• Chrzest morski klasy IV

          •  

            13 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbył się chrzest morski uczniów klasy IV.

            W obecności Pani Dyrektor, społeczności szkolnej, a także Neptuna, Prozerpiny, sympatycznych diabełków i białowłosej syrenki czwartoklasiści przeszli trzy próby. Podczas pierwszej z nich wykazali się zdolnościami muzycznymi i przy akompaniamencie Pani Agnieszki Sołowij – Kleban zaśpiewali szantę „Hej, me bałtyckie morze”. Drugą próbą były prezentacje projektu „OPTYmista” zrealizowanego przez klasę IV. Pierwsza grupa podzieliła się z nami informacjami z dzieciństwa oraz młodości naszego patrona. Druga przygotowała wywiad z Leonidem Teligą, z którego można się było między innymi dowiedzieć, dlaczego jacht naszego wielkiego żeglarza nosi nazwę Opty. Trzecia grupa zaprezentowała film pokazujący samotny rejs dookoła świata. Ostatnim wyzwaniem była degustacja „morskich przysmaków”.

            Po udanym przejściu tych prób uczniowie klasy IV otrzymali nowe, morskie imiona oraz pamiątkowe certyfikaty, które wręczyła im Pani Dyrektor Wanda Szukała – Błachuta.

            Wydarzenie to uświetnił swoim występem przesympatyczny zespół „IGA’cki Band” w składzie Iga Wójcikiewicz (skrzypce, śpiew) oraz tata Jacek Wójcikiewicz (gitara, śpiew).

            Wychowawca klasy IV
            Violetta Michowska

            Galeria

             

        • Szkoła poza szkołą - wycieczka klas II-III
          • Szkoła poza szkołą - wycieczka klas II-III

          • W zeszłym tygodniu uczniowie klasy drugiej i trzeciej naszej szkoły uczestniczyli w kilkudniowej wycieczce do Poznania i Biskupina. W Poznaniu mieli okazję zobaczyć Stary Rynek pełen starych pięknych kamieniczek. W południe obserwowali trykające się koziołki na wieży ratusza.  Pani przewodnik przybliżyła dzieciom nie tylko historię  Poznania ale również historię powstania państwa polskiego. Dzieci uczestniczyły w warsztatach rogalowych, gdzie miały okazję zobaczyć jak powstaje ten pyszny produkt regionalny jakim jest rogal świętomarciński. Na tym nie koniec słodkiej przygody. W Karmelkowie dzieci wykonany własnoręcznie pysznego lizaka, który na pewno jest świetną pamiątką z wycieczki. Następne miejsce, które odwiedziły dzieci to Laboratorium Wyobraźni. W pracowni chemicznej tworzyły krem, perfumy, kulki do kąpieli. Dowiedziały się, że krem składa się przede wszystkim z wody. Dla fanów piłki nożnej nie lada gratką była wizyta na stadionie INEA w Poznaniu, gdzie odbywały się mecze w ramach EURO 2012, a gdzie na co dzień trenują piłkarze tutejszego klubu KOLEJORZ. Dzieci zobaczyły salę konferencyjną, salę modlitwy, łazienki dla piłkarzy, szatnię dla gości, która jest podobno największą szatnią piłkarską na świecie. Niektórzy chłopcy mieli szczęście zrobić sobie zdjęcie z trenującymi piłkarzami.

            Trzeciego dnia wycieczki dzieci odwiedziły zagrodę oraz muzeum archeologiczne w Biskupinie. Uczestniczyli w warsztatach lepienia z gliny. Był czas wolny na świeżym powietrzu, granie w piłkę, nawiązanie przyjaźni i zabawę. Chłopcom najbardziej podobała się dyskoteka. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Park Dinozaurów w Rogowie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały pana przewodnika, który opowiadał o wymarłych gadach. Po czterech dniach wycieczki dzieci szczęśliwie dojechały do Niechorza bogatsze o nowe doświadczenia i wiedzę.

