• Dzień Mamy

  Wszystkim mamom z okazji ich święta - Wszystkiego najlepszego!

  Agnieszka Sołowij - Kleban

 • Wyniki XVII konkursu "Dziękuję, że tworzysz..."

  Kolejny sukces naszych uczniów. Kacper i Antek zajęli najwyższe miejsca w konkursie literackim. Serdeczne gratulacje składamy chłopcom i pani Edycie Skraburskiej.

   

  Klasy I – III SP

  1. Porębska Zuzanna  kl, II   SP 2 Trzebiatów

   

  Klasy IV- VII  /  poezja /

  I miejsce

  1. Majkut Kacper -  kl. VI Niechorze
  2. Królikowska Natalia  - kl. V  SP 2  Trzebiatów

   

  II miejsce

  1. Starczewski Antoni   - kl. IV  Niechorze
  2. Butiuc  David  - kl. IV Karnice
  3. Chytroń  Oliwier  - kl. IV Karnice

   

  III miejsce

  1. Składanowski Stanisław – kl. VI ZSS Rewal
  2. Konieczna Zofia  - kl. V  SP 2 Trzebiatów

   

  Wyróżnienie :

  1. Roustm Franciszek  kl. VI ZSS Rewal
  2. Bąk Zofia   - kl. V  Karnice

   

 • Wyniki konkursu "Moja własna książka"

   Szkoła podstawowa

  Klasy I – III

  I m-ce

  Zosia Kuciak  -  SP w Niechorzu

  II m-ce

  Jan Siomka -  KSP w Pobierowie

  III m-ce

  Oliwier Pawłowski – KSP w Pobierowie

  Wyróżnienie:

  Artur Siomka – KSP w Pobierowie

  Jakub Sianoszek – KSP w Pobierowie

  Natalia Mickiewicz – SP w Niechorzu

  Ernest Moskalonek – SP w Niechorzu

  Klasy IV-VIII

  I m-ce

  Tarati Dewor – KSP w Pobierowie

  II m-ce

  Maja Marcinkowska – SP w Niechorzu

  III m-ce

  Emilia Chłopek – SP w Niechorzu

   

  Wręczenie nagród 07 czerwca 2019 roku, podczas Festynu Rodzinnego,
  o godzinie 17.00, ZSP w Niechorzu (teren przy szkolnym boisku).

 • Konkurs plastyczny o patronie szkoły

  Z przyjemnością informujemy ,że Igor Wiśniewski uczeń klasy V zajął I miejsce w II OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA SZKÓŁ IMIENIA LEONIDA TELIGI. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy a laureatowi gratulujemy.

 • Chrzest morski klasy IV

  W piatek 24 maja uczniowie klasy czwartej zostali przyjęci w poczet Wilków Morskich. Pogoda bardzo nam dopisała a chrzest odbył się w morskim plenerze. Przebrani za piratów, piratki, marynarki, marynarzy pod kierunkiem (wychowawcy) przeszli przygotowane konkurencje wzorcowo. Zaśpiewali szantę, spróbowali również przysmaku Neptuna i Prozerpiny. Otrzymując Certyfikaty od Dyrektora Szkoły – Pani Ewy Łozdowskiej uświadomili sobie ze obowiązkiem ich jest czcić honor ucznia oraz nieść pomoc bliźniemu w każdej potrzebie. Wszystkiemu przyglądał się Neptun wraz ze swoją świtą - uczniami z klasy siódmej. Uroczystość zakończyła się budowaniem na plaży pięknych zamków z piasku z okazji międzynarodowego Dnia Ziemi.

  Damian Zieliński

 • Grand Prix Powiatu Gryfickiego.

