Ankieta
W imieniu Agencji Rynku Rolnego w Szczecinie prosimy o wypełnienie ankiety oceniającej działania promujące program „Owoce i warzywa w szkole” zrealizowane w roku szkolnym 2015/2016.
Ankieta jest dostępna pod linkiem http://owocewszkole.org/ankieta/ i będzie dostępna tylko do 28.10.2016r.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016-2017
Nowy rok szkolny to nowe wyzwania i pierwszy etap istotnych zmian w systemie edukacji. Najważniejsze z nich przewidziane są na rok szkolny 2017/2018. 1 września 2017 roku uczniowie klasy VI nie rozpoczną nauki w gimnazjum, będą uczniami klasy siódmej szkoły podstawowej. W roku szkolnym 2017/2018 będzie obowiązywać nowa podstawa programowa, wszyscy uczniowie objęci będą rządowym programem dotyczącym podręczników – darmowy podręcznik dla każdego ucznia.
Czas wakacji minął. Przed nami czas wytężonej pracy. Życzę, by przyniosła ona wiele satysfakcji. Zdaniem Rzecznika Praw Dziecka, w dobie Google, Youtube czy Facebook szkoła jest miejscem doskonale kształcącym wiedzę i przyjaznym dla rozwoju osobowości.
Szczególnie gorąco witaliśmy nowych uczniów z klasy I, II, III, IV i VI oraz wszystkich pierwszoklasistów, którzy rozpoczynając naukę w naszej szkole obdarzyli nauczycieli zaufaniem, a My nauczyciele postaramy się nie zawieść.
Z okazji nowego roku szkolnego, Nauczycielom, Wychowawcom i Rodzicom życzę, aby trud związany z przekazywaniem tajników wiedzy oraz kształtowania dziecięcych charakterów owocował uformowaniem wielu wartościowych osobowości, potrafiących w przyszłości z odwagą brać odpowiedzialność za losy Państwa i Narodu. Życzę cierpliwości, skutecznego działania i wzajemnego wspomagania się w trudnej sztuce wychowania.
Podczas uroczystego apelu upamiętniliśmy 77 rocznicę wybuch II wojny światowej. Krótką historię tego tragicznego wydarzenia przedstawił nauczyciel historii – Pan Damian Zieliński.
Pani Jolanta Domańska, na pamiątkę pierwszego dnia pobytu w szkole, wszystkim swoim wychowankom wręczyła kolorową teczkę do przechowywania dokumentów, a przewodnicząca SU -Zosia Zelwak z opiekunem Samorządu – Panią Małgorzatą Pawłowską ręczyły po „Rożku słodkości” .
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego – Pani Marela Wawrzyniak, uważa rok szkolny 2016/2017 za rozpoczęty.
Po uroczystym apelu zabrzmiał dzwonek, uczniowie udali się do klas i zasiedli w ławkach, nauczyciele i pozostali pracownicy wrócili do swoich zajęć.
Zakończenie roku szkolnego 2015-2016
24 czerwca uczniowie naszej szkoły odebrali świadectwa promocyjne lub świadectwa ukończenia szkoły. Dla pierwszoklasistów to pierwszy dokument, który dał im promocję do klasy II.
Dzień zakończenia roku szkolnego był dla trzecioklasistów dniem zamykającym bardzo ważny etap. Przed nimi nowe wyzwania. Wyrażam nadzieję, że poradzą sobie na wyższym poziomie, ponieważ wyniki „Trzecioteścika” świadczą o bardzo dobrym przygotowaniu naszych uczniów do podjęcia nauki w klasach starszych.
Kształtują się one na poziomie 85% z j. polskiego,(krajowy 74%, woj. 71%), z matematyki na poziomie 80%(w kraju 68% i 64% w woj.)Uczniowie z najlepszym wynikiem to:
Emilka Chojaczyk, Basia Jankowska, Amelka Lenarcik, Karol Kleban, Ola Klukowska, Kacper Majkut, Klaudia Majkut, Julka Michowska, Kuba Fijołek i Zosia Zelwak.
