• Konkurs wiedzy o rybach i rybie w diecie

     • W październiku 2021r. przystąpiliśmy do „Konkursu wiedzy o rybach i rybie w diecie”. Organizatorem Konkursu jest Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków. Jego cel to propagowanie wiedzy na temat zrównoważonego rybołówstwa, a także motywowanie uczniów i rodziców do częstszego sięgania po produkty z ryb.

      Uczniowie klas IV, V i VI, którzy zgłosili się do konkursu otrzymali ciekawe zestawy upominkowe. Przed nimi zgłębianie wiedzy o rybach Zalewu Szczecińskiego i Morza Bałtyckiego, rybołówstwie i rybach w diecie.

      Uczestnikom konkursu życzymy dobrej zabawy podczas przygotowań do konkursu.

      Powodzenia!

     • Jesienna zabawa pod chmurką

     • W imieniu uczniów i dzieci przedszkolnych, serdecznie dziękuję członkom Rady Rodziców, rodzicom dzieci z poszczególnych klas i grup przedszkolnych zaangażowanym w organizację imprezy oraz Radzie Sołeckiej Niechorza z panem sołtysem Wojciechem Pawlukiem vel Mikołajczuk na czele, za zorganizowanie wspaniałej JESIENNEJ ZABAWY POD CHMURKĄ. Było wspaniale, już nie możemy się doczekać kolejnych imprez rodzinnych.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dnia 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole tradycyjnie to również dzień pasowania na ucznia.

      Tegoroczne pierwszaki przyrzekły, że będą pilnymi uczniami i godnie będą reprezentowały swoją szkołę.

      Przygotowały występ artystyczny, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Rada Rodziców, Sołtys oraz uczniowie klasy drugiej podarowali im świetne upominki. Pani dyrektor wraz z wychowawczynią wręczyły dyplomy i legitymacje szkolne. Na uczniów w ich sali czekała przepyszna niespodzianka, przygotowana przez ich kochających rodziców.

      W konkursie organizowanym przez Samorząd Uczniowski tytuł Najfajniejszego Nauczyciela ZSP w Niechorzu powędrował do pana Marka Sobkowiaka.

     • Mandragora

     • 4 października 2021 roku uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w wycieczce do Parku Edukacji i Rekreacji Mandragora. Park ten mieści się na terenie Szkółki Roślin Ozdobnych
      w Gąbinie koło Trzebiatowa nad Regą.

      Dzieci brały udział w wielu atrakcjach, począwszy od gry leśnej, poprzez poznanie zrekonstruowanego miejsca słowiańskiego kultu, kurhanu i półziemianki z epoki brązu. Czerpały energię z ziemi i piramidy energetycznej, odwiedziły naturalną motylarnię
      i domek dla owadów, odszukały swój celtycki horoskop drzew. Przeszły przez chatę czarownicy i pełną wrażeń wszelakich ścieżkę zmysłów.  Poznały także ciekawe rośliny i ich znaczenie. Na zakończenie pobytu w Mandragorze, każdy mógł spędzić miło czas przy ognisku i upiec sobie pyszne kiełbaski.

      Wszyscy zadowoleni, z zakupionymi ciekawymi roślinami ogrodowymi, wrócili do szkoły.

     • Wycieczka rowerowa klasy VIII

     • Klasa 8 rozpoczęła październik od wycieczki rowerowej do Mrzeżyna. Dopisała piękna pogoda i świetne humory. Uczniowie aktywnie spędzili czas, naładowali akumulatory i są gotowi na wyzwania, jakie czekają na nich w tym roku szkolnym

     • Powiatowe biegi przełajowe w Płotach

     • 29 września odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe w Płotach. Naszą szkołę reprezentowali:

      Aleksandra Głębikowska

      Lena Brodzińska

      Alicja Maślona

      Jakub Polasik

      Jakub Toda

      Aleksandra Pabin

      Dariusz Skoczeń

      Marta Mucha

      Amelia Lipiecka

      Piotr Kuliński

      Sylwester Olejniczak

      Julia Makowska

      Malwina Krzywińska

      Najlepszy wynik osiągnął Darek Skoczeń, który zajął 3 miejsce.

      Gratulujemy!

