• Pomoc dla Dawida

  Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy dołożyli swoje cegiełki do stworzenia naszej loterii fantowej. Dzięki temu udało nam się zebrać kwotę 2656,41 którą przekazaliśmy na rehabilitację Dawida. Dziękujemy naszym wolontariuszom za zaangażowanie - Pola, Oliwia, Ania, Wiktoria, Julia, Marta, Maja, Marcelina, Emilka, Paweł, Leonardo, Kuba, Patryk - świetnie się spisaliście.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dziś dzień był wyjątkowo uroczysty. Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Odwiedzili nas wyjątkowi goście. Samorząd Uczniowski przygotował słodkie upominki i życzenia dla wszystkim pracowników naszej szkoły. Pani dyrektor wręczyła podziękowania nauczycielom i obsłudze za pracę w minionym roku szkolnym.

  Miło nam jest poinformować, że głosami uczniów naszej szkoły Nauczycielem Roku 2021/2022 został Pan Marek Sobkowiak, a Pracownikiem Roku została Pani Bogumila Studniak.

  Wszystkim tym, którzy pracowali kiedyś w naszej szkole przesyłamy serdeczne pozdrowienia i życzymy spełnienia marzeń, zdrowia i pogody ducha.

  Z uczniowskim pozdrowieniem

  Samorząd Uczniowski

 • Ślubowanie klasy pierwszej

  13 października uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów niechorskiej szkoły. Zachwycili zebranych na uroczystości gości recytacją, śpiewem, tańcem, grą na instrumentach oraz poprawnym wykonaniem wszystkich zadań, przygotowanych przez starszych kolegów. Prezentowali się niezwykle elegancko, jak na teligowca przystało.

  W poczet uczniów zostali przyjęci:

  1. Bagan Wiktoria.

  2. Filipiak Kacper.

  3. Kalinichenko Anhelina.

  4. Krasiienko Anna.

  5. Kwiecińska Amanda.

  6. Naks Jagoda.

  7. Ostrovska Zlata.

  8. Perfilov Maksym.

  9. Przyworski Aleksander.

  10. Ptaszyński Jan.

  11. Stanek Lilianna.

  12. Starczewska Łucja.

  13. Wojciechowska Hanna.

  14. Yilmaz Milla.

   

   

   

   

 • Sprzątanie świata

  W dniach 04 - 05.10.2022r uczestniczyliśmy w kolejnej edycji Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii to ,,Wszystkie śmieci są nasze!". Uczniowie z wychowawcami sprzątali zielone tereny Niechorza czynnie promując akcje ekologiczne i segregację odpadów.

 • II Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych

  27 września 2022r. odbyły się II Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych. Z dumą prezentujemy zwycięzców w następujących kategoriach wiekowych:

  Klasy I-II dziewczynki:

  1. Aleksandra Skoczeń

  2. Jagoda Naks

  3. Varvara Sheremet

  Klasy I-II chłopcy:

  1. Miłosz Wołodkiewicz

  2. Hubert Topola

  3. Leon Kostrubiec

  Klasy III-IV dziewczynki:

  1. Anna Skukowska

  2. Pola Sobestjańska

  3. Aleksandra Szymańska

  Klasy III-IV chłopcy:

  1. Alex Dębowski

  2. Maksymilian Bocian

  3. Jaroslav Smitchuk

  Klasy V-VI dziewczynki:

  1. Malwina Krzywańska

  2. Amelia Adamczyk

  3. Zofia Kuciak

  Klasy V-VI chłopcy:

  1. Wiktor Wierzbicki

  2. Dariusz Skoczeń

  3. Ernest Moskalonek

  Klasy VII-VIII dziewczynki:

  1. Maja Talaczek

  2. Alicja Maślona

  3. Marta Mucha

  Klasy VII-VIII chłopcy:

  1. Piotr Kuliński

  2. Antoni Starczewski

  3. Wojciech Krzewicki

  Gratulujemy zwycięzcom szybkości i determinacji!

   

   

   

   

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022-2023

  Rok szkolny 2022-2023 w Szkole Podstawowej w Niechorzu uważamy za rozpoczęty.

 • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

  Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2021/2022 uważamy za zakończony!

