• "Tradycje świąteczne w moim domu" - konkurs plastyczny.

     • Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Tradycje świąteczne w moim domu”, którego organizatorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci. Konkurs polega na przygotowaniu kartki świątecznej wykonanej dowolną techniką. Można użyć np. kredek, farb, plasteliny; stworzyć kolaż, wycinankę, wyklejankę – zdać się na własną kreatywność! Oceniana będzie pomysłowość, estetyka, staranność wykonania i samodzielność. Z tyłu kartki ołówkiem proszę wpisać imię i nazwisko oraz klasę. W ten sposób przygotowaną pracę proszę przekazać Pani Katarzynie Zielińskiej lub Pani Annie Jakubaszko do 28 listopada 2023 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi 6 grudnia 2023 roku.

     • Andrzejki.

     • Szkolna zabawa andrzejkowa 🗝️🕯️, to czas spędzony w fantastycznej atmosferze. Owiane magią🧙‍♀️, strachem 🫣👻pięknem 💄💅👱‍♀️🪮 i niespodziankami 🫨spotkanie, należy do jednych z najbardziej wyczekiwanych⏰ przez dzieci i ich rodziców. To czas, kiedy uczniowie przykładają największych starań aby ich koledzy spędzili ten dzień wyjątkowo. Wspaniali rodzice uczniów klasy III dbają o ucztę ich podniebienia. Bufet tegoroczny był wykątkowy. Dziękujemy

     • Święto Niepodległości.

     • 10 listopada świętowaliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali apel, w którym przedstawili krótki rys historyczny wydarzeń, jakie miały finał 11 listopada 1918 roku. Takie spotkanie to żywa lekcja historii, a wspólne słuchanie i śpiewanie pieśni patriotycznych dodało podniosłości tej chwili. 

     • Wyniki konkursu plastycznego "Moja piniata".

     • Z wielką przyjemnością przedstawiam wyniki wojewódzkiego konkursu plastycznego ,, Moja piniata" zorganizowanego przez Muzeum Narodowe w Szczecinie.Wyróżnione prace naszych uczniów można zobaczyć na wystawie w muzeum przy Wałach Chrobrego pt.,, Radość życia"". Sztuka ludowa Meksyku z kolekcji Stanisława Kasprzyka, która trwa od 31 marca do19 listopada 2023 roku.

      Laureaci konkursu w kategorii wiekowej 12- 14 lat:

      I miejsce Antoni Orzechowski kl.7

      III miejsce - Emilia Kosińska kl. 7

      Wyróżnienie Filip Smok kl.7

      Koordynator konkursu w szkole Tatiana Sztukin

     • Zbiórka karmy dla schroniska.

     • Dzięki naszej dzisiejszej akcji sprzedaży ciast i babeczek udało się zebrać 500 zł na zakup karmy dla schroniska. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali wypieki oraz tym, którzy je kupili. Gdyby ktoś jeszcze chciał wspomóc naszych czworonożnych przyjaciół, jutro będzie można wrzucić pieniążki do puszki, z którą przejdą po klasach członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu. Można również przynosić do szkoły zabawki i koce dla piesków. Zbiórka potrwa do końca tygodnia.

     • #Szkoła pamięta

     • W ramach akcji “Szkoła Pamięta”, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapalili symboliczne znicze na grobach zmarłych pracowników naszej szkoły.

     • Zabawa jesienna

     • Zabawa jesienna, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez Radę Rodziców, przy pomocy Samorządu Uczniowskiego oraz Nauczycieli, była kolejną okazją do integracji całej społeczności naszej szkoły.

      Dwie godziny zabaw, konkursów, muzyki a na deser - pokaz Klauna Bolka, wywołały wiele radości i uśmiechów na twarzach Dzieci, Rodziców i Nauczycieli. Bardzo lubimy ten czas, kiedy mamy okazję bliżej się poznać, porozmawiać i patrzeć jak cudownie bawią się nasze dzieci.

      Jako Rada Rodziców, chcielibyśmy Wszystkim podziękować, bowiem sami nie bylibyśmy w stanie niczego zorganizować. Na każdym kroku czujemy wsparcie od Dzieci, Nauczycieli, Dyrekcji i Pracowników Obsługi ale również Was – Rodziców. Dziękujemy Wam za każde ciasto, nieocenioną pomoc przy stoiskach, zakupach, sprzątaniu czy organizacji. Mamy również nadzieję, że jeszcze wiele takich chwil przed nami.

     • Śniadanie klas I - III

     • Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

      24 października 2023 roku uczniowie klas I-III mieli okazję spotkać się przy wspólnym stole i przygotować sobie pełnowartościowe śniadanie, które „dało im moc”.

     • Wyjazd do teatru "Nienauczalni".

     • Uczniowie klas 4 i 5 wraz z koleżankami i z kolegami ze Szkoły Podstawowej w Rewalu wybrali się dziś do teatru Pleciuga w Szczecinie na spektakl pt.:,,Nienauczalni". Przedstawienie o szkole, uczniach i nauczycielach z przymrużeniem oka, jednak z morałem. Za nami naprawdę doskonałe wrażenia artystyczne i dobra zabawa!

