• Wyniki konkursu "Moja mleczna kraina"

  We wrześniu w Barzkowicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego pt. ,,Moja mleczna kraina" Laureatami konkursu ze  szkoły w Niechorzu zostali uczniowie klasy V Szymon Mruk i Wiktoria Aleńkuć. Celem konkursu było promowanie i rozpowszechnianie wśród dzieci zasad prawidłowego żywienia. Zwycięzcom gratulujemy i zamieszczamy wyróżnione prace w konkursie. 

   

  Tatiana Sztukin

 • Międzynarodowy Dzień Kropki

  15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tak kropkami bawili się uczniowie klasy I i II.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

                  2 września 2019 roku, odświętnie ubrani i z uśmiechem na twarzy, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leonida Teligi w Niechorzu rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła Msza Św. w intencji dzieci,  ich rodziców i pracowników szkoły, w kościele parafialnym.

  Na inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020 obecni byli oprócz uczniów, grona pedagogicznego i dyrekcji szkoły, rodzice i zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zosia Zelwak. Po komendzie „Baczność!” został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły – Ewa Łozdowska, która powitała wszystkich bardzo serdecznie, przedstawiła grono pedagogiczne, wychowawców klas  i życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku. Szczególne słowa skierowała do uczniów klasy pierwszej i ich rodziców. Pierwszoklasiści otrzymali od wychowawczyni Jolanty Domańskiej upominki – pamiątkową  teczkę na swoje pierwsze świadectwo. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego powitali młodszych kolegów tradycyjnym „rożkiem obfitości”.

  Po części oficjalnej klasy udały się na spotkania z wychowawcami.

  Jolanta Domańska

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Podsumowanie roku szkolnego 2018/2019

  Aż trzydzieścioro uczniów klas IV - VIII, uzyskało średnią ocen co najmniej 4,75 i otrzymało świadectwo z biało - czerwonym paskiem.

  Są to:

  z kl. IV

  1. Małgorzata Hawryluk,

  2. Maja Talaczek,

  3. Zuzanna Matuszak,

  4. Maja Marcinkowska,

  5. Paulina Chłopek,

  6. Antoni tarczewski,

  7. Wiktoria Aleńkuć,

  8. Szymon Mruk,

  9. Marcelina Słota,

  10. Roch Jankowski,

  z kl. V

  1. Hanna Stobiecka,

  2. Oliwia Zelwak,

  3. Igor Wiśniewski,

  4. Weronika Krompiewska,

  5. Matylda Bocian,

  6. Nikodem Dajczak,

  z kl. VI

  1. Zofia Zelwak,

  2. Kacper Majkut,

  3. Amelia Żebrowska,

  4. Barbara Jankowska,

  5. Julia Michowska,

  6. Karol Kleban,

  7. Aleksandra Klukowska,

  8. Emilia Chojaczyk,

  z kl. VII

  1. Antoni Garwoliński,

  2. Tomasz Jankowski,

  3. Anna Grzeszczak,

  4. Zuzanna Żoła,

  z kl. VIII

  1. Marta Oświęcimska,

  2. Emilia Chłopek.


  Za wyniki w nauce stypendia otrzymali:

  1. Maja Marcinkowska,

  2. Maja Talaczek,

  3. Zuzanna Matuszak,

  4. Hanna Stobiecka,

  5. Igor Wiśniewski,

  6. Kacper Majkut,

  7. Zofia Zelwak,

  8. Julia Michowska,

  9. Barbara Jankowska,

  10. Amelia Żebrowska,

  11. Antoni Garwoliński,

  12. Tomasz Jankowski

  13. Marta Oświęcimska.

  Za osiągnięcia sportowe stypendia otrzymali:

  1. Igor Wiśniewski,

  2. Bartosz Maślona,

  3. Wiktor Chojaczyk,

  4. Dominik Wąsikowski,

  5. Dominika Dziuba,

  6. Tomasz Jankowski,

  7. Szymon Kaczyński.

  Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Egzamin na kartę rowerową klasy czwartej

