• Konkurs historyczny z okazji 3 Maja

 • Dzień Ziemi

  Hasło i motyw przewodni w tym roku -

  „Działania na rzecz ochrony klimatu”

   

  Każdego roku, odkąd obchodzimy Dzień Ziemi, 22 kwietnia promuje się działania na rzecz ochrony przyrody. Działania te mają na celu uświadomienie ludziom problemów związanych z zanieczyszczeniem środowiska,  zanieczyszczeniem odpadami wykonanymi z tworzyw sztucznych, wymieraniem gatunków lub brakiem wody w wielu rejonach świata.

  Każdy z nas może dbać o środowisko, stosując się do podstawowych zasad, czyli:

  - korzystaj z opakowań wielokrotnego użytku;

  - zrezygnuj lub ogranicz korzystanie z opakowań plastikowych;

  - oszczędzaj wodę i energię elektryczną;

  - kupuj rozsądnie;

  - segreguj odpady;

  - sadź rośliny w ogrodzie, w domu (w doniczce), na działce i gdzie tylko chcesz lub możesz.

  Rok 2020 jest wyjątkowy, z powodu epidemii koronawirusa COVID-19, inicjatywy i wydarzenia ekologiczne  związane z Dniem Ziemi zostały ograniczone i odbywać się będą w Internecie.

  22 kwietnia można wziąć udział w warsztatach i wykładach on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu” – www.dzienziemiwmk.pl .

  Proponuję także: http://mediapl-ngc.natgeotv.com/93646-przyszlosc-zielonej-planety-oczami-ekspertow-obchody-50-rocznicy-dnia-ziemi-z-national-geographic

  Dbając o środowisko, dbasz o siebie i przyszłe pokolenia!

  Katarzyna Pawłowska

 • Aktywnie w domu

 • Powiatowe eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego

  W sobotę, 07 marca 2020r. w Gryfickim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie tym wzięło udział 38 uczestników z powiatu gryfickiego, w trzech kategoriach wiekowych ( kl. I-III, IV-VI, VII-VIII). Recytatorzy byli bardzo dobrze przygotowani, co wpłynęło na wysoki i niezwykle wyrównany poziom przeglądu.

  Naszą szkołę reprezentowały :

  Oliwia Lewandowska z kl. I,

  Aleksandra Lewicka z kl. II,

  Lena Brodzińska z kl. IV,

  Maja Marcinkowska z kl. V,

  Julia Michowska z kl. VII,

  Zofia Zelwak z kl. VII.

  Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich uczestników wytypowała laureatów, którzy będą reprezentowali powiat gryficki  w przeglądzie wojewódzkim w Szczecinie. 

  Po laur zwycięstwa sięgnęła uczennica naszej szkoły Zofia Zelwak.

  Ponadto wyróżnienia miejscowe otrzymały:  Aleksandra Lewicka i Maja Marcinkowska.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Zosi życzymy dalszych  sukcesów.

 • Zmiana terminu konkursu "MAMY TALENTY"

  Termin konkursu "Mamy Talenty" został wstępnie przesunięty na maj. Dokładną datę podamy Państwu w oddzielnym  komunikacie.

 • "TROPEM WILCZYM", BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

  1 marca br. po raz dziesiąty obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tak ważnym dniu nie mogło nas zabraknąć. Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w biegu ,,TROPEM WILCZYM" organizowanym w Trzebiatowie. Brać uczniowską reprezentowali: Franciszek Kleban kl. IV, Maja Marcinkowska kl. V, Marta Mucha kl. V, Oliwia Jędrzejowska kl. VI, Adam Kopeć kl. VII.

  Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i fotorelację.

