• Uczniowie z klasy I zwiedzają budynek  TVP Szczecin
          • Uczniowie z klasy I zwiedzają budynek TVP Szczecin

          • Najmłodsi uczniowie szkoły w Niechorzu zostali zaproszeni przez Policję do zwiedzania budynku Telewizji  Polskiej w Szczecinie. Zaproszenie było nagrodą dla laureatów etapu powiatowego konkursu „Profilaktyka Widziana Oczami Młodzieży” ( I miejsce w kategorii Film), który odbył się w poprzednim roku szkolnym, a uczniowie obecnej klasy I uczęszczali do grupy „0”. Zaproszenie otrzymała również uczennica klasy II Hanna Stobiecka za zajęcie I miejsca w kategorii Plakat profilaktyczny. Ciekawym miejscem  zwiedzania było studio, w którym nagrywana jest Kronika Szczecińska. Uczniowie mogli też zobaczyć jak wygląda kamera i zabawić się w kamerzystę trzymając  sprzęt na ramieniu. Organizatorzy podczas spotkania zapewnili też słodki poczęstunek.  Po zwiedzaniu budynku TVP,  laureatów  czekała jeszcze jedna miła niespodzianka  - zaproszenie do Multikina na film pt. „Złodzieje fistaszków”.

             

            GALERIA

        • Śniadanie daje moc
          • Śniadanie daje moc

          • Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Niechorzu wzięli udział w piątej edycji programu „Śniadanie daje moc”, przygotowując z przyniesionych składników pyszne, kolorowe i przede wszystkim zdrowe kanapki. Wspólne przyszykowanie i spożycie śniadania  sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało. Dzieci nauczyły się, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. 

             

             

             

            GALERIA

        • Narodowe Święto Niepodległości
          • Narodowe Święto Niepodległości

          • I przyszedł taki dzień… Po 123 latach niewoli, w 1918 roku Polska odzyskała tożsamość i wróciła na mapy Europy.11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszego państwa. Tego dnia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

            Dla upamiętnienia 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległego bytu państwowego w naszej szkole już we wtorek, 10 listopada, odbył się uroczysty apel z udziałem przedszkolaków ,uczniów, nauczycieli. W klasach, na korytarzach i na budynku szkoły pojawiły się barwy narodowe .

            Po zaśpiewaniu hymnu państwowego obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy VI pod kierunkiem pana Damiana Zielińskiego i pana Jacka Kabali.  Narrator w przystępny sposób opowiedział o marzeniach Polaków o niepodległości, marzeniach, które w końcu stały się bytem realnym, osiągalnym. Ponadto szkolny chór z wielkim entuzjazmem zaśpiewał najpiękniejsze pieśni patriotyczne: „Piechota”, „Przybyli ułani pod okienko”, „O mój rozmarynie”, „Pierwsza Brygada”. Pieśni w wykonaniu młodych wykonawców nie tylko ubarwiły występ, lecz także, wprowadzając w klimat tamtych czasów, chwytały za serce odbiorców.

            Apel z okazji Święta Niepodległości był na pewno dla uczniów naszej szkoły przepiękną lekcją historii. Podczas uroczystości panował odpowiedni dla tego święta podniosły nastrój i skupienie.

            Uroczystość szkolna na pewno pomogła uczniom zrozumieć istotę i znaczenie Święta Niepodległości i uświadomiła, by obchodzić je z należytym szacunkiem.

            Damian Zieliński,Jacek Kabala

            GALERIA

        • Uczniowie na wystawie "Stary Rewal"
          • Uczniowie na wystawie "Stary Rewal"

          • W ostatnim tygodniu paździenika uczniowie klas IV-VI Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Niechorzu, uczestniczyli w wystawie historyczno - fotograficznej "Stary Rewal", zorganizowanej przez Stowarzyszenie Aktywni Kulturalnie "SAK". 

             

             

             

             

             

            GALERIA

        • Święto pieczonego ziemniaka
          • Święto pieczonego ziemniaka

          • 22 października br. Rada Rodziców naszego Zespołu zorganizowała Święto Pieczonego Ziemniaka. Na zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, uczniów i przedszkolaków, od  godziny 16 tej czekały smakowite potrawy i ciasta, którymi można było rozkoszować się przy udekorowanych na te okazję stolikach. Już o godz. 16.15 stołówka szkolna wypełniona była po brzegi. Tylu gości nikt się nie spodziewał.

            Czwartkowe popołudnie było okazją do spotkania się mieszkańców naszej miejscowości, przyjaciół szkoły, rodziców dzieci szkolnych i przedszkolnych oraz okazją zgromadzenia funduszy na potrzeby  placówki – uczniów i przedszkolaków.

            Szanowna Rado Rodziców!                                                                        
            W imieniu społeczności szkolnej i przedszkolnej – DZIĘKUJEMY!