  Dzień zakończenia roku szkolnego to dla większości uczniów jeden z najbardziej oczekiwanych dni w całym roku. W ciągu trwających nieco ponad dwa miesiące wakacji  dzieci nie będą musiały wcześnie wstawać  i pamiętać  o codziennym przygotowywaniu się do lekcji. Wolny czas pozwoli im na relaks i odpoczynek, rozwijanie swoich zainteresowań oraz spotkania z rówieśnikami  i wakacyjne wyjazdy.Ten dzień to również  czas na podsumowania uczniowskich osiągnięć i uzyskanych wyników, bowiem sukcesy szkoły, to indywidualne sukcesy  jej uczniów. Nasi wyróżnieni :

  Uczniowie na medal w roku szkolnym 2021/2022: Maja Adach, Pola Sobestjańska, Aleksandra Bagan, Alex Dębowski, Marianna Dołęga, Hanna Hojczyk,  Zofia Murek, Hanna Myjak, Leon Pawluk, Franciszek Ratajczak, Anna Skukowska, Julia Sołowiej, Ola Szymańska, Zofia Frąckowiak, Zuzanna Ćwirko – Godycka, Maja Kulińska, Natasza Marcinkowska, Julia Michalonek, Hania Orzechowska, Ola Skoczeń, Ula Wąsik, Helena Zelwak.

  Uczniowie społecznicy na medal w roku szkolnym 2021/2022: Oliwia Lewandowska , Eryk Emski, Julia Sołowiej, Marianna Dołęga, Hanna Myjak, Hanna Hojczyk, Ola Szymańska, Michał Brzeziński, Zuzanna Ćwirko – Godycka, Leon Kostrubiec, Patryk Kubczyk, Natasza Marcinkowska, Julia Moskalonek, Hania Orzechowska, Ola Skoczeń, Hubert Topola, Ula Wąsik, Miłosz Wołodkiewicz, Helena Zelwak.

  Statuetkę Ucznia na medal za lata 2019/2022 otrzymała Pola Sobestjańska.

  Statuetkę Ucznia społecznika na medal 2019/2022 otrzymali Oliwia Lewandowska i Eryk Emski.

  Świadectwa z paskiem i promocję do klasy wyższej z wyróżnieniem  oraz stypendium za wyniki w nauce otrzymali: Natalia Mickiewicz, Ernest Moskalonek, Zofia Kuciak, Aleksandra Lewicka, Malwina Krzywańska, Dariusz Skoczeń, Filip Smok, Lena Brodzińska, Laura Robakowska, Aleksandra Pawlik, Maja Talaczek, Maja Marcinkowska, Matylda Bocian, Hanna Stobiecka.

  Stypendium za osiągnięte wyniki sportowe uzyskali:Anna Skukowska, Julia Sołowiej, Oliwia Lewandowska, Pola Sobestjańska, Gabriela Zalewska, Aleksandra Lewicka, Malwina Krzywańska, Sara Woźniewicz, Filip Konieczka, Jakub Serbin, Dominika Dziuba, Dominik Wąsikowski, Igor Wiśniewski, Filip Zienterski, Wiktor Chojaczyk, Nikodem Dajczak, Krystian Buława, Bartosz Maślona.

   Wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy , życząc dalszych sukcesów!

  Na nadchodzące wakacje życzymy  dużo słońca i uśmiechu, zasłużonego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do szkoły.

   

 • Pożegnanie absolwentów

  23 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów. Pożegnaliśmy 19 uczniów klasy ósmej. Podczas oficjalnej części, wyróżnieni zostali uczniowie z najwyższymi wynikami:

  Hanna Stobiecka

  Matylda Bocian

  Igor Wiśniewski

  Oliwia Zelwak

  Weronika Krompiewska

   

  Uczniowie, którzy dostali nagrody specjalne:

  Prymus Szkoły: Hanna Stobiecka

  Uczeń Fair Play: Oliwia Jędrzejowska

  Nagroda za działalność w Samorządzie Uczniowskim: Oliwia Jędrzejowska

  Nagroda dla najlepszego czytelnika: Oliwia Zelwak

   

  Uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy sportowe:

  Dominika Dziuba

  Bartosz Maślona

  Jakub Serbin

  Krystian Buława

  Dominik Wąsikowski

  Igor Wiśniewski

  Dawid Kochanowski

  Nikodem Dajczak

  Wiktor Chojaczyk

  Filip Konieczka

  Filip Zienterski

  Następnie przyszedł czas na chwilę wzruszenia. Wychowawca klasy Pani Elżbieta Skukowska, podziękowała rodzicom za ich zaangażowanie na rzecz klasy i szkoły, a uczniom wręczyła pamiątki. Również pierwszy wychowawca klasy, Pani Agnieszka Sołowij-Kleban przygotowała dla absolwentów niespodzianki. W części artystycznej uczniowie w wesoły sposób podziękowali nauczycielom za wszystkie lata nauki.

