• Programowanie robotów.

     • Na zajęciach z nauki programowania uczniowie poznają zasady programowania, elektroniki oraz rozwijają kreatywność i umiejętność logicznego myślenia, korzystając między innymi z robotów Mbot.

      Uczeń klasy piątej Ernest Moskalonek na zajęciach samodzielnie zaprogramował robota, który podąża za wyznaczoną linią. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w programowaniu.

     • Egzamin ósmoklasisty.

     • Nasi ósmoklasiści przystąpili dziś do egzaminu z języka polskiego.

      Na najbliższe dni życzymy Wam otwartego umysłu, spokoju i opanowania. Niech w tym ważnym czasie nie opuszcza Was optymizm, a dorośli wpierają swoją mądrością. Życzymy, aby wyniki z egzaminu, odpowiadały Waszym oczekiwaniom i otworzyły drogę do spełnienia dalszych życiowych marzeń i planów – również tych, związanych z kontynuacją nauki w wybranych szkołach ponadpodstawowych.

     • Uczta bogów.

     • Uczniowie klasy piątej podsumowali wiedzę o mitach przy nektarze i ambrozji. Zachwycili pięknymi strojami i dopracowanymi atrybutami bogów greckich.

     • Uzyskanie tytułu laureata z języka polskiego.

     • Ósmoklasiści szykują się do egzaminu na koniec szkoły. Zuzanna Matuszak jest z niego zwolniona, gdyż uzyskała tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z języka polskiego. Zdobyty tytuł laureata daje Zuzannie pierwszeństwo w wyborze szkoły ponadpodstawowej.

      Serdecznie dziękujemy i gratulujemy Zuzannie i jej Rodzicom, oraz p. Edycie Skraburskiej.

     • Konkurs wiedzy o morzu.

     • Finał 3. Krajowego Konkursu Wiedzy o Morzu odbył się 12.05.2023 roku w Urzędzie Miasta w Szczecinie.

      Zakres wiedzy konkursu obejmował zagadnienia z biologii morza, historii Marynarki Wojennej, geografii, a także atrakcji turystycznych wybrzeża. Finaliści musieli wykazać się również umiejętnością wiązania węzłów marynarskich i prawidłowego zakładania kamizelki ratunkowej. 

      Zmaganiom towarzyszyła miła i podniosła atmosfera, w pięknych salach neobarokowego gmachu.

      Finalistką tego konkursu została Maja Talaczek z klasy VIII i zajęła III miejsce. 

      Gratulujemy serdecznie.

      Katarzyna Pawłowska

    • Nasza flaga
     • Nasza flaga

     • Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych.

       

      O konkursie:

      • Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII.
      • Na każdej pracy koniecznie musi się znaleźć polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw.
      • Dowolna technika wykonania prac: np. rysunek, grafika, malarstwo, collage, techniki elektroniczne. Prace nie mogą być grupowe.
      • Prace powinny być sfotografowane i zgłoszone do konkursu koniecznie przez rodzica (opiekuna prawnego) autora pracy. Pracy nie zgłasza nauczyciel.
      • Wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej: naszaflaga.pl.
      • Udział w konkursie jest bezpłatny

      Nagrody:

      W każdej kategorii:I miejsce – 2000 zł II miejsce – 1000 zł III miejsce – 500 zł

       

      Proponowane tematy prac konkursowych:

      1. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz jak obchodzisz Święto Konstytucji 3 Maja lub jak wyglądało uchwalenie Konstytucji 3 maja.

      2. Przedstaw swoją wizję artystyczną, prezentującą polską flagę państwową w kontekście twojej małej ojczyzny oraz jej dziedzictwa kulturowego (tradycja, zwyczaje miasta, regionu, województwa).

      3. Przedstaw swoją wizję artystyczną ważnego wydarzenia z historii Polski (np. Chrzest Polski, Bitwa pod Grunwaldem, Odsiecz wiedeńska, Odzyskanie Niepodległości, Bitwa Warszawska 1920 r.).

      4. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz jak wyrażasz swoją miłość do Ojczyzny.

      5. Przedstaw swoją wizję artystyczną prezentującą postać Mikołaja Kopernika, Jana Matejki, Wisławy Szymborskiej.

       

      Czas na przesłanie prac - do 5 maja 2023r. 

       

     • Konkurs wiedzy o morzu

     • 21 kwietnia 2023 roku, Maja Talaczek, Jan Leper i Remigiusz Wyszyński zmagali się w półfinałach wojewódzkich 3 Krajowego Konkursu Wiedzy o Morzu. Ten etap konkursu odbył się w Kołobrzegu.

      Laureatką półfinału została Maja Talaczek i weźmie udział w Finale Krajowym Znawców Wiedzy o Morzu w Szczecinie.

      Serdecznie gratulujemy!

      Katarzyna Pawłowska

     • Przez szafę do Narnii.

     • Do magicznej krainy, miejsca pełnego fantastycznych postaci i niezwykłych zdarzeń wprowadzili nas uczniowie, którzy wykonali makiety tajemniczych szaf. 