   

  W trzech miejscowościach naszego powiatu, cyklicznie, raz w roku  organizowane są biegi przełajowe: w Gryficach, w Płotach i w Trzebiatowie. W roku szkolnym 2018/19 reprezentanci naszej szkoły, uczestniczyli we wszystkich zawodach z cyklu Grand Prix, osiągając wysokie rezultaty:

  Biegi Przełajowe w Gryficach :

  Tomasz Jankowski ( kat. 2005r.-2003r.)- 2 miejsce

  Wiktor Chojaczyk (kat. 2009.-2008 r.)  ) - 2 miejsce

  Biegi Przełajowe w Płotach

  Wiktor Chojaczyk ( kat. 2009.-2008 r.) - 3 miejsce

  Hanna Stobiecka i Dominika Dziuba ( 2009r.-2008r.)- w pierwszej dziesiątce

  Wojciech Krzewicki (2009r.-2008r.)- w pierwszej dziesiątce

  Biegi Przełajowe w Trzebiatowie

  Jakub Toda ( kat. 2011r.-2010r.)- 2 miejsce

  Dominika Dziuba ( 2009r.-2008r.)- 3 miejsce

  Wiktor Chojaczyk (kat. 2009r.-2008 r.)  -w pierwszej dziesiątce

  Emilia Chojaczyk ( kat.2007r.-2006r.)- 5 miejsce

  Daniel Berestecki (kat.2007-2006r.)- w pierwszej dziesiątce

  Szymon Krawczuk ( kat. 2005r.-2003r.)- 4 miejsce

  Maja Marcinkowska ( 2011r.-2010 r.) w pierwszej dziesiątce

  Amelia Lipiecka ( 2011r.-2010r.)- w pierwszej dziesiątce

  Przemysław Mruk ( kat. 2005r.-2003r.)- w pierwszej dziesiątce

  Adrian Niedźwiewcki ( kat. 2005r.-2003r.)-w pierwszej dziesiątce

                  Jednak nie wynik jest najważniejszy a chęć aktywnego uczestnictwa w tej formie aktywności . Dziękujemy naszym uczniom za reprezentowanie naszej małej szkoły w biegach przełajowych, którzy udowodnili, że mogą rywalizować jak równy z równym, z najlepszymi biegaczami   z powiatu.

                  Brawo dla wszystkich którzy wzięli udział w tych zawodach a byli to: Krystain Buława, Jakub Dróżdż, Jędrzejowska Oliwia , Jan Lepper, Amelia Lipiecka, Maja Marcinkowska, Sylwester Olejniczak, Mrcelina Słota , Dominik Wąsikowski.

 • Okulary dla Afryki

  Okulary dla Afryki
  Serdecznie dziękujemy, za udział w akcji charytatywnej „Okulary dla Afryki”, udało się nam dzięki niej zebrać ponad 60 okularów korekcyjnych, zarówno nowych jak i używanych, które na pewno posłużą najbardziej potrzebującym. Okulary zostały przekazane parafii w Konarzewie,a następnie na rzecz dzieci z krajów misyjnych w Afryce.
  Patrycja Krzewicka
  Aneta Hajder - Chłopek
  Damian Zieliński
   

  GALERIA

 • Konstytucja 3 maja

  Konstytucja 3 maja

                W listopadzie 2018 roku świętowaliśmy bardzo ważną rocznicę odzyskania niepodległości, a już za rok w sierpniu 2020 roku będziemy wspominać zwycięstwo w bitwie warszawskiej 1920 roku, które pozwoliło naszym przodkom obronić wywalczoną niepodległość. Uchwalenie przez polski sejm w dniu 3 maja 1791 roku Ustawy Rządowej, czyli konstytucji miało na celu uratowanie niepodległości zagrożonej przez Rosję i Prusy. My dobrze wiemy, że chociaż za rok będzie Targowica i przegrana wojna z Rosją i w efekcie drugi rozbiór w 1793. Wiemy, że w 1794 roku katastrofą zakończy się powstanie kościuszkowskie i w 1795 roku Austria, Prusy i Rosja ostatecznie w wyniku trzeciego rozbioru dokonają likwidacji Rzeczypospolitej. Ale, czy to  oznacza, że możemy postawić pytania: Czy były potrzebne reformy z konstytucją, skoro dały tylko klęski i upadek państwa? Było to pytania pozbawione słuszności, ponieważ nasi praojcowie ratowali chylącą się ku upadkowi Ojczyznę w niezwykle skomplikowanej sytuacji międzynarodowej, już po pierwszym rozbiorze gdy kraj był kontrolowany przez Rosję. Wielką zasługą króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i jego współpracowników na czele z Hugonem Kołłątajem było stworzenie prawa nowoczesnego, pierwszego w Europie, nowoczesnej konstytucji gwarantującej skuteczne funkcjonowania państwa i naruszającej stary, feudalny porządek społeczny. Wielkim krokiem na przód, ku budowie nowoczesnego społeczeństwa były prawa przyznane mieszczanom i zauważenie chłopów.