W zdobywaniu wiedzy pomagali uczniom nauczyciele. To Oni usiłowali rozbudzić w swoich podopiecznych ciekawość świata i zaspokoić głód wiedzy. To Oni podejmowali działania, aby ich uczniowie stali się porządnymi i uczciwymi ludźmi. To Oni urozmaicali zwykłą codzienność szkolną, zachęcali i przygotowywali do konkursów i zawodów sportowych. Efekty ich pracy są zadawalające. Dowodem tego jest wysoka ocena działalności szkoły dokonana w maju br. przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie i wysokie wyniki z testów zewnętrznych.
Dziękuję Wam, drogie koleżanki i drodzy koledzy, za trud i wysiłek codziennej pracy, za dbanie zarówno o edukację naszych uczniów jak i ich bezpieczeństwo, za podejmowanie ciekawych i atrakcyjnych inicjatyw, tych dużych i tych małych. To dzięki Wam jesteśmy pozytywnie odbierani przez środowisko lokalne i nie tylko.
Za promowanie pozytywnego wizerunku szkoły, za pomoc w realizacji wielu zadań, za trud i zaangażowanie, za serce i atmosferę dziękuję rodzicom, w szczególności Paniom Marzenie Skupień, Karolinie Spuła, Klaudii Wojtowicz, Marcie Jankowskiej i Dorocie Konieczka – Prezydium RR.
Dziękuję pracownikom administracji i obsługi, za pomoc w trudnych sytuacjach, za to, że jesteście szanowani i lubiani przez uczniów i rodziców.
Sukcesy szkoły, to indywidualne sukcesy uczniów. Najlepsi:
Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpusek”
- z j. angielskiego: Maja Marcinkowska z kl. I i Oliwia Zelwak z kl. II;
- sprawdzianu wiedzy ogólnej: Maja Marcinkowska, Wojciech Krzewicki, Ola Dżmełyk i Małgosia Hawryluk
z kl. I oraz Igor Wiśniewski i Oliwia Zelwak z kl. II.
Wyróżnieni w „Ogólnopolskiej Stypendiadzie Wczesnoszkolnej:
- w konkursie czytelniczym: Hania Stobiecka z kl. II, Karol Kleban i Kacper Majkut z kl. III;
- w konkursie ortograficznym: Basia Jankowska i Karol Kleban z kl. III
Wyróżnieni w Ogólnopolskim Dyktandzie:
Karol Kleban, Ola Klukowska, Kacper Majkut, Zosia Zelwak, Klaudia Majkut i Julia Michowska z kl. III
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Zintegrowanej „Zuch”:
- Maja Marcinkowska, Zuzanna Matuszak, Małgosia Hawryluk i Ola Dżmełyk
Wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2016” – Antoni Garwoliński z klasy IV
Wysokie miejsca w gminnym i powiatowym konkursie recytatorskim zajęli:
na szczeblu gminnym:
I m. - Julia Michowska i Marta Oświęcimska, II m. - Zosia Zelwak i Karolina Wołodkiewicz, III m. - Ola Klukowska, wyróżnienie – Edyta Łozdowska;
na szczeblu powiatowym: wyróżnione zostały - Julia Michowska, Zofia Zelwak i Ola Klukowska z klasy III.W Gminnym Konkursie „Mamy Talenty” - Hania Stobiecka z kl. II zajęła III m.
W konkursie plastycznym i plastyczno – literackim
- dwa wyróżnienia otrzymała Oliwia Jędrzejowska z kl. II ( za udział w powiatowym konkursie „Mamo, tato, chodź do lasu, nie trać przy telewizorze czasu” oraz w konkursie wojewódzkim „Drzewo w literaturze i sztuce”;
- Emilia Chłopek z kl. V zajęła I m. w wojewódzkim konkursie literackim „Drzewo w literaturze”.
W ogólnopolskim konkursie „GALILEO”
- Laureaci konkursu z j. polskiego: Marta Oświęcimska z kl. V, Tomasz Jankowski i Antoni Garwoliński z kl. IV;
- Laureat konkursu z przyrody – Antoni Garwoliński.