     • Sprzątanie świata

     • Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do akcji Sprzątanie Świata, a tegoroczne hasło kampanii brzmi "Myślę, więc nie śmiecę " Jest to dla nas wszystkich wspólna lekcja, która ma na celu promowanie dbania o nasze środowisko oraz świadome ograniczanie wytwarzanych odpadów. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły spisali się wzorowo.

     • I Mistrzostwa Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Niechorzu w biegach przełajowych

     • 23.09. 2021r. odbyły się I Mistrzostwa Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Niechorzu zorganizowane przez Bogusława Barańskiego, nauczyciela wf w naszej szkole.

      Poniżej prezentujemy wyniki i zdjęcia z tego wydarzenia.

      Przedszkolaki

      Dziewczęta 3-4 latki

      1m.Julia Grzesik

      2m.Michalina Klukowska

      3m.Nadia Zelwak

      Chłopcy3-4latki

      1m.Antoni Dejnakowski

      2m.HenrykMajchrzak

      3m.Patryk Wołodkiewicz

       

      Klasa 0

      Dziewczęta

      1m.

      Julia Brzezińska

      2m.Jagoda Naks

      3m.Łucja Starczewska

       

      Chłopcy

      1m.Tymon Krzywański

      2m.Oskar Woźniewicz

      3m.Stanisław Łągiewka

       

      Klasy 1-2

      Dziewczęta

      1m.Julia Sołowiej

      2m.Anna Skukowska

      3m.Zofia Frąckowiak

      Chłopcy

      1m.Alex Dębowski

      2m.Franciszek Ratajczak

      3m.Leon Kostrubiec

       

      Klasy 3-4

      1m.Malwina Krzywańska

      2m.Aleksandra Lewicka

      3m.Sara Woźniewicz

      Chłopcy

      1m.Darek Skoczeń

      2m.Ernest Moskalonek

      3m.Jakub Polasik

       

      Klasy 5-6

      Dziewczęta

      1m.Lena Brodzińska

      2m.Amelia Stężycka

      3m.Laura Robakowska

      Chłopcy

      1m.Jakub Toda

      2m.Jan Wąsikowski

      3m.Wiktor Wierzbicki

       

      Klasy 7-8

      Dziewczęta

      1m.Dominika Dziuba

      2m.Hanna Stobiecka

      3m.Oliwia Jędrzejowska

      Chłopcy

      1m.Krystian Buława

      2m.Jakub Serbin

      3m.Dominik Wąsikowski

       

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

     • Wycieczka do parku MANDRAGORA

     • 15 września 2021 roku uczniowie klas  I, II i III  pod opieką  swoich nauczycieli brali udział w wycieczce do Parku Edukacji i Rekreacji, który znajduje się na terenie Szkółki Roślin Ozdobnych w Gąbinie, koło Trzebiatowa.  

      Park Mandragora to cudowne miejsce na świecie. Uczniowie nie mogli narzekać na nudę. Mieli okazję do kontaktu z przyrodą, naturą, historią, relaksacją i naturoterapią. Warsztaty leśne, ścieżka zmysłów, pieczenie kiełbasek nad ogniskiem i zabawy na powietrzu to nie jedyne atrakcje, które tam na nich czekały. Dużo radości sprawiła gra terenowa „Szukanie skarbu Mandragory”, zwiedzanie parku i pokoi tematycznych, woliery z wiewiórkami, poznawanie horoskopu celtyckiego, rekonstrukcji kurhanu z epoki brązu, uroczyska z magicznym drzewem i wiele, wiele innych. Wizyta w parku wzbogaciła wiedzę uczniów na temat ziół i otaczających nas roślin. Było mnóstwo emocji, rywalizacji i radości. Dopisała nam nawet pogoda. Było super. Zmęczeni, ale  podekscytowani i bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

       

     • Klasa I na lodach

     • Na zaproszenie pana Michała Szymańskiego klasa I wybrała się do świata rozkoszy swojego podniebienia. Lody… to chyba to, co dzieci lubią najbardziej…

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     • Dzisiejszego dnia w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Przy tej okazji, tradycyjnie uczniowie pierwszej klasy z rąk swojej wychowawczyni i pani dyrektor otrzymali pamiątkowe teczki i słodkie niespodzianki. 
      W kilku słowach, przez nauczyciela historii, wspomniana została 82 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Wszyscy trzymamy kciuki aby rok szkolny 2021/2022 pozwolił nam spotykać się i uczyć w systemie stacjonarnym. Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów.

