• Dzień Wiosny
     • Dzień Wiosny

     • Do pierwszego dnia wiosny przygotowywaliśmy się już tydzień wcześniej wykonując w klasach wiosenne gaiki, w ramach konkursu ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski, za które bardzo dziękujemy. Na korytarzu zawisła wiosenna dekoracja, a na świetlicy dzieci pod kierunkiem Pani Kasi i Pani Kariny wykonały Marzannę. Kiedy w końcu przyszedł ten dzień widać było na korytarzu piękne wiosenne kreacje ( głównie uczniów klasy III), a i pozostali uczniowie byli w tym dniu kolorowo ubrani. Po trzech lekcjach utworzyliśmy wesoły korowód i poszliśmy nad morze, aby tradycji stało się zadość i utopić Pannę Marzannę, pożegnać w ten sposób zimę i przywitać wiosnę. Następnie szukaliśmy skrzętnie poukrywanych gaików przez Pana Piotra. Bystrym okiem wykazał się Wojtek z kl.IV, Wiktor z kl. V i Tomek z kl. VII. Po powrocie do szkoły czekała na nas gorąca grochówka i kiełbaska z grila. Biesiadowaliśmy na świeżym powietrzu rozmyślając …jak przeżyć do wakacji w szkole , kiedy tak pięknie na dworze.

      Życzymy wszystkim, żeby ten czas szybko minął, a o tym przypominać nam będzie specjalny kalendarz, który pojawił się na korytarzu. Codziennie odcinać będziemy kolejny dzień.

      Z wiosennym pozdrowieniem

      Wasz Samorząd

      GALERIA

    • Uczniowie klas I - III z wizytą w teatrze
     • Uczniowie klas I - III z wizytą w teatrze

     • Historię małej dziewczynki, która dzielnie przemierza ciemny las, by dostarczyć chorej babci koszyk pełen pyszności, a potem zamiast babci spotyka strasznego wilka, znamy wszyscy. Tym razem obejrzeli ją uczniowie klas I-III w Teatrze Lalek Pleciuga. Bajka została wzbogacona o  26 piosenek nawiązujących muzycznie do  żywiołowego tanga, lirycznego walca, skocznej polki i  energetycznego rock and rolla. Nowoczesna i kolorowa wersja Czerwonego Kapturka wszystkim przypadła do gustu.  Atrakcyjne lalki żyworękie, prowadzone przez aktorów na oczach widzów, nadały przedstawieniu dowcipny charakter. To było wspaniałe widowisko pełne radości i nauki.
                          

      Elżbieta Jasińska
      Jolanta Domańska

      GALERIA

                                                                

    • Świętować należy z klasą
     • Świętować należy z klasą

     • Dzień Kobiet stał się w drugiej klasie świetną okazją do wspólnej zabawy, integracji i promocji zdrowia. Świętowanie zaczęliśmy od wspólnego zdrowego śniadania. Chłopcy wykonywali pastę jajeczną i pastę twarożkową, a dziewczynki przygotowywały kanapki. Była pogadanka o kulturze spożywanych posiłków i piamidzie żywieniowej. Po południu spotkaliśmy w Ośrodku Lasów Państwowych ,,Bażyna" gdzie aktywnie spędziliśmy czas grając w kręgle, bilard i piłkarzyki. Nie zabrakło również kwiatków od chłopców. W trakcie imprezy został również rozstrzygnięty konkurs ogłoszony przez rodziców ,, Czytasz, rysujesz, malujesz nagrody zyskujesz". Była to już trzecia edycja konkursu mająca na celu popularyzację czytania lektur. Miło mi jest ogłosić, że III miejsce zajęła Emilia Kosińska, II miejsce Kacper Strzeboński, a I miejsce zajęła Ola Głębikowska. 
      Serdecznie dziękuję rodzicom za wspólnie spędzony czas, zakupienie nagród, pyszne ciasta i domową, ciepłą atmosferę.

      Wychowawca klasy II
      Agnieszka Sołowij-Kleban

      GALERIA

    • Dzień Kobiet
     • Dzień Kobiet

     • Dnia 8-go marca chłopcy z samorządu uczniowskiego przygotowali dla kobiet uczących się i odwiedzających naszą szkołę miłą niespodziankę. I jak to niespodzianka... wszystkie panie były miło zaskoczone. Wiwat wszystkie Panie!!!