 • Gdy wróciliśmy z Torunia...

  Gdy minęły pierwsze chwile, dni po powrocie do domu i do szkoły z wycieczki do Torunia można na wydarzenia, które miały miejsce podczas wycieczki spojrzeć bez emocji.

  Można zaryzykować, że największe wrażenie na uczestnikach, również nauczycielach wywarły zajęcia w Muzeum Toruńskiego Piernika i w Planetarium. Każdy przywiózł własnoręcznie wykonany piernik do domu i nie zapomni ciemności w Planetarium, która razem z efektami specjalnymi mogła wywołać chorobę lokomocyjną! Urok gotyckiej architektury, warsztaty w muzeum i spacer pod wiślanym mostem do Zamku Dybowskiego pozostaną zapewne miłym wspomnieniem.

  Czar wspomnień pozostanie, ale tylko wspomnieniami nie można żyć i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom już myślimy o kolejnej szkolnej wyprawie!     

  James Bond

 • Uczniowie wśród meandrów wiedzy prawniczej...

   

  W poniedziałek, 13 czerwca 2022 r.  naszą szkołę odwiedzili profesorowie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im.  Adama Mickiewicza w Poznaniu. W murach naszej szkoły ponownie przywitaliśmy pana profesora Bartosza Kołaczkowskiego oraz pierwszy raz pana profesora UAM dr hab. Boubacar Sidi Diallo. Nasz nowy gość jest wybitnym znawcą prawa międzynarodowego i spotkanie z panem profesorem dotyczyło szeroko rozumianych zagadnień związanych z prawem międzynarodowym i zagadnień, które interesowały naszych uczniów, a były związane z tą dziedziną wiedzy prawniczej.

  Pan Profesor Boubacar Sidi Diallo przybliżył nam podstawowe zagadnienia, problemy związane z prawem międzynarodowym w taki sposób, że nasi uczniowie z klas VI-VIII potrafili zadawać pytania i nawet dotykali zagadnień związanych z polską historią i wojną w Ukrainie. Były to zagadnienia ze sobą powiązane i dotyczyły traktowania jeńców, partyzantów czyli żołnierzy walczących bez mundurów, odpowiedzialności karnej podczas podróży zagranicznych i zagadnień ekonomicznych. Uczennica z Ukrainy poruszyła zagadnienia ukarania zbrodniarzy wojennych. Odpowiedź naszego gościa nie była podnosząca na duchu, ponieważ pan profesor wytłumaczył nam problemy przed jakimi stoi społeczność międzynarodowa jeżeli zechciałaby ukarać zbrodniarzy. Już sama agresja na inny kraj jest zbrodnią, ale ukaranie winnych nie jest wcale sprawą łatwą i prostą, jeżeli w ogóle możliwą. Pan Profesor Boubacar Sidi  Diallo z pewnością jeszcze odwiedzi naszą szkołę i zobowiązał się dostarczyć naszym uczniom materiały pozwalające poznać i może lepiej zrozumieć wybrane zagadnienia prawa międzynarodowego. Spotkanie planujemy już po wakacjach i w nowej formule wznoszącej wiedzę i kompetencje naszych uczniów na nowy poziom, raczej nie spotykany w szkole podstawowej.

  Z naszymi gości z Poznania spotkał się również wójt naszej gminy, pan Konstanty Tomasz Oświęcimski. Podczas rozmowy pan wójt poznał założenia współpracy naszej szkoły z wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza.  Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze i nie powinno nas dziwić, skoro spotkali się prawnicy wspominający nauczycieli akademickich z  nie tak odległych czasów.

  Współpraca mająca na celu promocję wiedzy prawniczej w społeczeństwie powinna przynieść korzyści wszystkim zainteresowanych. Nie możemy wykluczyć, że absolwenci naszej szkoły w przyszłości będą studentami prawa i to właśnie w Poznaniu.

