• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2021/2022 uważamy za zakończony!

      Dzień zakończenia roku szkolnego to dla większości uczniów jeden z najbardziej oczekiwanych dni w całym roku. W ciągu trwających nieco ponad dwa miesiące wakacji  dzieci nie będą musiały wcześnie wstawać  i pamiętać  o codziennym przygotowywaniu się do lekcji. Wolny czas pozwoli im na relaks i odpoczynek, rozwijanie swoich zainteresowań oraz spotkania z rówieśnikami  i wakacyjne wyjazdy.Ten dzień to również  czas na podsumowania uczniowskich osiągnięć i uzyskanych wyników, bowiem sukcesy szkoły, to indywidualne sukcesy  jej uczniów. Nasi wyróżnieni :

      Uczniowie na medal w roku szkolnym 2021/2022: Maja Adach, Pola Sobestjańska, Aleksandra Bagan, Alex Dębowski, Marianna Dołęga, Hanna Hojczyk,  Zofia Murek, Hanna Myjak, Leon Pawluk, Franciszek Ratajczak, Anna Skukowska, Julia Sołowiej, Ola Szymańska, Zofia Frąckowiak, Zuzanna Ćwirko – Godycka, Maja Kulińska, Natasza Marcinkowska, Julia Michalonek, Hania Orzechowska, Ola Skoczeń, Ula Wąsik, Helena Zelwak.

      Uczniowie społecznicy na medal w roku szkolnym 2021/2022: Oliwia Lewandowska , Eryk Emski, Julia Sołowiej, Marianna Dołęga, Hanna Myjak, Hanna Hojczyk, Ola Szymańska, Michał Brzeziński, Zuzanna Ćwirko – Godycka, Leon Kostrubiec, Patryk Kubczyk, Natasza Marcinkowska, Julia Moskalonek, Hania Orzechowska, Ola Skoczeń, Hubert Topola, Ula Wąsik, Miłosz Wołodkiewicz, Helena Zelwak.

      Statuetkę Ucznia na medal za lata 2019/2022 otrzymała Pola Sobestjańska.

      Statuetkę Ucznia społecznika na medal 2019/2022 otrzymali Oliwia Lewandowska i Eryk Emski.

      Świadectwa z paskiem i promocję do klasy wyższej z wyróżnieniem  oraz stypendium za wyniki w nauce otrzymali: Natalia Mickiewicz, Ernest Moskalonek, Zofia Kuciak, Aleksandra Lewicka, Malwina Krzywańska, Dariusz Skoczeń, Filip Smok, Lena Brodzińska, Laura Robakowska, Aleksandra Pawlik, Maja Talaczek, Maja Marcinkowska, Matylda Bocian, Hanna Stobiecka.

      Stypendium za osiągnięte wyniki sportowe uzyskali:Anna Skukowska, Julia Sołowiej, Oliwia Lewandowska, Pola Sobestjańska, Gabriela Zalewska, Aleksandra Lewicka, Malwina Krzywańska, Sara Woźniewicz, Filip Konieczka, Jakub Serbin, Dominika Dziuba, Dominik Wąsikowski, Igor Wiśniewski, Filip Zienterski, Wiktor Chojaczyk, Nikodem Dajczak, Krystian Buława, Bartosz Maślona.

       Wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy , życząc dalszych sukcesów!

      Na nadchodzące wakacje życzymy  dużo słońca i uśmiechu, zasłużonego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do szkoły.

       

     • Pożegnanie absolwentów

     • 23 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów. Pożegnaliśmy 19 uczniów klasy ósmej. Podczas oficjalnej części, wyróżnieni zostali uczniowie z najwyższymi wynikami:

      Hanna Stobiecka

      Matylda Bocian

      Igor Wiśniewski

      Oliwia Zelwak

      Weronika Krompiewska

       

      Uczniowie, którzy dostali nagrody specjalne:

      Prymus Szkoły: Hanna Stobiecka

      Uczeń Fair Play: Oliwia Jędrzejowska

      Nagroda za działalność w Samorządzie Uczniowskim: Oliwia Jędrzejowska

      Nagroda dla najlepszego czytelnika: Oliwia Zelwak

       

      Uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy sportowe:

      Dominika Dziuba

      Bartosz Maślona

      Jakub Serbin

      Krystian Buława

      Dominik Wąsikowski

      Igor Wiśniewski

      Dawid Kochanowski

      Nikodem Dajczak

      Wiktor Chojaczyk

      Filip Konieczka

      Filip Zienterski

      Następnie przyszedł czas na chwilę wzruszenia. Wychowawca klasy Pani Elżbieta Skukowska, podziękowała rodzicom za ich zaangażowanie na rzecz klasy i szkoły, a uczniom wręczyła pamiątki. Również pierwszy wychowawca klasy, Pani Agnieszka Sołowij-Kleban przygotowała dla absolwentów niespodzianki. W części artystycznej uczniowie w wesoły sposób podziękowali nauczycielom za wszystkie lata nauki.

     • Gdy wróciliśmy z Torunia...