     • Wycieczka do dyniowego miasta.

     • Korzystając z przepięknej, jesiennej pogody uczniowie klasy drugiej, trzeciej i piątej wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do dyniowego miasteczka w Koserov. Na miejscu skorzystali z wielu atrakcji, wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się roller coster, zjeżdżanie na jutowych workach oraz przejażdżka ciągnikami. Powodzeniem wśród uczestników wycieczki cieszyły się również małe, lokalne stoiska z manufakturą, na których można było zakupić owocowe pyszności oraz pamiątki. Dodatkowym urozmaiceniem wyjazdu, był dla większości uczestników, przejazd tunelem pod Świną. Atmosferę i zadowolenie z wycieczki oddają zdjęcia umieszczone w galerii.

     • Dzień Ziemniaka.

     • Fantastycznie minął nam Dzień Ziemniaka.

      Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, którzy przygotowali, dla uczniów, ziemniaczane pyszności, każdy miał szansę skosztować ziemniaka pod inną, niż na codzień, odsłoną. Uczniowie chętnie wzięli udział w warsztatach plastycznych, tworząc swoją figurkę Mr.Potato

      Samorząd Uczniowski specjalne podziękowania składa Pani Edyta Ćwirko-Godycka, Marzenie Wiśniewskiej oraz Panu Witoldowi Chojaczykowi. Dziękujemy za sprawną obsługę

     • Dzień Edukacji Narodowej.

     • Dzień Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole tradycyjnie obchodziliśmy bardzo uroczyście. Niezwykle podniosłą chwilą było pasowanie najmłodszych uczniów na pierwszoklasistę. To właśnie oni będą ten dzień wspominali z ogromnym wzruszeniem. Od dziś oficjalnie są już częścią braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Niechorzu. Przed Nimi osiem lat zdobywania wiedzy, wspaniałych przygód i nowych przyjaźni. Witajcie!!!

      Druga część to podziękowania dla pracowników całej szkoły. Mnóstwo serdeczności od Dyrekcji, Rady Rodziców, obecnego Sołtysa Niechorza, a także samych dzieci.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniały prezent , dzięki Wam przerwy między lekcjami będą smaczniejsze

     • Innowacyjna Szkoła Google

     • Miło nam poinformować, że nasza szkoła została oficjalnie zakwalifikowana do Programu Innowacyjna Szkoła Google!

      Czym jest Innowacyjna Szkoła Google?

      Założeniem Programu "Innowacyjna Szkoła Google" jest zapewnienie placówkom oświatowym kompleksowych rozwiązań w zakresie:

      - konfiguracji i dostępu do bezpłatnej platformy Google Workspace for Education.

      - kompleksowego przeszkolenia kadry dydaktycznej, zespołu IT oraz kadry zarządzającej w obszarze wykorzystania nowych technologii w szkole.

      - przygotowania do certyfikacji Google dla edukatorów.

      - voucherów do egzaminów certyfikacyjnych Google dla nauczycieli.

      - dostępu do najlepszych, certyfikowanych nauczycieli Google w Polsce (GEG Poland) oraz ich wsparcia.

     • Mistrzostwa Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w biegach przełajowych im. Bogusława Barańskiego.

     • Coroczne jesienne biegi przełajowe, których organizatorem i pomysłodawcą od 2021 roku był Pan Bogusław Barański, miały za zadanie integrowanie społeczności uczniowskiej oraz zarażanie pasją do sportu od najmłodszych lat.

      We wrześniu 2023 roku, Rada Rodziców wspólnie z Dyrekcją i Nauczycielami z ZSP w Niechorzu, postanowili, że zapoczątkowane przez Pana Bogusława, Mistrzostwa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w biegach przełajowych od 2023 będą imprezą coroczną i będą odbywały się na cześć śp. Pana Bogusława Barańskiego.

      Mimo, iż w piątek, 6 października 2023 roku na stadionie w Niechorzu, było chłodno i pochmurno, to atmosfera była niezwykle gorąca. W 12 kategoriach, wystartowało 135 zawodników od przedszkolaków po ośmioklasistów. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, ufundowany przez Wójta Gminy Rewal, a na zwycięzców czekały puchary oraz nagrody rzeczowe, wręczane przez Gości specjalnych – Panią Dorotę Barańską i Pana Przemysława Barańskiego.

      Cieszy fakt, że inicjatywa spotkała się z tak ciepłym przyjęciem i uznaniem. Specjalne podziękowania dla pani Doroty i Przemysława Barańskich za obecność i wsparcie techniczne, Panu Wójtowi Gminy Rewal Panu Konstantemu Tomaszowi Oświęcimskiemu wraz z Pracownikami Urzędu Gminy Rewal za wsparcie w zakupie medali i pucharów, Radzie Rodziców za organizację, pomysł oraz wspaniałe nagrody, Nauczycielom i Dyrekcji za pomoc na każdym etapie organizacji i wsparcie zawodników a rodzicom za wspaniały doping.