      W konkursie bibliotecznym dotyczącym znajomości lektury - "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa", C.S. Lewis, wzięli udział: 

      Aleksandra Skoczeń

      Julia Sołowiej

      Natalia Mickiewicz

      Dariusz Skoczeń

      Marcelina Słota

      Niezwykłe prace budziły zainteresowanie i ciekawość. Każdy chciał się dowiedzieć, co znajduje się w ich wnętrzu.

      W szkolnym głosowaniu wygrała praca Julii z klasy III.

      Serdecznie gratulujemy.

       

      Dziękujemy za wspaniałe prezenty ufundowane przez Radę Rodziców.

     • Powiatowe eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego

     • Wielki sukces Leny i Mai - kolejny raz wystąpią w konkursie wojewódzkim.

      15 kwietnia w Gryficach odbyły się eliminacje powiatowe Małego Konkursu Recytatorskiego. Po wygranej w eliminacjach gminnych sześcioro uczniów naszej szkoły walczyło o tytuł laureata i awans do eliminacji wojewódzkich.

      Spośród 47 uczestników jury wyłoniło trzy recytatorki, które będą reprezentowały powiat podczas konkursu w Szczecinie.

      Cieszymy się, że dwie z nich to nasze uczennice- Lena Brodzińska i Maja Marcinkowska, wyróżnienie otrzymała również Aleksandra Lewicka (której brakuje na zdjęciu, ponieważ od razu po występie pojechała na kolejne zawody)

      Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale.

      Gratulujemy występów i trzymamy kciuki za Lenę i Maję.

     • O historii Marynarki Wojennej w Szkole Podstawowej im. Leonida Teligi

     • „Z dniem 28 listopada 1918 roku rozkazuję utworzyć Marynarkę Polską, mianując jednocześnie pułkownika marynarki Bogumiła NOWOTNEGO, szefem Sekcji Marynarki Wojennej przy Ministerstwie Spraw Wojskowych" - tym dekretem Naczelnik Państwa Józef Piłsudski rozpoczął nowożytną historię morskiego Rodzaju Sił Zbrojnych.

       

      W ramach przygotowania do III Krajowego Konkursu Wiedzy o Morzu organizowanego przez Związek Miast i Gmin Morskich, w Szkole Podstawowej w Niechorzu odbyło się spotkanie  z historykiem i muzealnikiem Pawłem Pawłowskim. Przedstawił on młodzieży przygotowującej się do eliminacji konkursowych, historię polskiej Marynarki Wojennej od czasu jej utworzenia do lat 50 -tych XX wieku.

      Przybliżone młodzieży fachowe nazewnictwo oraz sylwetki okrętów wojennych w służbie Rzeczpospolitej, było mozliwe dzięki profesjonalej prezentacji multimedialnej przygotowanej we współpracy z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

       

      Godzina lekcyjna minęła niepostrzeżenie, kiedy omawiano kolejne rozdziały barwnej i jakże trudnej historii naszej floty w okresie II wojny światowej. Zapewne na długo zostaną zapamietane przez uczestników konkursu nazwy naszych najbardziej zasłużonych okrętów wojennych, rodzaje uzbrojenia  czy też podstawowe elementy każdego okrętu.

       

      Na koniec, uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do odwiedzenia „miasta zrodzonego z marzeń” - Gdyni oraz do zwiedzenia ORP Błyskawica – okrętu muzeum należącego do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, w którym jest zdeponowana cała wiedza o pięknych kartach tego rodzaju wojsk.

    • Konkurs wielkanocny - rozstrzygnięcie
     • Konkurs wielkanocny - rozstrzygnięcie

     • Drodzy Uczniowie!

      Poziom stroików przez Was wykonanych w ramach Konkursu na stroik/ozdobę świąteczną oraz palmę wielkanocną w tym roku był niezwykle wysoki i niesamowicie wyrównany. Bardzo nas zaskoczyliście!

      Nie mogliśmy pozwolić, aby Ktoś z Was poczuł się zawiedziony i niedoceniony, więc po długiej dyskusji z Komisją, doszliśmy tylko do jednego wniosku! Mamy niespodziankę!

      Jako Rada Rodziców czyli Organizator Konkurs, mamy przyjemność ogłosić, że KAŻDA Osoba biorąca w udział w konkursie zarówno na stroik, jak również na palmę została uznana za zwycięzcę! Przygotowaliśmy nagrody dla wszystkich 55 osób!!! Nagrody zostaną rozdane przez Wychowawców w poniedziałek!

      Dziękujemy Wam również za zaangażowanie i zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursach Rady Rodziców w przyszłości!

      Przypominamy, że stroiki będzie można zakupić już jutro w czasie Śniadania Wielkanocnego od 10:00!!!! Do zobaczenia!