      GALERIA

    • Z wizytą na poczcie
     • Z wizytą na poczcie

     • W piątek,8 marca,uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią wybrali się do Urzędu Pocztowego w Niechorzu.Wizyta poprzedzona była zajęciami, podczas których dzieci dowiedziały się:jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość,poznały etapy drogi listu od nadawcy do adresata,napisały na kartkach pozdrowienia,zaadresowały kopertę i postanowiły swoje listy wysłać osobiście.

      Podczas spotkania uczniowie mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy urzędnika pocztowego oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie.Obejrzały pomieszczenie urzędu,poznały wyposażenie poczty.Przesympatyczna pani opowiedziała im o rodzajach listów i paczek wyjaśniając różnice między nimi, opłatach dokonywanych na poczcie.Każdy uczeń samodzielnie kupił znaczek pocztowy i wrzucił swój list do skrzynki.Wycieczka bardzo się trzecioklasistom podobała i zgodnie stwierdzili, że na temat pracy Urzędu Pocztowego wiedzą już prawie wszystko i do lekkich ona na pewno nie należy.

                                                                                                                          Jolanta Domańska

      GALERIA

    • Żywa lekcja historii
     • Żywa lekcja historii

     • Dnia 07.03.2019r roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „żywej” lekcji historii„Ku Niepodległej” przeprowadzonej przez grupę artystyczną „REKONSTRUKTO”z Lublina. Panowie, pasjonaci historii, przedstawili nam opowieść o tym, jak Polacy walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Przypomnieliśmy sobie, jak wyglądała sytuacja Polaków pod zaborami oraz usłyszeliśmy barwne i ciekawe opowieści o powstaniach narodowych i I wojnie światowej. Podczas pokazu uczniowie oglądali stroje z różnych okresów historycznych. Mieli okazję założyć mundury i czapki szwoleżerów, powstańców, kosynierów oraz oficerów I brygady Legionów Polskich. Mogli również podziwiać kolekcję replik broni używanych przez powstańców i żołnierzy od powstania kościuszkowskiego do I wojny światowej. Atrakcją, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczniów był pokaz musztry wojskowej, nauka władania szablą, zawody w opatrywaniu przez sanitariuszki rannych żołnierzy i wynoszenie rannego na noszach  Dzięki tej niezwykłej lekcji mogliśmy na moment przenieść się w przeszłość i stać się uczestnikami wydarzeń, które znamy z podręczników historii.

      Damian Zieliński

      GALERIA

    • LAPBOOK - co to takiego?
     • LAPBOOK - co to takiego?

     • My już wiemy! Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie klasy trzeciej wykonali po raz pierwszy swoje lapbooki. Książeczki zawieraly wiadomości i ciekawostki nawiązujące do przeczytanej lektury.

      Jolanta Domańska

      GALERIA

    • Tropem Wilczym
     • Tropem Wilczym

     • 3 marca w Trzebiatowie odbył się BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH ,,TROPEM WILCZYM". Samorząd Uczniowski naszej szkoły wystawił swoją reprezentacje. Była to nie tylko świetna okazja do aktywności fizycznej, ale również do wzięcia udziału w żywej lekcji historii o ludziach niezłomnych w swej idei.

      Agnieszka Sołowij - Kleban

      GALERIA

    • Najlepsze recytatorki!
     • Najlepsze recytatorki!

     • W piątek 1 marca w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, odbyły się gminne eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, jednak niektórzy przygotowali się wyjątkowo dobrze. Wszystkie laureatki, które będą reprezentowały gminę Rewal w konkursie powiatowym, są uczennicami naszej szkoły.

       

      W grupie młodszej

      I miejsce – Laura Robakowska klasa III

      II miejsce – Lena Brodzińska klasa III

      wyróżnienie – Aleksandra Pawlik klasa III

      Uczennice zostały przygotowane przez panią Jolantę Domańską.