                Zauważamy wielkie dokonania, odwagę i kontynuację reform przez cztery lata obrad sejmu, który zebrał się w Warszawie jesienią 1788 roku i wykorzystując sprzyjającą sytuację międzynarodową rozpoczął i wprowadzał reformy. Należy jednak pamiętać jakim społeczeństwem byli mieszkańcy dawnej Rzeczypospolitej. Wielką rolę odgrywali magnaci, konserwatywna szlachta, słabe mieszczaństwo i chłopi, najczęściej pozbawieni wolności osobistej, chłopi pańszczyźniani. Poziom szkolnictwa fatalny, nieliczne szkoły z warszawską Szkołą Rycerską o której głośno w każdym podręczniku nie mogą zniekształcić rzeczywistej sytuacji. Efekty działań Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w świecie ministerstwa edukacji były widoczne, ale dopiero po rozbiorach. A jednak stosunkowo nieliczna grupa dokonała wielkich rzeczy kierując się szczerym patriotyzmem. Konstytucja 3 maja obowiązywała krótko, ale przekonała pokolenia żyjące w XIX wieku i później, że Polacy mogą, nie zrezygnują i zrobią wszystko, że mimo przeciwności niepodległość kraju jest i będzie dobrem najwyższym. Żyjąc w niepodległym i bezpiecznym kraju, zapominając często o tym, że dobro wolności i niepodległości jest i będzie tym, o co należy dbać i co należy pielęgnować. Już w szkole powinniśmy zdobywać wiedzę i umiejętności pozwalające na rozwój kraju i tym samym, dla przeciętnego Polaka na spokojne i dostatnie życie. Będąc uczniami zdobywając wiedzę i umiejętności powinniście dążyć do doskonałości, do uzyskiwania takich ocen, które w opinii rodziców i nauczycieli są najwyższe z możliwych jakie możecie uzyskać. Tak nasi praojcowie próbujący ratować ginącą Ojczyznę u schyłku XVIII wieku wzbili się na szczyty własnych możliwości podobnie możecie i Wy, zdobywając dla siebie i kraju wiedzę i umiejętności.

   

  GALERIA

 • Z wizytą w schronisku

  Z wizytą w schronisku

  Przedstawicielka Szkolnego Koła Wolontariatu Maja Talaczek z klasy IV, wraz z rodzicami odwiedziła schronisko dla zwierząt w Sosnowicach.  Do akcji charytatywnej„Hej kolego, pomagać to nic złego” zaangażowało się wiele osób pokazując że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny naszej społeczności uczniowskiej. Udało się zebrać potrzebne miski, smycze, karmy ze sklepów zoologicznych. Wszystkim zaangażowanym uczniom i rodzicom dziękujemy.

  Damian Zieliński

  GALERIA

 • Podziemny (i nie tylko) Szczecin

  Podziemny (i nie tylko) Szczecin

  Czy wycieczka szkolna może odbyć się bez wizyty w centrum handlowym i jedzeniem popularnych fast-foodów? Troje nauczycieli z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Niechorzu pokazało, że można. 
  Po przyjeździe pociągiem do Szczecina uczniowie klasy V zapoznali się z historią miasta od jego powstania. Pan przewodnik jednak skupił się na Podziemnym Szczecinie – czyli głównie historią tego miejsca w okresie II Wojny Światowej. Uczniowie mogli przeżyć alarm bombowy podczas nalotów i zapoznać się z procedurą udania się ludności cywilnej do schronu. Nie wszyscy znieśli dobrze ponad godzinny pobyt w szczecińskich schronach, mogli na własnej skórze odczuć niedogodności związane z pobytem pod zmienią w otoczeniu ponad 3 metrowych betonowych murów. 
  Następnym punktem był park trampolin, na który dzieci wraz z opiekunami udali się tramwajem. Po zasłużonej rozrywce – wygibasach na trampolinach – niestety już na pieszo wszyscy udali się do punktu żywieniowego. Był to kultowy, jeszcze z czasów PRL ,, Bar pasztecik", w którym tradycyjnie nie było pasztecików (brak towaru). Po odczekaniu w długiej kolejce, jednak wszyscy pokrzepili się czerwonym barszczem i szczecińskim pasztecikiem. 
  Omijając z daleka centra handlowe, grupa udając się traktem Księcia Bogusława, przechodząc Aleją Kwiatową z Bramą Królewską, zwiedziła teren Zamku Książąt Pomorskich oraz urokliwe uliczki starego – nowego miasta po czym pragnąc już usiąść i odpocząć wróciła pociągiem do Kamienia Pomorskiego, skąd dzieci odebrali rodzice. Tylko Dominika była lekko zawiedziona brakiem wizyty w centrum handlowym, ale w sumie ucieszyła się, że zaoszczędziła w ten sposób mnóstwo pieniędzy… 
  Był to dosyć męczący dzień ale z pewnością zapadł w pamięci uczestników wycieczki. 