Wojewódzkie konkursy przedmiotowe
- Laureat konkursu z j. niemieckiego – Jakub Zienterski z kl. VI
- Finalista konkursu z j. polskiego – Michał Pawluk Vel Mikołajczuk
Międzyszkolny Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych - II m. uczniowie klas IV-VI
Ogólnopolski konkurs z j. angielskiego - wyróżnienie otrzymała Edyta Łozdowska z kl. V
Sport
- mistrzostwa powiatu gryfickiego w „Mini piłce ręcznej”: chłopcy II m. dziewczęta – III m;
- III m. na mistrzostwach powiatu gryfickiego szkół podstawowych – piłka nożna chłopców;
Świadectwa z paskiem i stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.
Promocję do klasy wyższej z wyróżnieniem otrzymują:
- z klasy IV: Filip Bumbul, Antoni Garwoliński, Anna Grzeszczak, Tomasz Jankowski, Kaja Murek, Aleksandra Skupień i Zuzanna Żoła;
- z klasy V: Edyta Łozdowska, Marta Oświęcimska i Filip Wyszyński.
Stypendium za wyniki w nauce dla:
- Antoniego Garwolińskiego – śr. ocen 5,67 i wzorowe zachowanie
- Tomasza Jankowskiego - ,
- Edyty Łozdowskiej
- Kaji Murek
- Marty Oświęcimskiej.
Stypendium za wyniki sportowe - Tomasz Jankowski
Gratuluję wszystkim wyróżnionym uczniom, życzę dalszych sukcesów, pozostałych uczniów zachęcam do wysiłku i wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia sukcesu na płaszczyźnie naukowej lub sportowej.
W tym roku szkolnym otrzymaliśmy następujące certyfikaty:
- za udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY” zorganizowanej przez UNICEF.
- za udział w VII edycji programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”
- udział w Programie „Szwajcarsko – Polska Współpraca” - Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej zakończony Certyfikatem (realizacja w również w minionym roku szkolnym)
Braliśmy udział w:
- Programie ogólnopolskim „Trzymaj formę”
- Konkursie powiatowym „Dbam o zdrowie”
- Programie „Twoja szkoła”
- Obchodach „Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka” organizowanego przez Rzecznika Praw Dziecka
- XVIII Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży
- Ogólnopolskich akcjach „Zbieraj baterie” i „Zbieraj telefony komórkowe”.
- Ogólnopolskiej olimpiadzie wiedzy o Janie Pawle II
- Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Edi”
Na nadchodzące wakacje życzę wszystkim życzę dużo słońca i uśmiechu, zasłużonego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do szkoły.
Pożegnanie absolwentów
Sporo się wydarzyło przez te wszystkie lata istnienia szkoły, sporo się wydarzyło w ciągu 6-ciu lat pobytu w szkole uczniów klasy VI, którzy dzisiaj się pożegnali z nami.
1 września 2010 roku przekroczyli próg tej szkoły. Mieli wówczas po 7 lat. W październiku, w obecności zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli oraz starszych kolegów i koleżanek zostali przyjęci w poczet „Teligowców”. Jak każdemu pierwszoklasiście towarzyszyło im wiele emocji i lęk przed nieznanym. Pani Jolanta Domańska, pierwsza wychowawczyni otoczyła swoich uczniów szczególną troską, zadbała, by zminimalizować te lęki i niepokoje, zadbała o bezpieczeństwo i radość z bycia uczniem. Bardzo dobrze przygotowała swoich podopiecznych do podjęcia nauki na drugim etapie edukacyjnym.
Po trzech latach nauki, bardzo ważnych latach w edukacji, rolę wychowawcy przejęła Pani Violetta Michowska, która nie tylko na matematyce, informatyce, czy lekcji wychowawczej była zawsze wtedy, gdy jej potrzebowali, była pomocna i oddana, była „na dobre i na złe’.
