• Uczeń na medal

• W naszej szkole od kilku lat prowadzone są dwa projekty edukacyjne „Uczeń na medal” oraz „Społecznik na medal”.

Uczniem na medal może zostać osoba, która:

1) jest codziennie przygotowana do zajęć (tzn. ma przybory szkolne, zeszyty, książki, prace domowe, strój sportowy)

2) punktualnie przychodzi na zajęcia

3) poprawnie zachowuje się podczas lekcji i przerw (nie biega po korytarzach, z placu zabaw i boiska korzysta w obecności  nauczyciela)

4) dba o porządek w swoim otoczeniu (porządek na ławce, w szatni, w szufladzie, w toalecie, w stołówce szkolnej)

5) wykazuje się wysoką kulturą osobistą (pamięta o zwrotach grzecznościowych, wyraża się zgodnie z przyjętymi normami, pamięta o schludnym wyglądzie, z szacunkiem odzywa się do dorosłych i rówieśników).

Na indywidualnej karcie ucznia przez dwa tygodnie wychowawca zaznacza „0” brak jednego ze wskaźników; dwa wskaźniki zerowe oznaczają, że uczeń traci szanse na zdobycie medalu; każda dwutygodniowa edycja kończy się przyznaniem odznaki „Uczeń na medal” i wręczeniem jej na apelu szkolnym.

Natomiast społecznikiem roku może zostać osoba, która:

1) bezinteresownie włącza się w działanie na rzecz klasy, szkoły i środowiska lokalnego

2) jest wrażliwa na potrzeby innych ludzi żyjących dookoła i gotowa do niesienia im pomocy.

W tym przypadku na indywidualnej karcie ucznia znakiem „+” zaznaczamy każdorazową aktywność ucznia (o aktywności ucznia wychowawcę informują również nauczyciele i pracownicy szkoły).

Na zakończenie roku przyznawane są medale z grawerem dla uczniów klas 1-2, którzy zdobyli  najwięcej odznak w edycjach, a uczniom klasy 3 wręczane są pamiątkowe statuetki.