• Konkurs wiedzy o rybach i rybie w diecie.

     • Finał konkursu wiedzy o rybach i rybie w diecie w ramach projektu - Wolin z rybą na talerzu, odbył się w piątek 03.12.2021 roku w jednej ze szkół w Wolinie. Nasi finaliści – Ernest Moskalonek (klasa IV), Miłosz Dwulit (klasa VI) i Jan Leper (klasa VI) rozwiązywali test dotyczący ryb żyjących w naszych wodach.

      Jan Leper zajął II miejsce.

      Laureaci i finaliści otrzymali wspaniałe indywidualne nagrody.

      Nasi finaliści wywalczyli również voucher dla szkoły na pomoce naukowe.

      Gratulujemy sukcesu!

     • 11 listopada - Święto Niepodległości

     • 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły mieli przyjemność obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów klas IV, V i VI. Czwartoklasiści wcielili się w role aktorów, a ich starsi koledzy zaprezentowali polski taniec narodowy – polonez. Całość dopełniły współczesne oraz tradycyjne pieśni o tematyce  patriotycznej oraz prelekcja Mai z klasy VII. Nasi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a po uroczystości na szkolnym korytarzu dało się słyszeć liczne komplementy. To wydarzenie wprowadziło nas w nastrój wspólnego świętowania i przypomniało nam o pięknie polskiej kultury.

     • Konkurs "Moja domowa biblioteczka" rozstrzygnięty

     •  

      05.11.2021r. zostały rozdane nagrody uczniom, którzy wzięli udział w fotograficznym konkursie bibliotecznym – „Moja domowa biblioteczka”.

      W kategorii klas I-III:

      I miejsce: Pola Sobestjańska –

      II miejsce: Julia Sołowiej

      III miejsce: Ania Skukowska

      Upominki otrzymały również

      - Aleksandra Skoczeń

      - Aleksandra Bagan

       

      W kategorii klas IV-VIII

      I miejsce: Oliwia Zelwak

      II miejsce: Lena Brodzińska

      II miejsce: Natalia Mickiewicz

       

      Upominki otrzymali także

      - Maja Kozłowska

      - Ernest Moskalonek

      - Dariusz Skoczeń

      - Filip Smok

       

      Uczennicom i uczniom, którzy pochwalili się swoimi domowymi biblioteczkami serdecznie gratulujemy!

     • Śniadanie daje moc

     • 8 listopada 2021 roku najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Niechorzu przyłączyli do ogólnopolskiej  akcji ŚNIADANIE DAJE MOC.

     • Konkurs wiedzy o rybach i rybie w diecie

     • W październiku 2021r. przystąpiliśmy do „Konkursu wiedzy o rybach i rybie w diecie”. Organizatorem Konkursu jest Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków. Jego cel to propagowanie wiedzy na temat zrównoważonego rybołówstwa, a także motywowanie uczniów i rodziców do częstszego sięgania po produkty z ryb.

      Uczniowie klas IV, V i VI, którzy zgłosili się do konkursu otrzymali ciekawe zestawy upominkowe. Przed nimi zgłębianie wiedzy o rybach Zalewu Szczecińskiego i Morza Bałtyckiego, rybołówstwie i rybach w diecie.

      Uczestnikom konkursu życzymy dobrej zabawy podczas przygotowań do konkursu.

      Powodzenia!

     • Jesienna zabawa pod chmurką

     • W imieniu uczniów i dzieci przedszkolnych, serdecznie dziękuję członkom Rady Rodziców, rodzicom dzieci z poszczególnych klas i grup przedszkolnych zaangażowanym w organizację imprezy oraz Radzie Sołeckiej Niechorza z panem sołtysem Wojciechem Pawlukiem vel Mikołajczuk na czele, za zorganizowanie wspaniałej JESIENNEJ ZABAWY POD CHMURKĄ. Było wspaniale, już nie możemy się doczekać kolejnych imprez rodzinnych.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dnia 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole tradycyjnie to również dzień pasowania na ucznia.

      Tegoroczne pierwszaki przyrzekły, że będą pilnymi uczniami i godnie będą reprezentowały swoją szkołę.