  Liczymy, że w nowym roku szkolnym wrócimy do współpracy i podejmiemy nowe wyzwania.

                                                                                                Marek Sobkowiak

 • Karta rowerowa

  W minioną środę zainteresowanie uczniów i przechodniów wzbudzało wydarzenie odbywające się na szkolnym boisku - uczniowie czwartej klasy pokonywali na swoich jednośladach tor, na którym trenowali, a następnie prezentowali podczas egzaminu różne manewry. Egzamin na kartę rowerową  był zwieńczeniem nauki przepisów ruchu drogowego oraz egzaminu teoretycznego w ramach lekcji techniki. 17 czwartoklasistów uzyskało w ten sposób swoje pierwsze „prawo jazdy”.  Ten dokument upoważnia osoby niepełnoletnie do samodzielnego poruszania się na rowerze lub hulajnodze elektrycznej po drogach publicznych. Wszystkim naszym uczniom życzymy bezpiecznego pedałowania!

 • Wycieczka rowerowa klasy 7

  W ostatnich dniach roku szkolnego klasa 7 wybrała się na wycieczkę rowerową do Mrzeżyna. Dopisała pogoda i świetne humory. Uczniowie wraz z wychowawcą i Panią Agnieszką Sołowij - Kleban aktywnie spędzili czas pokonując dystans 40 km.

 • Przytul się do drzewa

  Nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "przytul się do drzewa". Akcja ta ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

 • Chrzest morski klasy IV

  Aby wywiązać się z przysięgi i nieść dobre imię klasy i szkoły, być dobrymi kolegami, sprawiać swoją nauką oraz zachowaniem przyjemność rodzicom i nauczycielom to nie zawsze łatwe zadanie.

  Dnia 30 maja 2022r. czwartoklasiści Szkoły Podstawowej w Niechorzu podjęli się tego wyzwania. Ale przyrzeczenie to nie wszystko. Jak szkolna tradycja nakazuje każdy uczeń klasy IV, który chce zostać prawdziwym marynarzem i pozostać na statku szkolnym musi przejść chrzest morski. Z tej okazji swoją obecnością zaszczycił wszystkich Neptun z małżonką oraz całym orszakiem  przy latarni morskiej w Niechorzu. 

  Każdy majtek mógł zaprezentować swoje umiejętności artystyczne i wspólnie z piratem Mariuszem śpiewał morskie piosenki.

  Władca mórz i oceanów uważnie obserwował wyczyny młodych żeglarzy. Na dowód swojej odwagi uczniowie IV klasy z uśmiechem na twarzy musieli zjeść "przepysznego śledzia" przygotowanego przez Neptuna.

  Po zakończeniu wspaniałej uroczystości chrztu morskiego wszyscy żeglarze ze szkoły w Niechorzu ustawili się na placu przy latarni tworząc serce jako znak solidarności i przyjaźni z naszym młodym żeglarzem Lenką, która walczy z ciężką chorobą.

 • Po spotkaniu z Panem Profesorem Bartoszem Kołaczkowskim…

  Klasa ósma i zainteresowani zagadnieniami prawnymi przedstawiciele klasy siódmej spotkali się w murach naszej szkoły z pracownikiem naukowym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, panem profesorem Kołaczkowskim.

  Klasa ósma stosunkowo niedawno, kilka tygodni temu napisała sprawdzian podczas jednej z lekcji wiedzy o społeczeństwie dotyczący władz państwowych i samorządowych w naszym kraju. Zagadnienia dla uczniów klasy ósmej zawsze były trudne, złożone i wszyscy byli niezadowoleni z wyników. Muszę jednak podkreślić, że wyniki nie odbiegały od tych które osiągnęli starsi, już absolwenci naszej szkoły. Również podczas spotkania i Pani Dyrektor, i nauczyciel wiedzy o społeczeństwie mogli zauważyć, że nasi uczniowie byli zorientowani w zagadnieniach poruszanych przez Pana Profesora. Zasady ustroju naszego państwa ze szczególnym uwzględnieniem zasady trójpodziału władzy państwowej, zagadnienia związane z organizacją i funkcjonowaniem władz samorządowych, zwłaszcza gminnego, dominowały podczas naszego spotkania z Panem Profesorem. Jednym z ciekawszych zagadnień było promowanie przez naszego gościa możliwości podjęcia studiów prawniczych w murach poznańskiego uniwersytetu oraz promowanie wiedzy prawniczej, a zwłaszcza zagadnień z szeroko rozumianym prawem administracyjnym.