  12 czerwca na szkolnym boisku miał miejsce wyjątkowy egzamin – uczniowie klasy IV, którzy ukończyli 10. lat stanęli przed dużym wyzwaniem i podjęli próbę zdobycia swojego pierwszego „prawa jazdy” . Egzamin na kartę rowerową przeprowadził uprawniony policjant,  poprzedzony był testem przeprowadzonym na lekcjach techniki przez nauczyciela. Zdający musieli sprawnie pokonać tor jazdy sprawdzający technikę jazdy, umiejętność poruszania się w różnych sytuacjach oraz znajomość znaków i przepisów drogowych. Wszyscy podejmujący tę próbę zdali egzamin z sukcesem. Na koniec egzaminu policjant zwrócił uczniom szczególną uwagę na obowiązkowe wyposażenie roweru – lampy, sygnał dźwiękowy, sprawny hamulec i przypomniał o konieczności używania kasku. Pamiętamy też o ostrożnym poruszaniu się po drogach i zasadzie ograniczonego zaufania. Drodzy rowerzyści, życzę wam przyjemności i bezpiecznego poruszania się na drogach.

  Jacek Kabala

 • W Krakowie i w Wieliczce

           Dawna stolica Polski to jednak jedno z najpiękniejszych i tajemniczych miast świata. Kręte uliczki, tajemnicze zaułki wypełnione ludźmi mówiącymi różnymi językami. Włosi, Francuzi, Brytyjczycy czy turyści z dalekiej Azji podziwiali razem z nami urok Krakowa i odczuwali tajemnicę krakowskich murów, wspaniale wyposażonych przez wieki kościołów, kamienic. Gwar ulic, nawet śpiewy dobiegające z kawiarnianych ogródków mieszały się z hałasem wielkiego miasta.

           W tej niepowtarzalnej atmosferze po krakowskich ulicach w nieprawdopodobnym upale wędrowała grupa uczennic i uczniów z niechorskiej Szkoły Podstawowej pod opieką trójki opiekunów. Odkrywaliśmy tajemnice kościołów, eksponatów ukrytych za murami muzeów i wielickich, słonych podziemi.

           Chociaż podróż do Krakowa to około dwanaście godzin podróży pociągiem, to gdy minie zmęczenie i … upały jesteśmy gotowi wracać do grodu Kraka.

   

                                                                                                                                                       Marek Sobkowiak

 • Noc w szkole klasy II

  Czy w szkole po 22.00 toczy się życie?

  Otóż tak...

  Drugoklasiści pozdrawiają.

  Agnieszka Sołowij - Kleban

 • Wizyta wolontariuszy w Domu Dziecka w Gryficach

  Przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu z klasy IV Maja Marcinkowska i Zuzanna Matuszak odwiedzili dzieci z Domu Dziecka w Gryficach. Przez cały miesiąc maj trwała w naszej szkole zbiórka potrzebnych rzeczy dla najmłodszych. Zebraliśmy rowery, rolki, kaski rowerowe, hulajnogi również - pieniądze 400 zł które zostały przeznaczone na lody w „Malinowym Raju” z okazji Dnia Dziecka. Wyjazd ten pomógł wolontariuszom uświadomić sobie po raz kolejny, że niewielki gest może wywołać uśmiech na twarzy dzieci, co jest najpiękniejszą możliwą zapłatą za  trud włożony w przygotowanie tej wizyty.

  Damian Zieliński

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  W naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia.

  Agnieszka Sołowij - Kleban

 • Szaleńcza zabawa w Majalandzie

  W miniony wtorek uczniowie klasy I i III wraz z rodzicami i wychowawczyniami odwiedzili jeden z największych parków rozrywki w Polsce – MAJALAND. Bohaterami parku są trzy bajkowe postacie: Pszczółka Maja, którą wszyscy znamy i kochamy, mały Wiking-Wiki oraz Heidi, dziewczynka ze szwajcarskich Alp.