  Tomasz Heppner

  GALERIA

 • Dzień Otwarty Szkoły i Pchli Targ

  Dzień Otwarty Szkoły i Pchli Targ

  Za nami DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY I PCHLI TARG. Była to świetnia okazja do wspólnych rozmów przy śniadaniu wielkanocnym przygotowanym przez zaprzyjaźnione niechorskie Koło Emerytów. Był przepyszny żurek wykonany przez naszą kochaną kucharkę Panią Bogusię. Po śniadaniu był czas na degustację pysznych domowych wypieków przygotowanych przez mamy naszych wychowanków. Po uczcie każdy mógł wziąć udział w warsztatach pisankowych i zakupić świąteczne ozdoby ręcznie wykonane. Dziękujemy, że byliście z nami w tym dniu.

  GALERIA

 • Uczta na Olimpie

 • Znowu „łapaliśmy” byka za rogi !

  Znowu „łapaliśmy” byka za rogi !

  Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym „Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów” organizowanym przez Instytut Rozwoju Oświaty. W tym roku, aż 3455 uczestników z całej Polski chciało spróbować swoich sił w konkursie. W pierwszej części uczniowie uzupełniali dyktando. Potem zmagali się z częścią drugą, gdzie dominowały skomplikowane zasady i ćwiczenia ortograficzne. Z zadaniami konkursowymi poradzili sobie znakomicie.

  Nasi wyróżnieni:

  • poziom 1 (klasy II-III)

  Lena Brodzińska – II miejsce, tytuł  LAUREATA

  Amelia Stężycka  – VI miejsce, dyplom  wyróżnienia

  Laura Robakowska  – VI miejsce, dyplom  wyróżnienia

  Alicja Maślona – VIII miejsce, dyplom wyróżnienia

  Aleksandra Pawlik  – X miejsce, dyplom wyróżnienia

  Remigiusz Wyszyński  – XV miejsce, dyplom wyróżnienia

  Wiktoria Krawczuk  – XIX miejsce, dyplom uznania

  • poziom 2 (klasy IV-VI)

  Karol Kleban  – XIV miejsce, dyplom wyróżnienia

  Kacper Majkut  – XV miejsce, dyplom wyróżnienia

  Oliwia Zelwak  – XVI miejsce, dyplom uznania

  Zofia Zelwak  – XIX miejsce, dyplom uznania

  Julia Michowska – XXI miejsce, dyplom uznania

  Amelia Żebrowska – XXII miejsce, dyplom uznania

  Matylda Bocian – XXVI miejsce, dyplom uznania

  Hanna Stobiecka – XXVII miejsce, dyplom uznania

  Weronika Krompiewska – XXVIII miejsce, dyplom uznania

  • poziom 3 (klasy VII-VIII i gimnazjum)

  Antoni Garwoliński  – XXIV miejsce, dyplom uznania

  Marta Oświęcimska  – XXVIII miejsce, dyplom uznania

   

  Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy uzyskania wspaniałych wyników, a paniom: Edycie Skraburskiej i Jolancie Domańskiej dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie uczniów .

   

  GALERIA

 • Stypendiada wczesnoszkolna

  Stypendiada wczesnoszkolna

  W dniach od 10 do 14 grudnia uczniowie z klasy drugiej i trzeciej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA”. Zmagania konkursowe odbyły się w zakresie czterech edukacji: czytelniczej, ortograficznej, matematycznej i plastycznej.