     • Gdy minęły pierwsze chwile, dni po powrocie do domu i do szkoły z wycieczki do Torunia można na wydarzenia, które miały miejsce podczas wycieczki spojrzeć bez emocji.

      Można zaryzykować, że największe wrażenie na uczestnikach, również nauczycielach wywarły zajęcia w Muzeum Toruńskiego Piernika i w Planetarium. Każdy przywiózł własnoręcznie wykonany piernik do domu i nie zapomni ciemności w Planetarium, która razem z efektami specjalnymi mogła wywołać chorobę lokomocyjną! Urok gotyckiej architektury, warsztaty w muzeum i spacer pod wiślanym mostem do Zamku Dybowskiego pozostaną zapewne miłym wspomnieniem.

      Czar wspomnień pozostanie, ale tylko wspomnieniami nie można żyć i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom już myślimy o kolejnej szkolnej wyprawie!     

      James Bond

     • Uczniowie wśród meandrów wiedzy prawniczej...

     •  

      W poniedziałek, 13 czerwca 2022 r.  naszą szkołę odwiedzili profesorowie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im.  Adama Mickiewicza w Poznaniu. W murach naszej szkoły ponownie przywitaliśmy pana profesora Bartosza Kołaczkowskiego oraz pierwszy raz pana profesora UAM dr hab. Boubacar Sidi Diallo. Nasz nowy gość jest wybitnym znawcą prawa międzynarodowego i spotkanie z panem profesorem dotyczyło szeroko rozumianych zagadnień związanych z prawem międzynarodowym i zagadnień, które interesowały naszych uczniów, a były związane z tą dziedziną wiedzy prawniczej.

      Pan Profesor Boubacar Sidi Diallo przybliżył nam podstawowe zagadnienia, problemy związane z prawem międzynarodowym w taki sposób, że nasi uczniowie z klas VI-VIII potrafili zadawać pytania i nawet dotykali zagadnień związanych z polską historią i wojną w Ukrainie. Były to zagadnienia ze sobą powiązane i dotyczyły traktowania jeńców, partyzantów czyli żołnierzy walczących bez mundurów, odpowiedzialności karnej podczas podróży zagranicznych i zagadnień ekonomicznych. Uczennica z Ukrainy poruszyła zagadnienia ukarania zbrodniarzy wojennych. Odpowiedź naszego gościa nie była podnosząca na duchu, ponieważ pan profesor wytłumaczył nam problemy przed jakimi stoi społeczność międzynarodowa jeżeli zechciałaby ukarać zbrodniarzy. Już sama agresja na inny kraj jest zbrodnią, ale ukaranie winnych nie jest wcale sprawą łatwą i prostą, jeżeli w ogóle możliwą. Pan Profesor Boubacar Sidi  Diallo z pewnością jeszcze odwiedzi naszą szkołę i zobowiązał się dostarczyć naszym uczniom materiały pozwalające poznać i może lepiej zrozumieć wybrane zagadnienia prawa międzynarodowego. Spotkanie planujemy już po wakacjach i w nowej formule wznoszącej wiedzę i kompetencje naszych uczniów na nowy poziom, raczej nie spotykany w szkole podstawowej.

      Z naszymi gości z Poznania spotkał się również wójt naszej gminy, pan Konstanty Tomasz Oświęcimski. Podczas rozmowy pan wójt poznał założenia współpracy naszej szkoły z wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza.  Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze i nie powinno nas dziwić, skoro spotkali się prawnicy wspominający nauczycieli akademickich z  nie tak odległych czasów.

      Współpraca mająca na celu promocję wiedzy prawniczej w społeczeństwie powinna przynieść korzyści wszystkim zainteresowanych. Nie możemy wykluczyć, że absolwenci naszej szkoły w przyszłości będą studentami prawa i to właśnie w Poznaniu.

      Liczymy, że w nowym roku szkolnym wrócimy do współpracy i podejmiemy nowe wyzwania.

                                                                                                    Marek Sobkowiak

     • Karta rowerowa

     • W minioną środę zainteresowanie uczniów i przechodniów wzbudzało wydarzenie odbywające się na szkolnym boisku - uczniowie czwartej klasy pokonywali na swoich jednośladach tor, na którym trenowali, a następnie prezentowali podczas egzaminu różne manewry. Egzamin na kartę rowerową  był zwieńczeniem nauki przepisów ruchu drogowego oraz egzaminu teoretycznego w ramach lekcji techniki. 17 czwartoklasistów uzyskało w ten sposób swoje pierwsze „prawo jazdy”.  Ten dokument upoważnia osoby niepełnoletnie do samodzielnego poruszania się na rowerze lub hulajnodze elektrycznej po drogach publicznych. Wszystkim naszym uczniom życzymy bezpiecznego pedałowania!

     • Wycieczka rowerowa klasy 7

     • W ostatnich dniach roku szkolnego klasa 7 wybrała się na wycieczkę rowerową do Mrzeżyna. Dopisała pogoda i świetne humory. Uczniowie wraz z wychowawcą i Panią Agnieszką Sołowij - Kleban aktywnie spędzili czas pokonując dystans 40 km.

     • Przytul się do drzewa

     • Nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "przytul się do drzewa". Akcja ta ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.