Uczta na Olimpie
Znowu „łapaliśmy” byka za rogi !
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym „Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów” organizowanym przez Instytut Rozwoju Oświaty. W tym roku, aż 3455 uczestników z całej Polski chciało spróbować swoich sił w konkursie. W pierwszej części uczniowie uzupełniali dyktando. Potem zmagali się z częścią drugą, gdzie dominowały skomplikowane zasady i ćwiczenia ortograficzne. Z zadaniami konkursowymi poradzili sobie znakomicie.
Nasi wyróżnieni:
- poziom 1 (klasy II-III)
Lena Brodzińska – II miejsce, tytuł LAUREATA
Amelia Stężycka – VI miejsce, dyplom wyróżnienia
Laura Robakowska – VI miejsce, dyplom wyróżnienia
Alicja Maślona – VIII miejsce, dyplom wyróżnienia
Aleksandra Pawlik – X miejsce, dyplom wyróżnienia
Remigiusz Wyszyński – XV miejsce, dyplom wyróżnienia
Wiktoria Krawczuk – XIX miejsce, dyplom uznania
- poziom 2 (klasy IV-VI)
Karol Kleban – XIV miejsce, dyplom wyróżnienia
Kacper Majkut – XV miejsce, dyplom wyróżnienia
Oliwia Zelwak – XVI miejsce, dyplom uznania
Zofia Zelwak – XIX miejsce, dyplom uznania
Julia Michowska – XXI miejsce, dyplom uznania
Amelia Żebrowska – XXII miejsce, dyplom uznania
Matylda Bocian – XXVI miejsce, dyplom uznania
Hanna Stobiecka – XXVII miejsce, dyplom uznania
Weronika Krompiewska – XXVIII miejsce, dyplom uznania
- poziom 3 (klasy VII-VIII i gimnazjum)
Antoni Garwoliński – XXIV miejsce, dyplom uznania
Marta Oświęcimska – XXVIII miejsce, dyplom uznania
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy uzyskania wspaniałych wyników, a paniom: Edycie Skraburskiej i Jolancie Domańskiej dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie uczniów .
Stypendiada wczesnoszkolna
W dniach od 10 do 14 grudnia uczniowie z klasy drugiej i trzeciej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA”. Zmagania konkursowe odbyły się w zakresie czterech edukacji: czytelniczej, ortograficznej, matematycznej i plastycznej.
Najliczniejszą reprezentację naszej szkoły stanowili uczniowie klasy drugiej.
Kacper Strzeboński w konkursie matematycznym „PLUSIK” zajął IX miejsce, otrzymując wyróżnienie oraz Medal Finalisty.
Antoni Orzechowski w konkursie plastycznym „Plastuś” zajął VIII miejsce, otrzymując wyróżnienie oraz Medal Finalisty.
Dyplomy uznania za udział w „Ortografku”, „Plastusiu”, „Plusiku” i „Abecadle” otrzymali : Kacper Strzeboński, Jakub Toda, Emilia Kosińska, Aleksandra Głębikowska, Amelia Adamczyk i Julia Makowska.
Uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w konkursie „Ortografek”.
Lena Brodzińska zajęła VII miejsce, otrzymując wyróżnienie i Medal Finalisty.
Dyplomy uznania otrzymali : Remigiusz Wyszyński, Alicja Maślona, Laura Robakowska, Aleksandra Pawlik, Amelia Stężycka, Wiktoria Krawczuk, Nadia Wyszyńska. Wszystkim serdecznie gratulujemy !
Wielu uczestnikom konkursu zabrakło przysłowiowego 1 punktu, by otrzymać wyróżnienie i medal. Tym bardziej panie : Agnieszka Sołowij – Kleban i Jolanta Domańska cieszą się z osiągnięć swoich uczniów i są z nich bardzo dumne.