Dzisiaj, żegnaliśmy się z trzynastolatkami, bardziej dojrzałymi uczniami, choć nadal jeszcze dziećmi.
Wiadomym jest wszystkim, że miarą edukacji są wyniki nauczania,a wyniki, jakie uzyskali na sprawdzianie oraz liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych i oceny na świadectwie ukończenia szkoły, świadczą o szczęśliwym zakończeniu, świadczą o intensywnej pracy, nauczycieli i uczniów.
Tegoroczni absolwenci są ostatnim rocznikiem uczniów, którzy przystąpili do sprawdzianu kompetencji i z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki tego ostatniego sprawdzianu. Zależało nam nauczycielom, by utrzymać wysoki poziom wyników indywidualnych i szkoły.
Pragnienia się spełniły. Uczniowie uzyskali wysoki poziom w skali staninowej i potwierdzili fakt, że nasza szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania, udowodnili, że są dobrze przygotowani do podjęcia nauki w wybranym przez siebie gimnazjum.
Nasi szóstoklasiści dali poznać się z wielu innych dobrych stron, niejednokrotnie mile zaskakując swoich nauczycieli i rodziców. Wykorzystali swoje uzdolnienia i zainteresowania, promowali naszą szkołę w środowisku bliższym i dalszym, pełnili ważne funkcje w szkole i klasie.
Najważniejsze osiągnięcia w ostatnim roku nauki to:
Tytuły laureata uzyskane w konkursach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim:- z języka niemieckiego przez Jakuba Zienterskiego;
- z języka polskiego przez Michała Pawluka Vel Mikołajczuk;
- z języka polskiego „GALILEO” przez Szymona Siegienia, Szymona Pawłowskiego i Michała Pawluka- Tytuł laureata dla Michała Pawluka
- Michał Pawluk – laureat konkursu z historii zorganizowanego przez Centrum Edukacji Historycznej – 2015 „Wielcy Polacy"
- Wyróżniony w ogólnopolskim konkursie z j.polskiego „GALILEO” - Jakub Zienterski;
w ogólnopolskim dyktandzie szkolnym - Paulina Palmowska i Jakub Zienterski
- II m. na mistrzostwach powiatu gryfickiego (chłopcy);
- III m. w mistrzostwach powiatu gryfickiego (dziewczęta);
- III m. w piłce nożnej na mistrzostwach powiatowych;
- Średnia ocen gwarantująca świadectwo z czerwonym paskiem uzyskana przez Michała Pawluka, Jakuba Zienterskiego, Szymona Pawłowskiego i Szymona Siegienia;
- Stypendium za wyniki w nauce: Michał Pawluk, Jakub Zienterski i Szymon Pawłowski;
- Stypendium za osiągnięcia sportowe: Agata Czarnecka, Szymon Pawłowski i Dominik Ratajski;
- Średnia ocen klasy - 4,14.
- Wysoki % uczniów z oceną wzorową (35,3%), oceną bardzo dobrą (41,2%) i dobrą (23,5 %).
Drodzy absolwenci!
Bądźcie godnymi następcami wielu pokoleń kończących tę szkołę. Ceńcie wysoko honor tej szkoły, a nauką i zachowaniem przynoście jej zaszczyt.
Rozwijajcie swoje pasje, bo są wśród Was talenty sportowe, językowe, plastyczne, muzyczne, aktorskie, matematyczne i inne. Niech słowa Stefana Żeromskiego „ Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony” będą Waszym życiowym mottem. Wykorzystajcie dotychczas zdobyte doświadczenia jak najlepiej.
Życzymy Wam, by wybrane przez Was szkoły były Wam przyjazne, byście byli zrozumiali przez nowych wychowawców i nauczycieli. Niech zdobywanie nowej wiedzy będzie dla Was radością.