                     Z tego miejsce chciałybyśmy bardzo serdecznie podziękować naszym drogim wychowankom za wzorowe zachowanie podczas tych dni.

                                                           Organizatorki:

                                                           Elżbieta Jasińska

                                                           Agnieszka Sołowij-Kleban

             

             

             

             

            Atrakcje, które się nie znalazły z braku czasu:

            - Pobyt w Puszczykowie u Arkadego Fiedlera

            - Malta w Poznaniu

            - Brama ICHOT

            GALERIA

        • Majowe święta
          • Majowe święta

          • Pierwsze dni maja to czas wyjątkowych świąt państwowych, bardzo ważnych dla wszystkich obywateli Polski. W naszej szkole 28 kwietnia, tuż przed długim weekendem, odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Majowych. Apel przygotowali nauczyciele: Pan Damian Zieliński i Pan Jacek Kabala, który zajął się oprawą muzyczną. Odświętnie ubrani uczniowie w biało – czerwonych kotylionach obejrzeli prezentację dotyczącą wydarzeń uchwalenia Konstytucji 3 maja. Chór szkolny zaśpiewał pieśni związane z tym wydarzeniem. 

            Damian Zieliński

             

             

             

             

            GALERIA

        • Sukcesy na Grand Prix
          • Sukcesy na Grand Prix

          •  Mistrzostwa Grand Prix Powiatu Gryfickiego, to zawody w biegach przełajowych, które odbywają się cyklicznie co roku w trzech miejscowościach: w Gryficach, w Płotach i w Trzebiatowie.

            Wynik każdego biegu jest punktowany i sumowany. Najlepsi zawodnicy, mają możliwość  reprezentować zwycięzców powiatu w Gryfinie na Mistrzostwach Województwa. Biegi w Gryfinie odbędą się 24 kwietnia.

            Reprezentanci  szkoły z Niechorza, wzięli udział w tym roku, w  dwóch biegach powiatowych z cyklu Grand Prix (04.04.2017 Płoty, 12.04.2017 Trzebiatów), we wszystkich kategoriach wiekowych zawodów. Okazało się, że mamy powody do zadowolenia i możemy być dumni z naszych podopiecznych. Gratulacje dla w wszystkich reprezentantów a było ich 24. Wyniki czołowych uczestników z naszej szkoły:

            XV Płotowskie biegi przełajowe zorganizowane przez "Mokasyn Płoty"

            Dziewczęta - rocznik 2008-2009 ( 400 m.)

            1 miejsce - Hanna Stobiecka ( ZSP Niechorze )

            6 miejsce - Dominika Dziuba

            Chłopcy rocznik 2008-2009 (400 m. )

            1 miejsce - Wiktor Chojaczyk

            5 miejsce - Wojciech Krzewicki

            Dziewczęta rocznik 2006-2007 ( 600 m. )

            2 miejsce - Klaudia Majkut

            7 miejsce - Emilia Chojaczyk

            Dziewczęta rocznik 2004-2005 ( 1000 m.)

            9 miejsce - Wiktoria Berestecka

            Chłopcy rocznik 2004-2005 ( 1000 m.)

            2 miejsce - Tomasz Jankowski

            XV Trzebiatowski Bieg Przełajowy zorganizowany przez "MLUKS Trzebiatów"

            Dziewczęta - rocznik 2008-2009 ( 400 m.)

            1 miejsce - Hanna Stobiecka ( ZSP Niechorze )

            4 miejsce - Dominka Dziuba

            Chłopcy rocznik 2008-2009 (400 m.)

            2 miejsce - Wiktor Chojaczyk

            4 miejsce - Wojciech Krzewicki

            5 miejsce - Filip Konieczka

            Dziewczęta rocznik 2006-20007 ( 500 m.)

            1 miejsce - Klaudia Majkut

            4 miejsce - Emilia Chojaczyk

            Chłopcy rocznik 2006-2007 ( 500 m.)

            5 miejsce- Filip Zientreski

            7 miejsce - Daniel Berestecki

            Dziewczęta rocznik 2004-2005 ( 1000 m.)