Dzień Wiosny
Do pierwszego dnia wiosny przygotowywaliśmy się już tydzień wcześniej wykonując w klasach wiosenne gaiki, w ramach konkursu ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski, za które bardzo dziękujemy. Na korytarzu zawisła wiosenna dekoracja, a na świetlicy dzieci pod kierunkiem Pani Kasi i Pani Kariny wykonały Marzannę. Kiedy w końcu przyszedł ten dzień widać było na korytarzu piękne wiosenne kreacje ( głównie uczniów klasy III), a i pozostali uczniowie byli w tym dniu kolorowo ubrani. Po trzech lekcjach utworzyliśmy wesoły korowód i poszliśmy nad morze, aby tradycji stało się zadość i utopić Pannę Marzannę, pożegnać w ten sposób zimę i przywitać wiosnę. Następnie szukaliśmy skrzętnie poukrywanych gaików przez Pana Piotra. Bystrym okiem wykazał się Wojtek z kl.IV, Wiktor z kl. V i Tomek z kl. VII. Po powrocie do szkoły czekała na nas gorąca grochówka i kiełbaska z grila. Biesiadowaliśmy na świeżym powietrzu rozmyślając …jak przeżyć do wakacji w szkole , kiedy tak pięknie na dworze.
Życzymy wszystkim, żeby ten czas szybko minął, a o tym przypominać nam będzie specjalny kalendarz, który pojawił się na korytarzu. Codziennie odcinać będziemy kolejny dzień.
Z wiosennym pozdrowieniem
Wasz Samorząd
Uczniowie klas I - III z wizytą w teatrze
Historię małej dziewczynki, która dzielnie przemierza ciemny las, by dostarczyć chorej babci koszyk pełen pyszności, a potem zamiast babci spotyka strasznego wilka, znamy wszyscy. Tym razem obejrzeli ją uczniowie klas I-III w Teatrze Lalek Pleciuga. Bajka została wzbogacona o 26 piosenek nawiązujących muzycznie do żywiołowego tanga, lirycznego walca, skocznej polki i energetycznego rock and rolla. Nowoczesna i kolorowa wersja Czerwonego Kapturka wszystkim przypadła do gustu. Atrakcyjne lalki żyworękie, prowadzone przez aktorów na oczach widzów, nadały przedstawieniu dowcipny charakter. To było wspaniałe widowisko pełne radości i nauki.
Elżbieta Jasińska
Jolanta Domańska
Świętować należy z klasą
Dzień Kobiet stał się w drugiej klasie świetną okazją do wspólnej zabawy, integracji i promocji zdrowia. Świętowanie zaczęliśmy od wspólnego zdrowego śniadania. Chłopcy wykonywali pastę jajeczną i pastę twarożkową, a dziewczynki przygotowywały kanapki. Była pogadanka o kulturze spożywanych posiłków i piamidzie żywieniowej. Po południu spotkaliśmy w Ośrodku Lasów Państwowych ,,Bażyna" gdzie aktywnie spędziliśmy czas grając w kręgle, bilard i piłkarzyki. Nie zabrakło również kwiatków od chłopców. W trakcie imprezy został również rozstrzygnięty konkurs ogłoszony przez rodziców ,, Czytasz, rysujesz, malujesz nagrody zyskujesz". Była to już trzecia edycja konkursu mająca na celu popularyzację czytania lektur. Miło mi jest ogłosić, że III miejsce zajęła Emilia Kosińska, II miejsce Kacper Strzeboński, a I miejsce zajęła Ola Głębikowska.
Serdecznie dziękuję rodzicom za wspólnie spędzony czas, zakupienie nagród, pyszne ciasta i domową, ciepłą atmosferę.Wychowawca klasy II
Agnieszka Sołowij-Kleban
Dzień Kobiet
Dnia 8-go marca chłopcy z samorządu uczniowskiego przygotowali dla kobiet uczących się i odwiedzających naszą szkołę miłą niespodziankę. I jak to niespodzianka... wszystkie panie były miło zaskoczone. Wiwat wszystkie Panie!!!