     • Zakończenie roku szkolnego 2020-2021.

     • Świadectwa zostały rozdane. Życzymy wszystkim wesołych wakacji. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego pożegnaliśmy nauczycieli i pracowników naszej szkoły: Panią Zofię Lebiodę, Panią Elżbietę Jasińską, Panią Violettę Michowską, Pana Jerzego Hawrasza, Panią Zofię Kwiatkowską i Panią Grażynę Barańską. Dziękujemy za wieloletni trud, pasję i miłość do dzieci i do zawodu. Będzie nam Was brakowało. Życzymy, aby każdy nadchodzący dzień obdarzał Was zdrowiem i radością.

     • Pożegnanie absolwentów naszej szkoły.

     • W czwartek 24 czerwca 2021r. odświętnie ubrani uczniowie klasy ósmej zakończyli edukację w Szkole Podstawowej im. Leonida Teligi w Niechorzu. Podczas uroczystego apelu otrzymali pamiątkowe teczki absolwentów oraz statuetki, a wyróżnieni dodatkowo listy pochwalne i stypendia Wójta Gminy Rewal. Rodzice absolwentów odebrali z rąk Pani Dyrektor oraz wychowawcy klasy podziękowania za pięcioletnią współpracę i pomoc. Uroczystość zakończyła się żartobliwym występem ósmoklasistów i pożegnalną piosenką.

      Naszym Absolwentom życzymy wielu sukcesów w życiu i w kolejnych etapach edukacji.

     • Nagrody za udział w konkursie młodych talentów językowych

     • W ostatnich dniach odbyło się wręczenie dyplomów i nagród dla zwycięzców i uczestników międzyszkolnego ,,Konkursu młodych talentów językowych". Wszystkim laureatom i uczestnikom jeszcze raz gratulujemy wspaniałych wyników. Przede wszystkim dziękujemy Wójtowi Gminy Rewal, Panu Konstantemu Tomaszowi Oswięcimskiemu, za ufundowanie wspaniałych nagród. Jesteśmy pewni, że będą one jeszcze większą motywacją dla wszystkich uczniów, którzy chcą rozwijać swoje talenty jezykowe

     • Wyniki konkursu młodych talentów językowych

     • UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION!

      Po długich i burzliwych dyskusjach wybraliśmy zwycięzców międzyszkolnego ,,Konkursu młodych talentów językowych”. Nie było to łatwe, ponieważ wszyscy uczestnicy fantastycznie się przygotowali i pięknie zaprezentowali swoje talenty językowe. Jednak jak nakazuje regulamin ogłaszamy następujące wyniki:

      W kategorii klas I-III

      Wiersz:

      1. Julia Sołowiej, kl. I ZSP w Niechorzu (Eins, zwei Papagei)

      2. Maja Kozłowska, kl. III ZSP w Niechorze (Our puppies)

      3. Lena Marcinkowska, kl. II SP w Cerkwicy (Eins, zwei, Papagei)

      Piosenka:

      1. Pola Sobestjańska, kl. II ZSP w Niechorzu (Shotgun)

      2. Zofia Kuciak, kl. III ZSP w Niechorzu (Don’t start now)

      3. Marianna Dołęga, kl. I ZSP w Niechorzu (So am I)

      3. Pola Sobestjańska i Oliwia Lewandowska, kl. II ZSP w Niechorzu (Dance Monkey)

      W kategorii klas IV-VI

      Wiersz:

      1. Hanna Lichtarski, kl. V SP w Cerkwicy (Kaufen, kaufen)

      2. Maja Talaczek, kl. VI ZSP w Niechorzu (Waldesgespräch)

      3. Emilia Kosińska, kl. IV ZSP w Niechorzu (I made a new password)

      Piosenka:

