• Szaleńcza zabawa w Majalandzie

     • W miniony wtorek uczniowie klasy I i III wraz z rodzicami i wychowawczyniami odwiedzili jeden z największych parków rozrywki w Polsce – MAJALAND. Bohaterami parku są trzy bajkowe postacie: Pszczółka Maja, którą wszyscy znamy i kochamy, mały Wiking-Wiki oraz Heidi, dziewczynka ze szwajcarskich Alp.

      Moc atrakcji, które czekały na nas na miejscu, zrekompensowało nieco dłuższą podróż. Niesamowitą przygodę rozpoczęliśmy od Karuzeli Motyli, nawiązującej do klasycznych karuzel łańcuchowych. Jednak prawdziwą przygodę ,z dużą dozą adrenaliny przeżyliśmy w czasie przejażdżki Rollercoasterem Wikingów, mijając ostre skały i odkrywając wnętrze mrocznej jaskini. Wszystko to ,oczywiście ,z oszałamiającą prędkością. Prawdziwe emocje zagwarantowała nam też wieża swobodnego opadania. A podczas rejsu Wielkim Drakkarem przyszło nam zmierzyć się z olbrzymimi falami. Nawet mniej odważni uczestnicy wycieczki zdecydowali się na ściganie z przyjaciółmi na najdłuższej zjeżdżalni.

      W celu złapania oddechu i uspokojenia organizmu przesiedliśmy się na plecy skaczących żabek i Świerszcza Filipa. Podróżując Karuzelą Kwiatów zaskoczyła nas tryskająca z nich woda. Było to niespodziewane, ale przyjemnie ochłodziło rozgrzane ciała. Potrafiliśmy również połączyć szaleńczą zabawę z nauką. W miasteczku samochodowym zapoznaliśmy się w bardzo przyjemny sposób z zasadami ruchu drogowego i przekonaliśmy, że wielu z nas ma zadatki na świetnego kierowcą.

      Pobyt w parku wymagał od nas niesamowitej aktywności fizycznej. Nie sprzyjała temu wysoka temperatura. Jednak opuszczając centrum rozrywki zastanawialiśmy się, kiedy ponownie będziemy mogli tu przyjechać.

      Jolanta Domańska

      Elżbieta Jasińska

     • Noc w szkole

     • Jak można spędzić Dzień Dziecka? A no można go spędzić w szkole, w gronie swoich najbliższych kolegów i koleżanek. Z 31 maja na 1 czerwca odbyła się kolejna NOC W SZKOLE. Były kiełbaski z grilla, pizza i szaleństwo do białego rana.

      Wszystkim dzieciom, tym dużym i tym małym składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka.

      Agnieszka Sołowij - Kleban

      Katarzyna Chojaczyk

     • Gra terenowa

     • Klasa druga uczestniczyła w zorganizowanej ,, Grze terenowej " w trakcie której odbył się ,, Wielki test wiedzy drugoklasisty". Klasa podzielona była na dwie grupy. Każda drużyna pracowała z mapą szukając miejsc gdzie były ukryte koperty z zadaniami do wykonania i odpowiadała na pytania dotyczące ortografii, matematyki, przyrody. Na koniec spotkaliśmy się na posiłku regeneracyjnym zorganizowanym przez rodziców.

      Agnieszka Sołowij - Kleban

     • Pożegnanie Pana Tomasza Heppnera

     • "Tak niedawno żeśmy się poznali, a już pożegnania nadszedł czas"...Dziś spotkaliśmy się na krótkim apelu żeby podziękować za półtoraroczną pracę panu Tomaszowi Heppnerowi życząc sukcesów w nowym miejscu pracy.

     • Klasowe wyjście na lody

     • Czy poniedziałek może być fajny? Może! Klasa 5 wraz ze swoim wychowawcą oderwali się od szkolnej codzienności i wylądowali w lodziarni. Po całym dniu zmagań szkolnych słodka przekąska była jak znalazł - każdy wybierał ulubione łakocie, które były prawie za darmo. Z ostatniego wyjazdu w kieszeni wychowawcy, po negocjacjach o zniżkach na wejścia i promocjach, zostało trochę pieniędzy, które zostały spożytkowane w tak smaczny sposób...

