• Programowanie robotów.

• Na zajęciach z nauki programowania uczniowie poznają zasady programowania, elektroniki oraz rozwijają kreatywność i umiejętność logicznego myślenia, korzystając między innymi z robotów Mbot.

Uczeń klasy piątej Ernest Moskalonek na zajęciach samodzielnie zaprogramował robota, który podąża za wyznaczoną linią. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w programowaniu.

• Egzamin ósmoklasisty.

• Nasi ósmoklasiści przystąpili dziś do egzaminu z języka polskiego.

Na najbliższe dni życzymy Wam otwartego umysłu, spokoju i opanowania. Niech w tym ważnym czasie nie opuszcza Was optymizm, a dorośli wpierają swoją mądrością. Życzymy, aby wyniki z egzaminu, odpowiadały Waszym oczekiwaniom i otworzyły drogę do spełnienia dalszych życiowych marzeń i planów – również tych, związanych z kontynuacją nauki w wybranych szkołach ponadpodstawowych.

• Uczta bogów.

• Uczniowie klasy piątej podsumowali wiedzę o mitach przy nektarze i ambrozji. Zachwycili pięknymi strojami i dopracowanymi atrybutami bogów greckich.

• Uzyskanie tytułu laureata z języka polskiego.

• Ósmoklasiści szykują się do egzaminu na koniec szkoły. Zuzanna Matuszak jest z niego zwolniona, gdyż uzyskała tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z języka polskiego. Zdobyty tytuł laureata daje Zuzannie pierwszeństwo w wyborze szkoły ponadpodstawowej.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy Zuzannie i jej Rodzicom, oraz p. Edycie Skraburskiej.

• Konkurs wiedzy o morzu.

• Finał 3. Krajowego Konkursu Wiedzy o Morzu odbył się 12.05.2023 roku w Urzędzie Miasta w Szczecinie.

Zakres wiedzy konkursu obejmował zagadnienia z biologii morza, historii Marynarki Wojennej, geografii, a także atrakcji turystycznych wybrzeża. Finaliści musieli wykazać się również umiejętnością wiązania węzłów marynarskich i prawidłowego zakładania kamizelki ratunkowej.

Zmaganiom towarzyszyła miła i podniosła atmosfera, w pięknych salach neobarokowego gmachu.

Finalistką tego konkursu została Maja Talaczek z klasy VIII i zajęła III miejsce.

Gratulujemy serdecznie.

Katarzyna Pawłowska