• PROJEKT CZYTELNICZY - CZYTAM Z KLASĄ. LEKTURKI SPOD CHMURKI

• Miło jest się nam pochwalić, że uczniowie klasy  drugiej i trzeciej  zakończyli realizację I i II modułu w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ. LEKTURKI SPOD CHMURKI” – edycja II ekologiczna.

Do opracowania modułu I  „Mała chmurka w krainie drzew” drugoklasiści wybrali lekturę pani Danuty Parlak pt. „Kapelusz Pani Wrony”, a trzecioklasiści „Drzewo do samego nieba” autorstwa pani Marii Terlikowskiej. Po przeczytaniu książek uzupełniły  lekturnik, przygotowały portrety głównych bohaterów, wykonały prace plastyczne w związku z obchodami Światowego Dnia Drzewa, obejrzały film edukacyjny o pracy leśnika  oraz uczestniczyły w zajęciach ekologicznych pt. „Co nam dają drzewa?”

W II module zatytułowanym „Mała chmurka w krainie śniegu” uczniowie omawiali „Zaczarowaną zagrodę” A. C. Centkiewiczów i „Królową Śniegu” H. Ch. Andersena. Pierwsze  z  wykonanych zadań polegało na uzupełnieniu stron w lekturniku . Ponadto dzieci  wykonały EKO-bałwanki i Eko-pingwinki z różnorodnych materiałów segregowanych oraz zaprezentowały przygotowane wraz z rodzicami „Zimowe EKO-kreacje”.  Na zakończenie z uwagą wysłuchały opowiadania o małej chmurce i zrealizowały zadania zamieszczone w scenariuszu zajęć. Najciekawszym i jednocześnie najbardziej zaskakującym  okazało się ćwiczenie „Wyturlaj swojego bałwana”.

Na podstawie sporządzonych i przesłanych sprawozdań uczestnicy projektu otrzymali CERTYFIKATY potwierdzające pozytywne ukończenie modułów.

Lektury do pracy nad zadaniami w następnym module „Mała chmurka w krainie słońca” zostały już wybrane i są czytane, a dzieci z niecierpliwością i zaciekawieniem czekają na kolejne wyzwania.

Koordynatorki projektu:

Elżbieta Jasińska

Jolanta Domańska

• Zimowy pokaz ekomody

• W klasie II odbył się ZIMOWY POKAZ EKOMODY. Jest to jedno z zadań, które uczniowie wykonali w ramach realizacji projektu czytelniczego CZYTAM Z KLASĄ - LEKTURNIKI SPOD CHMURKI edycja II ekologiczna.

• Pory roku w obiektywie

• Wiosna tuż, tuż..

Białe główki pokazują przebiśniegi.

Przyroda powoli budzi się do życia

Zdjęcia przesłali uczestnicy koła biologicznego -

Janek L., Matylda B., Hania S., Weronika K., Oliwia J., Olimpia S.

• Bal karnawałowy klasy III

• W poniedziałek 15 lutego trzecioklasiści znakomicie bawili się podczas klasowego balu karnawałowo - walentynkowego. Wspólnie tańczyli w rytmie ulubionych piosenek. Były też konkursy i słodki poczęstunek, który przygotowalii rodzice.

• Ślubowanie klasy pierwszej

• 11 lutego 2021 roku był wielkim świętem pierwszaków, zostali oni bowiem pasowani na ucznia i czytelnika naszej szkoły. Pierwszoklasiści bardzo długo czekali na ten dzień i pięknie się zaprezentowali przed publicznością zgromadzoną w klasie i przed rodzicami, którzy mieli możliwość oglądać swoje pociechy poprzez platformę Teams. Uroczystość skończyła się przyjęciem prezentów i słodkim poczęstunkiem. Bardzo dziękujemy za wspaniałe podarunki Radzie Sołeckiej z Niechorza oraz Radzie Rodziców. To był niezapomniany dzień.