            Oprócz atrakcji kulinarnych na uczniów czekały inne niespodzianki. W trakcie zabawy został rozstrzygnięty konkurs na dekorację z dyni. Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli i rodziców wyróżniła prace:

            Hani Dżmełyk + tata Artur” z „0”, Adasia Kopeć z kl. III i Justyny Gerke z kl. VI

             Zdobywcy I, II i III miejsca to:

            I miejsce – Ola Klukowska z klasy III

            II miejsce – Filip Wyszyński z klasy V

            III miejsce – Emilka Chłopek z klasy V

            Do konkursu zgłosiło się 26 uczniów i 2 przedszkolaków. Wszystkie prace były bardzo oryginalne. Wybór był bardzo trudny, dlatego wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani nagrodami.  Gratulujemy  pomysłów i dziękujemy za liczny udział.

            Inną ciekawą atrakcją, cieszącą się zainteresowaniem najmłodszych, był konkurs „Karaoke”. Nie od dziś wiemy, że nasze dzieci, to niezwykle utalentowane dzieci. Udowodniły to wielokrotnie. Tak było i tym razem. Swoje talenty wokalne zaprezentowali:

            Lena Brodzińska, Marika Mruk, Marcelina Słota, Sylwester Olejniczak, Jaś Wąsikowski, Ola Dżmełyk, Ala Maślona, Maja Marcinkowska, Ola Klukowska i Julka Michowska.

            Rada Rodziców nagrodziła wszystkich uczestników konkursu. 

            GALERIA

          • Wyniki konkursu plastycznego

          • Oliwia Jędrzejowska uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Niechorzu, otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym " Mamo, Tato, chodź do lasu, nie marnuj przed telewizorem czasu". Organizatorem konkursu był Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach.

          • Wyniki szkolnych konkursów przedmiotowych

          • Lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego:

            MATEMATYKA:

            Jakub Zienterski, Szymon Siegień

            JĘZYK POLSKI:

            Michał Pawluk,Jakub Zienterski,Mikołaj Kotowski

            JĘZYK ANGIELSKI:

            Mikołaj Konieczka, Michał Pawluk, Jakub Zienterski

            JĘZYK NIEMIECKI:

            Michał Pawluk, Jakub Zienterski, Mikołaj Konieczka

        • Niechorscy pierwszoklasiści pełnoprawnymi uczniami szkoły!
          • Niechorscy pierwszoklasiści pełnoprawnymi uczniami szkoły!

          •  

             

             

             

            Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o imię Szkoły.

            Będę uczyć się w Szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla Niej pracować kiedy dorosnę.

            Będę przestrzegał porządku i czystości

            w klasie i w szkole.

            Będę dbał o sprzęt szkolny.

            Będę się starać być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

             

            Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Po występie przystępują do zdania egzaminu przed zaproszonymi gośćmi. Po zdaniu egzaminu w symboliczny sposób poprzez przysięgę i pasowanie ołówkiem, są przyjęte w poczet uczniów swojej szkoły. Stają się członkami społeczności szkolnej, czyli nie są już tylko dziećmi, ale też uczniami tej szkoły. Fakt obecności zaproszonych gości, rodziców, uczniów klas starszych i ich wychowawców dodaje dodatkowej wagi tej uroczystości.

            Uroczystość odbyła się 14 października, w odświętnie udekorowanej hali sportowej.
            Dzieci w strojach galowych zaprezentowały się wzorowo. Na pamiątkę tego wydarzenia odebrały legitymację uczniowską oraz dyplom. Następnie zostały obdarowane wieloma upominkami, ufundowanymi przez Radę Rodziców, starszych kolegów i szkołę.
            Razem z uczniami klasy I swoje święto obchodzili pracownicy szkoły. Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do podziękowań i wyróżnień. Dyrektor szkoły podziękowała wszystkich pracownikom za dotychczasową współpracę i zawodową postawę. 

            W tym dniu szczególne podziękowania należą się tym, których postawa może być wzorem do naśladowania. Nauczycielom za innowacyjność, poszukiwanie nowych rozwiązań, za zaangażowanie i zmaganie się z codziennymi problemami, tym wszystkim, którym na sercu leży dobro dziecka.

             

            Na zakończenie  życzenia:

            Uczniom klasy pierwszej  życzymy samych miłych i pogodnych dni w naszej szkole. Uczcie się pilnie i zawsze godnie reprezentujcie naszą szkołę.

            Nauczycielom , aby praca owocowała szlachetnością i mądrością naszych uczniów. Życzymy zdrowia i wytrwałości.

            Wszystkim pracownikom, nie tylko pedagogom, cierpliwości, wytrwania oraz wszelkiej radości płynącej z codziennej pracy z młodym pokoleniem oraz spełnienia wszelkich marzeń. 

            GALERIA

        • Sprzątanie Świata w Niechorzu
          • Sprzątanie Świata w Niechorzu

          • Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie szkoły w Niechorzu aktywnie włączyli się do wywodzącej się z Australii, międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata”.

            Dzieci, zaopatrzone w rękawiczki i worki wyruszyły w teren, by uporządkować okolicę szkoły, ścieżkę rowerową przy jeziorze Liwia Łuża i tereny zielone Niechorza. Uczniowie z zaangażowaniem zbierali i segregowali pozostawione odpady, wiedząc jakie to ważne dla zachowania czystego środowiska. Zebrane i złożone w umówionych miejscach, posegregowane śmieci zostały zabrane przez służby zajmujące się ich wywozem w Gminie Rewal.