       Rada Rodziców

     • Rymcerze

     • Dziękujemy Pani Ani, Dyrekcji i całemu Gronu Pedagogicznemu, że mogliśmy podziałać dla Waszej młodzieży z projektem NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA

      Młodzi! Ogarniajcie progres, rozwijajcie się i podejmujcie mądre decyzje.

     • Lekcja muzealna - bursztyn jako złoto Bałtyku

     • Uczniowie klasy siódmej i ósmej uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu.Tematem lekcji muzealnej było zagadnienie bursztynu jako złota Bałtyku. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznali historię powstawania bursztynu, jego poławiania oraz jakie posiada właściwości i zastosowanie. Wykonane doświadczenia fizyczne i chemiczne wyjaśniły jak odróżnić bursztyn od zwykłych kamieni łudząco przypominających ten kruszec. Lekcję poprowadziła dla nas pani Marzena, która każdemu uczestnikowi zajęć wręczyła bursztyn jako najstarszą pamiątkę od wszystkiego co jest w naszym otoczeniu i pełną magicznej mocy.

       Tatiana Sztukin

     • Mały konkurs recytatorski - gminne eliminacje

     • 27.03.2023 w Rewalu odbyły się gminne eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego. Zdjęcie przedstawia reprezentantów szkoły wraz z opiekunami.

       

      Klasy I-III

      I miejsce Julia Michalonek

      II miejsce Leon Pawluk vel Mikołajczuk

      wyróżnienie:

      Milla Yilmaz

      Amanda Kwiecińska

      Aleksandra Skoczeń

      Zuzanna Ćwirko-Godycka

       

      Klasy IV-VI

      I miejsce Aleksandra Lewicka

      wyróżnienie:

      Natalia Mickiewicz

      Klasy VII-VIII

      I miejsce Maja Marcinkowska

      III miejsce Laura Robakowska

      III miejsce Lena Brodzińska.

       

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Reprezentowaliście bardzo wysoki poziom i z wielką przyjemnością słuchało się interpretacji przygotowanych przez Was utworów. Za laureatów trzymamy kciuki podczas przeglądu powiatowego.

     • Mały konkurs recytatorski

     • 27 marca 2023 roku odbyły się szkolne eliminacje do Małego Kokursu Recytatorskiego w klasach I- III. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wrażenia artystyczne.

      Do eliminacji gminnych zakwalifikowali się: Amanda Kwiecińska i Milla Ylmaz z klasy I, Julia Michalonek, Aleksandra Skoczeń, Zuzanna Ćwirko- Godycka z klasy II oraz Leon Pawluk vel Mikolaczuk z klasy III.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za nagrody, które sprawiły dzieciom wiele radości.

     • Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego ,,Strażak w akcji"- etap powiatowy.

     • Uczniowie z naszej szkoły wzięli liczny udział w konkursie plastycznym o pracy strażaków. Wybrane prace z etapu szkolnego trafiły do etapu powiatowego. W wyniku eliminacji powiatowych do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 10 najlepszych prac z nadesłanych 133 prac z całego powiatu gryfickiego. W gronie zwycięzców znalazły się aż trzy prace naszych uczennic: Laury Robakowskiej z klasy 7, Wiktorii Aleńkuć z klasy 8 i Oliwii Lewandowskiej z klasy 4. Wyróżnione prace będą braĺy udział w konkursie na etapie ogólnopolskim. Mnie jako nauczyciela plastyki cieszą szczególnie prace wykonane samodzielnie przez wszystkich uczniów na lekcjach plastyki. Prace, które nie zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego będą zaprezentowane na wystawie plastycznej w ośrodku Bażyna w Pogorzelicy i docenione. Zamieszczam zdjęcia prac plastycznych naszych uczniów, którzy wzięli udział w eliminacjach powiatowych.Poziom prac pod względem plastycznym I merytorycznym wysoki. Jestem bardzo dumna z waszej pracy i z wielką przyjemnością zamieszczam poniżej wasze prace.

      Tatiana Sztukin

       

     • Wyniki konkursu plastycznego "Zima w lesie"

     • Konkurs plastyczny ,,Zima w lesie" przeprowadzony przez Nadleśnictwo Gryfice rozstrzygnięty. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie kolejny raz zaprezentowali swoje prace plastyczne w konkursie związanym ze zmianami zachodzącymi w lesie. W konkursie plastycznym komisja dokonała oceny prac pod względem plastycznym i zgodności z tematyką. Spośród 244 nadesłanych prac jury wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach wiekowych. Przedstawiamy laureatòw konkursu z naszej szkoły:

      Kategoria wiekowa I-III

      II miejsce - Julia Sołowiej kl.3

      Kategoria wiekowa VII-VIII

      II miejsce - Zuzanna Olejniczak kl.8

      III miejsce - Laura Robakowska kl.7 i Marcelina Słota kl.8

      Wyróżnienia:

      Jan Leper kl.7

      Aleksandra Pawlik kl.7

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Nagrody i dyplomy wręczymy w miesiącu styczniu.

       

      Koordynator konkursu w szkole Tatiana Sztukin