• Rozgrywki piłki ręcznej dziewcząt w hali Gryf Arena

    •  

     14.01. 2020r. w hali Gryf Arena w Gryficach nasze uczennice reprezentowały Gminę Rewal w rozgrywkach powiatowych w piłkę ręczną. W zawodach uczestniczyło 5 reprezentacji gmin: Karnice, SP 3 Gryfice, SP 4 Gryfice, Niechorze oraz Mrzeżyno, które po losowaniu zostały rozstawione do dwóch grup.

     Reprezentantki ZSP z Niechorza trafiły do grupy z dziewczętami z SP 3 z Gryfic (Niechorze 0-3 Gryfice) oraz z dziewczętami z SP z Mrzeżyna (Niechorze 1-Mrzeżyno 0). Zajęliśmy drugie miejsce w grupie i uzyskaliśmy prawo do gry w półfinale o finał. Mecz półfinałowy z drużyną z SP 4 z Gryfic był zacięty i wyrównany, jednak w drugiej połowie spotkania, rywalki zdecydowanie atakowały i konsekwentnie zdobywały bramki. Ostatecznie dziewczęta z SP 4 wygrały z Niechorzem 5-2 pomimo tego, że nasze dziewczęta walczyły dzielnie jak lwy. Dlatego też, w meczu o trzecie miejsce, było jeszcze trudniej naszym zawodniczkom, tym bardziej, że dwie nasze reprezentantki były kontuzjowane, jednak mimo wszystko próbowały pomóc zespołowi do samego końca. Ten mecz o podium przyszło nam grać z zespołem z SP 3 z Gryfic. Niestety nie udało nam się z rewanżować mimo wielkiej chęci zwycięstwa. Podobnie jak spotkanie w grupie, dziewczęta z Gryfic okazały się skuteczniejsze ustalając wynik meczu 1-4. Rozgrywki wygrały dziewczęta z SP 4 Gryfie pokonując reprezentantki z SP Karnice.

     Sprawdzian zaliczony. Razem z drużyną odczuwamy niedosyt zajmując 4 miejsce. Było wiele błędów, nad którymi trzeba pracować, ale braku zaangażowania naszym dziewczętom nie można zarzucić. W przyszłym roku, prawie cały zespół, z wyjątkiem dwóch uczennic, będzie miał szansę ponownie wystąpić na Gryf Arenie. Należy wyciągnąć wnioski i wziąć się do ambitnej pracy na lekcjach wf oraz na zajęciach SKS.

      

     ze sportowym pozdrowieniem

     Piotr Kinka

      

     GALERIA