  Nasi uczniowie mieli możliwość zdobycia nowych doświadczeń, trudnych do osiągnięcia nawet w szkole średniej. Spotkanie z pracownikiem naukowym Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, sposób przedstawienia zagadnień, język i kultura osobista naszego gościa pozostaje doświadczeniem, które może zaprocentować w przyszłości.

 • Egzamin ósmoklasisty

  Nasi ósmoklasiści pisali dziś egzamin z języka polskiego.

  Na najbliższe dni życzymy Wam otwartego umysłu, spokoju i opanowania. Niech w tym ważnym czasie nie opuszcza Was optymizm, a dorośli wpierają swoją mądrością. Życzymy, aby wyniki z egzaminu, odpowiadały Waszym oczekiwaniom i otworzyły drogę do spełnienia dalszych życiowych marzeń i planów – również tych, związanych z kontynuacją nauki w wybranych szkołach ponadpodstawowych.

 • Czy lektury można polubić?

  Lektury, jak wiadomo niechętnie są czytane przez dzieci i młodzież. Często słyszymy, że są nudne. Uczniowie z natury nie lubią czytać lektur szkolnych. Aby zmienić ich nastawienie, wystarczy poznawać je z zaangażowaniem. I tak właśnie dzieje się w naszej szkole. Dzieci z klasy IV przerabiając Pinokia, wykonywały, przy pomocy rodziców figurki głównej postaci, rysowały portret bohatera książki, tworzyły plakaty przedstawiające mapę Włoch, z zaznaczonymi miejscami ważnymi dla autora opowieści.

  Wszystkie prace zostały wystawione na korytarzu szkolnym.

 • Kuferek pełen baśni

  Z baśniami mamy do czynienia od najmłodszych lat. Słuchając ich lub je czytając, poznajemy magiczny świat pełen księżniczek, książąt, krasnoludków i smoków. Dzięki baśniom uczymy się odróżniać dobro od zła.

  Dorastając zapominamy o tych niesamowitych historiach, dlatego w celu ich przypomnienia i utrwalenia, uczennice i uczniowie przynieśli do szkoły przedmioty, które kojarzą im się z baśniami. Wszystkie te rzeczy umieszczono w kuferku wystawionym na korytarzu szkolnym. Dzieci mogły odgadywać tytuły mniej lub bardziej znanych im baśni po wskazaniu charakterystycznego dla danej opowieści przedmiotu. Do zabawy włączyły się także przedszkolaki, które jak się okazało świetnie znają baśniowe historie.

 • Święta Majowe

  29 kwietnia 2022r. w Szkole Podstawowej w Niechorzu odbył się uroczysty apel poświęcony majowym świętom, bowiem na początku tego miesiąca obchodzimy kilka ważnych rocznic upamiętniających wydarzenia historyczne. Są to : 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej oraz najważniejsze - Święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie mieli możliwość zastanowienia się nad tak ważnymi słowami, jak: Bóg, Honor, Ojczyzna, a także zrozumieć, jak istotnym wydarzeniem dla Polaków było uchwalenie konstytucji w 1791 roku, dokumentu, który zawierał prawa i obowiązki obywateli oraz określał ustrój państwa. Informacje historyczne przeplatane były pięknie recytowanymi wierszami i odśpiewanymi pieśniami o tematyce patriotycznej i historycznej.

 • Lekturiada - w poszukiwaniu urody słowa.

  W naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania. Wzięło w nim udział 19 uczestników z klas I-III i IV-VII. Lektorzy zaprezentowali fragmenty lektury, wybranej w drodze głosowania przez uczniów szkoły.

  Wyniki konkursu w klasach I-III

  1 miejsce - Pola Sobestjańska

  wyróżnienie - Hubert Topola

  Wyniki konkursu w klasach IV-VII

  1 miejsce - Lena Brodzińska

  Wyróżnienie - Zofia Kuciak, Amelia Stężycka

  Laureatka konkursu klas starszych będzie reprezentowała szkołę w Wielkim Finale Lekturiady w Szczecinie.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niechorzu
  ul. Szczecińska 6
  72 - 350 Niechorze
 • 91 38 63 427
  515 304 379

Galeria zdjęć