            Uczestnicząc w akcji dzieci obserwowały również przyrodę Niechorza, rozpoznawały różne gatunki drzew, uczniowie klas młodszych zapoznali się z budową lasu. Wszyscy szukali pierwszych oznak jesieni. Trzecioklasiści w ramach projektu wykonali prace plastyczne - „Warstwowa budowa lasu”.

             Do szkoły wróciliśmy zadowoleni z wykonanych zadań, wzbogaceni o nowe doświadczenia i wiedzę.

            Szymon Pawłowski 

            GALERIA

        • Spotkanie z Panią Ireną Leśniewską - Matzner
          • Spotkanie z Panią Ireną Leśniewską - Matzner

          • 18 września 2015 roku uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Niechorzu uczestniczyli w spotkaniu z Panią Ireną Leśniewską, byłą robotnicą przymusową z czasów II wojny światowej, która podczas okupacji niemieckiej przebywała na robotach w Niechorzu.

             

             

            GALERIA 

        • Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty
          • Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty

          • Skończyły się wakacje i znowu zabrzmiał pierwszy szkolny dzwonek, pierwszy w roku szkolnym 2015/2016. Ten dzwonek oznacza, że rozpoczął się czas nauki i pracy.

            Dla  uczniów klasy I  to pierwszy rok nauki. Przed pierwszoklasistami, którzy rozpoczynają swoją edukację to nowy i bardzo ważny etap życia.  Pani Dyrektor, w swoim wystąpieniu zapewniła, że dzięki wysiłkom wychowawczyni Pani Elżbiety Jasińskiej oraz  pozostałych  nauczycieli  pogłębianie  wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności przyczyni się do sukcesów.  

            Do klasy I w nowym roku szkolnym będzie uczęszczało 25 uczniów. Są to:

            Wiktoria Aleńkuć, Maksymilian Bielecki, Oliwier Buczkowski, Wiktor Ciszek, Paulina Chłopek, Wojciech Drapik, Aleksandra Dżmełyk,  Aleksander Gaszewski, Małgorzata Hawryluk, Roch Jankowski, Bolesław Kosiński, Piotr Kuliński, Wojciech Krzewicki,  Amelia Lipiecka, Zuzanna Matuszak, Maja Marcinkowska, Szymon Mruk, Marta Mucha, Zuzanna Olejniczak, Lena Orzechowska,  Aleksandra Pabin, Emilia Ptaszyńska, Marcelina Słota, Oliwier Szeliga, Maja Talaczek.

            Rozpoczynając nowy rok szkolny wierzymy , że dla wszystkich uczniów – tych najmłodszych i tych trochę starszych – nadchodzący rok szkolny będzie obfitował w ciekawe doświadczenia, wzbogaci uczniów o nową wiedzę i umiejętności, przysporzy wielu radości.

            Dzisiaj każdy uczeń otrzymał swoją szansę, jeżeli ją wykorzysta, to koniec roku szkolnego będzie radosny. Pani Marela Wawrzyniak – Dyrektor ZSP zwróciła się do uczniów, by udowodnili, że można się uczyć, bawiąc, poprosiła  dzieci i nauczycieli o wspólne przygotowanie ciekawych zajęć i nowych przedsięwzięć.

            W tym roku szkolnym w planowaniu pracy zostaną uwzględnione następujące kierunki realizacji polityki oświatowej:

            1. Wzmocnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, ze szczególnym zwróceniem uwagi na dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
            2. Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
            3. Edukacja matematyczna i przyrodnicza w kształceniu ogólnym oraz ogłoszony Przez Panią Minister Edukacji Narodowej rok szkolny „Rokiem Otwartej szkoły”.

            Nowy rok szkolny rozpoczynamy w tym samym składzie personalnym. Nauczyciele -  Panie: Jolanta Domańska,  Elżbieta Jasińska, Patrycja Krzewicka, Ewa Łozdowska, Violetta Michowska, Małgorzata Pawłowska,  Karina Romul – Kopeć, Agnieszka Sołowij – Kleban,  Edyta Skraburska, Marzena Trzeciak, Marela Wawrzyniak, Joanna Żoła oraz Panowie:  Jacek Kabala, Piotr Kinka i Damian Zieliński.

            Inauguracja nowego roku szkolnego przebiegała bardzo uroczyście. Po Mszy św., w której uczestniczyli rodzice, uczniowie i nauczyciele,  udaliśmy się do szkoły. Po odśpiewaniu hymnów, raporcie  złożonym przez przewodniczącego SU, głos zabrała Pani Dyrektor. Na wstępie powitała wszystkich zebranych, ale szczególnie pierwszoklasistów i ich rodziców.

            Na dobry początek pierwszaki otrzymały upominki – słodki rożek od starszych uczniów oraz pamiątkowe teczki i odznaki.

            Na zakończenie życzyła wszystkim uczniom jak najlepszych wyników w nauce i zachowaniu, sukcesów, zadowolenia i radości, a nauczycielom wiele satysfakcji z osiągania zamierzonych celów.