       

       

      Grupa starsza

      I miejsce – Zofia Zelwak klasa VI

      II miejsce – Maja Marcinkowska klasa IV

      wyróżnienie – Julia Michowska klasa VI

       

      Uczennice przygotowała pani Edyta Skraburska

       

      GALERIA

    • Tam i z powrotem, przygoda z Hobbitem!
     • Tam i z powrotem, przygoda z Hobbitem!

     • W środę, 27 lutego, sala numer 3 zmieniła się w Hobbiton. Uczniowie klasy szóstej rozpoczęli podróż z Bilbo Bagginsem od uczty hobbitów, krasnoludów, elfów i czarodziejów. W świat Śródziemia wprowadziły ich pomysłowe stroje oraz przepyszne smakołyki, które pobudziły umysły do rozwiązywania zadań i łamigłówek ze znajomości lektury. 

      Edyta Skraburska

      GALERIA

    • Wszystkie kolory świata
     • Wszystkie kolory świata

     • Projekt Edukacyjny UNICEF

          Akcja – Wszystkie Kolory Świata  - w naszej szkole, cieszyła się ogromnym powodzeniem. Celem projektu jest:

      • kształtowanie u dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
      • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale i przyjemne,
      • zebranie  środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci.

          Uczniowie z pomocą mam, cioć, babć przygotowali wspaniałe lale. Budziły one wielki zachwyt. Wszystkim uczestnikom, Radzie Rodziców, osobom zaangażowanym w akcję – DZIĘKUJEMY.

          Podczas Balu Karnawałowego odbyła się licytacja lalek, które zdobyły najwięcej głosów naszych uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Każdy z obecnych mógł wybrać dla siebie lalkę w zamian za darowiznę. W sumie uzbieraliśmy 1751,00 złotych. Fundusze przekażemy na zakup szczepionek chroniących dzieci przed skutkami groźnych chorób – polio, gruźlica, odra, tężec.

          Gratulujemy Rochowi Jankowskiemu, którego lalka zwyciężyła w głosowaniu i to właśnie jej zdjęcie będzie wysłane na konkurs ogólnopolski.

      M. Katarzyna Pawłowska

      GALERIA

    • Wielkie zwycięstwo pierwszoklasistek
     • Wielkie zwycięstwo pierwszoklasistek

     • W sobotę 23.02.2019 r. w Rewalu odbył się X finał gminnego konkursu Mamy Talenty. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy I – Malwina Krzywańska i Aleksandra Lewicka, które zaprezentowały swoje zdolności w duecie akrobatycznym oraz Natalia Mickiewicz, która zaśpiewała piosenkę „Puszek Okruszek”. Wszystkie dziewczynki zdobyły nagrody. Natalia – I miejsce, Malwina i Ola – miejsce III. Bardzo cieszymy się  z sukcesu naszych najmłodszych uczennic. Rozwijanie zdolności  wymaga wysiłku i pracy, dlatego  życzymy dziewczynkom  wytrwałości w pielęgnowaniu swoich talentów.  Rodzicom zaś  gratulujemy  tak uzdolnionych dzieci i wierzymy, że najcenniejszy  dar -  miłość i wsparcie,  który wnoszą do rozwoju własnego  dziecka,  przyczyni się  do  dalszych  sukcesów.

      Elżbieta Jasińska

      GALERIA

       

    • Z wizytą w teatrze Lalek "Pleciuga"
     • Z wizytą w teatrze Lalek "Pleciuga"

     • 21 lutego najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu pt. "Księżniczki i ziarnko grochu" w Teatrze Lalek "Pleciuga" w Szczecinie. W niesamowicie bajkowej scenografii, przepięknymi lalkami zagrano baśnie Andersena "Swiniopas" oraz "Księżniczka na ziarnku grochu". Co to znaczy być prawdziwą księżniczką? Czy wystarczy mieć ładną sukienkę i mieszkać w pałacu? Na te, i wiele innych pytań o prawdziwe wartości w życiu musiały odpowiedzieć sobie dzieci. Spektaklem były zachwycone! Najbardziej podobały im się kostiumy i gra świateł. Wyjazd wzbudził w nich wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończeniu spektaklu.

