• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.

• 21 czerwca 2024 roku - tego dnia trzecioklasiści pożegnali się ze swoją wychowawczynią kończąc pierwszy etap swojej edukacji szkolnej.

Tradycją było również wręczanie nagród Nauczyciela Roku, którą odebrała pani Patrycja Krzewicka, wychowawczyni klasy I oraz Pracownika Roku, którym została Pani Bogusława Studniak.

Uroczysty apel podsumowała pani Dyrektor słowami: Rok szkolny 2023/2024 uważam za zakończony!

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu

• Wycieczka do Torunia.

• Do Torunia nie jest aż tak daleko… ale niektórzy z nas po raz pierwszy wyjechali bez rodziców. Egzamin zdali na 6!

Niestety, po trzech dniach eskapady ulicami miasta, nasza wielka wyprawa kończy się. Pozostają miłe wspomnienia wspólnie spędzonych chwil oraz mnóstwo ciekawych doświadczeń. Fajnie było przeżyć coś nowego i poczuć smak przygody.

• Uczta bogów klasy V.

• Podsumowując wiadomości o mitach Piątoklasiści raczyli się nektarem 🏆🍇 i ambrozją podczas uczty na Olimpie. Uczniowie zadbali o stroje i atrybuty bogów olimpijskich, a rodzice przygotowali przepyszny poczęstunek.

• Egzamin ósmoklasisty.

• Życzymy Wam Drodzy Uczniowie, aby lata nauki zaowocowały wysokimi wynikami egzaminu, które nie tylko spełnią Wasze oczekiwania, ale również otworzą drzwi do realizacji życiowych planów.

• Pasowanie na czytelnika.

• Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej, uroczystość ta odbyła się 21 maja.

Pierwszaczki otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania i zasad postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece. Następnie uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek i rebusów związanych z książką, biblioteką oraz bajkami.

• Wyniki XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Poezja w obrazach".

• Z wielką radością przedstawiamy wyniki XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Poezja w obrazach" zorganizowanego przez Pałac Młodzieży w Szczecinie. Na konkurs wpłynęło 101 prac z całego kraju. Celem konkursu było upowszechnianie czytelnictwa, a szczególnie poezji polskiej, wśród dzieci i młodzieży, prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej. W gronie laureatów zaszczytne miejsce zajęły uczennice oraz uczeń z naszej szkoły. Prace plastyczne zostały wykonane pod opieką nauczycielki plastyki Pani Tatiany Sztukin. Zwycięzcom w konkursie serdecznie gratulujemy.

W kategorii wiekowej 13-15 lat nagrodzona została Laura Robakowska z klasy 8, która zobrazowała wiersz ,,Świtezianka" Adama Mickiewicza.

Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej otrzymała Aleksandra Pawlik z klasy 8 za pracę wykonaną ołówkiem do wiersza ,,Kot w pustym mieszkaniu" Wisławy Szymborskiej.

W kategorii wiekowej 10 -12 lat nagrodzony został Michał Brzeziński z klasy 4 za interpretację plastyczną wiersza ,, Lis i kozioł" Adama Mickiewicza.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Hanna Kuzicka z klasy 6 za wykonanie pracy plastycznej do wiersza ,,Bajka pacyfistyczna o kocie i myszy " Jana Izodora Sztaudyngera.

Poniżej link do strony wyników:

• Konkurs programistyczny Gigathon.

• Z radością informujemy, że nasz uczeń Ernest Moskalonek (kl 6) zakwalifikował się do II etapu ogólnopolskiego konkursu programistycznego Gigathon. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach już we wrześniu.

• Dzień Dziecka - rekreacyjnie i na sportowo.

• 29.05 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień dziecka . Dzień ,na który wszystkie dzieci z naszej szkoły czekały cały rok. Pani dyrektor Ewa Łozdowska rozpoczęła ten dzień od apelu życząc wszystkim uczniom wspaniałej zabawy. O 10.00 udaliśmy się wszyscy na stadion sportowo-rekreacyjny ,gdzie wszyscy spędziliśmy z uśmiechem aktywnie czas. Uczniowie bawili się na dmuchanym zamku ze zjeżdżalnią oraz minionkowym torze przeszkód.

Pędząca kolejka po stadionie i zawody rowerkowe dla przedszkola to jedne z wielu atrakcji dla najmłodszych. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności w ilości skoków przez rozkręconą skakankę oraz rzucić starym kaloszem Pana Marka Sobkowiaka na odległość.

Została wielokrotnie rozegrana gra w zbijaka oraz coroczny mecz piłki nożnej rodziców z uczniami. Tym razem zwyciężyli dorośli strzelając złotą bramkę. Tłem tego sportowego wydarzenia był grill i słodki poczęstunek. Szczególne podziękowania należą się: Pani dyrektor, która dopięła wszystko na ostatni guzik, aby wszystko przebiegło pomyślnie. Panu Piotrowi z klubu Rsc Bałtyk Rewal i jego ekipie za coroczny emocjonujący wyścig dla najmłodszych oraz za pomoc w przygotowaniach na stadionie. Nauczycielom za pyszne ciasta i zaangażowanie podczas imprezy. Rada rodziców jak zawsze pomocna i zaangażowana . Panu sołtysowi i Radzie Sołeckiej za atrakcyjne nagrody w konkurencjach. Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym.

Zapraszamy za rok.