      Tomasz Heppner

     • Aktywnie przez Bory Tucholskie

     • W dniach 28-31 maja br. uczestniczyliśmy, wraz z wychowawcą i grupą rodziców w biwaku szkolnym, który miał miejsce w przepięknych Borach Tucholskich. Gościliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym REJS w Charzykowach, nad dużym Jeziorem Charzykowskim.                                           

      Czas spędziliśmy bardzo aktywnie; wędrując i jeżdżąc rowerami podziwialiśmy przyrodę Parku Narodowego "Bory Tucholskie" oraz pobliskiego Parku Krajobrazowego. Wzięliśmy również udział w całodniowym spływie kajakowym rzeką Brdą. Zwiedzaliśmy pobliskie, bardzo ładne miasto Chojnice i zajrzeliśmy do zamku w Człuchowie. Ładna pogoda i dobre humory nie opuszczały nas przez cały pobyt.

       Był to wspaniały wyjazd, który nas jeszcze bardziej zintegrował, szkoda tylko, że ostatni.... :(     

                    Szymon Krawczuk                

     • Wyniki XVII konkursu "Dziękuję, że tworzysz..."

     • Kolejny sukces naszych uczniów. Kacper i Antek zajęli najwyższe miejsca w konkursie literackim. Serdeczne gratulacje składamy chłopcom i pani Edycie Skraburskiej.

       

      Klasy I – III SP

      1. Porębska Zuzanna  kl, II   SP 2 Trzebiatów

       

      Klasy IV- VII  /  poezja /

      I miejsce

      1. Majkut Kacper -  kl. VI Niechorze
      2. Królikowska Natalia  - kl. V  SP 2  Trzebiatów

       

      II miejsce

      1. Starczewski Antoni   - kl. IV  Niechorze
      2. Butiuc  David  - kl. IV Karnice
      3. Chytroń  Oliwier  - kl. IV Karnice

       

      III miejsce

      1. Składanowski Stanisław – kl. VI ZSS Rewal
      2. Konieczna Zofia  - kl. V  SP 2 Trzebiatów

       

      Wyróżnienie :

      1. Roustm Franciszek  kl. VI ZSS Rewal
      2. Bąk Zofia   - kl. V  Karnice

       

     • Wyniki konkursu "Moja własna książka"

     •  Szkoła podstawowa

      Klasy I – III

      I m-ce

      Zosia Kuciak  -  SP w Niechorzu

      II m-ce

      Jan Siomka -  KSP w Pobierowie

      III m-ce

      Oliwier Pawłowski – KSP w Pobierowie

      Wyróżnienie:

      Artur Siomka – KSP w Pobierowie

      Jakub Sianoszek – KSP w Pobierowie

      Natalia Mickiewicz – SP w Niechorzu

      Ernest Moskalonek – SP w Niechorzu

      Klasy IV-VIII

      I m-ce

      Tarati Dewor – KSP w Pobierowie

      II m-ce

      Maja Marcinkowska – SP w Niechorzu

      III m-ce

      Emilia Chłopek – SP w Niechorzu

       

      Wręczenie nagród 07 czerwca 2019 roku, podczas Festynu Rodzinnego,
      o godzinie 17.00, ZSP w Niechorzu (teren przy szkolnym boisku).

     • Konkurs plastyczny o patronie szkoły

     • Z przyjemnością informujemy ,że Igor Wiśniewski uczeń klasy V zajął I miejsce w II OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA SZKÓŁ IMIENIA LEONIDA TELIGI. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy a laureatowi gratulujemy.

