• Chrzest morski klasy IV

     • Aby wywiązać się z przysięgi i nieść dobre imię klasy i szkoły, być dobrymi kolegami, sprawiać swoją nauką oraz zachowaniem przyjemność rodzicom i nauczycielom to nie zawsze łatwe zadanie.

      Dnia 30 maja 2022r. czwartoklasiści Szkoły Podstawowej w Niechorzu podjęli się tego wyzwania. Ale przyrzeczenie to nie wszystko. Jak szkolna tradycja nakazuje każdy uczeń klasy IV, który chce zostać prawdziwym marynarzem i pozostać na statku szkolnym musi przejść chrzest morski. Z tej okazji swoją obecnością zaszczycił wszystkich Neptun z małżonką oraz całym orszakiem  przy latarni morskiej w Niechorzu. 

      Każdy majtek mógł zaprezentować swoje umiejętności artystyczne i wspólnie z piratem Mariuszem śpiewał morskie piosenki.

      Władca mórz i oceanów uważnie obserwował wyczyny młodych żeglarzy. Na dowód swojej odwagi uczniowie IV klasy z uśmiechem na twarzy musieli zjeść "przepysznego śledzia" przygotowanego przez Neptuna.

      Po zakończeniu wspaniałej uroczystości chrztu morskiego wszyscy żeglarze ze szkoły w Niechorzu ustawili się na placu przy latarni tworząc serce jako znak solidarności i przyjaźni z naszym młodym żeglarzem Lenką, która walczy z ciężką chorobą.

     • Po spotkaniu z Panem Profesorem Bartoszem Kołaczkowskim…

     • Klasa ósma i zainteresowani zagadnieniami prawnymi przedstawiciele klasy siódmej spotkali się w murach naszej szkoły z pracownikiem naukowym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, panem profesorem Kołaczkowskim.

      Klasa ósma stosunkowo niedawno, kilka tygodni temu napisała sprawdzian podczas jednej z lekcji wiedzy o społeczeństwie dotyczący władz państwowych i samorządowych w naszym kraju. Zagadnienia dla uczniów klasy ósmej zawsze były trudne, złożone i wszyscy byli niezadowoleni z wyników. Muszę jednak podkreślić, że wyniki nie odbiegały od tych które osiągnęli starsi, już absolwenci naszej szkoły. Również podczas spotkania i Pani Dyrektor, i nauczyciel wiedzy o społeczeństwie mogli zauważyć, że nasi uczniowie byli zorientowani w zagadnieniach poruszanych przez Pana Profesora. Zasady ustroju naszego państwa ze szczególnym uwzględnieniem zasady trójpodziału władzy państwowej, zagadnienia związane z organizacją i funkcjonowaniem władz samorządowych, zwłaszcza gminnego, dominowały podczas naszego spotkania z Panem Profesorem. Jednym z ciekawszych zagadnień było promowanie przez naszego gościa możliwości podjęcia studiów prawniczych w murach poznańskiego uniwersytetu oraz promowanie wiedzy prawniczej, a zwłaszcza zagadnień z szeroko rozumianym prawem administracyjnym.

      Nasi uczniowie mieli możliwość zdobycia nowych doświadczeń, trudnych do osiągnięcia nawet w szkole średniej. Spotkanie z pracownikiem naukowym Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, sposób przedstawienia zagadnień, język i kultura osobista naszego gościa pozostaje doświadczeniem, które może zaprocentować w przyszłości.

     • Egzamin ósmoklasisty

     • Nasi ósmoklasiści pisali dziś egzamin z języka polskiego.

      Na najbliższe dni życzymy Wam otwartego umysłu, spokoju i opanowania. Niech w tym ważnym czasie nie opuszcza Was optymizm, a dorośli wpierają swoją mądrością. Życzymy, aby wyniki z egzaminu, odpowiadały Waszym oczekiwaniom i otworzyły drogę do spełnienia dalszych życiowych marzeń i planów – również tych, związanych z kontynuacją nauki w wybranych szkołach ponadpodstawowych.

     • Czy lektury można polubić?

     • Lektury, jak wiadomo niechętnie są czytane przez dzieci i młodzież. Często słyszymy, że są nudne. Uczniowie z natury nie lubią czytać lektur szkolnych. Aby zmienić ich nastawienie, wystarczy poznawać je z zaangażowaniem. I tak właśnie dzieje się w naszej szkole. Dzieci z klasy IV przerabiając Pinokia, wykonywały, przy pomocy rodziców figurki głównej postaci, rysowały portret bohatera książki, tworzyły plakaty przedstawiające mapę Włoch, z zaznaczonymi miejscami ważnymi dla autora opowieści.

      Wszystkie prace zostały wystawione na korytarzu szkolnym.

     • Kuferek pełen baśni

     • Z baśniami mamy do czynienia od najmłodszych lat. Słuchając ich lub je czytając, poznajemy magiczny świat pełen księżniczek, książąt, krasnoludków i smoków. Dzięki baśniom uczymy się odróżniać dobro od zła.

      Dorastając zapominamy o tych niesamowitych historiach, dlatego w celu ich przypomnienia i utrwalenia, uczennice i uczniowie przynieśli do szkoły przedmioty, które kojarzą im się z baśniami. Wszystkie te rzeczy umieszczono w kuferku wystawionym na korytarzu szkolnym. Dzieci mogły odgadywać tytuły mniej lub bardziej znanych im baśni po wskazaniu charakterystycznego dla danej opowieści przedmiotu. Do zabawy włączyły się także przedszkolaki, które jak się okazało świetnie znają baśniowe historie.