            Pani Patrycja Krzewicka - pedagog szkolny odczytała list Rzecznika Praw Dziecka do uczniów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego,  a nauczyciel historii -  Pan Damian Zieliński zabrał głos na temat rocznicy wybuchu II wojny światowej.

            Pamięć poległych w czasie wojny uczciliśmy chwilą ciszy, a następnie uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami.

             

             

            GALERIA

        • Podsumowanie roku szkolnego 2014/2015
          • Podsumowanie roku szkolnego 2014/2015

          • Za nami kolejny rok szkolnej edukacji. Zabrzmiał już ostatni dzwonek, niebawem udamy się wszyscy na zasłużony odpoczynek. 

            Na uroczystym apelu z okazji zakończenia roku szkolnego wystąpiła Pani Marela Wawrzyniak – Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Niechorzu. Podsumowała mijający rok, podkreślając osiągnięcia uczniów, które w dużej mierze są zasługą nauczycieli. 

            Miarą edukacji, mówiła, są wyniki nauczania. Rezultat uzyskany przez uczniów klasy VI na kwietniowym ogólnopolskim sprawdzianie oraz liczne sukcesy pozostałych uczniów, uzyskane w tym roku szkolnym w konkursach i turniejach sportowych, wskazują na intensywną pracę uczniów i nauczycieli.

            Nasi uczniowie, w roku szkolnym 2014/2015 mieli  liczne wyróżnienia za udział w konkursach szczebla gminnego, powiatowego czy ogólnopolskiego. Informacje te prezentowaliśmy na bieżąco na naszej stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń.

            Znakomicie radzili sobie nasi sportowcy.

            Z satysfakcją pragnę poinformować, że sześciu uczniów zostanie nagrodzonych stypendiami za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.  Są to:

            1. Z klasy VI: Natalia Jankowska i Aleksandra Sawicz
            2. Z klasy V:  Michał Pawluk i Jakub Zienterski
            3. Z klasy IV: Edyta Łozdowska i Marta Oświęcimska

             

            Pięciu uczniów otrzyma stypendia za osiągnięcia sportowe, a wśród nich:

            1. Wiktoria Berestecka i Przemysław Mruk z klasy IV
            2. Agata Czarnecka, Dominik Ratajski i Szymon Pawłowski z klasy V

             

            Z wyróżnieniem promocję do klasy wyższej otrzymali:

            1. Z klasy IV: Marta Oświęcimska,  Edyta Łozdowska, Szymon Krawczuk, Filip Wyszyński i Przemysław Mruk
            2. Z klasy V: Michał Pawluk, Jakub Zienterski, Mikołaj Konieczka i Szymon Pawłowski
            3. Z klasy VI: Natalia Jankowska, Aleksandra Sawicz, Zuzanna Krzewicka i Jessica Michalik.

             

            Wśród laureatów i wyróżnionych w ogólnopolskich konkursach są:

            Michał Pawluk, Jakub Zienterski i  Marta Oświęcimska, Edyta Łozdowska, Filip Wyszyński, Mikołaj Konieczka, Julia Stolz, Szymon Siegień, Dominik Ratajski i Michał Stefanowicz, Hania Stobiecka, Bartosz Maślona, Oliwia Zelwak,  Wiktoria Mitrowicz,  Antoni Garwoliński, Emilia Chojaczyk, Karol Kleban, Kacper Majkut, Zosia Zelewak, Julia Michowska.

            Sukcesami sportowymi mogą pochwalić się:

            Szymon Pawłowski, Dominik Ratajski, Mikołaj Wojtowicz, Przemek Mruk, Wiktoria Berestecka i Agata Czarnecka.

            Średnia ocen w klasach IV-VI to 4,2. Najwyższą średnia może poszczycić się klasa VI – 4,32.

            W mijającym roku szkolnym nasza placówka realizowała  znaczące projekty edukacyjne. Dzięki temu możemy z satysfakcją pochwalić się  Certyfikatem:

            1. Akademii Zdrowego Przedszkolaka
            2. Lepsza szkoła
            3. Klubu Bezpiecznego Puchatka
            4. Lekcje na żywo – „Opowieść o Żydach polskich”
            5. Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej

             

                Zadawalający jest również wynik testu kompetencji  po zakończonym I etapie edukacji, bo na poziomie 85%, o 5 % wyższy poziom niż wynik ogólnopolski  i o 7% wyższy niż wynik w województwie. To powód do satysfakcji, ale też wyzwanie dla konieczności utrzymania optymalnego poziomu nauczania w klasach I-III.

            Dyrektor Pani Marela Wawrzyniak gratulowała wszystkim uczniom wysokich wyników w nauce i osiągnięć w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych.

            Uczniom klasy III, którzy ukończyli I etap edukacji życzyła, aby doświadczenia zdobyte do tej pory w naszej szkole, dodały im odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu.

            Stwierdziła, że trzy lata spędzone pod opieką Pani Elżbiety Jasińskiej,  spełniły oczekiwania rodziców i uczniów. Wyraziła również nadzieję,  że wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte w klasach młodszych, odkrywane i rozwijane w szkole, będą teraz procentowały.