 • Gminny Konkurs Recytatorski

  27 lutego odbył się konkurs recytatorski dla uczniów szkół podstawowych z Rewala, Pobierowa oraz Niechorza. W trzech kategoriach wiekowych: kl.I-III, IV-VI oraz VII-VIII, w szranki o miano najlepszego recytatora stanęło bez mała pięćdziesięcioro zdolnych i odważnych młodych ludzi:)

   

  Przy ocenie występów brano pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę języka oraz ogólny wyraz artystyczny. W jury zasiadły: Barbara Kral, Martyna Sałek oraz Sandra Dąbrowska.

   

  W kategorii I – dzieci z klas I-III nagrodzono:

  1. Aleksandra Lewicka – I miejsce

  2. Paulina Strumińska – II miejsce

  3. Oliwia Lewandowska – III miejsce

  Malwina Krzywańska – wyróżnienie

  Eryk Emski – wyróżnienie

   

  W kategorii II – dzieci z klas IV-VI nagrodzono:

  1. Maja Marcinkowska – I miejsce

  2. Lena Brodzińska – II miejsce

  3. Agata Sawuła – III miejsce

  Laura Robakowska – wyróżnienie

  Maria Faedda – wyróżnienie

   

  W kategorii III – dzieci z klas VII – VIII nagrodzono:

  1. Zofia Zelwak – I miejsce

  2. Julia Michowska – II miejsce

   

  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom, słodki poczęstunek oraz upominki ufundowane przez firmę Gaz-System głównego wykonawcę gazociągu Baltic Pipe. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie wszystkich uczestników do konkursu.

   

  GRATULUJEMY wszystkim recytatorom, dziękując za pracę włożoną w naukę i interpretację utworów.

 • Ukończyliśmy I moduł ogólnopolskiego programu „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”

  Uczniowie klasy I i II zakończyli pracę z I modułem w ramach realizowanej  innowacji czytelniczej. Do przeczytania wybrali książkę pod tytułem „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek( czterech prawych i sześciu lewych)”. Z ogromnym zainteresowaniem poznawali kolejne historie  mądrych i odważnych skarpetek. Do przeczytania kolejnych fragmentów lektury zaprosili : panią Anię, panią Anetę i panią Kasię. Było to jedno z zadań, które wykonali w ramach projektu. Kolejne zadania to:

  - pokolorowanie i ozdobienie okładki Lekturników,

  - uzupełnienie w Lekturnikach stron związanych z przeczytaną lekturą (metryczka),narysowanie głównego bohatera, opisanie najciekawszej przygody, zaprojektowanie  własnej gry na tablet z głównymi postaciami,

  - wykonanie zakładki do książki,

  - założenie w klasie kącika czytelniczego oraz umieszczenie tablicy z informacjami o realizowanym projekcie,

  - wykonanie plakatu zachęcającego do przeczytania książki.

  Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania projektowe. Po ich ukończeniu  opiekunowie opracowali sprawozdania z ich realizacji. W styczniu każda klasa otrzymała od organizatora projektu potwierdzenie ukończenia I modułu.

  Teraz czas przystąpić do pracy nad zadaniami z modułu II – „Zwierzęce lekturki spod chmurki”.

                                                                                                                                                          Elżbieta Jasińska

                                                                                                                                                        Jolanta Domańska

 • Dzień Babci i Dziadka

  ”Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,

  lub gdy opowiadasz mi bajeczki.

  Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz

  i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.

  Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,

  po prostu kocham Cię ogromnie!”

  Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas...

   

   

  27 stycznia 2020 r. w naszej szkołę zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Dziadkowie uczniów z klas I-III.

  Były wiersze, piosenki i prezenty. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryjąc przy tym wzruszenia.

  Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

  Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas.

                                                                                     Jolanta Domańska

  Elżbieta Jasińska

  Agnieszka Sołowij-Kleban

   

   

 • Bal karnawałowy

  30 stycznia odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy.

  Dzięki wsparciu Rady Rodziców, zabawę prowadził profesjonalny DJ, który umilał czas nie tylko zapewniając muzykę, ale również organizując różne zabawy i konkursy dla uczestników, w tym konkurs na najlepsze przebranie karnawałowe. Zwycięzcy otrzymali bony do sklepiku szkolnego ufundowane przez Samorząd Szkolny.

