• Zakończenie roku szkolnego 2017-2018

  Drodzy rodzice, nauczyciele i Wy, najważniejsi dzisiaj, uczniowie klasy III.

  Najpierw skieruję parę słów do Was.

  Wydawałoby się, że tak niedawno przyszliście do pierwszej klasy, poznaliście pierwsze litery, działania matematyczne, otrzymaliście pierwsze świadectwo. Niesamowite jak szybko upłynęły te trzy lata w szkole. Kończycie dzisiaj, jak to się fachowo nazywa, pierwszy etap edukacji.

  Wszystkim wydarzeniom w waszym szkolnym życiu towarzyszyła Pani Ela. To ona wyposażyła Was w umiejętności  niezbędne  w dalszych latach nauki. Nawet nie zdajecie sobie sprawy,  jak byliście dla niej ważni, jak często byliście tematem jej rozmów z innymi nauczycielami i waszymi rodzicami. Wiem, że będzie jej Wam i Waszym rodzicom bardzo brakowało.

  Po dwóch miesiącach wakacji pojawi się w waszym życiu nowy wychowawca, nowe przedmioty i nowi nauczyciele. Jestem przekonana, że z powodzeniem stawicie czoła nowym wyzwaniom, ponieważ zostaliście do tego przez Panią Elę solidnie przygotowani.

  Drodzy rodzice uczniów klasy trzeciej. Przed Państwem również kolejne zadanie – być rodzicem ucznia klasy czwartej. Proszę wspierać swoje dzieci, być wyrozumiałym i cierpliwym. Ta zmiana, która Państwa czeka to zmiana nowa, ciekawa, ale na pewno nie straszna. Jestem pewna, że doskonale odnajdą się Państwo w nowej roli, a my będziemy Państwa w tym wspierać.

  Chciałabym teraz zwrócić się do całej społeczności szkolnej.

  Mamy za sobą 10 miesięcy wytężonej pracy. Był to wyjątkowo trudny rok, rok pełen zmian i momentów zwrotnych.

  Ale był to też rok, w którym nasi uczniowie osiągali znaczące sukcesy w licznych konkursach przedmiotowych, plastycznych, literackich, recytatorskich, czy zawodach sportowych i to na różnych szczeblach. Byli Państwo cichymi świadkami ich sukcesów, ponieważ dzieliliśmy się nimi z Państwem na bieżąco, na naszej szkolnej stronie internetowej.

  Możemy się także pochwalić wynikami w nauce. Jesteśmy dumni z osiągnięć każdego ucznia uczęszczającego do klasy I, II czy III. Każdy z nich osiągnął sukces na miarę swoich możliwości. Jeden wyróżnił się tytułem laureata w konkursie wiedzy, natomiast inny nauczył się płynnie czytać, czy też liczyć. I dlatego każde z tych dzieci wyróżnimy, wręczając wraz ze świadectwem nagrodę książkową.

  Aż 33% uczniów klas IV-VII, tj. 22 osoby uzyskały średnią ocen co najmniej 4,75 i otrzymajądzisiaj świadectwo z biało-czerwonym paskiem.

   

   

  A są to: z kl. IV - Hanna Stobiecka, Oliwia Zelwak, Igor Wiśniewski, Weronika Krompiewska, Matylda Bocian, Nikodem Dajczak, z kl. V– Kacper Majkut, Zofia Zelwak, Julia Michowska, Amelia Żebrowska, Karol Kleban, Barbara Jankowska, Aleksandra Klukowska, Emilia Chojaczyk, z kl. VI Antoni Garwoliński, Tomasz Jankowski, Anna Grzeszczak, Zuzanna Żoła, Aleksandra Skupień, Kaja Murek i z kl. VII -  Edyta Łozdowska i Marta Oświęcimska.

  Sześciorgu z nich, a mianowicie: Hannie Stobieckiej, Kacprowi Majkutowi, Zofii Zelwak, Julii Michowskiej, Antoniemu Garwolińskiemu i Tomaszowi Jankowskiemu, wręczę stypendium naukowe, ponieważ uzyskali średnią ocen powyżej 5,1.

