• Nasza flaga
     • Nasza flaga

     • Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych.

       

      O konkursie:

      • Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII.
      • Na każdej pracy koniecznie musi się znaleźć polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw.
      • Dowolna technika wykonania prac: np. rysunek, grafika, malarstwo, collage, techniki elektroniczne. Prace nie mogą być grupowe.
      • Prace powinny być sfotografowane i zgłoszone do konkursu koniecznie przez rodzica (opiekuna prawnego) autora pracy. Pracy nie zgłasza nauczyciel.
      • Wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej: naszaflaga.pl.
      • Udział w konkursie jest bezpłatny

      Nagrody:

      W każdej kategorii:I miejsce – 2000 zł II miejsce – 1000 zł III miejsce – 500 zł

       

      Proponowane tematy prac konkursowych:

      1. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz jak obchodzisz Święto Konstytucji 3 Maja lub jak wyglądało uchwalenie Konstytucji 3 maja.

      2. Przedstaw swoją wizję artystyczną, prezentującą polską flagę państwową w kontekście twojej małej ojczyzny oraz jej dziedzictwa kulturowego (tradycja, zwyczaje miasta, regionu, województwa).

      3. Przedstaw swoją wizję artystyczną ważnego wydarzenia z historii Polski (np. Chrzest Polski, Bitwa pod Grunwaldem, Odsiecz wiedeńska, Odzyskanie Niepodległości, Bitwa Warszawska 1920 r.).

      4. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz jak wyrażasz swoją miłość do Ojczyzny.

      5. Przedstaw swoją wizję artystyczną prezentującą postać Mikołaja Kopernika, Jana Matejki, Wisławy Szymborskiej.

       

      Czas na przesłanie prac - do 5 maja 2023r. 

       

     • Konkurs wiedzy o morzu

     • 21 kwietnia 2023 roku, Maja Talaczek, Jan Leper i Remigiusz Wyszyński zmagali się w półfinałach wojewódzkich 3 Krajowego Konkursu Wiedzy o Morzu. Ten etap konkursu odbył się w Kołobrzegu.

      Laureatką półfinału została Maja Talaczek i weźmie udział w Finale Krajowym Znawców Wiedzy o Morzu w Szczecinie.

      Serdecznie gratulujemy!

      Katarzyna Pawłowska

     • Przez szafę do Narnii.

     • Do magicznej krainy, miejsca pełnego fantastycznych postaci i niezwykłych zdarzeń wprowadzili nas uczniowie, którzy wykonali makiety tajemniczych szaf. 

      W konkursie bibliotecznym dotyczącym znajomości lektury - "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa", C.S. Lewis, wzięli udział: 

      Aleksandra Skoczeń

      Julia Sołowiej

      Natalia Mickiewicz

      Dariusz Skoczeń

      Marcelina Słota

      Niezwykłe prace budziły zainteresowanie i ciekawość. Każdy chciał się dowiedzieć, co znajduje się w ich wnętrzu.

      W szkolnym głosowaniu wygrała praca Julii z klasy III.

      Serdecznie gratulujemy.

       

      Dziękujemy za wspaniałe prezenty ufundowane przez Radę Rodziców.

     • Powiatowe eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego

     • Wielki sukces Leny i Mai - kolejny raz wystąpią w konkursie wojewódzkim.

      15 kwietnia w Gryficach odbyły się eliminacje powiatowe Małego Konkursu Recytatorskiego. Po wygranej w eliminacjach gminnych sześcioro uczniów naszej szkoły walczyło o tytuł laureata i awans do eliminacji wojewódzkich.

      Spośród 47 uczestników jury wyłoniło trzy recytatorki, które będą reprezentowały powiat podczas konkursu w Szczecinie.

      Cieszymy się, że dwie z nich to nasze uczennice- Lena Brodzińska i Maja Marcinkowska, wyróżnienie otrzymała również Aleksandra Lewicka (której brakuje na zdjęciu, ponieważ od razu po występie pojechała na kolejne zawody)

      Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale.

      Gratulujemy występów i trzymamy kciuki za Lenę i Maję.

     • O historii Marynarki Wojennej w Szkole Podstawowej im. Leonida Teligi

     • „Z dniem 28 listopada 1918 roku rozkazuję utworzyć Marynarkę Polską, mianując jednocześnie pułkownika marynarki Bogumiła NOWOTNEGO, szefem Sekcji Marynarki Wojennej przy Ministerstwie Spraw Wojskowych" - tym dekretem Naczelnik Państwa Józef Piłsudski rozpoczął nowożytną historię morskiego Rodzaju Sił Zbrojnych.

       

      W ramach przygotowania do III Krajowego Konkursu Wiedzy o Morzu organizowanego przez Związek Miast i Gmin Morskich, w Szkole Podstawowej w Niechorzu odbyło się spotkanie  z historykiem i muzealnikiem Pawłem Pawłowskim. Przedstawił on młodzieży przygotowującej się do eliminacji konkursowych, historię polskiej Marynarki Wojennej od czasu jej utworzenia do lat 50 -tych XX wieku.

      Przybliżone młodzieży fachowe nazewnictwo oraz sylwetki okrętów wojennych w służbie Rzeczpospolitej, było mozliwe dzięki profesjonalej prezentacji multimedialnej przygotowanej we współpracy z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

       

      Godzina lekcyjna minęła niepostrzeżenie, kiedy omawiano kolejne rozdziały barwnej i jakże trudnej historii naszej floty w okresie II wojny światowej. Zapewne na długo zostaną zapamietane przez uczestników konkursu nazwy naszych najbardziej zasłużonych okrętów wojennych, rodzaje uzbrojenia  czy też podstawowe elementy każdego okrętu.

       

      Na koniec, uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do odwiedzenia „miasta zrodzonego z marzeń” - Gdyni oraz do zwiedzenia ORP Błyskawica – okrętu muzeum należącego do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, w którym jest zdeponowana cała wiedza o pięknych kartach tego rodzaju wojsk.