• Pory roku w obiektywie

     • Za nami pierwszy etap większego przedsięwzięcia, jakimi są –

      Niechorskie pory roku,

      widziane oczami uczestników koła biologicznego.

      Przedstawiamy wyniki naszych jesiennych obserwacji.

      Zdjęcia wykonali – Hania, Matylda, Olimpia i Janek L.

      Kolejne relacje niebawem…

     • Dziękujemy Święty Mikołaju

     • Dzieci z Niechorza bardzo dziękują Świętemu Mikołajowi za odwiedziny i obdarowanie Wszystkich wymarzonymi prezentami. Do zobaczenia za rok. Obiecujemy, że będziemy grzeczni.

     • Paczka dla Bohatera

     • Zbiórka dla naszych Kombatantów dobiegła końca. Szkolne Koło Wolontariatu, Samorząd Uczniowski i koordynator zbiórki, Pani Natalia Bajcarz, serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom. Dzięki  Państwu udało się przygotować 23 paczki bożonarodzeniowe, które zostały dostarczone do Kombatantów. Państwa hojność była tak duża, że udało się również wspomóc Dom Dziecka w Gryficach. A oto krótka fotorelacja z przekazania darów.

     • W oczekiwaniu na wizytę Mikołaja

     • Wszystkie dzieci każdego roku wyczekują 6 grudnia, gdyż tego dnia mogą spodziewać się prezentu schowanego pod poduszką lub wręczonego osobiście. Z tej okazji uczniowie klasy I,II i III podczas zdalnych zajęć  przygotowywali się do tego magicznego i niezwykle radosnego dnia najlepiej jak potrafili. Zapoznali się z życiem i działalnością prawdziwego Świętego Mikołaja – biskupa z  Miry, który żył około 1700 lat temu i to nie w mroźnej Laponii, lecz na ciepłym południu Europy. Napisali lub narysowali listy do Mikołaja, w których  przedstawili  swoje dobre uczynki oraz poprosili o wymarzone podarunki. Listy wysłali do Laponii, gdzie mieszka współczesny Święty Mikołaj.

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada, na całym świecie, obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji najmłodsi uczniowie   szkoły zabrali swoje ulubione misie na zajęcia, podczas których przedstawili maskotkę koleżankom i kolegom. Online połączyły się z nami misie małe i duże, białe, brązowe i szare. A każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci  poznały historię tego święta i z radością rozwiązywały zadania z nim związane: układały puzzle, kodowały, malowały, opisywały bohatera dnia, zrobiły sobie z nim zdjęcie. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej  atmosferze. Na zakończenie stwierdziły zgodnie, że miś jest bardzo ważny dla każdego z nich. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów.  Z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie za rok.

     • Dzień Praw Dziecka

     • 20 listopada ochodzimy Dzień Praw Dziecka.

      Z tej okazji w klasie pierwszej odbyła się pogadanka podczas lekcji online na ten temat. Dzieci dowiedziały się, że mają nie tylko obowiazki, ale również prawa. Swoje prawa przedstawiły w formie prac plastycznych.

     • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niechorzu, Szkołą Miłości do Zwierząt

     • Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niechorzu swój azyl odnalazło 13 kotów. Biorąc pod uwagę fakt, że koty mają prawo do życia na wolności w wybranym przez siebie miejscu, zaakceptowaliśmy ich wybór i staramy się stworzyć im jak najlepsze warunki bytowe.

      Oprócz czysto etycznej strony, jaką jest pomoc potrzebującym zwierzętom, obecność kotów spełnia również rolę edukacyjną. Poprzez bliskość tych wdzięcznych czworonogów, uczymy nasze dzieci miłości, empatii i szacunku do wszystkich żywych istot, które egzystują w naszym otoczeniu. Uczniowie uczą się przy tym obowiązkowości i odpowiedzialności, świadomie przynoszą karmę dla naszych podopiecznych, a niektórzy systematycznie biorą udział w ich dokarmianiu.