     • Chrzest morski klasy IV

     • W piatek 24 maja uczniowie klasy czwartej zostali przyjęci w poczet Wilków Morskich. Pogoda bardzo nam dopisała a chrzest odbył się w morskim plenerze. Przebrani za piratów, piratki, marynarki, marynarzy pod kierunkiem (wychowawcy) przeszli przygotowane konkurencje wzorcowo. Zaśpiewali szantę, spróbowali również przysmaku Neptuna i Prozerpiny. Otrzymując Certyfikaty od Dyrektora Szkoły – Pani Ewy Łozdowskiej uświadomili sobie ze obowiązkiem ich jest czcić honor ucznia oraz nieść pomoc bliźniemu w każdej potrzebie. Wszystkiemu przyglądał się Neptun wraz ze swoją świtą - uczniami z klasy siódmej. Uroczystość zakończyła się budowaniem na plaży pięknych zamków z piasku z okazji międzynarodowego Dnia Ziemi.

      Damian Zieliński

     • Grand Prix Powiatu Gryfickiego.

     •  

      W trzech miejscowościach naszego powiatu, cyklicznie, raz w roku  organizowane są biegi przełajowe: w Gryficach, w Płotach i w Trzebiatowie. W roku szkolnym 2018/19 reprezentanci naszej szkoły, uczestniczyli we wszystkich zawodach z cyklu Grand Prix, osiągając wysokie rezultaty:

      Biegi Przełajowe w Gryficach :

      Tomasz Jankowski ( kat. 2005r.-2003r.)- 2 miejsce

      Wiktor Chojaczyk (kat. 2009.-2008 r.)  ) - 2 miejsce

      Biegi Przełajowe w Płotach

      Wiktor Chojaczyk ( kat. 2009.-2008 r.) - 3 miejsce

      Hanna Stobiecka i Dominika Dziuba ( 2009r.-2008r.)- w pierwszej dziesiątce

      Wojciech Krzewicki (2009r.-2008r.)- w pierwszej dziesiątce

      Biegi Przełajowe w Trzebiatowie

      Jakub Toda ( kat. 2011r.-2010r.)- 2 miejsce

      Dominika Dziuba ( 2009r.-2008r.)- 3 miejsce

      Wiktor Chojaczyk (kat. 2009r.-2008 r.)  -w pierwszej dziesiątce

      Emilia Chojaczyk ( kat.2007r.-2006r.)- 5 miejsce

      Daniel Berestecki (kat.2007-2006r.)- w pierwszej dziesiątce

      Szymon Krawczuk ( kat. 2005r.-2003r.)- 4 miejsce

      Maja Marcinkowska ( 2011r.-2010 r.) w pierwszej dziesiątce

      Amelia Lipiecka ( 2011r.-2010r.)- w pierwszej dziesiątce

      Przemysław Mruk ( kat. 2005r.-2003r.)- w pierwszej dziesiątce

      Adrian Niedźwiewcki ( kat. 2005r.-2003r.)-w pierwszej dziesiątce

                      Jednak nie wynik jest najważniejszy a chęć aktywnego uczestnictwa w tej formie aktywności . Dziękujemy naszym uczniom za reprezentowanie naszej małej szkoły w biegach przełajowych, którzy udowodnili, że mogą rywalizować jak równy z równym, z najlepszymi biegaczami   z powiatu.

                      Brawo dla wszystkich którzy wzięli udział w tych zawodach a byli to: Krystain Buława, Jakub Dróżdż, Jędrzejowska Oliwia , Jan Lepper, Amelia Lipiecka, Maja Marcinkowska, Sylwester Olejniczak, Mrcelina Słota , Dominik Wąsikowski.