Z wizytą na poczcie
W piątek,8 marca,uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią wybrali się do Urzędu Pocztowego w Niechorzu.Wizyta poprzedzona była zajęciami, podczas których dzieci dowiedziały się:jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość,poznały etapy drogi listu od nadawcy do adresata,napisały na kartkach pozdrowienia,zaadresowały kopertę i postanowiły swoje listy wysłać osobiście.
Podczas spotkania uczniowie mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy urzędnika pocztowego oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie.Obejrzały pomieszczenie urzędu,poznały wyposażenie poczty.Przesympatyczna pani opowiedziała im o rodzajach listów i paczek wyjaśniając różnice między nimi, opłatach dokonywanych na poczcie.Każdy uczeń samodzielnie kupił znaczek pocztowy i wrzucił swój list do skrzynki.Wycieczka bardzo się trzecioklasistom podobała i zgodnie stwierdzili, że na temat pracy Urzędu Pocztowego wiedzą już prawie wszystko i do lekkich ona na pewno nie należy.
Jolanta Domańska
Żywa lekcja historii
Dnia 07.03.2019r roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „żywej” lekcji historii„Ku Niepodległej” przeprowadzonej przez grupę artystyczną „REKONSTRUKTO”z Lublina. Panowie, pasjonaci historii, przedstawili nam opowieść o tym, jak Polacy walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Przypomnieliśmy sobie, jak wyglądała sytuacja Polaków pod zaborami oraz usłyszeliśmy barwne i ciekawe opowieści o powstaniach narodowych i I wojnie światowej. Podczas pokazu uczniowie oglądali stroje z różnych okresów historycznych. Mieli okazję założyć mundury i czapki szwoleżerów, powstańców, kosynierów oraz oficerów I brygady Legionów Polskich. Mogli również podziwiać kolekcję replik broni używanych przez powstańców i żołnierzy od powstania kościuszkowskiego do I wojny światowej. Atrakcją, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczniów był pokaz musztry wojskowej, nauka władania szablą, zawody w opatrywaniu przez sanitariuszki rannych żołnierzy i wynoszenie rannego na noszach Dzięki tej niezwykłej lekcji mogliśmy na moment przenieść się w przeszłość i stać się uczestnikami wydarzeń, które znamy z podręczników historii.
Damian Zieliński
LAPBOOK - co to takiego?
My już wiemy! Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie klasy trzeciej wykonali po raz pierwszy swoje lapbooki. Książeczki zawieraly wiadomości i ciekawostki nawiązujące do przeczytanej lektury.
Jolanta Domańska
Tropem Wilczym
3 marca w Trzebiatowie odbył się BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH ,,TROPEM WILCZYM". Samorząd Uczniowski naszej szkoły wystawił swoją reprezentacje. Była to nie tylko świetna okazja do aktywności fizycznej, ale również do wzięcia udziału w żywej lekcji historii o ludziach niezłomnych w swej idei.
Agnieszka Sołowij - Kleban
Najlepsze recytatorki!
W piątek 1 marca w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, odbyły się gminne eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, jednak niektórzy przygotowali się wyjątkowo dobrze. Wszystkie laureatki, które będą reprezentowały gminę Rewal w konkursie powiatowym, są uczennicami naszej szkoły.
W grupie młodszej
I miejsce – Laura Robakowska klasa III
II miejsce – Lena Brodzińska klasa III
wyróżnienie – Aleksandra Pawlik klasa III
Uczennice zostały przygotowane przez panią Jolantę Domańską.
Grupa starsza
I miejsce – Zofia Zelwak klasa VI
II miejsce – Maja Marcinkowska klasa IV
wyróżnienie – Julia Michowska klasa VI
Uczennice przygotowała pani Edyta Skraburska
Tam i z powrotem, przygoda z Hobbitem!
W środę, 27 lutego, sala numer 3 zmieniła się w Hobbiton. Uczniowie klasy szóstej rozpoczęli podróż z Bilbo Bagginsem od uczty hobbitów, krasnoludów, elfów i czarodziejów. W świat Śródziemia wprowadziły ich pomysłowe stroje oraz przepyszne smakołyki, które pobudziły umysły do rozwiązywania zadań i łamigłówek ze znajomości lektury.