            Wszyscy wiemy, jak wiele zależy od ludzi – ich zaangażowania i mądrości. Naszą rzeczywistość tworzyliśmy wspólnie, w atmosferze wzajemnego zrozumienia. Staraliśmy się, przy wydatnej pomocy Waszych rodziców wpoić Wam podstawowe wartości, takie jak szacunek, tolerancja, prawda i odpowiedzialność.  Nie zawsze było nam łatwo, ale mam nadzieję, że zaowocuje to w przyszłości.  Mówię to wszystko, aby podkreślić szczególnie mocno osobisty wkład każdego  z Was w tworzenie życia tej szkoły. Naszej szkoły. Szkoły dobrze postrzeganej w środowisku. Szkoły posiadającej już swoje tradycje – powiedziała uczniom Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu.

            Szczególne słowa uznania i wdzięczności skierowała do Rodziców - „Byliście i jesteście dobrymi partnerami we wspólnych poczynaniach. Wasza cierpliwość i wsparcie zasługują na podkreślenie”.

            Następnie składała serdeczne podziękowania:

            Rodzicom  - za pracę społeczną i zaangażowanie - w wielu wypadkach anonimowe, bez rozgłosu, za dobre słowo i za to, że doceniają pracę z dziećmi.

            Nauczycielom  - za odwagę, nierzadko determinację, zrozumienie, otwartość, cierpliwość i poświęcenie.  Za trud i wysiłek codziennej pracy, za dbanie zarówno o edukację naszych uczniów jak i ich bezpieczeństwo, za podejmowanie inicjatyw także tych drobnych, może mało zauważalnych, ale składających się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły.

            Władzom oświatowym i przedstawicielom samorządu lokalnego  - za wszelkiego rodzaju wsparcie,zrozumienie dla trudności, z jakimi się borykamy, za wiarę w marzenie o coraz lepszej polskiej szkole!

            Kończąc, życzyła wszystkim zasłużonych, wyczekiwanych, słonecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

             

            GALERIA

        • Pożegnanie szóstoklasistów
          • Pożegnanie szóstoklasistów

          • Sześć lat spędzonych w murach naszej szkoły to, z jednej strony powód do radości, a z drugiej żal rozstawać się z Karoliną, Maciejem, Miłoszem, Natalią, Ritą, Zuzią, Danielem, Szymonem, Jessicą, Olą, Krystianem i Dawidem.

            Wszystkie te lata obfitowały w radości, jak i smutki. Każdy uczeń pamięta dzień, w którym po raz pierwszy wszedł do naszej szkoły, dzień pasowania na ucznia, wycieczki, wyjazdy do kina, teatru, dyskoteki, biwak i zajęcia pozalekcyjne, dzięki którym można było rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia.

            Najlepsi mogli sprawdzić się uczestnicząc w licznych konkursach, olimpiadach przedmiotowych i zawodach sportowych. Wyniki tych zmagań zawsze okazywały się przyjemnym zaskoczeniem dla wszystkich – rodziców, uczniów i nauczycieli.

            Drodzy absolwenci!

            Nie rezygnujcie z marzeń, bądźcie wytrwali, aby przyszła nauka była nie tylko trudem, ale przynosiła Wam radość i satysfakcję. Wszystkiego dobrego na nowej, nie zawsze prostej drodze.Rodzicom naszych absolwentów życzymy zadowolenia i radości z osiągnięć swoich pociech. Dziękujemy za lata współpracy, za wspieranie naszych działań i pomoc w realizacji wielu zadań.

            GALERIA

        • Geniusze są wśród nas!
          • Geniusze są wśród nas!

          • Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niechorzu cały rok ciężko pracują na swoje osiągnięcia pogłębiając wiedzę szkolną. Wśród nich, wyróżnia się spora  grupa uczniów, którzy chętnie uczęszczają na zajęcia dodatkowe i biorą udział w licznych  konkursach nie tylko regionalnych, lecz również tych ogólnopolskich, zdobywając w nich wiele laurów!

            Do grona najbardziej utytułowanych należy Karol Kleban z klasy II. Zdobył on  wyróżnienie w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym i   tytuł Eksperta Ortografii. Ponadto zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym „ORTOGRAF”oraz został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „Zuch”. Zdobył też wyróżnienie w eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego na szczeblu powiatowym. Karol aktywnie bierze udział w konkursach z języka angielskiego, w „ZUCHU” zajął 11. miejsce i uzyskał tytuł laureata, a w „Olimpusku 2015” 2. miejsce również otrzymując tytuł laureata.

            W ilości tytułów i nagród dorównuje mu chyba tylko Antoni Garwoliński, który zdobył wyróżnienie i tytuł Eksperta Ortografii w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym „ORTOGRAF” oraz został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „ZUCH”. Antek jest też laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „OLIMPUSEK 2015”.