  Dwóch uczniów: Tomasz Jankowski i Szymon Kaczyński otrzyma dzisiaj stypendium za osiągnięcia sportowe.

  Chciałabym pogratulować dzisiaj nie tylko tym wyróżnionym, ale wszystkim uczniom naszej szkoły, ponieważ każdy z was uzyskał promocję do klasy programowo wyższej, a to jest już ogromny sukces. Mogę was zapewnić, że jesteśmy z was wszystkich dumni.

  W tym miejscu dziękuję wszystkim nauczycielom za wzorową pracę i wspaniałą atmosferę. Praca z Wami jest dla mnie ogromnym zaszczytem. To Wy jesteście skromnymi doradcami w pokonywaniu przeszkód, a co za tym idzie autorami dzisiejszego sukcesu. Bardzo wam dziękuję.

  Słowa podziękowania kieruję również do Rady Rodziców oraz do wszystkich rodziców, którym zależy na dobru naszej szkoły i na budowaniu jej pozytywnego wizerunku. Dziękujemy za Waszą pracę i zaangażowanie. Współpraca z Wami jest przyjemnością, a rzeczy niemożliwe stają się możliwe.

  Kończąc, życzę wszystkim Państwu, moim uczniom i współpracownikom wakacji pełnych przygód, wspaniałych ale też bezpiecznych.

  Dziękuję.

  Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Niechorzu

  Ewa Łozdowska

   

 • Poznajemy Rewal

  Poznajemy Rewal

  W ostatnim tygodniu roku szkolnego byliśmy nie tylko w Kołobrzegu, ale i również w Rewalu na zaproszenie Pani Dyrektor Ośrodka Kultury w Rewalu Martyny Sałek, która przygotowała dla nas niespodziankę w postaci tzw. gry terenowej. Zabawa polegała na odnalezieniu, sfotografowaniu budynków i miejsc ważnych dla tej miejscowości. Do tego celu służyła nam mapa z zaznaczonymi punktami docelowymi. Uczniowie naszej szkoły wykazali się niezwykłą spostrzegawczością i kondycją pokonując trasę około 8 km.

  GALERIA

   

 • Wycieczka do miasta pierników i Mikołaja Kopernika

  Wycieczka do miasta pierników i Mikołaja Kopernika

  W dniach 3 – 6 czerwca 2018 roku uczniowie z klasy II i III wraz z rodzicami i wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Spotkanie z tym pięknym miastem rozpoczęli od wizyty w Domu Legend Toruńskich. Interaktywny spektakl pozwolił im przenieść się w czasie i zasmakować przygód w sceneriach średniowiecznego Torunia. Dzieci na własnej skórze poczuły, jak układały się losy królów, rycerzy i złoczyńców. Śmiały się w głos i drżały z przestrachu. Jednym z ciekawszych punktów wycieczki była wizyta w Planetarium. Oglądając film „Mój kumpel Niko” razem z młodym Mikołajem Kopernikiem odkrywały nie tylko wspaniałe konstelacje gwiazd, ale też zawiłe ruchy planet, zachwycały się zaćmieniem Słońca, obserwowały przylot Komety i fazy Księżyca. Uczestniczyły w zajęciach w interaktywnych salach Baza Mars i Geodium. Pobudzały one wyobraźnię, pozwalały na samodzielne prowadzenie doświadczeń. Niczym członkowie załogi statku kosmicznego, miały do wykonania określone czynności niezbędne do przeżycia poza Ziemią. Razem z przewodnikiem odwiedziły najważniejsze zabytki toruńskiej Starówki. 
  Z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w warsztatach ręcznego wykonywania lizaków w Manufakturze Cukierków oraz wypiekania najpopularniejszych, toruńskich pierników w Piekarni Korzennej.
  Obejrzały zachwycający spektakl pt. „Jaś i Małgosia” w Teatrze Baj z udziałem publiczności. Na scenie pojawiła się piernikowa chata a Jaś i Małgosia stanęli wobec wielu pokus Baby Jagi i jej kota Mieczysława. 
  W drodze powrotnej odwiedziły Park Dinozaurów w Solcu Kujawskim. Uczestniczyły w warsztatach paleontologicznych, podczas których malowały dinozaury. Spacerowały ścieżką edukacyjną, wzdłuż której rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Wędrówka poprzez kolejne okresy dziejów Ziemi, uzmysłowiła nam różnorodność i niesamowitość tego tajemniczego Świata. 
  Zmęczeni, ale pełni wrażeń i bardzo zadowoleni wycieczkowicze wrócili do Niechorza.
   

