• Wycieczka do dyniowego miasta.

     • Korzystając z przepięknej, jesiennej pogody uczniowie klasy drugiej, trzeciej i piątej wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do dyniowego miasteczka w Koserov. Na miejscu skorzystali z wielu atrakcji, wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się roller coster, zjeżdżanie na jutowych workach oraz przejażdżka ciągnikami. Powodzeniem wśród uczestników wycieczki cieszyły się również małe, lokalne stoiska z manufakturą, na których można było zakupić owocowe pyszności oraz pamiątki. Dodatkowym urozmaiceniem wyjazdu, był dla większości uczestników, przejazd tunelem pod Świną. Atmosferę i zadowolenie z wycieczki oddają zdjęcia umieszczone w galerii.

     • Dzień Ziemniaka.

     • Fantastycznie minął nam Dzień Ziemniaka.

      Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, którzy przygotowali, dla uczniów, ziemniaczane pyszności, każdy miał szansę skosztować ziemniaka pod inną, niż na codzień, odsłoną. Uczniowie chętnie wzięli udział w warsztatach plastycznych, tworząc swoją figurkę Mr.Potato

      Samorząd Uczniowski specjalne podziękowania składa Pani Edyta Ćwirko-Godycka, Marzenie Wiśniewskiej oraz Panu Witoldowi Chojaczykowi. Dziękujemy za sprawną obsługę

     • Dzień Edukacji Narodowej.

     • Dzień Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole tradycyjnie obchodziliśmy bardzo uroczyście. Niezwykle podniosłą chwilą było pasowanie najmłodszych uczniów na pierwszoklasistę. To właśnie oni będą ten dzień wspominali z ogromnym wzruszeniem. Od dziś oficjalnie są już częścią braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Niechorzu. Przed Nimi osiem lat zdobywania wiedzy, wspaniałych przygód i nowych przyjaźni. Witajcie!!!

      Druga część to podziękowania dla pracowników całej szkoły. Mnóstwo serdeczności od Dyrekcji, Rady Rodziców, obecnego Sołtysa Niechorza, a także samych dzieci.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniały prezent , dzięki Wam przerwy między lekcjami będą smaczniejsze

     • Mistrzostwa Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w biegach przełajowych im. Bogusława Barańskiego.

     • Coroczne jesienne biegi przełajowe, których organizatorem i pomysłodawcą od 2021 roku był Pan Bogusław Barański, miały za zadanie integrowanie społeczności uczniowskiej oraz zarażanie pasją do sportu od najmłodszych lat.

      We wrześniu 2023 roku, Rada Rodziców wspólnie z Dyrekcją i Nauczycielami z ZSP w Niechorzu, postanowili, że zapoczątkowane przez Pana Bogusława, Mistrzostwa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w biegach przełajowych od 2023 będą imprezą coroczną i będą odbywały się na cześć śp. Pana Bogusława Barańskiego.

      Mimo, iż w piątek, 6 października 2023 roku na stadionie w Niechorzu, było chłodno i pochmurno, to atmosfera była niezwykle gorąca. W 12 kategoriach, wystartowało 135 zawodników od przedszkolaków po ośmioklasistów. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, ufundowany przez Wójta Gminy Rewal, a na zwycięzców czekały puchary oraz nagrody rzeczowe, wręczane przez Gości specjalnych – Panią Dorotę Barańską i Pana Przemysława Barańskiego.

      Cieszy fakt, że inicjatywa spotkała się z tak ciepłym przyjęciem i uznaniem. Specjalne podziękowania dla pani Doroty i Przemysława Barańskich za obecność i wsparcie techniczne, Panu Wójtowi Gminy Rewal Panu Konstantemu Tomaszowi Oświęcimskiemu wraz z Pracownikami Urzędu Gminy Rewal za wsparcie w zakupie medali i pucharów, Radzie Rodziców za organizację, pomysł oraz wspaniałe nagrody, Nauczycielom i Dyrekcji za pomoc na każdym etapie organizacji i wsparcie zawodników a rodzicom za wspaniały doping.

      Mimo, że od kilku miesięcy, niestety, nie ma wśród nas Pana Bogusława, jesteśmy wdzięczni jako społeczność szkolna, że tak cudowny Człowiek pełen pasji i radości był naszym Nauczycielem i Przyjacielem a swoją wiedzą i zaangażowaniem zarażał uczniów zamiłowaniem do sportów. Jesienne Mistrzostwa Zespołu Szkolnego – Przedszkolnego są idealnym przykładem, że praca Pana Bogusia przyniosła efekty, a pasję i zaangażowanie widać było w każdym uczestniku biegu.