             Do „Wielkiej Trójki”, nie mającej sobie równych, należy również Oliwia Zelwak. Zdobyła ona wyróżnienie w eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego na szczeblu powiatowym. Ponadto zajęła 11. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy „Zuch”. Jest też laureatką w „Zuchu” z języka angielskiego oraz laureatką w Ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego „Olimpusek 2015”. W konkursie „Olimpusek 2015” z wiedzy ogólnej Oliwia zajęła wysokie 7. miejsce.

            W Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy „Zuch” mieliśmy jednak o wiele więcej laureatów. Oto oni .W pierwszej dziesiątce, na 7. miejscu uplasował się Bartosz Maślona. Tuż za czołówką, 11 miejsce wywalczyła Wiktoria Mitorowicz. Na 14. pozycji zatrzymali się Kacper Majkut oraz Emilka Chojaczyk.

            Kolejna uczennica, Zosia Zelwak została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „Olimpusek 2015” oraz zdobyła wyróżnienie w gminnych eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego. W tym samym turnieju dziewczynka z klasy drugiej, Julia Michowska wywalczyła III miejsce. Geniuszem matematycznym, a zarazem osobą wyróżnioną w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR okazała się Julia Stolz, a w organizowanym corocznie gminnym konkursie „Mamy Talenty” wyróżnienia zdobyły: Kaja Murek, Oliwia Myjak, Zuzanna Żoła oraz Aleksandra Skupień.

            Wszystkim laureatom, wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy! Jednocześnie prosimy naszych uczniów, aby nie spoczęli na laurach i osiągnęli podobne wyniki w przyszłym roku szkolnym!

            GALERIA

        • Festyn rodzinny
          • Festyn rodzinny

          • Ruch i gwar to zabawy czar!
            Pod takim hasłem odbył się V Festyn Rodzinny w  Szkole Podstawowej w Niechorzu. Dziesiątego czerwca już od piętnastej dzieci, wspólnie z nauczycielami, dekorowały plac i boisko szkolne. Pierwsi uczestnicy imprezy przybyli krótko przed 16, a chwilę później  Dyrektor SP w Niechorzu Marela Wawrzyniak otworzyła festyn krótką przemową. 
            Dobre zabawy początki?
            Od początku zabawy dzieci miały możliwość korzystania z wielu atrakcji. Tych standardowych – placu zabaw oraz boiska szkolnego, ale także z bardziej niecodziennych – na przykład malowania twarzy i włosów, do których  ustawiła się długa kolejka. Jednak na początku wszystkich uczestników zabawy zaproszono do wspólnej rozgrzewki. Poprowadziła ją Agata, uczennica klasy piątej. Rodzice ćwiczyli wspólnie z dziećmi tak, aby jak najlepiej przygotować się do sportowych konkurencji.  
            Sporty rodzinne
            Jednym z głównych punktów programu były zawody sportowe, w których udział brały całe rodziny.  Jako pierwsi wystartowali chętni w skokach przez skakankę na czas. Dwoje dorosłych miało za zadanie kręcenie skakanką, podczas gdy dzieci skakały przez nią jak największą ilość razy. Równocześnie osoby niebiorące udziału w tej konkurencji mogły pod czujnym okiem nauczycieli grać w piłkę na boisku lub zajadać się smakołykami z przygotowanego bufetu.  Dla najmłodszych, którzy przyszli bez swoich rodziców zorganizowano później konkurs indywidualny. Rozstrzygnięto go w dwóch kategoriach – klas I – III i klas IV – VI.  Po zakończeniu obu konkurencji zwycięzcom wręczone zostały nagrody. I wtedy wybiła godzina 17.
            Godzina 17, zamykamy ulicę!
            Aby przeprowadzić kolejną konkurencję potrzebne było duże płótno. A raczej asfalt, bo konkurs obejmował malowanie kredą. Uzyskano więc pozwolenie na wyłączenie ulicy Szczecińskiej z ruchu drogowego aż na pół godziny tak, aby zapewnić bezpieczeństwo małym i dużym artystom. Jak w większości zabaw, do udziału zaproszeni zostali rodzice z dziećmi. Jednak maluchy, które bardzo chciały wziąć udział w konkursie mogły poprosić dorosłych o opiekę. W taki prosty sposób stworzono, na krótko, wiele rodzin patchworkowych. W tym samym czasie sportowcy przygotowywali się do kolejnej konkurencji, czyli toru przeszkód. Duety walczące w tej części musiały wykazać się przede wszystkim współpracą i zgraniem bardziej niż sprawnością fizyczną. Jedna z konkurencji to bieg w poprzek boiska. Oczywiście, kto pierwszy, ten lepszy. Brzmi łatwo! Organizatorzy wprowadzili jednak znaczne utrudnienie… Dziecko i rodzic mieli wewnętrzne nogi związane szarfą! Był to tzw.bieg na „trzech nogach”. Niektórzy świetnie dali sobie radę, podczas gdy inni musieli bardzo walczyć, by dobiec do mety. Ostatnią sportową konkurencją były rzuty do kosza. Wprawdzie piłką lżejszą, bo siatkarską, ale zadanie było trudne. Każdy dorosły miał po 5 rzutów, podobnie jak dziecko.  Najważniejsza była precyzja i celność, chociaż tej uczestnikom zdecydowanie nie brakowało.  Patrząc przez pryzmat wszystkich zadań to było najbardziej oblegane przez uczestników. 
            Bufet i grill, czyli mieszanka zdrowia i tradycji 
            Oczywiście zadbano też o odpowiedni posiłek dla sportowców. Rada Rodziców, wspólnie z nauczycielami i Radą Sołecką przygotowały grilla, z którego można było zjeść smaczną karkówkę oraz kiełbasę. Dostępne było także ognisko, gdzie każdy mógł samodzielnie przygotować swój posiłek. Powodzeniem cieszył się bufet, w którym oprócz ciasta, lodów i hot dogów zaserwowano pyszne owoce i warzywa. 
            Punkt kulminacyjny, czyli prawie jak finał Ligi Mistrzów
            Najważniejszym punktem programu była walka na boisku szkolnym. W szranki stanęli rodzice oraz dzieci, podzielone ponownie na dwie grupy wiekowe  – klasy I – III oraz IV – VI.  Drużyny grały ze sobą mecz w piłkę nożną, dwie połowy, po 5 minut każda. Liczba chętnych była tak duża, że zmiany w drużynach przeprowadzano co minutę! Może było to też ułatwienie dla rodziców? Jednak, mimo wszystko, musieli oni uznać wyższość swoich pociech. Młodsze roczniki pokonały ich bowiem 3:2! Bardziej zacięty wydawał się mecz numer 2, w którym wynik rozstrzygnął się dopiero po rzutach karnych. Mecz zakończył się remisem 4: 4, jednak to uczniowie klas IV – VI przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając dogrywkę 5:4. 
            Atrakcyjne nagrody od organizatorów
            Uczestnicy konkursu plastycznego i konkurencji sportowych zostali oczywiście nagrodzeni, o co zadbali organizatorzy.  Oprócz licznych nagród rzeczowych, po raz pierwszy w historii takiej imprezy można było wygrać m.in. rodzinną jazdę konną, darmowe desery w kawiarni , kupony na pizzę czy wizytę w SPA. To z pewnością ucieszyło zarówno dzieci, jak i dorosłych. 
            Festyn rodzinny okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki współpracy  i zaangażowaniu wielu ludzi udało się go zorganizować z rozmachem i wieloma atrakcjami. Rada Rodziców przygotowała fantastyczny bufet, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Nauczyciele zorganizowali  liczne konkurencje, w których wszyscy ochoczo uczestniczyli. Rada Sołecka zapewniła atrakcyjne nagrody oraz pyszne dania z grilla. Natomiast  przedstawicielki  Uniwersytetu Trzeciego Wieku przeprowadziły błyskawiczny kurs robótek ręcznych. Między innymi  uczyły dzieci, jak przyszyć guzik. Wzbudzało to spore zainteresowanie nie tylko u dziewczynek, ale i chłopców, którzy licznie wzięli udział w tych zajęciach.
            Wszystkim organizatorom należy zdecydowanie pogratulować tak udanego przedsięwzięcia!
        • Wycieczka do Torunia
          • Wycieczka do Torunia