  Moc atrakcji, które czekały na nas na miejscu, zrekompensowało nieco dłuższą podróż. Niesamowitą przygodę rozpoczęliśmy od Karuzeli Motyli, nawiązującej do klasycznych karuzel łańcuchowych. Jednak prawdziwą przygodę ,z dużą dozą adrenaliny przeżyliśmy w czasie przejażdżki Rollercoasterem Wikingów, mijając ostre skały i odkrywając wnętrze mrocznej jaskini. Wszystko to ,oczywiście ,z oszałamiającą prędkością. Prawdziwe emocje zagwarantowała nam też wieża swobodnego opadania. A podczas rejsu Wielkim Drakkarem przyszło nam zmierzyć się z olbrzymimi falami. Nawet mniej odważni uczestnicy wycieczki zdecydowali się na ściganie z przyjaciółmi na najdłuższej zjeżdżalni.

  W celu złapania oddechu i uspokojenia organizmu przesiedliśmy się na plecy skaczących żabek i Świerszcza Filipa. Podróżując Karuzelą Kwiatów zaskoczyła nas tryskająca z nich woda. Było to niespodziewane, ale przyjemnie ochłodziło rozgrzane ciała. Potrafiliśmy również połączyć szaleńczą zabawę z nauką. W miasteczku samochodowym zapoznaliśmy się w bardzo przyjemny sposób z zasadami ruchu drogowego i przekonaliśmy, że wielu z nas ma zadatki na świetnego kierowcą.

  Pobyt w parku wymagał od nas niesamowitej aktywności fizycznej. Nie sprzyjała temu wysoka temperatura. Jednak opuszczając centrum rozrywki zastanawialiśmy się, kiedy ponownie będziemy mogli tu przyjechać.

  Jolanta Domańska

  Elżbieta Jasińska

 • Noc w szkole

  Jak można spędzić Dzień Dziecka? A no można go spędzić w szkole, w gronie swoich najbliższych kolegów i koleżanek. Z 31 maja na 1 czerwca odbyła się kolejna NOC W SZKOLE. Były kiełbaski z grilla, pizza i szaleństwo do białego rana.

  Wszystkim dzieciom, tym dużym i tym małym składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka.

  Agnieszka Sołowij - Kleban

  Katarzyna Chojaczyk

 • Gra terenowa

  Klasa druga uczestniczyła w zorganizowanej ,, Grze terenowej " w trakcie której odbył się ,, Wielki test wiedzy drugoklasisty". Klasa podzielona była na dwie grupy. Każda drużyna pracowała z mapą szukając miejsc gdzie były ukryte koperty z zadaniami do wykonania i odpowiadała na pytania dotyczące ortografii, matematyki, przyrody. Na koniec spotkaliśmy się na posiłku regeneracyjnym zorganizowanym przez rodziców.

  Agnieszka Sołowij - Kleban

 • Pożegnanie Pana Tomasza Heppnera

  "Tak niedawno żeśmy się poznali, a już pożegnania nadszedł czas"...Dziś spotkaliśmy się na krótkim apelu żeby podziękować za półtoraroczną pracę panu Tomaszowi Heppnerowi życząc sukcesów w nowym miejscu pracy.

 • Klasowe wyjście na lody

  Czy poniedziałek może być fajny? Może! Klasa 5 wraz ze swoim wychowawcą oderwali się od szkolnej codzienności i wylądowali w lodziarni. Po całym dniu zmagań szkolnych słodka przekąska była jak znalazł - każdy wybierał ulubione łakocie, które były prawie za darmo. Z ostatniego wyjazdu w kieszeni wychowawcy, po negocjacjach o zniżkach na wejścia i promocjach, zostało trochę pieniędzy, które zostały spożytkowane w tak smaczny sposób...