      Wyniki

      GRUPA PRZEDSZKOLNA CHERUBINKI (DZIEWCZYNKI)

      1 miejsce – Zosia Stęplewska

      2 miejsce – Oliwa Dębek

      3 miejsce – Sofiia Prokohova

      GRUPA PRZEDSZKOLNA CHERUBINKI (CHŁOPCY)

      1 miejsce – Henryk Majchrzak

      2 miejsce – Jakub Ratajczyk

      3 miejsce – Szymon Grzesik

      GRUPA PRZEDSZKOLNA DELFINKI (DZIEWCZYNKI)

      1 miejsce – Zofia Skukowska

      2 miejsce – Nela Gandurska

      3 miejsce – Natalia Pawlik

      GRUPA PRZEDSZKOLNA CHERUBINKI (CHŁOPCY)

      1 miejsce – Hubert Skukowski

      2 miejsce – Antoni Dejnakowski

      3 miejsce – Patryk Wołodkiewicz

      KLASA 1-2 (DZIEWCZYNKI)

      1 miejsce – Jagoda Naks (2 klasa)

      2 miejsce – Zlata Ostrovski (2 klasa)

      3 miejsce – Anastazija Olinik (2 klasa)

      KLASA 1-2 (CHŁOPCY )

      1 miejsce – Tymek Krzywański (1 klasa)

      2 miejsce – Stanisław Majchrzak (1 klasa)

      3 miejsce – Igor Gandurski (1 klasa)

      KLASA 3-4 (DZIEWCZYNKI)

      1 miejsce – Zuzanna Ćwirko-Godycka (3 klasa)

      2 miejsce – Zofia Frąckowiak (4 klasa)

      3 miejsce – Anna Skukowska (4 klasa)

      KLASA 3-4 (CHŁOPCY )

      1 miejsce – Alex Dębowski (4 klasa)

      2 miejsce – Maks Bocian (4 klasa)

      3 miejsce – Hubert Topola (3 klasa)

      KLASA 5-6 (DZIEWCZYNKI)

      1 miejsce – Zofia Kuciak (6 klasa)

      2 miejsce – Malwina Krzywańska (6 klasa)

      3 miejsce – Aleksandra Lewicka (6 klasa)

      KLASA 5-6 (CHŁOPCY )

      1 miejsce – Dariusz Skoczeń (6 klasa)

      2 miejsce – Michał Iwańczak (6 klasa)

      3 miejsce – Eryk Emski (5 klasa)

      KLASA 7-8 (DZIEWCZYNKI)

      1 miejsce – Alicja Maślona (8 klasa)

      2 miejsce – Lena Brodzińska (8 klasa)

      3 miejsce –Amelia Stężycka (8 klasa)

      KLASA 5-6 (CHŁOPCY )

      1 miejsce – Wiktor Wierzbicki (7 klasa)

      2 miejsce – Piotr Kuliński (8 klasa)

      3 miejsce – Aleksander Murzynowski (8 klasa)

      Rada Rodziców

     • Wycieczka do Wolina

     • W dniu 21.09.2023 klasy I-III wybrały się na wycieczkę do Wolina. Na miejscu mogły zaczerpnąć nieco historii i dowiedzieć się, jak żyli prawdziwi Wikngowie. Dowiedzieli się jak mieszkali, co jedli, gotowali i czym się zajmowali średniowieczni mieszkańcy wyspy. Dzieci wzięły udział w ciekawych blokach warsztatowych, podczas których mogły nauczyć się strzelania z prawdziwego łuku, stworzyć wymyślony przedmiot z gliny, upiec podpłomyki czy uszyć własną laleczkę ze szmatki- motankę. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Multimedialnym 15-go Południka,. Uczniowie poznali legendę związaną z ruinami kościoła w Trzęsaczu. Dowiedzieli się, co tak naprawdę było powodem zniszczenia znacznej części świątyni i czy pozostała ściana jest bezpieczna. Dzięki odwiedzinom tego miejsca otrzymaliśmy certyfikat 15-go południka. W wycieczce mogliśmy uczestniczyć dzięki programowi Poznaj Polskę i pani Katarzynie Chojaczyk, która opracowała wniosek i plan wycieczki.

     • Międzynarodowy Dzień kropki

     • 15.09. Obchodzimy Międzynarodowy Dzień kropki.

      W ogłoszonym przez Samorząd Uczniowki konkursie, na najbardziej wykropkowaną klasę, zwycięstwo, zdobywając pierwsze miejsce ex aequo, odniosły klasy I i II. W nagrodę otrzymali słodki poczęstunek. Dla pozostałych uczestników konkursu też coś się znalazło.