Wyniki egzaminu na kartę rowerową
Uczniowie czwartej klasy do tej pory mogli kierować rowerem wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Od dnia 16 czerwca br. uprawnieni są do samodzielnego poruszania się rowerem. Dzisiaj, na egzaminie wykazali się umiejętnościami praktycznymi. Wcześniej, na zajęciach technicznych zaliczyli po 10 testów potwierdzających wiadomości teoretycznie i pomyślnie zaliczyli test egzaminacyjny.
A oto bohaterzy dzisiejszego dnia:
- Bumbul Filip
- Garwoliński Antoni
- Grzeszczak Anna
- Jankowski Tomasz
- Kaczyński Szymon
- Mruk Dawid
- Murek Kaja
- Myjak Oliwia
- Ptaszyński Przemysław
- Skupień Aleksandra
- Zaborowski Mateusz
- Żoła Zuzanna
Gratulujemy! Życzymy szczęśliwych wyjazdów i powrotów!
Dzień Dziecka
W tym roku Dzień Dziecka uczniowie klas IV-VI naszej szkoły spędzili w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie, które mieści się na terenie byłego ośrodka wypoczynkowego dla komunistycznych dygnitarzy. Ciekawostką jest fakt, że w latach trzydziestych do willi przyjeżdżał Herman Goering, jeden z najbardziej zaufanych ludzi Hitlera.
Obecnie organizowane są tam zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach na plaży, budować parki narodowe z piasku oraz przekonać się jaki jest stosunek wody do lądów na kuli ziemskiej, a także jak wpływa woda morska na ląd. Następnie przeszli nad jezioro, gdzie doświadczali w jaki sposób filtruje się wodę oraz pobrali próbki do obserwacji. Z kolei w super wyposażonym laboratorium, ubrani w białe fartuchy, obserwowali pod mikroskopem życie w wodzie.
Dzień był pełen wrażeń i edukacyjnych doświadczeń, przy których świetnie wszyscy się bawili, co widać na załączonych zdjęciach.
Wycieczka do Wrocławia
W dniach 15.05-19.05 br uczniowie klas IV-VI naszej szkoły przebywali na wycieczce we Wrocławiu. W czasie wyjazdu zwiedziliśmy miasto i okolice.
Wielu z nas zachwycił nocny pokaz fontanny na pergoli oraz Hydropolis. Mieliśmy też okazję obejrzeć egzotyczne zwierzęta w największym w Polsce ogrodzie zoologicznym. Późnym wieczorem spacerowaliśmy po oświetlonym starodawnymi, gazowymi latarniami Ostrowie Tumskim, na którym też zajrzeliśmy do przepięknej Bazyliki Archikatedralnej. Byliśmy również w Zamku Książ i w ewangelickim Kościele Pokoju w Świdnicy. Zwiedzaliśmy podziemne miasta nazistów, wybudowane przez robotników przymusowych w czasie II wojny światowej.
Przed powrotem do hotelu przechadzaliśmy się szlakiem krasnali, a do późnych godzin wspólnie spędzaliśmy czas w pokojach.Wycieczka bardzo się nam podobała. Była świetną okazją do integracji i zwiedzania miasta krasnali.
Michał Pawluk
Życzenia od Ojca Świętego Franciszka
Z radością i dumą informujemy, że dotarły do nas wielkanocne życzenia.
Tym razem z Watykanu!!!
Z okazji świąt Wielkiej Nocy wysłaliśmy do Ojca Świętego przygotowaną własnoręcznie przez uczniów klasy III Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Niechorzu kartkę świąteczną z życzeniami i wielkanocne jajko.
6 maja 2016 roku otrzymaliśmy wyjątkowy list. List z herbem Watykanu - dwoma kluczami skrzyżowanymi w skos, złączonymi sznurem i umieszczonymi pod tiarą, uwieńczoną trzema diademami.
List podpisał Paolo Borgia, odpowiedzialny za komunikację ze Stolicą Apostolską.
W liście czytamy, że Ojciec Święty jest wdzięczny za nadesłane przez nas wielkanocne życzenia oraz że zawierza wszystkich Najświętszej Maryi, Matce Nadziei i Miłosierdzia z serca błogosławiąc.
