• Turniej Wiedzy Pożarniczej. Etap powiatowy.

          • W piątek 12.04. w Gryficach odbył się etap powiatowy Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Na tym szczeblu w konkursie wzięło udział dziesięcioro uczestników z naszej szkoły, zwycięzców etapu gminnego. W grupie wiekowej klas I-IV: Tymon Emski, Natan Dwulit, Mateusz Aleńkuć , Miłosz Wołodkiewicz i Franciszek Ratajczak; w grupie wiekowej klas V-VIII byli to:  Zofia Kuciak, Jakub Polasik, Wiktor Wierzbicki, Piotr Kuliński i Jan Wąsikowski.

            Rozgrywki na szczeblu powiatowym składały się z dwóch etapów. Na pierwszym etapie wszyscy zawodnicy rozwiązywali test składający się z trzydziestu pytań. Po ogłoszeniu wyników tylko pięcioro uczestników z każdej grupy wiekowej, z największą ilością punktów, kwalifikowało się do drugiego etapu. Z naszej szkoły byli to Natan Dwulit i Franciszek Ratajczak, którzy w ostatecznej rozgrywce musieli odpowiedzieć ustnie przed komisją i w obecności wszystkich uczestników Turnieju na trzy wylosowane przez siebie pytania. Jesteśmy z nich dumni, ponieważ Franciszek Ratajczak zajął w Turnieju IV, a Natan Dwulit III miejsce. Chłopcom serdecznie gratulujemy zajęcia wysokich miejsc , a pozostałym uczniom uczestnictwa w bardzo trudnym konkursie.

            Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować panu Wiesławowi Kalinkiewiczowi, który zgłosił naszych uczniów do Turnieju, a potem ich do niego przygotowywał.

          • Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Gigathon.

          • Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon, który objęty został patronatem honorowym Ministra Edukacji. Konkurs jest doskonałą okazją dla młodych pasjonatów technologii, aby sprawdzić swoje umiejętności programistyczne i zawalczyć o wyjątkowe nagrody. W tej edycji do grona partnerów Gigathonu dołączyła firma Komputronik, która została sponsorem głównym i fundatorem sprzętu elektronicznego dla zwycięzców.

            Nagrody:

            ● Konsola Xbox Series X;

            ● telefony, tablety i akcesoria marki Samsung;

            ● kursy i obozy programistyczne

            ● pakiety książek od wydawnictw Helion i HarperCollins

            Kategorie:

            ● Minecraft (7-9 lat)

            ● Scratch (10-12 lat)

            ● C#, C++ oraz Python (13-15 i 16-18)

            Etapy:

            ● I etap: 06.05 - 26.05 (quiz)

            ● II etap: 23.09 - 07.10 (quiz)

            ● III etap: 08.10 - 23.10 (zadanie projektowe)

             

            Wielki finał (listopad 2024)

            Zapisy na http://info.gigathon.pl/edu. 

             

            Zapraszamy do udziału.

          • XXI CROSS MOKASYNA. Płotowskie biegi przełajowe.

          • Dnia 10 kwietnia 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Gryfickiego w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych. Wszyscy uczestnicy wypadli znakomicie i wrócili zadowoleni. W każdej kategorii wiekowej wzięło udział kilkadziesiąt zawodników i zawodniczek ze szkół powiatu Gryfickiego a większość z naszych uczniów zajęło miejsca w pierwszej dwudziestce. Na uwagę zasługuje sukces naszych dziewcząt z rocznika 2013/2014 , które zajęły drużynowo 3 miejsce w powiecie. Indywidualnie zwyciężyła Zuzanna Ćwirko-Godycka, która kolejny rok z rzędu triumfowała. Drugie miejsce wywalczyła również nasza uczennica Zofia Frąckowiak, kolejno na metę wbiegły i przyczyniły się do trzeciego miejsca w powiecie: Anna Skukowska, Urszula Wąsik, Laura Kosińska, Natasza Marcinkowska i Julia Sołowej.

          • Zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty i ucz się w wybranym liceum lub technikum w Polsce!

          • Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. W Szczecinie współpracujemy z Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I i XIII Liceum Ogólnokształcącym.


            Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.

            • Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek. 
            • Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.
            • Wiemy, że znajomość języków obcych jest ważna, dlatego finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty.
            • Podchodzimy do stypendystów indywidualnie i wspieramy ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji. Zapraszamy też do udziału w ciekawych warsztatach i projektach społecznych.
            • Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów.

            Zapraszamy uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1900 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednej ze szkół partnerskich Fundacji EFC.

            Rekrutacja trwa do 31 marca!
            Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: https://efc.edu.pl/programy/horyzonty, na Instagramie i TikToku: @stypendium_horyzonty.

             

             Więcej informacji udziela Anna Mazek, amazek@efc.edu.pl, +48 730 740 059

             

            ***

            Fundacja EFC od 13 lat wspiera dzieci, młodzież i nauczycieli w równym dostępie do rzetelnej i jakościowej edukacji. Wzmacnia szkoły w tworzeniu przyjaznego środowiska do wszechstronnego rozwoju. Promuje postawy zaangażowania społecznego i filantropii. To jedna z największych fundacji rodzinnych w Polsce. Utworzona przez polskiego biznesmena i filantropa – Andrzeja Czerneckiego, obecnie zarządzana jest przez jego synów – Igora i Andrzeja Czerneckich. 

            Do tej pory Program Stypendialny Horyzonty wsparł edukację blisko tysiąca uczniów i uczennic. Obecnie ponad 200 stypendystów i stypendystek uczy się w 18 szkołach średnich w całej Polsce.

            Program prowadzony jest w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków.

          • Lekcja na temat cyberprzemocy

          • 01 marca 2024 roku odbyło się spotkanie klasy VII i VIII z funkcjonariuszem Policji w Gryficach. Tematem spotkania była cyberprzemoc (cyberbullying, agresja elektroniczna, elektroniczna przemoc rówieśnicza). Lekcja miała na celu uświadomienie na czym polega wyżej wymienione zagrożenie i czym ono jest? oraz o konsekwencjach karnych w/w zjawiska.

          • Rekrutacja do Przedszkola

          • Od 05 lutego do 29 lutego 2024 roku rusza rekrutacja do Przedszkola Publicznego im. Sindbada Żeglarza w Niechorzu. Wypełnione wnioski należy składać w sekretariacie szkoły w godzinach od 08:00 do 15:00.

            Niezbędne dokumenty do zapoznania się oraz pobrania znajdują się na stronie internetowej szkoły. 

            Link do dokumentów

          • Sportowe wydarzenia pierwszego semestru.

          • 02.02.2024 odbył się apel podsumowujący sportowe wydarzenia w naszej szkole. Pani dyrektor wręczyła uczestnikom dyplomy i nagrody, za uczestnictwo w turnieju oraz wyróżniła tegorocznych zwycięzców. W kategorii dziewcząt puchar dyrektora wywalczyła Nadia Wyszyńska z klasy 8, a wśród chłopców puchar powędrował do Wiktora Wierzbickiego z klasy 7. W pierwszym semestrze, uczniów całej szkoły wzięli udział w biegach przełajowych ku czci Pana Bogusława Barańskiego. Reprezentanci naszej szkoły znakomicie wypadli na powiatowych rozgrywkach w Unihokeju. Powtórzyliśmy sukces z poprzedniego roku zachowując tytuł vice-mistrza wśród chłopców oraz trzecie miejsce wśród dziewcząt. Na uwagę zasługuje jednak nie wynik tylko wzorowa postawa i zaangażowanie wszystkich naszych uczniów podczas rozgrywek. Wielkie podziękowania dla Rady rodziców, na których pomoc zawsze można liczyć. Zorganizowany bieg przełajowy, który stał się naszą tradycją czy zakupienie nagród na turniej tenisa stołowego, to jedne z wielu inicjatyw, które przyczyniły się do podniesienia atrakcyjności i aktywności w naszej szkole. Życzymy powodzenia naszym podopiecznym w kolejnych przygodach związanych ze sportem w naszej szkole.

