• Szkolna Wigilia 2022

     • Tegoroczne spotkanie wigilijne w naszej szkole było okazją do wysłuchania opowieści nie tylko o naszych staropolskich obyczajach. Dowiedzieliśmy się również w jaki sposób przygotowują się do świąt nasi sąsiedzi. Zaprezentowany został tradycyjny, niemiecki jarmark świąteczny oraz scenka z lubianej przez dzieci lektury pt. "Dzieci z Bullerbyn", pokazująca zwyczaje Szwedów. Uczniowie klas starszych przygotowali prawdziwą ucztę dla ducha. Pastorałki, przepięknie wykonane przez naszych uczniów, chwytały wszystkich za serca. Niespodzianką była ukraińska, bożonarodzeniowa pieśń pt. "Szczedryk" w wykonaniu dzieci z Ukrainy.

      Nasi najmłodsi uczniowie fantastycznie zaprezentowali się w przedstawieniu bożonarodzeniowym, czyli tradycyjnych jasełkach. Podczas uroczystości nie zabrakło chwil radości i wzruszeń.

      Po zakończeniu części artystycznej cała społeczność uczniowska oraz zaproszeni goście, dzieląc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia i usiedli przy przepięknie udekorowanych stołach do wigilijnego obiadu.