Edyta Skraburska
Wszystkie kolory świata
Projekt Edukacyjny UNICEF
Akcja – Wszystkie Kolory Świata - w naszej szkole, cieszyła się ogromnym powodzeniem. Celem projektu jest:
- kształtowanie u dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
- pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale i przyjemne,
- zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci.
Uczniowie z pomocą mam, cioć, babć przygotowali wspaniałe lale. Budziły one wielki zachwyt. Wszystkim uczestnikom, Radzie Rodziców, osobom zaangażowanym w akcję – DZIĘKUJEMY.
Podczas Balu Karnawałowego odbyła się licytacja lalek, które zdobyły najwięcej głosów naszych uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Każdy z obecnych mógł wybrać dla siebie lalkę w zamian za darowiznę. W sumie uzbieraliśmy 1751,00 złotych. Fundusze przekażemy na zakup szczepionek chroniących dzieci przed skutkami groźnych chorób – polio, gruźlica, odra, tężec.
Gratulujemy Rochowi Jankowskiemu, którego lalka zwyciężyła w głosowaniu i to właśnie jej zdjęcie będzie wysłane na konkurs ogólnopolski.
M. Katarzyna Pawłowska
Wielkie zwycięstwo pierwszoklasistek
W sobotę 23.02.2019 r. w Rewalu odbył się X finał gminnego konkursu Mamy Talenty. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy I – Malwina Krzywańska i Aleksandra Lewicka, które zaprezentowały swoje zdolności w duecie akrobatycznym oraz Natalia Mickiewicz, która zaśpiewała piosenkę „Puszek Okruszek”. Wszystkie dziewczynki zdobyły nagrody. Natalia – I miejsce, Malwina i Ola – miejsce III. Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych najmłodszych uczennic. Rozwijanie zdolności wymaga wysiłku i pracy, dlatego życzymy dziewczynkom wytrwałości w pielęgnowaniu swoich talentów. Rodzicom zaś gratulujemy tak uzdolnionych dzieci i wierzymy, że najcenniejszy dar - miłość i wsparcie, który wnoszą do rozwoju własnego dziecka, przyczyni się do dalszych sukcesów.
Elżbieta Jasińska
Z wizytą w teatrze Lalek "Pleciuga"
21 lutego najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu pt. "Księżniczki i ziarnko grochu" w Teatrze Lalek "Pleciuga" w Szczecinie. W niesamowicie bajkowej scenografii, przepięknymi lalkami zagrano baśnie Andersena "Swiniopas" oraz "Księżniczka na ziarnku grochu". Co to znaczy być prawdziwą księżniczką? Czy wystarczy mieć ładną sukienkę i mieszkać w pałacu? Na te, i wiele innych pytań o prawdziwe wartości w życiu musiały odpowiedzieć sobie dzieci. Spektaklem były zachwycone! Najbardziej podobały im się kostiumy i gra świateł. Wyjazd wzbudził w nich wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończeniu spektaklu.
Międzyszkolne zawody sportowe klas I-III
15 lutego uczniowie klas I-III wzięli udział w zawodach sportowych pod hasłem "Ruch i gwar to zabawy czar", zorganizowanych przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pobierowie. Pokonanie toru przeszkód wymagało od zawodników niesamowitej koncentracji i dokładności oraz dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Emocje były niesamowite. Zawodników uskrzydlał doping publiczności. Uczniowie naszej szkoły wrócili z pucharem za zdobycie I miejsca. Pragniemy raz jeszcze podziękować organizatorom za pełną radości zabawę, wspaniale spędzony czas, sympatyczną atmosferę i ciepłe przyjęcie.