Do listu dołączony był również obrazek przedstawiający herb papieża Franciszka
Nasz list zostanie na pamiątkę wklejony do kroniki szkolnej.
Komunikat Wójta Gminy Rewal
Powołując się na Zarządzenie nr 24/2016 Wójta Gminy Rewal z dnia 18 kwietnia 2016 r. w sprawie wytycznych dotyczących sporządzania arkuszy organizacji pracy szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Rewal na rok szkolny 2016/2017:
- Dział II (Przyjmowanie Uczniów do szkół) ust. 3 „W razie przyjęcia ucznia do szkoły w trybie ust. 2 szkoła informuje rodzica/opiekuna prawnego, że Gmina nie zapewnia dowozu ucznia do placówki ani nie pokrywa kosztów takiego dowozu”
oraz
- Dział VI (Postanowienia końcowe) ust. 9 „Organ prowadzący zastrzega sobie prawo zmiany powyższych wytycznych, zwłaszcza w sytuacji znaczącej zmiany okoliczności funkcjonowania danej placówki”
Wójt Gminy po konsultacjach z dyrektorami szkół oraz przewoźnikiem informuje, że zapewni dowozy do wszystkich placówek oświatowych w roku szkolnym 2016/2017 według harmonogramu znajdującego się poniżej.
Jednocześnie informuję, że zaplanowane w budżecie na rok 2016 wydatki na dowóz uczniów do szkół nie zostaną zwiększone.
Zmianie ulegną godziny rozpoczęcia zajęć lekcyjnych w ZSP w Niechorzu na (godzina 8.05) oraz w ZSO w Pobierowie (godzina 8.15).
Dowozy
Linia nr 1 Cerkwica – Rewal
7.20 Cerkwica
7.25 Karnice
7.30 Ninikowo
7.35 Rewal (wysiadka)
7.45 Lędzin
7.50 Konarzewo
7.55 Pogorzelica
8.00 Niechorze (uczniowie wysiadają i wsiadają)
8.10 Rewal
Linia nr 2 Sadlno – Rewal
7.15 Sadlno
7.20 Rogozina
7.25 Konarzewo
7.30 Drozdowo
7.35 Konarzewo (k. kościoła)
7.37 Skalno
7.40 Pogorzelica (ul. Wojska Polskiego)
7.45 Niechorze (szkoła; uczniowie wysiadają)
7.48 Niechorze (ul. Trzebiatowska)
7.55 Rewal (wysiadka)
8.10 Pobierowo
Rozwozy
Linia nr 1 Rewal – Cerkwica
13.55 Rewal
14.00 Śliwin
14.05 Ninikowo
14.10 Karnice
14.20 Cerkwica (powrót do Rewala)
15.00 Rewal
15.05 Trzęsacz
15.10 Pustkowo
15.15 Pobierowo
15.30 Pobierowo
15.35 Pustkowo
15.40 Trzęsacz
15.45 Rewal
15.50 Niechorze
15.55 Pogorzelica
16.00 Skalno
16.05 Konarzewo
16.10 Rogozina
16.15 Sadlno
16.30 Drozdowo
16.35 Lędzin
* 15.35 Rewal
15.40 Trzęsacz
15.45 Pustkowo
15.50 Pobierowo
Linia nr 2 Rewal – Sadlno
13.55 Rewal
14.05 Niechorze
14.10 Pogorzelica
14.15 Skalno
14.20 Konarzewo
14.25 Rogozina
14.30 Sadlno
14.45 Drozdowo
14.55 Lędzin (powrót do Rewal)
15.45 Rewal
15.50 Śliwin
15.55 Ninikowo
16.00 Karnice
16.10 Cerkwica
Stypendiada Wczesnoszkolna w Niechorzu
Kolejny raz najmłodsi uczniowie szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie pod nazwą "Stypendiada Wczesnoszkolna". Obejmowały one:
Konkurs czytelniczy "Abecadło"
Konkurs ortograficzny "Ortograf"
Konkurs plastyczny "Plastuś"
Hania Stobiecka z klasy II uzyskała 48 pkt/50 możliwych w konkursie czytelniczym "Abecadło" zajmując III miejsce i otrzymując tytuł "Laureata".