    • Okulary dla Afryki
     • Okulary dla Afryki

     • Serdecznie dziękujemy, za udział w akcji charytatywnej „Okulary dla Afryki”, udało się nam dzięki niej zebrać ponad 60 okularów korekcyjnych, zarówno nowych jak i używanych, które na pewno posłużą najbardziej potrzebującym. Okulary zostały przekazane parafii w Konarzewie,a następnie na rzecz dzieci z krajów misyjnych w Afryce.
      Patrycja Krzewicka
      Aneta Hajder - Chłopek
      Damian Zieliński
       

      GALERIA

    • Konstytucja 3 maja
     • Konstytucja 3 maja

     •               W listopadzie 2018 roku świętowaliśmy bardzo ważną rocznicę odzyskania niepodległości, a już za rok w sierpniu 2020 roku będziemy wspominać zwycięstwo w bitwie warszawskiej 1920 roku, które pozwoliło naszym przodkom obronić wywalczoną niepodległość. Uchwalenie przez polski sejm w dniu 3 maja 1791 roku Ustawy Rządowej, czyli konstytucji miało na celu uratowanie niepodległości zagrożonej przez Rosję i Prusy. My dobrze wiemy, że chociaż za rok będzie Targowica i przegrana wojna z Rosją i w efekcie drugi rozbiór w 1793. Wiemy, że w 1794 roku katastrofą zakończy się powstanie kościuszkowskie i w 1795 roku Austria, Prusy i Rosja ostatecznie w wyniku trzeciego rozbioru dokonają likwidacji Rzeczypospolitej. Ale, czy to  oznacza, że możemy postawić pytania: Czy były potrzebne reformy z konstytucją, skoro dały tylko klęski i upadek państwa? Było to pytania pozbawione słuszności, ponieważ nasi praojcowie ratowali chylącą się ku upadkowi Ojczyznę w niezwykle skomplikowanej sytuacji międzynarodowej, już po pierwszym rozbiorze gdy kraj był kontrolowany przez Rosję. Wielką zasługą króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i jego współpracowników na czele z Hugonem Kołłątajem było stworzenie prawa nowoczesnego, pierwszego w Europie, nowoczesnej konstytucji gwarantującej skuteczne funkcjonowania państwa i naruszającej stary, feudalny porządek społeczny. Wielkim krokiem na przód, ku budowie nowoczesnego społeczeństwa były prawa przyznane mieszczanom i zauważenie chłopów.

                    Zauważamy wielkie dokonania, odwagę i kontynuację reform przez cztery lata obrad sejmu, który zebrał się w Warszawie jesienią 1788 roku i wykorzystując sprzyjającą sytuację międzynarodową rozpoczął i wprowadzał reformy. Należy jednak pamiętać jakim społeczeństwem byli mieszkańcy dawnej Rzeczypospolitej. Wielką rolę odgrywali magnaci, konserwatywna szlachta, słabe mieszczaństwo i chłopi, najczęściej pozbawieni wolności osobistej, chłopi pańszczyźniani. Poziom szkolnictwa fatalny, nieliczne szkoły z warszawską Szkołą Rycerską o której głośno w każdym podręczniku nie mogą zniekształcić rzeczywistej sytuacji. Efekty działań Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w świecie ministerstwa edukacji były widoczne, ale dopiero po rozbiorach. A jednak stosunkowo nieliczna grupa dokonała wielkich rzeczy kierując się szczerym patriotyzmem. Konstytucja 3 maja obowiązywała krótko, ale przekonała pokolenia żyjące w XIX wieku i później, że Polacy mogą, nie zrezygnują i zrobią wszystko, że mimo przeciwności niepodległość kraju jest i będzie dobrem najwyższym. Żyjąc w niepodległym i bezpiecznym kraju, zapominając często o tym, że dobro wolności i niepodległości jest i będzie tym, o co należy dbać i co należy pielęgnować. Już w szkole powinniśmy zdobywać wiedzę i umiejętności pozwalające na rozwój kraju i tym samym, dla przeciętnego Polaka na spokojne i dostatnie życie. Będąc uczniami zdobywając wiedzę i umiejętności powinniście dążyć do doskonałości, do uzyskiwania takich ocen, które w opinii rodziców i nauczycieli są najwyższe z możliwych jakie możecie uzyskać. Tak nasi praojcowie próbujący ratować ginącą Ojczyznę u schyłku XVIII wieku wzbili się na szczyty własnych możliwości podobnie możecie i Wy, zdobywając dla siebie i kraju wiedzę i umiejętności.