  Uczniowie i rodzice z klasy VIII przygotowali bufet z przekąskami w postacie pysznych ciast, frytek, hot-dogów, zimnych i ciepłych napojów, popcornu i fantazyjnych sałatek.

  Na  koniec Balu każdy z uczestników losował pamiątkową nagrodę- piórniki, paletki do ping-ponga, kredki, pisaki, autka, puzzle, słodycze i mnóstwo innych- ufundowaną przez Samorząd Szkolny.

  Wszystkim Uczestnikom, Rodzicom, Opiekunom Samorządu Szkolnego i Radzie Rodziców, Nauczycielom, Pani Dyrektor bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji Balu i udział w zabawie.

  Beata Filipowicz

  Elżbieta Skukowska

 • Wigilia w szkole 🎄

  Ostatni dzień przed świętami Bożego Narodzenia upłynął w niechorskiej szkole w prawdziwie uroczystej atmosferze. Zaproszeni goście oraz odświętnie ubrani uczniowie obejrzeli przedstawienie „Aniołek w klatce”, w którym udział wzięli uczniowie klas: VIII, VII oraz II. Prowadzący apel, Zosia i Tomek, przypomnieli nam z ilu dań składa się tradycyjna wieczerza wigilijna, z jakich produktów przygotowuje się potrawy i jakie było ich znaczenie. Poznaliśmy również historię kolęd i wysłuchaliśmy jednej z najstarszych polskich kolęd „Lulajże Jezuniu”. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – VIII, przygotowani przez wychowawców oraz nauczyciela muzyki, z wielkim zaangażowaniem zaśpiewali kolędy oraz świąteczne piosenki, za co zostali nagrodzeni brawami. Następnie został odczytany fragment Pisma Świętego, a pani dyrektor Ewa Łozdowska złożyła obecnym świąteczne życzenia. Po opuszczeniu hali sportowej wszyscy dzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnego wigilijnego obiadu. Nad całością uroczystości czuwali jej organizatorzy: panie Elżbieta Jasińska i Katarzyna Pawłowska oraz pan Damian Zieliński, którym serdecznie dziękujemy za jej przygotowanie.

 • Świąteczne zabawy z kodowaniem🎄🎅🎁

  Wszystkim miłośnikom kodowania uczniowie klasy I i II życzą WESOŁYCH ŚWIĄT

   

 • Konwój Pomocników świętego Mikołaja 2019

  07 grudnia, dzień po swoich imieninach, Święty Mikołaj wjechał pięknymi saniami do parku w Niechorzu, gdzie oczekiwały go z niecierpliwością licznie zgromadzone dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Jak dobrze, że wszyscy byli grzeczni i zasłużyli sobie na prezent od Świętego Mikołaja. Tak długo oczekiwany przez nas Gość miał pełne ręce roboty: rozdać paczki, zrobić pamiątkowe zdjęcie i obdarzyć każdego miłym uśmiechem; takiej ilości wyzwań mógł sprostać tylko święty Mikołaj. Tegoroczna zabawa w bajecznej scenerii świątecznych dekoracji i nastrojowej muzyki na długo pozostanie w pamięci wszystkich jej uczestników.

  Powróćmy do tego magicznego wieczoru oglądając naszą galerie zdjęciową.

  O godne przyjęcie zacnego Gościa zadbali w tym roku: Gmina Rewal, Sołtys i Rada Sołecka Niechorza, Ochotnicza Straż Pożarna z Niechorza i Pobierowa, Dyrektor i Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niechorzu.

 • Każdy może zostać świętym Mikołajem!

  Wszystkie klasy i grupy przedszkolne Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Niechorzu przygotowały paczki dla dzieci z Domu Dziecka w Gryficach. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców bo dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy spełnić marzenia najmłodszych. Mamy nadzieję, że ten drobny gest sprawi taką samą radość dzieciom,jaką nam sprawia możliwość pomagania. Dziękujemy!!!