  Najliczniejszą reprezentację  naszej szkoły stanowili uczniowie klasy drugiej.

  Kacper Strzeboński  w konkursie matematycznym „PLUSIK” zajął IX miejsce, otrzymując  wyróżnienie oraz Medal Finalisty.

  Antoni Orzechowski w konkursie plastycznym „Plastuś” zajął VIII miejsce, otrzymując wyróżnienie oraz Medal Finalisty.

  Dyplomy uznania za udział w „Ortografku”, „Plastusiu”, „Plusiku” i „Abecadle” otrzymali : Kacper Strzeboński, Jakub Toda, Emilia Kosińska, Aleksandra Głębikowska, Amelia Adamczyk i Julia Makowska.

  Uczniowie klasy trzeciej wzięli udział  w konkursie  „Ortografek”.

  Lena Brodzińska zajęła VII miejsce, otrzymując wyróżnienie i Medal Finalisty.

  Dyplomy uznania otrzymali : Remigiusz Wyszyński, Alicja Maślona, Laura Robakowska,  Aleksandra Pawlik, Amelia Stężycka, Wiktoria Krawczuk, Nadia Wyszyńska. Wszystkim serdecznie gratulujemy !

  Wielu uczestnikom konkursu zabrakło przysłowiowego 1 punktu, by otrzymać wyróżnienie i medal. Tym bardziej  panie : Agnieszka Sołowij – Kleban i Jolanta Domańska cieszą się z osiągnięć swoich uczniów i są z nich bardzo dumne.

  GALERIA

 • Dzień Wiosny

  Dzień Wiosny

  Do pierwszego dnia wiosny przygotowywaliśmy się już tydzień wcześniej wykonując w klasach wiosenne gaiki, w ramach konkursu ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski, za które bardzo dziękujemy. Na korytarzu zawisła wiosenna dekoracja, a na świetlicy dzieci pod kierunkiem Pani Kasi i Pani Kariny wykonały Marzannę. Kiedy w końcu przyszedł ten dzień widać było na korytarzu piękne wiosenne kreacje ( głównie uczniów klasy III), a i pozostali uczniowie byli w tym dniu kolorowo ubrani. Po trzech lekcjach utworzyliśmy wesoły korowód i poszliśmy nad morze, aby tradycji stało się zadość i utopić Pannę Marzannę, pożegnać w ten sposób zimę i przywitać wiosnę. Następnie szukaliśmy skrzętnie poukrywanych gaików przez Pana Piotra. Bystrym okiem wykazał się Wojtek z kl.IV, Wiktor z kl. V i Tomek z kl. VII. Po powrocie do szkoły czekała na nas gorąca grochówka i kiełbaska z grila. Biesiadowaliśmy na świeżym powietrzu rozmyślając …jak przeżyć do wakacji w szkole , kiedy tak pięknie na dworze.

  Życzymy wszystkim, żeby ten czas szybko minął, a o tym przypominać nam będzie specjalny kalendarz, który pojawił się na korytarzu. Codziennie odcinać będziemy kolejny dzień.

  Z wiosennym pozdrowieniem

  Wasz Samorząd

  GALERIA

 • Uczniowie klas I - III z wizytą w teatrze

  Uczniowie klas I - III z wizytą w teatrze

  Historię małej dziewczynki, która dzielnie przemierza ciemny las, by dostarczyć chorej babci koszyk pełen pyszności, a potem zamiast babci spotyka strasznego wilka, znamy wszyscy. Tym razem obejrzeli ją uczniowie klas I-III w Teatrze Lalek Pleciuga. Bajka została wzbogacona o  26 piosenek nawiązujących muzycznie do  żywiołowego tanga, lirycznego walca, skocznej polki i  energetycznego rock and rolla. Nowoczesna i kolorowa wersja Czerwonego Kapturka wszystkim przypadła do gustu.  Atrakcyjne lalki żyworękie, prowadzone przez aktorów na oczach widzów, nadały przedstawieniu dowcipny charakter. To było wspaniałe widowisko pełne radości i nauki.
                      