          • Rozgrywki starszych uczniów w unihokeju.

          • Nasi najstarsi uczniowie również reprezentowali szkołę i gminę w rozgrywkach w Unihokeju. Uczniowie z Trzebiatowa okazali się zdecydowanie najlepsi w tej dyscyplinie. Pozostali uczniowie szkół tj. z Gryfic , Mrzeżyna i Niechorza prezentowali mniej więcej wyrównany poziom .Ostatecznie nasze dziewczęta zajęły 3 miejsce a nasi chłopcy 5. Gratulacje dla naszych uczniów którzy ambitnie toczyli pojedynki i starali się do ostatniego gwizdka sędziego. To były udane "unihokejowe dni"' reprezentantów naszej szkoły, z których napewno śp. Pan Boguslaw Barański był by zadowolony. Należy przypomnieć, że to właśnie Pan Bogusław zaszczepił w naszej szkole bakcyla do tej gry. Ze sportowym pozdrowieniem Piotr Kinka.

          • Rozgrywki powiatowe w unihokeju.

          • 10 stycznia 2024 roku uczniowie ZSP z Niechorza (rocznika 2011 i młodsi), reprezentowali naszą gminę w rozgrywkach powiatowych w Unihokeju, które odbyły się w Mrzeżynie. Po trudnych bojach i fajnej zabawie, chłopcy zajęli 2 miejsce a dziewczęta 4.

            Brawo dla naszych reprezentantów !

          • Konkurs profilaktyczny "Nie bądź więźniem telefonu".

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie profilaktycznym „Nie bądź więźniem telefonu”.

             

            Wyniki konkursu:

            I miejsce – Zofia Frąckowiak kl IV

            II miejsce – Pola Sobestjańskakl V

            III miejsce – Stanisław Majchrzak kl I.

             

            Osoby wyróżnione:

            Alex Dębowski – kl IV

            Franciszek Ratajczak – kl IV

            Michał Brzeziński – kl IV

            Aleksandra Skoczeń – kl III

            Jakub Jakubowski – kl VI

            Lena Wiśniewska – kl I

            Julia Sołowiej – kl IV

            Oliwia Lewandowska – kl V

            Antoni Sobestjański – kl I

             

            Nagrody za udział w konkursie zostały zakupione z gminnych środków przeznaczonych na profilaktykę uzależnień. Kalendarze z pracami konkursowymi dzieci zostały przekazane instytucjom, które wspierają naszą szkołę. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!!

            Katarzyna Zielińska

             

             

          • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zimowe obrazki z lekturą”.

          • I miejsce- Waleria Dubnichuk,

            II miejsce Laura Robakowska,

            III miejsce Milla Yilmaz,

            nagrody specjalne otrzymali- Aleksander Przyworski, Natasza Marcinkowska, Julia Michalonek, Oliwia Kryłowicz, Sebastian Kalinkiewicz.

            nagrody za udział w konkursie otrzymali: Urszula Wąsik, Miłosz Wołodkiewicz, Aleksandra Skoczeń, Julia Sołowiej, Nadia Wyszyńska, Natalia Mickiewicz.

          • Wyniki Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego.

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym, który został przeprowadzony 30 października 2023 r. dla czterech grup wiekowych: edukacji wczesnoszkolnej, klas IV-VI szkoły podstawowej, klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz liceum ogólnokształcącego. Na podstawie opublikowanych wyników wyłonieni zostali najlepsi uczestnicy testu w każdej grupie wiekowej.