            6 miejsce - Wiktoria Berestecka

            Chłopcy rocznik 2004-2005 ( 1000 m.)

            1 miejsce - Tomasz Jankowski

            GALERIA

        • Misterium Męki Pańskiej w Szczecinie
          • Misterium Męki Pańskiej w Szczecinie

          • 8 kwietnia 2017 roku 5 uczniów klasy V Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Niechorzu  uczestniczyło w przedstawieniu męki Pańskiej w  seminarium duchownym w Szczecinie . Tegoroczna Pasja inspirowana była objawieniami bł. Anny Katarzyny Emmerich – niemieckiej mistyczki, wizjonerki i stygmatyczki, beatyfikowanej przez św. Jana Pawła II w 2004 roku. Niezwykła dekoracja, a także zaangażowanie aktorów sprawiło, że dzieci z wielkim wzruszeniem obejrzały przedstawienie. Dziękuję Panu Markowi Garwolińskiemu za włączenie się w to wydarzenie – organizację wyjazdu, dzięki któremu każdy z nas mógł głębiej przeżyć wydarzenia związane z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa.

            Damian Zieliński

             

            GALERIA

        • „Kura dla szpitala” z Niechorza, Pogorzelicy, Lędzina
          • „Kura dla szpitala” z Niechorza, Pogorzelicy, Lędzina

          •  
            W ostatnim czasie mieliśmy szansę wspomóc tych, którzy żyją w trudniejszych warunkach 
            od nas – dzieciom z hospicjum oraz przyszpitalnego Ośrodka Dożywiania w Mpanshyi (Zambia), gdzie Misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza prowadzą Misję. Ferma kurza prowadzona przez siostry aktywizuje lokalnych mieszkańców i daje możliwość wzbogacenia ubogiej diety. 
            Pieniądze zbieraliśmy w Szkole Podstawowej w Niechorzu oraz kościołach niechorskiej parafii – w Niechorzu, Pogorzelicy i w Lędzinie. 
            Jak powiedział ksiądz proboszcz Józef Czujko zachęcając do włączenia się w akcję – dajemy tym sposobem nie rybę, a wędkę i to wielokrotnie… znoszącą jajka ;) 
            „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.
            Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.”
            - napisał św.  Jan Paweł  II
            Zatem możliwość pomagania jest darem też dla nas, wzbogaca nasze człowieczeństwo. Szczególnie w okresie Wielkiego Postu, który jest nie tylko czasem modlitwy, pokuty, ale także jałmużny. 
            Wspólnie zebraliśmy 1840 zł, co pozwoli na zakup 40 kurek dla misji w Afryce.
            Wszystkich zainteresowanych różnymi formami pomocy zapraszam na stronę internetową: www.adopcjaserca.org 
             
            Serdecznie dziękuję za pomoc!
            Jacek Kabala
        • Pchli targ w niechorskiej szkole
          • Pchli targ w niechorskiej szkole

          • Niecodziennej atmosfery doświadczyliśmy w niechorskiej szkole 25. marca.
            Stoiska z wielkanocnymi stroikami, misternie przygotowane różnymi technikami pisanki, palmy, przetwory, zabawki, gry, ubrania oraz przepyszne ciasta. To wszystko mogliśmy nabyć na Pchlim Targu w naszej Szkole. W wydarzenie zainicjowane przez p. Ewę Łozdowską włączyło się koło emerytów, mieszkańcy Niechorza, rodzice, uczniowie, nauczyciele – Agnieszka Kleban, Karina Romul-Kopeć, Piotr Kinka, Jacek Kabala. Poza targową atmosferą była to wspaniała okazja do spotkań, rozmów, rozwijania życia towarzyskiego i rozwijania społecznych kompetencji u naszych uczniów w czasach, w których zabiegani mamy coraz mniej okazji po prostu się spotkać. 

            Jacek Kabala

            GALERIA

        • Trzymajmy kciuki za recytatorów!
          • Trzymajmy kciuki za recytatorów!