 • Andrzejki 2019 - fotorelacja

  Kto nie był z nami, niech żałuje!

 • Czytamy z klasą

  Uczniowie klasy I aktywnie uczestniczą w realizacji projektu i z zaangażowaniem wykonują zadania z modułu I. Dzieci obejrzały film i ulepiły Czytusie. Pokolorowały lekturniki. W klasie powstał kącik czytelniczy. Zdecydowały, że chcą poznać przygody szalonych skarpetek. Z pierwszymi rozdziałami książki zapoznała je pani Kasia. Słuchały z zaciekawieniem.

 • Czytamy z klasą

  W klasie Il dalsze przygody skarpetek przeczytała mama Zosi -pani Ania. Wszyscy słuchali z wielkim zainteresowaniem. Niesamowite skarpetki wspaniale namalowała Marysia. W klasie powstał kącik czytelniczy. Uczniowie wykonali przepiękne zakładki do książek. Z wielkim zaangażowaniem drugoklasiści uzupełniali lekturniki. 

 • Dzień Pluszowego Misia w klasie III

  25 listopada obchodzony jest Miedzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym trzecioklasiści przynieśli swoje najukochajsze maskotki. Z każdą z nich są bardzo związani, ze wzruszeniem opowiadali o swoich przytulankach. Była to również okazja, żeby poznać historię związaną z powstaniem tego święta.  Przypomnieli sobie misiowych bohaterów z różnych bajek. Poznali gatunek niedźwiedzia brunatnego poszerzając wiedzę przyrodniczą. Była to również okazja by przekąsić ,,małe co nieco" Na koniec wysłuchali bajki  pt: ,,Marzenie Małego Misia", która opowiada o misiu, który chciał mamie podarować gwiazdkę z nieba.

  Agnieszka Sołowij - Kleban

 • Święto Niepodległości

  Świętowanie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie ZSP w Niechorzu rozpoczęli o 11:11 od odśpiewania hymnu państwowego. Później wysłuchali napisanych przez swoich kolegów „Listów do Polski”. Następnie najmłodsze klasy zaśpiewały przygotowane przez siebie pieśni patriotyczne, do występów dołączyły się nawet przedszkolaki. Już od najmłodszych lat uczymy się jak kochać i szanować Naszą Ojczyznę.

  Katarzyna Chojaczyk

 • Nareszcie jest!

  Długo wyczekiwany przez dzieci z przedszkola plac zabaw z prawdziwego zdarzenia z piękną, bezpieczną nawierzchnią, karuzelą, huśtawką, bujakiem, zjeżdżalniami i klockami został oddany do dyspozycji dzieci z  przedszkola im. Sindbada Żeglarza w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niechorzu.

  Inwestycji tej nie udałoby się zrealizować gdyby nie wsparcie organu prowadzącego ; Gminy Rewal, pana Wójta Konstantego Tomasza Oświęcimskiego, Rady Rodziców działającej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niechorzu, a przede wszystkim Przyjaciół Przedszkola: p.  Krystyny i Janusza Zalewskich, p. Marcina Kosika, p. Henryka Gmyrka, p. Doroty Gmyrek, p. Jadwigi Karłowskiej van Bergen, p. Benity i Artura Lubczyk, p. Jerzego Bagińskiego, p. Tomasza Wiśniewskiego, p. Katarzyny Chojaczyk, p. Pawła Mickiewicza, p. Rafała Kostrubca, p. Anity Gałek, p. Alicji Lal Yilmaz, p. Justyny i Bartłomieja Bocian.

  Wszystkim, którzy nas wsparli jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

  Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Niechorzu

  Ewa Łozdowska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niechorzu
  ul. Szczecińska 6
  72 - 350 Niechorze
 • 91 38 63 427

Galeria zdjęć