• Święta Majowe

     • 29 kwietnia 2022r. w Szkole Podstawowej w Niechorzu odbył się uroczysty apel poświęcony majowym świętom, bowiem na początku tego miesiąca obchodzimy kilka ważnych rocznic upamiętniających wydarzenia historyczne. Są to : 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej oraz najważniejsze - Święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie mieli możliwość zastanowienia się nad tak ważnymi słowami, jak: Bóg, Honor, Ojczyzna, a także zrozumieć, jak istotnym wydarzeniem dla Polaków było uchwalenie konstytucji w 1791 roku, dokumentu, który zawierał prawa i obowiązki obywateli oraz określał ustrój państwa. Informacje historyczne przeplatane były pięknie recytowanymi wierszami i odśpiewanymi pieśniami o tematyce patriotycznej i historycznej.

     • Lekturiada - w poszukiwaniu urody słowa.

     • W naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania. Wzięło w nim udział 19 uczestników z klas I-III i IV-VII. Lektorzy zaprezentowali fragmenty lektury, wybranej w drodze głosowania przez uczniów szkoły.

      Wyniki konkursu w klasach I-III

      1 miejsce - Pola Sobestjańska

      wyróżnienie - Hubert Topola

      Wyniki konkursu w klasach IV-VII

      1 miejsce - Lena Brodzińska

      Wyróżnienie - Zofia Kuciak, Amelia Stężycka

      Laureatka konkursu klas starszych będzie reprezentowała szkołę w Wielkim Finale Lekturiady w Szczecinie.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

     • Dzień Ziemi

     • Dbanie i troska o środowisko są niezwykle ważne, a coroczne akcje przypominają nam, że  jesteśmy odpowiedzialni za przyszłość naszej planety.

      W tym roku zadbaliśmy o różnorodność biologiczną, czyli rozmaitość form życia występujących na Ziemi. Im więcej gatunków występuje w danym ekosystemie, tym bardziej ten ekosystem jest odporny na wszelkie zakłócenia.

      Uczennice i uczniowie naszej szkoły sadzili krzewy owocowe – agrest, porzeczki, drzewka owocowe – czereśnię i brzoskwinię, róże i cis pospolity. Przyczyniliśmy się do zwiększenia bioróżnorodności w naszym szkolnym sadzie.

      Niedługo rośliny zakwitną, odwiedzą je owady zapylające, żeby wykonać swoją ważną pracę, której efektem będą przepyszne, słodkie owoce.