  Elżbieta Jasińska
  Jolanta Domańska

  GALERIA

                                                            

 • Świętować należy z klasą

  Świętować należy z klasą

  Dzień Kobiet stał się w drugiej klasie świetną okazją do wspólnej zabawy, integracji i promocji zdrowia. Świętowanie zaczęliśmy od wspólnego zdrowego śniadania. Chłopcy wykonywali pastę jajeczną i pastę twarożkową, a dziewczynki przygotowywały kanapki. Była pogadanka o kulturze spożywanych posiłków i piamidzie żywieniowej. Po południu spotkaliśmy w Ośrodku Lasów Państwowych ,,Bażyna" gdzie aktywnie spędziliśmy czas grając w kręgle, bilard i piłkarzyki. Nie zabrakło również kwiatków od chłopców. W trakcie imprezy został również rozstrzygnięty konkurs ogłoszony przez rodziców ,, Czytasz, rysujesz, malujesz nagrody zyskujesz". Była to już trzecia edycja konkursu mająca na celu popularyzację czytania lektur. Miło mi jest ogłosić, że III miejsce zajęła Emilia Kosińska, II miejsce Kacper Strzeboński, a I miejsce zajęła Ola Głębikowska. 
  Serdecznie dziękuję rodzicom za wspólnie spędzony czas, zakupienie nagród, pyszne ciasta i domową, ciepłą atmosferę.

  Wychowawca klasy II
  Agnieszka Sołowij-Kleban

  GALERIA

 • Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet

  Dnia 8-go marca chłopcy z samorządu uczniowskiego przygotowali dla kobiet uczących się i odwiedzających naszą szkołę miłą niespodziankę. I jak to niespodzianka... wszystkie panie były miło zaskoczone. Wiwat wszystkie Panie!!!

  GALERIA

 • Z wizytą na poczcie

  Z wizytą na poczcie

  W piątek,8 marca,uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią wybrali się do Urzędu Pocztowego w Niechorzu.Wizyta poprzedzona była zajęciami, podczas których dzieci dowiedziały się:jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość,poznały etapy drogi listu od nadawcy do adresata,napisały na kartkach pozdrowienia,zaadresowały kopertę i postanowiły swoje listy wysłać osobiście.

  Podczas spotkania uczniowie mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy urzędnika pocztowego oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie.Obejrzały pomieszczenie urzędu,poznały wyposażenie poczty.Przesympatyczna pani opowiedziała im o rodzajach listów i paczek wyjaśniając różnice między nimi, opłatach dokonywanych na poczcie.Każdy uczeń samodzielnie kupił znaczek pocztowy i wrzucił swój list do skrzynki.Wycieczka bardzo się trzecioklasistom podobała i zgodnie stwierdzili, że na temat pracy Urzędu Pocztowego wiedzą już prawie wszystko i do lekkich ona na pewno nie należy.

                                                                                                                      Jolanta Domańska

  GALERIA

 • Żywa lekcja historii

  Żywa lekcja historii

  Dnia 07.03.2019r roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „żywej” lekcji historii„Ku Niepodległej” przeprowadzonej przez grupę artystyczną „REKONSTRUKTO”z Lublina. Panowie, pasjonaci historii, przedstawili nam opowieść o tym, jak Polacy walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Przypomnieliśmy sobie, jak wyglądała sytuacja Polaków pod zaborami oraz usłyszeliśmy barwne i ciekawe opowieści o powstaniach narodowych i I wojnie światowej. Podczas pokazu uczniowie oglądali stroje z różnych okresów historycznych. Mieli okazję założyć mundury i czapki szwoleżerów, powstańców, kosynierów oraz oficerów I brygady Legionów Polskich. Mogli również podziwiać kolekcję replik broni używanych przez powstańców i żołnierzy od powstania kościuszkowskiego do I wojny światowej. Atrakcją, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczniów był pokaz musztry wojskowej, nauka władania szablą, zawody w opatrywaniu przez sanitariuszki rannych żołnierzy i wynoszenie rannego na noszach  Dzięki tej niezwykłej lekcji mogliśmy na moment przenieść się w przeszłość i stać się uczestnikami wydarzeń, które znamy z podręczników historii.

  Damian Zieliński

  GALERIA

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niechorzu
  ul. Szczecińska 6
  72 - 350 Niechorze
 • 91 38 63 427

Galeria zdjęć