Uczniowie klas I-III z wychowawcami
Walentynki
14 lutego obchodzą swoje święto zakochani. Z tej okazji w naszej szkole już od rana panowała atmosfera życzliwości i radości. Naszym drogim nauczycielom i pracownikom z tej okazji złożyliśmy życzenia i przekazaliśmy na ręce Pani dyrektor słodki upominek w postaci tortu do tak potrzebnej co dzień kawy J. Jak co roku działała również poczta walentynkowa. Rekordzista ( uczeń klasy 6 otrzymał aż 7 kartek). Były słodkości, a niektóre dziewczynki dostały nawet prezenty od swoich wielbicieli. I pewnie gdzieś ktoś dostał coś od kogoś w tajemnicy przed wszystkimi…takie to sympatyczne święto.
Wszystkiego dobrego kochani i zakochani! Nie tylko w tym dniu, ale na cały rok!
Samorząd Uczniowski
Noc w szkole
Ferie w naszej szkole rozpoczęły się niezwykłym wydarzeniem – uczniowie klas 4-8 noc piątku na sobotę spędzili w szkole. Był to zapewne sygnał , iż nie chcą oni się rozstać ze swoją kochaną szkołą nawet na ferie. Na wszystkich, którzy zdecydowali się nocować w murach szkoły czekały różne atrakcje. Dzieci wraz z Panią dyrektor Ewą Łozdowską i opiekunami Agnieszką Sołowij-Kleban, Katarzyną Chojaczyk oraz panem Tomaszem Heppnerem udali się do pizerii, gdzie po nabraniu sił mogli udać się na nocne zwiedzanie Niechorza oraz latarni morskiej. „Niechorze by Night” z latarni morskiej zrobiło na uczniach niezapomniane wrażenie, (przyznała to nawet wymagająca Oliwka M.) Po powrocie do szkoły uczniowie przygotowali swoje sale do nocowania oraz uczestniczyli w wybranym przez siebie formie spędzania czasu – jedni mogli oglądać wybrane filmy, inni grali w gry planszowe lub zespołowe na sali gimnastycznej a jeszcze inni zbijali przysłowiowe bąki umilając czas swoim opiekunom. Był to czas wspaniałej integracji naszej społeczności, który jednak niewiele miał wspólnego z hasłem wydarzenia czyli „nocowania” w szkole. Zaspanych uczniów odebrali rano rodzice, tym samym rozpoczęli oni zasłużone ferie po półrocznej pracy… Z niecierpliwością czekają oni na kolejne takie wydarzenie i następne atrakcje, które przygotują im nauczyciele…
Z Ortografią za Pan Brat
23 października 2018 roku, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Niechorzu przeprowadzono Ogólnopolski Test Ortograficzny.Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie, a szkolnym koordynatorem – p. Jolanta Domańska.
Do konkursu przystąpiło siedmioro uczniów z klasy III : Lena Brodzińska, Wiktoria Krawczuk, Alicja Maślona, Aleksandra Pawlik, Laura Robakowska, Amelia Stężycka i Remigiusz Wyszyński. Test konkursowy składał się z 26 pytań i był testem wielokrotnego wyboru. Wzięło w nim udział 553 uczniów klas III z całej Polsci. 208 punktów - to maksymalna ilość możliwa do zdobycia w całym teście.
Z radością informujemy, że trzecioklasiści z naszej szkoły wykazali się doskonałą znajomością zasad pisowni i zastosowaniem ich w praktyce uzyskując bardzo wysokie wyniki.
Lena Brodzińska – 202 pkt., II miejsce i dyplom MISTRZA ORTOGRAFII
Alicja Maślona – 192 pkt., V miejsce i dyplom MISTRZA ORTOGRAFII
Remigiusz Wyszyński – 184 pkt., VIII miejsce i dyplom MISTRZA ORTOGRAFII
Laura Robakowska – 178 pkt., X miejsce i dyplom MISTRZA ORTOGRAFII
Aleksandra Pawlik – 174 pkt., XI miejsce i dyplom EKSPERTA ORTOGRAFII
Amelia Stężycka – 170 pkt., XIII miejsce i tytuł EKSPERTA ORTOGRAFII
Wiktoria Krawczuk – 162 pkt., XV miejsce i dyplom EKSPERTA ORTOGRAFII
Wszystkim uczestnikom gratulujemy odniesionego sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!
Archiwum Aktualności