       

      GALERIA

    • Z wizytą w schronisku
     • Z wizytą w schronisku

     • Przedstawicielka Szkolnego Koła Wolontariatu Maja Talaczek z klasy IV, wraz z rodzicami odwiedziła schronisko dla zwierząt w Sosnowicach.  Do akcji charytatywnej„Hej kolego, pomagać to nic złego” zaangażowało się wiele osób pokazując że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny naszej społeczności uczniowskiej. Udało się zebrać potrzebne miski, smycze, karmy ze sklepów zoologicznych. Wszystkim zaangażowanym uczniom i rodzicom dziękujemy.

      Damian Zieliński

      GALERIA

    • Podziemny (i nie tylko) Szczecin
     • Podziemny (i nie tylko) Szczecin

     • Czy wycieczka szkolna może odbyć się bez wizyty w centrum handlowym i jedzeniem popularnych fast-foodów? Troje nauczycieli z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Niechorzu pokazało, że można. 
      Po przyjeździe pociągiem do Szczecina uczniowie klasy V zapoznali się z historią miasta od jego powstania. Pan przewodnik jednak skupił się na Podziemnym Szczecinie – czyli głównie historią tego miejsca w okresie II Wojny Światowej. Uczniowie mogli przeżyć alarm bombowy podczas nalotów i zapoznać się z procedurą udania się ludności cywilnej do schronu. Nie wszyscy znieśli dobrze ponad godzinny pobyt w szczecińskich schronach, mogli na własnej skórze odczuć niedogodności związane z pobytem pod zmienią w otoczeniu ponad 3 metrowych betonowych murów. 
      Następnym punktem był park trampolin, na który dzieci wraz z opiekunami udali się tramwajem. Po zasłużonej rozrywce – wygibasach na trampolinach – niestety już na pieszo wszyscy udali się do punktu żywieniowego. Był to kultowy, jeszcze z czasów PRL ,, Bar pasztecik", w którym tradycyjnie nie było pasztecików (brak towaru). Po odczekaniu w długiej kolejce, jednak wszyscy pokrzepili się czerwonym barszczem i szczecińskim pasztecikiem. 
      Omijając z daleka centra handlowe, grupa udając się traktem Księcia Bogusława, przechodząc Aleją Kwiatową z Bramą Królewską, zwiedziła teren Zamku Książąt Pomorskich oraz urokliwe uliczki starego – nowego miasta po czym pragnąc już usiąść i odpocząć wróciła pociągiem do Kamienia Pomorskiego, skąd dzieci odebrali rodzice. Tylko Dominika była lekko zawiedziona brakiem wizyty w centrum handlowym, ale w sumie ucieszyła się, że zaoszczędziła w ten sposób mnóstwo pieniędzy… 
      Był to dosyć męczący dzień ale z pewnością zapadł w pamięci uczestników wycieczki. 


      Tomasz Heppner

      GALERIA

    • Dzień Otwarty Szkoły i Pchli Targ
     • Dzień Otwarty Szkoły i Pchli Targ

     • Za nami DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY I PCHLI TARG. Była to świetnia okazja do wspólnych rozmów przy śniadaniu wielkanocnym przygotowanym przez zaprzyjaźnione niechorskie Koło Emerytów. Był przepyszny żurek wykonany przez naszą kochaną kucharkę Panią Bogusię. Po śniadaniu był czas na degustację pysznych domowych wypieków przygotowanych przez mamy naszych wychowanków. Po uczcie każdy mógł wziąć udział w warsztatach pisankowych i zakupić świąteczne ozdoby ręcznie wykonane. Dziękujemy, że byliście z nami w tym dniu.

      GALERIA

    • Znowu „łapaliśmy” byka za rogi !
     • Znowu „łapaliśmy” byka za rogi !

     • Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym „Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów” organizowanym przez Instytut Rozwoju Oświaty. W tym roku, aż 3455 uczestników z całej Polski chciało spróbować swoich sił w konkursie. W pierwszej części uczniowie uzupełniali dyktando. Potem zmagali się z częścią drugą, gdzie dominowały skomplikowane zasady i ćwiczenia ortograficzne. Z zadaniami konkursowymi poradzili sobie znakomicie.

      Nasi wyróżnieni:

      • poziom 1 (klasy II-III)

      Lena Brodzińska – II miejsce, tytuł  LAUREATA

      Amelia Stężycka  – VI miejsce, dyplom  wyróżnienia

      Laura Robakowska  – VI miejsce, dyplom  wyróżnienia

      Alicja Maślona – VIII miejsce, dyplom wyróżnienia

      Aleksandra Pawlik  – X miejsce, dyplom wyróżnienia

      Remigiusz Wyszyński  – XV miejsce, dyplom wyróżnienia

      Wiktoria Krawczuk  – XIX miejsce, dyplom uznania

      • poziom 2 (klasy IV-VI)

      Karol Kleban  – XIV miejsce, dyplom wyróżnienia

      Kacper Majkut  – XV miejsce, dyplom wyróżnienia

      Oliwia Zelwak  – XVI miejsce, dyplom uznania

      Zofia Zelwak  – XIX miejsce, dyplom uznania

      Julia Michowska – XXI miejsce, dyplom uznania

      Amelia Żebrowska – XXII miejsce, dyplom uznania

      Matylda Bocian – XXVI miejsce, dyplom uznania

      Hanna Stobiecka – XXVII miejsce, dyplom uznania

      Weronika Krompiewska – XXVIII miejsce, dyplom uznania

      • poziom 3 (klasy VII-VIII i gimnazjum)

      Antoni Garwoliński  – XXIV miejsce, dyplom uznania

      Marta Oświęcimska  – XXVIII miejsce, dyplom uznania

       

      Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy uzyskania wspaniałych wyników, a paniom: Edycie Skraburskiej i Jolancie Domańskiej dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie uczniów .

       

      GALERIA

    • Stypendiada wczesnoszkolna
     • Stypendiada wczesnoszkolna

     • W dniach od 10 do 14 grudnia uczniowie z klasy drugiej i trzeciej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA”. Zmagania konkursowe odbyły się w zakresie czterech edukacji: czytelniczej, ortograficznej, matematycznej i plastycznej.

      Najliczniejszą reprezentację  naszej szkoły stanowili uczniowie klasy drugiej.

      Kacper Strzeboński  w konkursie matematycznym „PLUSIK” zajął IX miejsce, otrzymując  wyróżnienie oraz Medal Finalisty.

      Antoni Orzechowski w konkursie plastycznym „Plastuś” zajął VIII miejsce, otrzymując wyróżnienie oraz Medal Finalisty.

      Dyplomy uznania za udział w „Ortografku”, „Plastusiu”, „Plusiku” i „Abecadle” otrzymali : Kacper Strzeboński, Jakub Toda, Emilia Kosińska, Aleksandra Głębikowska, Amelia Adamczyk i Julia Makowska.

      Uczniowie klasy trzeciej wzięli udział  w konkursie  „Ortografek”.

      Lena Brodzińska zajęła VII miejsce, otrzymując wyróżnienie i Medal Finalisty.

      Dyplomy uznania otrzymali : Remigiusz Wyszyński, Alicja Maślona, Laura Robakowska,  Aleksandra Pawlik, Amelia Stężycka, Wiktoria Krawczuk, Nadia Wyszyńska. Wszystkim serdecznie gratulujemy !

      Wielu uczestnikom konkursu zabrakło przysłowiowego 1 punktu, by otrzymać wyróżnienie i medal. Tym bardziej  panie : Agnieszka Sołowij – Kleban i Jolanta Domańska cieszą się z osiągnięć swoich uczniów i są z nich bardzo dumne.

      GALERIA