          • „A jednak się kręci!”

            Mogły pomyśleć dzieci z klas drugiej i trzeciej, które 26 maja wyruszyły na wycieczkę śladami Mikołaja Kopernika. Razem ze swoimi nauczycielkami, Panią Elżbietą Jasińską oraz Panią Jolantą Domańską przez cztery dni odkrywały tajemnicze zakątki Torunia, zapoznawały się z historią i tradycjami miasta oraz… spotkały dinozaury.

             

             

            Dzień pierwszy, czyli podróż czas zacząć

            Zbiórka przed szkołą została zwołana na wczesną, poranną godzinę. Po szybkim pożegnaniu z rodzicami autobus wyruszył w siną dal. A konkretnie do centrum Torunia, gdyż już po południu dzieci mogły przespacerować się po toruńskim rynku! Po smacznym obiedzie wszyscy zjawili się w Muzeum Okręgowym w Toruniu. Tam, oprócz zwiedzania wystawy pt. „Świat toruńskiego piernika” każdy mógł upiec własne ciastko. Niestety niejadalne, ale do powieszenia na bożonarodzeniowej choince nadające się idealnie. Po wyczerpującej podróży oraz pierwszych atrakcjach uczestnicy przejechali do ośrodka „Polanka”, gdzie po zakwaterowaniu, jak za dotknięciem magicznej różdżki, nastała cisza i spokój. Wszyscy podczas snu zbierali siły na kolejny dzień zwiedzania.