  Tomasz Heppner

 • Aktywnie przez Bory Tucholskie

  W dniach 28-31 maja br. uczestniczyliśmy, wraz z wychowawcą i grupą rodziców w biwaku szkolnym, który miał miejsce w przepięknych Borach Tucholskich. Gościliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym REJS w Charzykowach, nad dużym Jeziorem Charzykowskim.                                           

  Czas spędziliśmy bardzo aktywnie; wędrując i jeżdżąc rowerami podziwialiśmy przyrodę Parku Narodowego "Bory Tucholskie" oraz pobliskiego Parku Krajobrazowego. Wzięliśmy również udział w całodniowym spływie kajakowym rzeką Brdą. Zwiedzaliśmy pobliskie, bardzo ładne miasto Chojnice i zajrzeliśmy do zamku w Człuchowie. Ładna pogoda i dobre humory nie opuszczały nas przez cały pobyt.

   Był to wspaniały wyjazd, który nas jeszcze bardziej zintegrował, szkoda tylko, że ostatni.... :(     

                Szymon Krawczuk                

 • Dzień Mamy

  Wszystkim mamom z okazji ich święta - Wszystkiego najlepszego!

  Agnieszka Sołowij - Kleban

 • Wyniki XVII konkursu "Dziękuję, że tworzysz..."

  Kolejny sukces naszych uczniów. Kacper i Antek zajęli najwyższe miejsca w konkursie literackim. Serdeczne gratulacje składamy chłopcom i pani Edycie Skraburskiej.

   

  Klasy I – III SP

  1. Porębska Zuzanna  kl, II   SP 2 Trzebiatów

   

  Klasy IV- VII  /  poezja /

  I miejsce

  1. Majkut Kacper -  kl. VI Niechorze
  2. Królikowska Natalia  - kl. V  SP 2  Trzebiatów

   

  II miejsce

  1. Starczewski Antoni   - kl. IV  Niechorze
  2. Butiuc  David  - kl. IV Karnice
  3. Chytroń  Oliwier  - kl. IV Karnice

   

  III miejsce

  1. Składanowski Stanisław – kl. VI ZSS Rewal
  2. Konieczna Zofia  - kl. V  SP 2 Trzebiatów

   

  Wyróżnienie :

  1. Roustm Franciszek  kl. VI ZSS Rewal
  2. Bąk Zofia   - kl. V  Karnice

   

 • Wyniki konkursu "Moja własna książka"

   Szkoła podstawowa

  Klasy I – III

  I m-ce

  Zosia Kuciak  -  SP w Niechorzu

  II m-ce

  Jan Siomka -  KSP w Pobierowie

  III m-ce

  Oliwier Pawłowski – KSP w Pobierowie

  Wyróżnienie:

  Artur Siomka – KSP w Pobierowie

  Jakub Sianoszek – KSP w Pobierowie

  Natalia Mickiewicz – SP w Niechorzu

  Ernest Moskalonek – SP w Niechorzu

  Klasy IV-VIII

  I m-ce

  Tarati Dewor – KSP w Pobierowie

  II m-ce

  Maja Marcinkowska – SP w Niechorzu

  III m-ce

  Emilia Chłopek – SP w Niechorzu

   

  Wręczenie nagród 07 czerwca 2019 roku, podczas Festynu Rodzinnego,
  o godzinie 17.00, ZSP w Niechorzu (teren przy szkolnym boisku).

 • Konkurs plastyczny o patronie szkoły

  Z przyjemnością informujemy ,że Igor Wiśniewski uczeń klasy V zajął I miejsce w II OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA SZKÓŁ IMIENIA LEONIDA TELIGI. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy a laureatowi gratulujemy.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niechorzu
  ul. Szczecińska 6
  72 - 350 Niechorze
 • 91 38 63 427

Galeria zdjęć