      GALERIA

    • Międzyszkolne zawody sportowe klas I-III
     • Międzyszkolne zawody sportowe klas I-III

     • 15 lutego uczniowie klas I-III wzięli udział w zawodach sportowych pod hasłem "Ruch i gwar to zabawy czar", zorganizowanych przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pobierowie. Pokonanie toru przeszkód wymagało od zawodników niesamowitej koncentracji i dokładności oraz dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Emocje były niesamowite. Zawodników uskrzydlał doping publiczności. Uczniowie naszej szkoły wrócili z pucharem za zdobycie I miejsca. Pragniemy raz jeszcze podziękować organizatorom za pełną radości zabawę, wspaniale spędzony czas, sympatyczną atmosferę i ciepłe przyjęcie.

      Uczniowie klas I-III z wychowawcami

      GALERIA

    • Walentynki
     • Walentynki

     • 14 lutego obchodzą swoje święto zakochani. Z tej okazji w naszej szkole już od rana panowała atmosfera życzliwości i radości. Naszym drogim nauczycielom i pracownikom z tej okazji złożyliśmy życzenia i przekazaliśmy na ręce Pani dyrektor słodki upominek w postaci tortu do tak potrzebnej co dzień kawy J. Jak co roku działała również poczta walentynkowa. Rekordzista ( uczeń klasy 6 otrzymał aż 7 kartek). Były słodkości, a niektóre dziewczynki dostały nawet prezenty od swoich wielbicieli. I pewnie gdzieś ktoś dostał coś od kogoś w tajemnicy przed wszystkimi…takie to sympatyczne święto.

      Wszystkiego dobrego kochani i zakochani! Nie tylko w tym dniu, ale na cały rok!

                                                                                                             Samorząd Uczniowski

      GALERIA

    • Noc w szkole
     • Noc w szkole

     • Ferie w naszej szkole rozpoczęły się niezwykłym wydarzeniem – uczniowie klas 4-8 noc piątku na sobotę spędzili w szkole. Był to zapewne sygnał , iż nie chcą oni się rozstać ze swoją kochaną szkołą nawet na ferie. Na wszystkich, którzy zdecydowali się nocować w murach szkoły czekały różne atrakcje. Dzieci wraz z Panią dyrektor Ewą Łozdowską i opiekunami Agnieszką Sołowij-Kleban, Katarzyną Chojaczyk oraz panem Tomaszem Heppnerem udali się do pizerii, gdzie po nabraniu sił mogli udać się na nocne zwiedzanie Niechorza oraz latarni morskiej. „Niechorze by Night” z latarni morskiej zrobiło na uczniach niezapomniane wrażenie, (przyznała to nawet wymagająca Oliwka M.) Po powrocie do szkoły uczniowie przygotowali swoje sale do nocowania oraz uczestniczyli w wybranym przez siebie formie spędzania czasu – jedni mogli oglądać wybrane filmy, inni grali w gry planszowe lub zespołowe na sali gimnastycznej a jeszcze inni zbijali przysłowiowe bąki umilając czas swoim opiekunom. Był to czas wspaniałej integracji naszej społeczności, który jednak niewiele miał wspólnego z hasłem wydarzenia czyli „nocowania” w szkole. Zaspanych uczniów odebrali rano rodzice, tym samym rozpoczęli oni zasłużone ferie po półrocznej pracy… Z niecierpliwością czekają oni na kolejne takie wydarzenie i następne atrakcje, które przygotują im nauczyciele…

      GALERIA

    • Z Ortografią za Pan Brat
     • Z Ortografią za Pan Brat

     • 23 października 2018 roku, w Zespole  Szkolno  – Przedszkolnym w Niechorzu przeprowadzono Ogólnopolski  Test Ortograficzny.Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie, a szkolnym koordynatorem – p. Jolanta Domańska.

       Do konkursu przystąpiło  siedmioro   uczniów z klasy III : Lena Brodzińska, Wiktoria Krawczuk, Alicja Maślona, Aleksandra Pawlik, Laura Robakowska, Amelia Stężycka i Remigiusz Wyszyński. Test konkursowy składał się z 26 pytań i  był testem wielokrotnego wyboru. Wzięło w nim udział  553 uczniów klas  III  z całej  Polsci.  208 punktów   - to maksymalna ilość możliwa  do zdobycia w całym teście.

      Z radością informujemy, że trzecioklasiści z naszej szkoły wykazali się doskonałą znajomością zasad pisowni  i  zastosowaniem ich w praktyce uzyskując  bardzo wysokie wyniki.

