• Spotkanie z Antonim Pawłowskim

• W piątek 16 grudnia 2022 roku, odbyło się spotkanie z naszym absolwentem Antonim Pawłowskim, kulturystą i studentem Dietetyki Sportowej na Uniwersytecie Szczecińskim. Antoni w swojej dyscyplinie osiąga sukcesy światowe i ogólnopolskie.

Podczas spotkania z klasami VI - VIII, poruszane były tematy dotyczące zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania i jego wpływu na funkcjonowanie ciała człowieka i jakość życia oraz zagadnienia związane z możliwością rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

• Pierwsza pomoc w klasach I - III

• Wśród uczniów klas I-III odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadzili strażacy z OSP w Niechorzu – panowie: Marcin, Sebastian i Jacek. Podczas spotkania dzieci poznały zasady jakimi należy się kierować w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze, np. podczas zasłabnięcia lub zakrztuszenia się. W trakcie spotkania uczniowie ćwicząc układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz resuscytację na fantomie, mogli poczuć się jak prawdziwi ratownicy. Utrwalili również znajomość numerów alarmowych. Bardzo dziękujemy naszym gościom za przekazanie dzieciom tak ważnych i istotnych informacji oraz umiejętności praktycznych, które w przyszłości mogą zaowocować uratowaniem komuś życia.

• „Jedzie święty Mikołaj,

białą brodą świeci.

Worek z prezentami

ma dla grzecznych dzieci.”

Uśmiechom i radości nie było końca, co widać na zdjęciach.

• Andrzejki 2022

• Bal andrzejkowy to przede wszystkim czary i magia. Pozmieniane na tę okoliczność sale lekcyjne zaskoczyły nie tylko uczniów ale i nauczycieli. Rodzice klasy trzeciej zadbali o przepyszne zaplecze kulinarne. Wszyscy, którzy brali udział w balu bawili się świetnie.