            W kategorii IV-VI:

            Dyplom Mistrza Ortografii otrzymała Natalia Mickiewicz;

            Dyplom Eksperta Ortograii otrzymała Zofia Frąckowiak;

            Dyplomy uznania otrzymali:

            Marianna Dołęga, Aleksandra Lewicka; Zofia Kuciak; Oliwia Lewandowska, Sebastian Kalinkiewicz, Franciszek Ratajczak, Sara Woźnieiwcz, Pola Sobestjańska i Julia Serbin;

            W kategorii VII- VIII

            Dyplom Mistrza Ortografii i nagrodę książkową otrzymała Lena Brodzińska;

            Dyplomy Mistrza Ortografii otrzymali: Laura Robakowska oraz Remigiusz Wyszyński;

            Dyplomy Eksperta Ortografii otrzymali: Emilia Kosińska, Daria Lipka oraz Aleksandra Pawlik;

            Dyplomy uznania otrzymali: Alicja Maślona, Wiktoria Krawczuk oraz Filip Smok.

            Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy!

          • Wigilia.

          • Boże Narodzenie to święta bardzo wyjątkowe i jakże ważne. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy niż w zwykłe dni.

            Dzielenie się opłatkiem oraz śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole to symbole wzajemnej jedności, miłości i pokoju.

            Pewnie dlatego z ochotą podejmujemy wszelki trud, aby w tym podniosłym dniu spędzić wspólnie czas.

            Mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt.: „Opowieść wigilijna”, Taniec Aniołów w wykonaniu uczennic klasy II. Wysłuchaliśmy utworów świątecznych przygotowanych przez kl. I, III, IV, V, VI, VIII.

            Spotkanie zakończyliśmy posiłkiem przy pięknie ozdobionych stołach.

          • Świąteczne pierniczki.

          • W całej szkole pachniało świątecznymi pierniczkami już od samego rana. Czy znalazł się ktoś, na tyle silny, aby nie spróbować jak smakują…? Oczywiście, że tak. Wszystkie pierniczki poczekają na wigilię.

          • Kartki świąteczne.

          • Na grudniowych lekcjach języka niemieckiego klasa 6 przygotowywała kartki świąteczne w języku niemieckim dla naszych kolegów ze szkoły w Aue-Bad Schlema. My również otrzymaliśmy kartki bożonarodzeniowe od uczniów z niemieckiej szkoły. Bardzo dziękujemy i jeszcze raz życzymy Wesołych Świąt. Frohe Weihnachten!

          • Jak można miło i pożytecznie spędzić przerwę świąteczno-noworoczną?

          • Zapraszamy do udziału w świątecznym konkursie! To okazja, aby utrwalić wiedzę i pożytecznie spędzić wolny czas. Pomysłów jest oczywiście wiele, ale chcielibyśmy polecić ciekawy konkurs ortograficzny dostępny w aplikacji ZDAY.  Ideą konkursu jest zaoferowanie pożytecznej rozrywki idącej w parze ze zdobywaniem i utrwalaniem przydatnej wiedzy. Do tego dodano szczyptę zdrowej rywalizacji.

            Wydarzenie odbywa się w dniach od 23 grudnia 2023 r. do 7.01.2024 r. Na uczestników czeka 50 dyktand konkursowych. Za rozwiązanie każdego z dyktand uczestnikowi przyznana zostanie odpowiednia liczba punktów. Oceniana będzie liczba poprawnych odpowiedzi oraz czas rozwiązania dyktanda - im krótszy, tym lepiej.

            Udział w konkursie jest bezpłatny. Wystarczy, że pobierzemy bezpłatną aplikację ZDAY. Szczegóły na temat konkursu oraz link do pobrania aplikacji znajdują się na stronie: https://dyktanda.pl/swiateczne-rozwiazywanie-dyktand-2023

          • Mikołajki

          • Mikołajki, dzień na który czekają nie tylko dzieci. W Szkole Podstawowej w Niechorzu też rozpoczęła się przedświąteczna krzątanina. Wszyscy wyczekiwali głośnego HO HO HO! Już wiedzieliśmy, że Mikołaj o nas pamiętał! HO HO HO idą święta.