  GALERIA

 • Klasa III w parku rozrywki

  Klasa III w parku rozrywki

  Dzień 13 czerwca uczniowie klasy III wraz z wychowawcą i rodzicami mile spędzili w Rodzinnym Parku Rozrywki  „Pomerania”  w Dygowie.  Korzystali z wielu atrakcji, takich jak:  dmuchańce, karuzele, autodromy, kolejka Dragon, ciekawe place zabaw. Zobaczyli jak żyli i mieszkali wikingowie. W prawdziwej wiosce wikingów mogli się dowiedzieć jak  przygotowuje się jedzenie czy lepi garnki.  Dzięki wizycie w sali multimedialnej przenieśli się w czasie i poznali ich historię. Odwiedzili chatę wodza, tkaczki, zajrzeli do cieśli, kaletnika, kowala i piekarza. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do domów.

  Elżbieta Jasińska

  GALERIA

 • Nadmorskie mirabelki - o co chodzi?

  Nadmorskie mirabelki - o co chodzi?

  Nadmorskie Mirabelki to nazwa naszej grupy, która bierze udział w projekcie Fundacji BOŚ - „ Tradycyjny Sad”. Ma on na celu przywrócenie starych odmian drzew owocowych na ziemiach polskich, oraz żeby nie zaginęła tradycja ich sadzenia. „Tradycyjny Sad” to niezwykła szansa dla uczniów i nauczycieli na uczestniczenie w nowoczesnym przedsięwzięciu wychodzącym poza ramy nauczania programowego, pozwalając na zdobywanie nowych umiejętności i dodatkowej wiedzy.

  Efekty naszej pracy przetrwają lata i staną się wizytówką obecności w szkole osób zaangażowanych społecznie w projekt, bardziej trwałą niż oceny na szkolnych świadectwach. Teraz gdy mamy już za sobą sadzenie wszelkich roślin w naszym sadzie, chcemy jak najlepiej pielęgnować to, co do tej pory udało nam się zrobić.

  Włączając się w projekt wzięliśmy pod uwagę również to, że sad będzie służył innym osobom, nie tylko uczniom szkoły w Niechorzu. Jeżeli owoce naszej ciężkiej pracy zostaną docenione i pod naszą nieobecność równie dobrze pielęgnowane, tak jak przy sadzeniu, z pewnością ten „wspólny kącik” wyda piękne owoce!

  Rośliny posadzone i zasiane w sadzie to:

  Jabłonie: Ananas Berżenicki, Antonówka, Cesarz Wilhelm, Oliwka Żółta, Kronselska,
  a także: mięta, melisa, szałwia, lawenda, tymianek, oregano, rozmaryn, bez czarny, fasola, nasturcja, nasturcja pnąca, słoneczniki, astry, malwy, aksamitki, nagietki.

  Więcej informacji na temat Tradycyjnego Sadu można znaleźć na stronie www.tradycyjnysad.pl.

  Uczniowie klasy VI

  ZSP w Niechorzu

  GALERIA

 • Konkurs „Szkolna Zupełnie Inna Lekcja Przyrody” rozstrzygnięty

  Konkurs „Szkolna Zupełnie Inna Lekcja Przyrody” rozstrzygnięty

  Z radością informujemy, że zostaliśmy laureatami konkursu „Szkolna Zupełnie Inna Lekcja Przyrody”, organizowanego przez Fundację „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej”. Celem konkursu było przeprowadzenie i udokumentowanie zajęć terenowych z przyrody. W zajęciach – „Życie w jeziorze”, uczestniczyli uczniowie klasy IV. Otrzymamy sprzęt o wartości 2000 zł. jako doposażenie szkolnej pracowni przyrodniczej.