      Przygotowały występ artystyczny, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Rada Rodziców, Sołtys oraz uczniowie klasy drugiej podarowali im świetne upominki. Pani dyrektor wraz z wychowawczynią wręczyły dyplomy i legitymacje szkolne. Na uczniów w ich sali czekała przepyszna niespodzianka, przygotowana przez ich kochających rodziców.

      W konkursie organizowanym przez Samorząd Uczniowski tytuł Najfajniejszego Nauczyciela ZSP w Niechorzu powędrował do pana Marka Sobkowiaka.

     • Mandragora

     • 4 października 2021 roku uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w wycieczce do Parku Edukacji i Rekreacji Mandragora. Park ten mieści się na terenie Szkółki Roślin Ozdobnych
      w Gąbinie koło Trzebiatowa nad Regą.

      Dzieci brały udział w wielu atrakcjach, począwszy od gry leśnej, poprzez poznanie zrekonstruowanego miejsca słowiańskiego kultu, kurhanu i półziemianki z epoki brązu. Czerpały energię z ziemi i piramidy energetycznej, odwiedziły naturalną motylarnię
      i domek dla owadów, odszukały swój celtycki horoskop drzew. Przeszły przez chatę czarownicy i pełną wrażeń wszelakich ścieżkę zmysłów.  Poznały także ciekawe rośliny i ich znaczenie. Na zakończenie pobytu w Mandragorze, każdy mógł spędzić miło czas przy ognisku i upiec sobie pyszne kiełbaski.

      Wszyscy zadowoleni, z zakupionymi ciekawymi roślinami ogrodowymi, wrócili do szkoły.

     • Wycieczka rowerowa klasy VIII

     • Klasa 8 rozpoczęła październik od wycieczki rowerowej do Mrzeżyna. Dopisała piękna pogoda i świetne humory. Uczniowie aktywnie spędzili czas, naładowali akumulatory i są gotowi na wyzwania, jakie czekają na nich w tym roku szkolnym

     • Powiatowe biegi przełajowe w Płotach

     • 29 września odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe w Płotach. Naszą szkołę reprezentowali:

      Aleksandra Głębikowska

      Lena Brodzińska

      Alicja Maślona

      Jakub Polasik

      Jakub Toda

      Aleksandra Pabin

      Dariusz Skoczeń

      Marta Mucha

      Amelia Lipiecka

      Piotr Kuliński

      Sylwester Olejniczak

      Julia Makowska

      Malwina Krzywińska

      Najlepszy wynik osiągnął Darek Skoczeń, który zajął 3 miejsce.

      Gratulujemy!

     • Sprzątanie świata

     • Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do akcji Sprzątanie Świata, a tegoroczne hasło kampanii brzmi "Myślę, więc nie śmiecę " Jest to dla nas wszystkich wspólna lekcja, która ma na celu promowanie dbania o nasze środowisko oraz świadome ograniczanie wytwarzanych odpadów. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły spisali się wzorowo.

     • I Mistrzostwa Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Niechorzu w biegach przełajowych

     • 23.09. 2021r. odbyły się I Mistrzostwa Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Niechorzu zorganizowane przez Bogusława Barańskiego, nauczyciela wf w naszej szkole.

      Poniżej prezentujemy wyniki i zdjęcia z tego wydarzenia.

      Przedszkolaki

      Dziewczęta 3-4 latki

      1m.Julia Grzesik

      2m.Michalina Klukowska

      3m.Nadia Zelwak

      Chłopcy3-4latki

      1m.Antoni Dejnakowski

      2m.HenrykMajchrzak

      3m.Patryk Wołodkiewicz

       

      Klasa 0

      Dziewczęta

      1m.

      Julia Brzezińska

      2m.Jagoda Naks

      3m.Łucja Starczewska

       

      Chłopcy

      1m.Tymon Krzywański

      2m.Oskar Woźniewicz

      3m.Stanisław Łągiewka

       

      Klasy 1-2

      Dziewczęta

      1m.Julia Sołowiej

      2m.Anna Skukowska

      3m.Zofia Frąckowiak

      Chłopcy

      1m.Alex Dębowski

      2m.Franciszek Ratajczak

      3m.Leon Kostrubiec

       