      1. Piotr Niemiec, kl. V ZSP w Rewalu (Wellerman)

      2. Lena Brodzińska, kl. V ZSP w Niechorzu (Grün sind alle meine Kleider)

      3. Alicja Maślona, kl. V ZSP w Niechorzu (Alone)

      W kategorii klas VII-VIII

      Wiersz:

      1. Hanna Stobiecka, kl. VII ZSP w Niechorzu (I made a new password)

      2. Weronika Krompiewska, kl. VII ZSP w Niechorzu (I tried to take a selfie)

      2. Beata Gabryś, kl. VII SP w Cerkwicy (Ich)

      3. Estel Pasiecznik, kl. VII ZSP w Rewalu (Pouring the wine)

      Piosenka:

      1. Matylda Bocian, kl. VII ZSP w Niechorzu (Riptide)

      2. Oliwia Jędrzejowska, kl. VII ZSP w Niechorzu (Don’t cry snowman)

      Zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy!

      Wkrótce poinformujemy o szczegółach odbioru nagród.

      Nauczyciele języków obcych ZSP w Niechorzu.

     • Święto Konstytucji 3 Maja

     • 230 lat temu, 3 maja 1791 roku  na Zamku Królewskim w Warszawie uchwalono konstytucję, nazwaną Ustawą Rządową. Był to dzień wyjątkowy, w obecności ludności stolicy i wojska w wyjątkowo podniosłej atmosferze uchwalono konstytucję. W Warszawie nie byli obecni posłowie opozycji, zaborcy, przede wszystkim caryca Rosji, Katarzyna II nie mogli  przeszkodzić. My, po dwustu trzydziestu latach  znamy dzieje i wiemy o zdrajcach – o Targowicy, o drugim i trzecim rozbiorze i oraz o klęsce powstania kościuszkowskiego. Pozostała pamięć o próbie ratowania ginącej Ojczyzny, uznanie  dla jej autorów i chwila refleksji nad tragicznymi dziejami Ojczyzny.

     • PROJEKT CZYTELNICZY - CZYTAM Z KLASĄ. LEKTURKI SPOD CHMURKI

     • Miło jest się nam pochwalić, że uczniowie klasy  drugiej i trzeciej  zakończyli realizację I i II modułu w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ. LEKTURKI SPOD CHMURKI” – edycja II ekologiczna.

      Do opracowania modułu I  „Mała chmurka w krainie drzew” drugoklasiści wybrali lekturę pani Danuty Parlak pt. „Kapelusz Pani Wrony”, a trzecioklasiści „Drzewo do samego nieba” autorstwa pani Marii Terlikowskiej. Po przeczytaniu książek uzupełniły  lekturnik, przygotowały portrety głównych bohaterów, wykonały prace plastyczne w związku z obchodami Światowego Dnia Drzewa, obejrzały film edukacyjny o pracy leśnika  oraz uczestniczyły w zajęciach ekologicznych pt. „Co nam dają drzewa?”

      W II module zatytułowanym „Mała chmurka w krainie śniegu” uczniowie omawiali „Zaczarowaną zagrodę” A. C. Centkiewiczów i „Królową Śniegu” H. Ch. Andersena. Pierwsze  z  wykonanych zadań polegało na uzupełnieniu stron w lekturniku . Ponadto dzieci  wykonały EKO-bałwanki i Eko-pingwinki z różnorodnych materiałów segregowanych oraz zaprezentowały przygotowane wraz z rodzicami „Zimowe EKO-kreacje”.  Na zakończenie z uwagą wysłuchały opowiadania o małej chmurce i zrealizowały zadania zamieszczone w scenariuszu zajęć. Najciekawszym i jednocześnie najbardziej zaskakującym  okazało się ćwiczenie „Wyturlaj swojego bałwana”.

      Na podstawie sporządzonych i przesłanych sprawozdań uczestnicy projektu otrzymali CERTYFIKATY potwierdzające pozytywne ukończenie modułów.

      Lektury do pracy nad zadaniami w następnym module „Mała chmurka w krainie słońca” zostały już wybrane i są czytane, a dzieci z niecierpliwością i zaciekawieniem czekają na kolejne wyzwania.

                                                                                                                                    Koordynatorki projektu:

                                                                                                                                           Elżbieta Jasińska

                                                                                                                                          Jolanta Domańska