• Jesienna zabawa pod chmurką

     • W imieniu uczniów i dzieci przedszkolnych, serdecznie dziękuję członkom Rady Rodziców, rodzicom dzieci z poszczególnych klas i grup przedszkolnych zaangażowanym w organizację imprezy oraz Radzie Sołeckiej Niechorza z panem sołtysem Wojciechem Pawlukiem vel Mikołajczuk na czele, za zorganizowanie wspaniałej JESIENNEJ ZABAWY POD CHMURKĄ. Było wspaniale, już nie możemy się doczekać kolejnych imprez rodzinnych.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dnia 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole tradycyjnie to również dzień pasowania na ucznia.

      Tegoroczne pierwszaki przyrzekły, że będą pilnymi uczniami i godnie będą reprezentowały swoją szkołę.

      Przygotowały występ artystyczny, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Rada Rodziców, Sołtys oraz uczniowie klasy drugiej podarowali im świetne upominki. Pani dyrektor wraz z wychowawczynią wręczyły dyplomy i legitymacje szkolne. Na uczniów w ich sali czekała przepyszna niespodzianka, przygotowana przez ich kochających rodziców.

      W konkursie organizowanym przez Samorząd Uczniowski tytuł Najfajniejszego Nauczyciela ZSP w Niechorzu powędrował do pana Marka Sobkowiaka.

     • Mandragora

     • 4 października 2021 roku uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w wycieczce do Parku Edukacji i Rekreacji Mandragora. Park ten mieści się na terenie Szkółki Roślin Ozdobnych
      w Gąbinie koło Trzebiatowa nad Regą.

      Dzieci brały udział w wielu atrakcjach, począwszy od gry leśnej, poprzez poznanie zrekonstruowanego miejsca słowiańskiego kultu, kurhanu i półziemianki z epoki brązu. Czerpały energię z ziemi i piramidy energetycznej, odwiedziły naturalną motylarnię
      i domek dla owadów, odszukały swój celtycki horoskop drzew. Przeszły przez chatę czarownicy i pełną wrażeń wszelakich ścieżkę zmysłów.  Poznały także ciekawe rośliny i ich znaczenie. Na zakończenie pobytu w Mandragorze, każdy mógł spędzić miło czas przy ognisku i upiec sobie pyszne kiełbaski.

      Wszyscy zadowoleni, z zakupionymi ciekawymi roślinami ogrodowymi, wrócili do szkoły.

     • Wycieczka rowerowa klasy VIII

     • Klasa 8 rozpoczęła październik od wycieczki rowerowej do Mrzeżyna. Dopisała piękna pogoda i świetne humory. Uczniowie aktywnie spędzili czas, naładowali akumulatory i są gotowi na wyzwania, jakie czekają na nich w tym roku szkolnym

     • Powiatowe biegi przełajowe w Płotach

     • 29 września odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe w Płotach. Naszą szkołę reprezentowali:

      Aleksandra Głębikowska

      Lena Brodzińska

      Alicja Maślona

      Jakub Polasik

      Jakub Toda

      Aleksandra Pabin

      Dariusz Skoczeń

      Marta Mucha

      Amelia Lipiecka

      Piotr Kuliński

      Sylwester Olejniczak

      Julia Makowska

      Malwina Krzywińska

      Najlepszy wynik osiągnął Darek Skoczeń, który zajął 3 miejsce.

      Gratulujemy!