• Przemoc domowa i rówieśnicza

• W dniu 26.04.2024r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z inicjatywy Kierownika GOPS w Rewalu jednocześnie Przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego w Rewalu – Justyny Żebrowskiej z prawnikiem – Panią Sylwią Juźwiak na temat PRZEMOCY zarówno domowej jak i rówieśniczej. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Anna Miłosz, która jest Zastępcą Przewodniczącej i jednocześnie pracownikiem socjalnym w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rewalu.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wspólnie zdefiniowaliśmy czym jest przemoc, na czym ona polega o dlaczego jest „niefajna”. A także dlaczego nie możemy pozwalać na HEJT. Po dzisiejszym spotkaniu uczniowie wiedzą jak reagować, gdzie zgłosić przemoc i gdzie szukać pomocy.

Nasi goście byli pod wrażeniem postawy, aktywności i wysokiej kultury osobistej naszych uczniów.

• Turniej Wiedzy Pożarniczej. Etap powiatowy.

• W piątek 12.04. w Gryficach odbył się etap powiatowy Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Na tym szczeblu w konkursie wzięło udział dziesięcioro uczestników z naszej szkoły, zwycięzców etapu gminnego. W grupie wiekowej klas I-IV: Tymon Emski, Natan Dwulit, Mateusz Aleńkuć , Miłosz Wołodkiewicz i Franciszek Ratajczak; w grupie wiekowej klas V-VIII byli to:  Zofia Kuciak, Jakub Polasik, Wiktor Wierzbicki, Piotr Kuliński i Jan Wąsikowski.

Rozgrywki na szczeblu powiatowym składały się z dwóch etapów. Na pierwszym etapie wszyscy zawodnicy rozwiązywali test składający się z trzydziestu pytań. Po ogłoszeniu wyników tylko pięcioro uczestników z każdej grupy wiekowej, z największą ilością punktów, kwalifikowało się do drugiego etapu. Z naszej szkoły byli to Natan Dwulit i Franciszek Ratajczak, którzy w ostatecznej rozgrywce musieli odpowiedzieć ustnie przed komisją i w obecności wszystkich uczestników Turnieju na trzy wylosowane przez siebie pytania. Jesteśmy z nich dumni, ponieważ Franciszek Ratajczak zajął w Turnieju IV, a Natan Dwulit III miejsce. Chłopcom serdecznie gratulujemy zajęcia wysokich miejsc , a pozostałym uczniom uczestnictwa w bardzo trudnym konkursie.

Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować panu Wiesławowi Kalinkiewiczowi, który zgłosił naszych uczniów do Turnieju, a potem ich do niego przygotowywał.

• Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Gigathon.

• Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon, który objęty został patronatem honorowym Ministra Edukacji. Konkurs jest doskonałą okazją dla młodych pasjonatów technologii, aby sprawdzić swoje umiejętności programistyczne i zawalczyć o wyjątkowe nagrody. W tej edycji do grona partnerów Gigathonu dołączyła firma Komputronik, która została sponsorem głównym i fundatorem sprzętu elektronicznego dla zwycięzców.

Nagrody:

● Konsola Xbox Series X;

● telefony, tablety i akcesoria marki Samsung;

● kursy i obozy programistyczne

● pakiety książek od wydawnictw Helion i HarperCollins

Kategorie:

● Minecraft (7-9 lat)

● Scratch (10-12 lat)

● C#, C++ oraz Python (13-15 i 16-18)

Etapy:

● I etap: 06.05 - 26.05 (quiz)

● II etap: 23.09 - 07.10 (quiz)

● III etap: 08.10 - 23.10 (zadanie projektowe)

Wielki finał (listopad 2024)

Zapisy na http://info.gigathon.pl/edu.

Zapraszamy do udziału.

• XXI CROSS MOKASYNA. Płotowskie biegi przełajowe.

• Dnia 10 kwietnia 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Gryfickiego w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych. Wszyscy uczestnicy wypadli znakomicie i wrócili zadowoleni. W każdej kategorii wiekowej wzięło udział kilkadziesiąt zawodników i zawodniczek ze szkół powiatu Gryfickiego a większość z naszych uczniów zajęło miejsca w pierwszej dwudziestce. Na uwagę zasługuje sukces naszych dziewcząt z rocznika 2013/2014 , które zajęły drużynowo 3 miejsce w powiecie. Indywidualnie zwyciężyła Zuzanna Ćwirko-Godycka, która kolejny rok z rzędu triumfowała. Drugie miejsce wywalczyła również nasza uczennica Zofia Frąckowiak, kolejno na metę wbiegły i przyczyniły się do trzeciego miejsca w powiecie: Anna Skukowska, Urszula Wąsik, Laura Kosińska, Natasza Marcinkowska i Julia Sołowej.