• Spotkanie z Antonim Pawłowskim

     • W piątek 16 grudnia 2022 roku, odbyło się spotkanie z naszym absolwentem Antonim Pawłowskim, kulturystą i studentem Dietetyki Sportowej na Uniwersytecie Szczecińskim. Antoni w swojej dyscyplinie osiąga sukcesy światowe i ogólnopolskie.

      Podczas spotkania z klasami VI - VIII, poruszane były tematy dotyczące zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania i jego wpływu na funkcjonowanie ciała człowieka i jakość życia oraz zagadnienia związane z możliwością rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

     • Pierwsza pomoc w klasach I - III

     • Wśród uczniów klas I-III odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadzili strażacy z OSP w Niechorzu – panowie: Marcin, Sebastian i Jacek. Podczas spotkania dzieci poznały zasady jakimi należy się kierować w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze, np. podczas zasłabnięcia lub zakrztuszenia się. W trakcie spotkania uczniowie ćwicząc układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz resuscytację na fantomie, mogli poczuć się jak prawdziwi ratownicy. Utrwalili również znajomość numerów alarmowych. Bardzo dziękujemy naszym gościom za przekazanie dzieciom tak ważnych i istotnych informacji oraz umiejętności praktycznych, które w przyszłości mogą zaowocować uratowaniem komuś życia.

     • Mikołajki

     • „Jedzie święty Mikołaj,

      białą brodą świeci.

      Worek z prezentami

      ma dla grzecznych dzieci.”

      Ho, ho, ho! Czy są tu grzeczne dzieci? Tak przywitał dzisiaj przedszkolaki i uczniów gość specjalny – święty Mikołaj. Już od rana dzieci wypatrywały go przez okna. I on przybył, a właściwie przyjechał wozem strażackim, z sympatyczną Śnieżynką i workami pełnymi prezentów. Podziękowaliśmy Mikołajowi za wizytę mlekiem, ciasteczkami i piosenką. Zrobiliśmy sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

      Uśmiechom i radości nie było końca, co widać na zdjęciach.

     • Andrzejki 2022

     • Bal andrzejkowy to przede wszystkim czary i magia. Pozmieniane na tę okoliczność sale lekcyjne zaskoczyły nie tylko uczniów ale i nauczycieli. Rodzice klasy trzeciej zadbali o przepyszne zaplecze kulinarne. Wszyscy, którzy brali udział w balu bawili się świetnie.