7 listopada 2025 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 107 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wspominaliśmy najważniejsze postacie, które na zawsze wpisały się w historię Polski, przypominając o ich odwadze, poświęceniu i miłości do ojczyzny .
Uczniowie przygotowali prezentacje, w których pokazali najpiękniejsze miejsca naszego kraju – od gór po morze – a także znane miasta i tradycyjne potrawy . Mogliśmy również usłyszeć różne dialekty używane w naszym kraju, co pięknie podkreśliło bogactwo naszej kultury .
Cała społeczność szkolna włączyła się we wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych , tworząc wyjątkową atmosferę jedności i dumy .
Najmłodsze dzieci, ubrane w odświętne stroje , z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały się na scenie, wzruszając wszystkich swoim występem .
To była piękna lekcja historii i patriotyzmu, którą na długo zapamiętamy.