      Lena Brodzińska – 202 pkt., II miejsce i  dyplom MISTRZA ORTOGRAFII

      Alicja Maślona – 192 pkt., V miejsce i dyplom MISTRZA ORTOGRAFII

      Remigiusz Wyszyński – 184 pkt., VIII miejsce i dyplom MISTRZA ORTOGRAFII

      Laura Robakowska – 178 pkt., X miejsce i dyplom MISTRZA ORTOGRAFII

      Aleksandra Pawlik – 174 pkt., XI miejsce i dyplom EKSPERTA ORTOGRAFII

      Amelia Stężycka – 170 pkt., XIII miejsce i tytuł EKSPERTA ORTOGRAFII

      Wiktoria Krawczuk – 162 pkt., XV miejsce i dyplom EKSPERTA ORTOGRAFII

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy  odniesionego sukcesu  i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

      GALERIA

    • Dzień babci i dziadka.
     • Dzień babci i dziadka.

     • Mimo, iż styczeń jest zimowym miesiącem, chłodnym i mroźnym, są w nim dwa wyjątkowe dni. Dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu.  Dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości. To 21 i 22 stycznia – święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole uroczystość upamiętniająca to święto  jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. W tym roku, to wspaniałe spotkanie odbyło się 18 stycznia. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły swój program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki tematycznie związane ze  świętem. Mali artyści z przejęciem  recytowali swoje role, a zaproszeni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Potem wnuczęta odśpiewały gromkie „Sto lat” i wręczyły  swoim dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki.

      Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze, przy pysznym ciastku i filiżance aromatycznej kawy. Była  okazja do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim  dzieci miały szansę  podziękować za okazywaną miłość i poświęcony czas.

      Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy upiekli smakowite ciasta, zorganizowali fantastyczną kawiarenkę i zadbali, by seniorzy miło spędzili czas.

      Jolanta Domańska

      GALERIA

    • Wigilia Bożego Narodzenia
     • Wigilia Bożego Narodzenia

     • 21 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne, w którym oprócz uczniów, nauczycieli i pracowników uczestniczyło wielu gości. Uroczystość rozpoczęliśmy od recytacji wiersza ks. Jana Twardowskiego „ Dlaczego jest Boże Narodzenie?”Po powitaniu głos zabrał ks. kanonik Józef Czujko, który doceniając atmosferę i działania podejmowane przez dyrektora, nauczycieli i pracowników w niechorskiej szkole skierował pod ich adresem wiele ciepłych słów. W części artystycznej przedszkolaki zaprezentowały jasełka. W pięknych strojach,z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści opowiedzieli historię narodzin Pana Jezusa. Uczniowie i uczestnicy spotkania mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat bożonarodzeniowych tradycji oraz wykazać się znajomością kolęd. Nauczyciele wraz z Panią Dyrektor złożyli wszystkim obecnym niezwykle cieple i osobiste życzenia. Dzieląc się opłatkiem wszyscy zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy.

      Jolanta Domańska

      Violetta Michowska

      Damian Zieliński

      GALERIA

    • Wyścig rowerowy o Czapę św. Mikołaja
     • Wyścig rowerowy o Czapę św. Mikołaja

     • W dniu 9 grudnia 2018 r., na terenie Nadleśnictwa Gryfice w Pogorzelicy, odbył się I Wyścig MTB „O Czapę św. Mikołaja” zorganizowany przez Rewalskie Stowarzyszenie Cyklistów RSC Bałtyk Rewal, współorganizatorem imprezy była Gmina Rewal oraz Samorząd Uczniowski ZSP w Niechorzu. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za tak liczne przybycie i wspaniałą rywalizację w duchu zasad fair play. Szczególne podziękowania należą się naszym sponsorom i sympatykom: Lasom Państwowym, OSW Bażyna w Pogorzelicy, Piekarni Wybrzeże Państwa Majchrzak, SPECTRUM BIKE - Panu Janowi Zugajowi, oraz innym niewymienionym darczyńcom.

      Agnieszka Sołowij - Kleban

      Katarzyna Chojaczyk 

      Opiekunki SU

       

      GALERIA