          • 9 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Rewalu odbyły się eliminacje gminne  konkursu recytatorskiego.  W szranki stanęli uczniowie wszystkich trzech szkół naszej gminy. Młodzi recytatorzy pięknie i z zaangażowaniem prezentowali swoje utwory. Jury miało nie lada zadanie wyłonić najlepszych z najlepszych. W kategorii klas młodszych I-III najlepszą recytatorką okazała się uczennica naszej szkoły Lena Brodzińska z klasy I,  przygotowywana pod kierunkiem Pani Jolanty Domańskiej. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła również  uczennica naszej szkoły Małgorzata Hawryluk, której wychowawcą jest Pani Elżbieta Jasińska. Wyróżnienie  w tej kategorii przyznano Aleksandrze Pawlik, uczennicy klasy I, którą zachęciła do udziału w konkursie pani Jolanta Domańska. W kategorii uczniów klas IV-VI zaprezentowały się i odniosły sukces następujące uczennice: I miejsce zajęła Zofia Zelwak z klasy IV, II miejsce zajęła Julia Michowska z klasy IV, wyróżnienie specjalne otrzymała Marta Oświęcimska z klasy VI. Uczniów przygotowywała (jak co roku z wielkim zaangażowaniem) nasza polonistka Pani Edyta Skraburska. Jury zauważyło również i postanowiło wyróżnić Karolinę Wołodkiewicz z klasy VI oraz Antoniego Garwolińskiego z klasy V. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. W najbliższą sobotę odbędą się eliminacje powiatowe w Gryficach. Naszym celem jest zachwycić publiczność i jury. Trzymamy mocno kciuki za Lenę, Małgosię, Zosię, Julkę i Martę. Powodzenia!

                                                                                      Agnieszka Sołowij-Kleban

                                                                   organizator konkursu

            GALERIA

        • Pasowanie na czytelnika
          • Pasowanie na czytelnika

          •  

             Dnia 16.03.2017 r. uczniowie pierwszej klasy zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do rozwijania umiejętności czytania i do wypożyczania książek.

             Podczas naszego spotkania dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania książek i zasadami korzystania z czytelni. Odgadywały zagadki, które były sprawdzianem znajomości bohaterów znanych baśni i bajek.

             Następnie pierwszoklasiści, w obecności Pani Dyrektor i swojej wychowawczyni, złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą czytać książki, rozwijać swoje zainteresowania i horyzonty. Pani Dyrektor pasowała każdego ucznia na czytelnika. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i kolorowe zakładki.

             Teraz nasi nowi czytelnicy mogą samodzielnie wypożyczać książki, korzystać ze zbiorów biblioteki i czytelni.

             

             

             

             

            GALERIA

        • Żywa lekcja historii z okresu pierwszych Piastów
          • Żywa lekcja historii z okresu pierwszych Piastów

          • 10 lutego 2017 roku uczniowie klas III – VI Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Niechorzu uczestniczyli w niecodziennej „żywej lekcji historii”. Pracownicy agencji widowiskowej „ARKANA” zapoznali uczniów z dziejami Polski od 966 roku (kiedy to Mieszko I połączył plemiona i sprawił, że Polska została ochrzczona) aż do czasów Bolesława Krzywoustego. Uczniowie mieli okazję przenieść się w czasy panowania Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Mieszka II, Bolesława Śmiałego i Bolesława Krzywoustego. Mogli poczuć atmosferę tamtych czasów, poznać ówczesne obyczaje, przymierzyć zbroję rycerską czy strój woja, a także okazję przyjrzeć się średniowiecznym przedmiotom codziennego użytku, strojom i broni z epoki średniowiecza.Wielką atrakcją była zbroja rycerska, hełm, miecz i tarcza. Odbył się również konkurs z wiedzy historycznej z tamtego okresu. Uczniowie w nagrodę otrzymali replikę średniowiecznej monety.
            Lekcja była bardzo ciekawa, na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

            Damian Zieliński

             

            GALERIA