            Dzień drugi, czyli z historią za pan brat

            Już od rana uczestnicy wycieczki zaczęli swoją przygodę z toruńską historią. Przewodnik oprowadził dzieci po starówce, dzięki czemu miały okazję zobaczyć mury i baszty obronne, spichlerze oraz jedną z większych atrakcji – Krzywą Wieżę. Po krótkim teście i stwierdzeniu, że rzeczywiście, wieża do prostych nie należy, wszyscy udali się pod Bramę Klasztorną, a następnie pod pomnik Mikołaja Kopernika. Dzieci z zafascynowaniem podziwiały fasady toruńskich kamienic mieszczańskich, takich jak Dwór Artusa, Kamienicy pod Gwiazdą czy Domu Eskenów. Przyszedł też czas na Katedrę św. Janów i Kościół Najświętszej Marii Panny – największe gotyckie zabytki sakralne.  Oraz, na co wszystkie dzieci czekały chyba najbardziej tego dnia – wizytę w Orbitarium! Zabawie nie było końca – wystawa interaktywna zafascynowała bowiem każdego, niezależnie od wieku. Z trudem udało się namówić dzieci do kontynuowania zwiedzania, czyli wejścia na wieżę katedralną i obejrzenia dzwonu Duba – Dei. A to jeszcze nie był koniec… Dzieci musiały wykazać się niezwykłą siłą, gdy posilone smakołykami z przygotowanego wcześniej prowiantu pobiegły do Planetarium na seans filmowy. Po nim mogły odkryć w sobie zamiłowanie do fauny i flory, gdyż przewodnik oprowadzał je po ogrodzie zoobotanicznym. Jeszcze krótki spacer się po starówce i wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do ośrodka. Pyszna i ciepła obiadokolacja wynagrodziła im trudy całego dnia. Po chwili zabawy na placu zabaw dzieci powędrowały do swoich pokoi, bo przecież czekał kolejny, bardziej mityczny tym razem dzień.

            Dni trzeci i czwarty, czyli powrót do korzeni

            Trzeciego dnia uczestnicy wycieczki mieli szansę podążania śladami toruńskich legend i mitów. Zaczęto od wizyty w Domu Legend Toruńskich, gdzie dzieci poznały kilka lokalnych historii. Następnie w teatrze „Baj Pomorski” obejrzały spektakl pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Na pewno ucieszyła je możliwość zobaczenia opowieści, którą wcześniej znały tylko ze szkoły. Obejrzenie spektaklu zapadnie im w pamięci na dłużej niż przeczytanie lektury szkolnej. Z teatru odebrał wycieczkę przewodnik, z którym kontynuowała ona spacer po trasie „Śladami legend i mitów”. Dzięki temu maluchy miały możliwość zobaczenia np. podziemi Zamku Krzyżackiego! W konwencji „małych odkrywców” pozostały także następnego dnia, gdy po wyjeździe z Torunia autobusem przejechano do Solca Kujawskiego. Tam już czekały dinozaury! Oczywiście wszystko pod ścisłą kontrolą przewodnika w JuraParku. W trakcie spaceru ścieżką edukacyjną można było poznać wiele ciekawostek dotyczących życia tych prehistorycznych stworzeń oraz wziąć udział w warsztatach paleontologicznych. Chętni mogli pomalować sobie dinozaura na pamiątkę po tak fascynującej wizycie. Niestety, pożegnania nadszedł czas. Po seansie kinowym i zwiedzeniu Muzeum Ziemi oraz Ogrodu Zimowego trzeba było wyruszyć w podróż powrotną do domu. Stęsknione dzieci wpadły wieczorem w objęcia swoich rodziców. I chociaż wycieczka dobiegła końca, na pewno będzie przez maluchy długo wspominana! 

            GALERIA

        • Wyniki II edycji konkursu bibliotecznego
          • Wyniki II edycji konkursu bibliotecznego

          • Kategoria szkoła podstawowa klasy I – III

            I miejsce „Historia Zajączka” – Emilia Korwin – Piotrowska, SP Rewal, klasa III

            II miejsce „Baśń o całkiem niestrasznym smoku” – Eryk Hamulczuk, SP Rewal, klasa III

            III miejsce „Liwia i Jaś” – Aleksandra Skupień, SP Niechorze, klasa III

             

            Kategoria szkoła podstawowa klasy IV – VI

            I miejsce „Kwiat Słońca” – Szymon Pawłowski, SP Niechorze, klasa V

            II miejsce „Nawiedzony pałac” – Nikola Bejda, SP Rewal, Klasa VI

            III miejsce „Przyjaciółki na zawsze” – Marta Oświęcimska, SP Niechorze, klasa IV

             

            Kategoria gimnazjum

            I miejsce „Rycerz Zakonu Białej Pani” – Maciej Sikora, Katolickie Gimnazjum w  Pobierowie

            II miejsce ex aequo

            „List ze skrzyni” część II – Klaudia Kopeć, Gimnazjum Publiczne w Rewalu

             „W drodze do marzeń” – Zuzanna Pietrzak, Katolickie Gimnazjum w  Pobierowie

             

            Zapraszam na podsumowanie konkursu do Niechorza, dnia 10.06.2015r., w godzinach 17:00 – 17:30.

             

            Małgorzata K. Pawłowska

            GALERIA

          • Podziękowania

          • Organizatorzy i uczestnicy wycieczki do Warszawy ze Szkoły Podstawowej w Niechorzu składają serdeczne podziękowania Panu Posłowi Tomaszowi Konstantemu Oświęcimskiemu za umożliwienie zwiedzenia Sejmu oraz gościnne i hojne przyjęcie.