W tym samym konkursie, lecz przeznaczonym dla trzecioklasistów: Kacper Majkut i Karol Kleban otrzymali tytuły i medale "Finalisty".
Basia Jankowska, uczennica klasy III uzyskała 49 pkt/50 możliwych w konkursie "Ortograf" zajmując II miejsce i otrzymując tytuł "Laureata".
Dzieci przygotowywały panie: Agnieszka Sołowij - Kleban i Jolanta Domańska.
Pierwszy dzień wiosny
Konkurs ortograficzny
10 grudnia uczniowie klasy III: Emilia Chojaczyk, Basia Jankowska, Ola Klukowska, Julia Michowska, Amelia Lenarcik, Klaudia Majkut, Zosia Zelwak, Karol Kleban i Kacper Majkut "wzięli byka za rogi" uczestnicząc w Ogólnopolskim Dyktandzie "Nie tylko dla Mistrzów".
Wyróżnieni:
Karol Kleban - 6 miejsce
Ola Klukowska - 8 miejsce
Kacper Majkut - 10 miejsce
Zosia Zelwak - 13 miejsce
Klaudia Majkut - 14 miejsce
Julia Michowska - 15 miejsce
Uczniów przygotowywała pani Jolanta Domańska.
Uczta na Olimpie
14 marca sala nr 3 zamieniła się w Olimp, gdyż tego dnia zawitali do naszej szkoły olimpijscy bogowie i boginie. Wszyscy piątoklasiści, pięknie ubrani, zaopatrzeni we właściwe bogom atrybuty, wykazali się dużą wiedzą o swoich postaciach. Przy nektarze i ambrozji miło powtarzało się wiadomości z mitologii greckiej.
Mistrzami wiedzy mitologicznej zostali:
I miejsce Filip Wyszyński
II miejsce Patrycja Palmowska
III miejsce Emilia Chłopek
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Jakub Zienterski
Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2015/2017.
W konkursie uczestniczyło 97 uczniów, Kuba znalazł się wśród 48 wyróżnionych. Tytuł laureata upoważnia Go do zwolnienia z drugiej części sprawdzianu, który obowiązuje pozostałych uczniów klasy VI.
Gratulujemy!
Sukces w gminnych eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego
- I miejsce Julia MichowskaII miejsce Zosia ZelwakIII miejsce Ola KlukowskaUczennice klasy III przygotowane zostały przez p. Jolantę DomańskąW kategorii klas IV-VII miejsce Marta OświęcimskaII miejsce Karolina WołodkiewiczUczennice przygotowała p. Edyta Skraburska
Konkurs recytatorski
W sobotę 12 marca odbyły się powiatowe eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego. Naszą gminę reprezentowały laureatki eliminacji gminnych:
Julia Michowska, Zosia Zelwak, Ola Klukowska, Marta Oświęcimska i Karolina Wołodkiewicz, przygotowane przez p. Jolantę Domańską i p. Edytę Skraburską.
Poziom był naprawdę wysoki, a nasze uczennice zaprezentowały się wspaniale. Cieszymy się z wyróżnień uczennic z klasy III . Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy.
Opowieść wigilijna
Uczniowie klas IV-VI pod opieką p. Edyty Skraburskiej przygotowali inscenizację powieści Karola Dickensa pt. "Opowieść wigilijna". Grupa wzięła udział w XVI Przeglądzie Przedstawień Bożonarodzeniowych "Jasełka 2015" organizowanym przez ZSO w Pobierowie. Wzruszający spektakl został wyróżniony przez jury II miejscem, a grający główną rolę Michał Pawluk, zdobył nagrodę dla najlepszego aktora. Młodzi artyści wygrali aparat fotograficzny i gry planszowe, które zostały przekazane świetlicy szkolnej.
Egzamin na kartę pływacką
Archiwum Aktualności