      Zapewnienie opieki naszym kotom nie byłoby możliwe bez podjętej w 2015r. uchwały Rady Gminy Rewal w sprawie wprowadzenia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności na terenie Gminy Rewal”. Dzięki refundowaniu przez Gminę Rewal całkowitego kosztu sterylizacji i kastracji oraz za sprawą przychylności pana wójta, gminnych urzędników i innych ludzi dobrej woli, wszystkie szkolne koty są już po przeprowadzonych zabiegach.

      Szkolnym zwierzakom niestraszna jest również nadchodząca zima, a to z kolei zasługa pana Artura Łąckiego, który dotrzymał słowa i spełnił swoją przedwyborczą obietnicę. Pan poseł podarował naszym pupilom pokaźną ilość suchej karmy oraz 3 wspaniałe budki z sześcioma kwaterami, które osobiście, wraz z p. Janem Trafnym dostarczył na teren szkoły.

      Szczególne słowa podziękowania należą się również pani Kamili Gałek, która pokazała nam na czym polega prawdziwa troska o bezdomne zwierzęta, zainspirowała nas do czynienia dobra i ciągle nas w tym wspiera.

      Dzięki działaniom samorządu, wsparciu Pana Posła oraz wszystkich ludzi, którym na sercu leży dobro zwierząt, opieka nad wolno żyjącymi kotami przestała być uciążliwa i zaczęła przynosić radość i satysfakcję. Teraz zwierzęta są zadbane, bezpieczne i cieszą się życiem.

      Serdecznie dziękujemy.

     • Szkoła na miarę naszych czasów

     • Szkoła wiejska to nie tylko placówka edukacyjna, ucząca i kształtująca tożsamość naszych dzieci, to także miejsce, często wykorzystywane do spotkań ludzi, tworzących lokalną kulturę i zaangażowanych w działalność społeczną. Dlatego cieszymy się, że nasza szkoła w Niechorzu od ponad 70 lat nie tylko funkcjonuje i ewoluuje pod względem jakości nauczania, ale też z roku na rok zmienia swoje oblicze, piękniejąc i stając się nowoczesnym obiektem na miarę XXI wieku.

      Dzięki zaangażowaniu władz samorządowych gminy Rewal, które od lat inwestują w utrzymanie i infrastrukturę gminnych jednostek edukacyjnych, nasze dzieci i pedagodzy mogą dziś korzystać z wyremontowanych obiektów, wyposażonych w nowoczesne pomoce naukowe i zaawansowany technologicznie sprzęt komputerowy i multimedialny.

      Niezmiernie się cieszymy, że możemy znów pochwalićsię efektami prac remontowych, przeprowadzonych w ostatnim czasie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niechorzu. Trudne czasy pandemii efektywnie wykorzystaliśmy na remonty toalet dla uczniów i nauczycieli, odnowienie zaplecza socjalnego oraz wymianę podłóg w przedszkolu. Z holu i szkolnych korytarzy usunięta została stara boazeria drewniana, która nie spełniała wymogów ppoż, a ściany pokryła estetyczna okładzina, stylizowana na starą cegłę. Dodatkowo zamontowane zostały nowoczesne garderoby dla uczniów. Wyeliminowaliśmy też jedną z największych usterek, którą od lat wykazywały raporty z kontroli sanepidu, a mianowicie brak wentylacji pomieszczeń kuchennych i stołówki. Dzięki zamontowaniu nowego systemu nawiewno- wywiewnego obsługa kuchni będzie mogła w końcu pracować w normalnych warunkach, a my pozbędziemy się już na zawsze uciążliwej pary i zapachu gotowania w szkolnej stołówce.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wyremontowania naszych szkolnych przestrzeni. Największe podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Rewal Konstantego Tomasza Oświęcimskiego oraz do Rady Gminy Rewal, za zrozumienie naszych potrzeb w tych niełatwych czasach i wsparcie finansowe projektu.

      Słowa podziękowania należą się też sponsorom, którzy aktywnie wspomogli nasze działania na rzecz szkoły. Dziękujemy Państwu Annie i Łukaszowi Trzcińskim- właścicielom pizzerii Pico Bello w Niechorzu, Państwu Barbarze i Markowi Warsickim oraz Radzie Sołeckiej Niechorza.

      To dzięki Wam nasza szkoła przeżywa dziś swój renesans i jest dumą naszej lokalnej społeczności.