.

Mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt.: „Opowieść wigilijna”, Taniec Aniołów w wykonaniu uczennic klasy II. Wysłuchaliśmy utworów świątecznych przygotowanych przez kl. I, III, IV, V, VI, VIII.

Spotkanie zakończyliśmy posiłkiem przy pięknie ozdobionych stołach.

• Świąteczne pierniczki.

• W całej szkole pachniało świątecznymi pierniczkami już od samego rana. Czy znalazł się ktoś, na tyle silny, aby nie spróbować jak smakują…? Oczywiście, że tak. Wszystkie pierniczki poczekają na wigilię.

• Kartki świąteczne.

• Na grudniowych lekcjach języka niemieckiego klasa 6 przygotowywała kartki świąteczne w języku niemieckim dla naszych kolegów ze szkoły w Aue-Bad Schlema. My również otrzymaliśmy kartki bożonarodzeniowe od uczniów z niemieckiej szkoły. Bardzo dziękujemy i jeszcze raz życzymy Wesołych Świąt. Frohe Weihnachten!