      Klasy 3-4

      1m.Malwina Krzywańska

      2m.Aleksandra Lewicka

      3m.Sara Woźniewicz

      Chłopcy

      1m.Darek Skoczeń

      2m.Ernest Moskalonek

      3m.Jakub Polasik

       

      Klasy 5-6

      Dziewczęta

      1m.Lena Brodzińska

      2m.Amelia Stężycka

      3m.Laura Robakowska

      Chłopcy

      1m.Jakub Toda

      2m.Jan Wąsikowski

      3m.Wiktor Wierzbicki

       

      Klasy 7-8

      Dziewczęta

      1m.Dominika Dziuba

      2m.Hanna Stobiecka

      3m.Oliwia Jędrzejowska

      Chłopcy

      1m.Krystian Buława

      2m.Jakub Serbin

      3m.Dominik Wąsikowski

       

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

     • Wycieczka do parku MANDRAGORA

     • 15 września 2021 roku uczniowie klas  I, II i III  pod opieką  swoich nauczycieli brali udział w wycieczce do Parku Edukacji i Rekreacji, który znajduje się na terenie Szkółki Roślin Ozdobnych w Gąbinie, koło Trzebiatowa.  

      Park Mandragora to cudowne miejsce na świecie. Uczniowie nie mogli narzekać na nudę. Mieli okazję do kontaktu z przyrodą, naturą, historią, relaksacją i naturoterapią. Warsztaty leśne, ścieżka zmysłów, pieczenie kiełbasek nad ogniskiem i zabawy na powietrzu to nie jedyne atrakcje, które tam na nich czekały. Dużo radości sprawiła gra terenowa „Szukanie skarbu Mandragory”, zwiedzanie parku i pokoi tematycznych, woliery z wiewiórkami, poznawanie horoskopu celtyckiego, rekonstrukcji kurhanu z epoki brązu, uroczyska z magicznym drzewem i wiele, wiele innych. Wizyta w parku wzbogaciła wiedzę uczniów na temat ziół i otaczających nas roślin. Było mnóstwo emocji, rywalizacji i radości. Dopisała nam nawet pogoda. Było super. Zmęczeni, ale  podekscytowani i bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

       

     • Klasa I na lodach

     • Na zaproszenie pana Michała Szymańskiego klasa I wybrała się do świata rozkoszy swojego podniebienia. Lody… to chyba to, co dzieci lubią najbardziej…

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     • Dzisiejszego dnia w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Przy tej okazji, tradycyjnie uczniowie pierwszej klasy z rąk swojej wychowawczyni i pani dyrektor otrzymali pamiątkowe teczki i słodkie niespodzianki. 
      W kilku słowach, przez nauczyciela historii, wspomniana została 82 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Wszyscy trzymamy kciuki aby rok szkolny 2021/2022 pozwolił nam spotykać się i uczyć w systemie stacjonarnym. Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów.

     • Zakończenie roku szkolnego 2020-2021.

     • Świadectwa zostały rozdane. Życzymy wszystkim wesołych wakacji. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego pożegnaliśmy nauczycieli i pracowników naszej szkoły: Panią Zofię Lebiodę, Panią Elżbietę Jasińską, Panią Violettę Michowską, Pana Jerzego Hawrasza, Panią Zofię Kwiatkowską i Panią Grażynę Barańską. Dziękujemy za wieloletni trud, pasję i miłość do dzieci i do zawodu. Będzie nam Was brakowało. Życzymy, aby każdy nadchodzący dzień obdarzał Was zdrowiem i radością.

     • Pożegnanie absolwentów naszej szkoły.

     • W czwartek 24 czerwca 2021r. odświętnie ubrani uczniowie klasy ósmej zakończyli edukację w Szkole Podstawowej im. Leonida Teligi w Niechorzu. Podczas uroczystego apelu otrzymali pamiątkowe teczki absolwentów oraz statuetki, a wyróżnieni dodatkowo listy pochwalne i stypendia Wójta Gminy Rewal. Rodzice absolwentów odebrali z rąk Pani Dyrektor oraz wychowawcy klasy podziękowania za pięcioletnią współpracę i pomoc. Uroczystość zakończyła się żartobliwym występem ósmoklasistów i pożegnalną piosenką.

      Naszym Absolwentom życzymy wielu sukcesów w życiu i w kolejnych etapach edukacji.