Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności dla strony internetowej zspniechorze.edupage.org.
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Niechorzu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Strona internetowa Szkoły im. Leonida Teligi w Niechorzu.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Zdjęcia nie posiadają opisu alternatywnego.
- Nie jest stosowany znacznik lang (z uwagi na ograniczenia systemowe w serwisie) .
- Filmy nie posiadają napisów dla osób głuchoniemych.
- Mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia:
- Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przed podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe:
Na stronie nie możliwości używania standardowych skrótów przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej, prosimy o kontakt. Osobą do kontaktu jest Damian Zieliński, adres e-mail: d.zielinski@zspniechorze.pl. Kontakotwać można się także dzwoniąc na numer telefonu: 913863427. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Obsługa skarg i wniosków związanych z dostępnością
Każdy ma prawo do wystąpienia z żadaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś elementu. Można także zażądać udostęnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, np przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żadanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu siedmiu dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż dwa miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawienia zapewniania dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internerowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczepraniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niechorzu
Miejscowość - Niechorze
Kod pocztowy – 72-350
Poczta - Niechorze
Gmina - Rewal
Powiat - gryficki
Województwo - zachodniopomorskie
Nr telefonu – 91 386 34 27
E mail – sekretariat@zspniechorze.plZespół Szkolno - Przedszkolny prowadzi swoją działalność w jednym budynku, na który składa się część wybudowana przed II wojną światową, część wybudowana w roku 1968 i nowa część, która powstała w 2024 roku. Budynek w swoich starych częściach nie został przystosowany do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami; do głównych wejść prowadzą schody, żadna z toalet nie jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, jednakże jest połączony ciągiem komunikacyjnym z nową częścią, która jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu, w szczególności poprzez brak barier architektonicznych. Około 50 procent pomieszczeń jest dostępnych dla osób na wózkach. Na parkingu nie ma wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych. Do budynku można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
Aplikacje mobilne
brak
Dodatkowe informacje
Aktualny raport z zapewnienia dostępności:
Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.