      Mimo, że od kilku miesięcy, niestety, nie ma wśród nas Pana Bogusława, jesteśmy wdzięczni jako społeczność szkolna, że tak cudowny Człowiek pełen pasji i radości był naszym Nauczycielem i Przyjacielem a swoją wiedzą i zaangażowaniem zarażał uczniów zamiłowaniem do sportów. Jesienne Mistrzostwa Zespołu Szkolnego – Przedszkolnego są idealnym przykładem, że praca Pana Bogusia przyniosła efekty, a pasję i zaangażowanie widać było w każdym uczestniku biegu.

      Wyniki

      GRUPA PRZEDSZKOLNA CHERUBINKI (DZIEWCZYNKI)

      1 miejsce – Zosia Stęplewska

      2 miejsce – Oliwa Dębek

      3 miejsce – Sofiia Prokohova

      GRUPA PRZEDSZKOLNA CHERUBINKI (CHŁOPCY)

      1 miejsce – Henryk Majchrzak

      2 miejsce – Jakub Ratajczyk

      3 miejsce – Szymon Grzesik

      GRUPA PRZEDSZKOLNA DELFINKI (DZIEWCZYNKI)

      1 miejsce – Zofia Skukowska

      2 miejsce – Nela Gandurska

      3 miejsce – Natalia Pawlik

      GRUPA PRZEDSZKOLNA CHERUBINKI (CHŁOPCY)

      1 miejsce – Hubert Skukowski

      2 miejsce – Antoni Dejnakowski

      3 miejsce – Patryk Wołodkiewicz

      KLASA 1-2 (DZIEWCZYNKI)

      1 miejsce – Jagoda Naks (2 klasa)

      2 miejsce – Zlata Ostrovski (2 klasa)

      3 miejsce – Anastazija Olinik (2 klasa)

      KLASA 1-2 (CHŁOPCY )

      1 miejsce – Tymek Krzywański (1 klasa)

      2 miejsce – Stanisław Majchrzak (1 klasa)

      3 miejsce – Igor Gandurski (1 klasa)

      KLASA 3-4 (DZIEWCZYNKI)

      1 miejsce – Zuzanna Ćwirko-Godycka (3 klasa)

      2 miejsce – Zofia Frąckowiak (4 klasa)

      3 miejsce – Anna Skukowska (4 klasa)

      KLASA 3-4 (CHŁOPCY )

      1 miejsce – Alex Dębowski (4 klasa)

      2 miejsce – Maks Bocian (4 klasa)

      3 miejsce – Hubert Topola (3 klasa)

      KLASA 5-6 (DZIEWCZYNKI)

      1 miejsce – Zofia Kuciak (6 klasa)

      2 miejsce – Malwina Krzywańska (6 klasa)

      3 miejsce – Aleksandra Lewicka (6 klasa)

      KLASA 5-6 (CHŁOPCY )

      1 miejsce – Dariusz Skoczeń (6 klasa)

      2 miejsce – Michał Iwańczak (6 klasa)

      3 miejsce – Eryk Emski (5 klasa)

      KLASA 7-8 (DZIEWCZYNKI)

      1 miejsce – Alicja Maślona (8 klasa)

      2 miejsce – Lena Brodzińska (8 klasa)

      3 miejsce –Amelia Stężycka (8 klasa)

      KLASA 5-6 (CHŁOPCY )

      1 miejsce – Wiktor Wierzbicki (7 klasa)

      2 miejsce – Piotr Kuliński (8 klasa)

      3 miejsce – Aleksander Murzynowski (8 klasa)

      Rada Rodziców

     • Wycieczka do Wolina

     • W dniu 21.09.2023 klasy I-III wybrały się na wycieczkę do Wolina. Na miejscu mogły zaczerpnąć nieco historii i dowiedzieć się, jak żyli prawdziwi Wikngowie. Dowiedzieli się jak mieszkali, co jedli, gotowali i czym się zajmowali średniowieczni mieszkańcy wyspy. Dzieci wzięły udział w ciekawych blokach warsztatowych, podczas których mogły nauczyć się strzelania z prawdziwego łuku, stworzyć wymyślony przedmiot z gliny, upiec podpłomyki czy uszyć własną laleczkę ze szmatki- motankę. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Multimedialnym 15-go Południka,. Uczniowie poznali legendę związaną z ruinami kościoła w Trzęsaczu. Dowiedzieli się, co tak naprawdę było powodem zniszczenia znacznej części świątyni i czy pozostała ściana jest bezpieczna. Dzięki odwiedzinom tego miejsca otrzymaliśmy certyfikat 15-go południka. W wycieczce mogliśmy uczestniczyć dzięki programowi Poznaj Polskę i pani Katarzynie Chojaczyk, która opracowała wniosek i plan wycieczki.

     • Międzynarodowy Dzień kropki

     • 15.09. Obchodzimy Międzynarodowy Dzień kropki.

      W ogłoszonym przez Samorząd Uczniowki konkursie, na najbardziej wykropkowaną klasę, zwycięstwo, zdobywając pierwsze miejsce ex aequo, odniosły klasy I i II. W nagrodę otrzymali słodki poczęstunek. Dla pozostałych uczestników konkursu też coś się znalazło.