  Małgorzata Katarzyna Pawłowska

  GALERIA

 • Pomologiczna mapa Polski - Tradycyjny Sad

  Pomologiczna mapa Polski - Tradycyjny Sad

  W ramach projektu "Tradycyjny Sad",  zdecydowaliśmy się na wzięcie udziału w III etapie rywalizacji międzyszkolnej. Polega ona na odszukaniu w okolicy starych drzewach tradycyjnych odmian jabłoni i grusz sadzonych przed 1960 rokiem. W działaniach tych pomogły nam panie ze Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, z którymi spotkaliśmy się w kwietniu. Celem naszego spotkania było rozpowszechnienie naszej akcji i przy okazji zdobyliśmy informacje, gdzie szukać starych drzew. Udało się - znaleźliśmy w Niechorzu piękną jabłoń i w Konarzewie okazałą gruszę. 

  Nadmorskie Mirabelki

  GALERIA

 • Rodzinnie

  Rodzinnie

  Dnia 8 czerwca w naszej szkole przy pięknej pogodzie odbył się Festyn Rodzinny. Serdecznie dziękujemy za Państwa obecność i wspólnie spędzony czas. Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, druhów strażaków oraz Sołtysa Niechorza, Pana Wojciecha Pawluka vel Mikołajczuk za organizację imprezy oraz zaangażowanie podczas jej trwania.

  GALERIA

 • Tradycyjny Sad

  Tradycyjny Sad

  Nasz Mini Sad już istnieje. W jego założeniu pomagali nam rodzice uczniów klasy VI –
  p. Jolanta Bączyk – Jankowska, p. Edyta Grzeszczak, p. Szymon Kaczyński i p. Mariusz Myjak.

  Bardzo dziękujemy.

  Długo czekaliśmy na przeprowadzenie pierwszych prac, jak nie mrozy to niesprzyjająca aura. Wreszcie doczekaliśmy się – drzewka się przyjęły, kwiaty wzrastają, zioła bujnie się rozrastają. Systematycznie pracujemy, sadzimy, siejemy, podlewamy, pielęgnujemy rośliny…

  Efekty naszej pracy można już zobaczyć. Zachęcamy do odwiedzin w naszym przyszkolnym sadzie.

  Nadmorskie Mirabelki

  GALERIA

 • Logo Szkolnego Koła Wolontariatu

  Logo Szkolnego Koła Wolontariatu

  Konkurs na logo szkolnego koła wolontariatu wygrała Julia Michowska z klasy V. Gratulujemy!

  GALERIA

 • Sprawozdanie z konkursów "Zuch" i "Olimpusek"

  Sprawozdanie z konkursów "Zuch" i "Olimpusek"

  1 marca i 26 marca 2018 roku uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Niechorzu wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy „Zuch” i  „Olimpusek”, organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.

  Konkursu polegały na samodzielnym rozwiązywaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu, uwzględniającego elementy edukacji polonistycznej, społeczno – przyrodniczej i matematycznej. Testy konkursowe zwierały 21 pytań o różnej skali trudności. Na podstawie otrzymanych kart CES wyłoniło uczestników, którzy wykazali się największą wiedzą. Najlepsi otrzymali nagrody i tytuły laureatów, zgodnie z ujętymi w regulaminie zasadami.
  W konkursie „Zuch” wzięło udział 17 uczniów naszej szkoły:

  Klasa I: Kacper Strzeboński.

  Klasa II: Lena Brodzińska, Wiktoria Krawczuk, Alicja Maślona, Marika Mruk, Aleksandra Pawlik, Laura Robakowska, Amelia Stężycka, Marta Szpernal – Hajder, Kacper Stolz, Remigiusz Wyszyński.

  Klasa III: Paulina Chłopek, Jakub Dróżdź, Małgorzata Hawryluk, Wojciech Krzewicki, Maja Marcinkowska, Marcelina Słota.

  Grawerowany dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymał Kacper Strzeboński z kl I.

  Dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymali: Marika Mruk, Remigiusz Wyszyński oraz Aleksandra Pawlik z klasy II.

  W konkursie Wiedzy „Olimpusek” uczestniczyło 17 uczniów klas I – III:

  Klasa I: Kacper Strzeboński

  Klasa II: Lena Brodzińska, Wiktoria Krawczuk, Jan Leper, Alicja Maślona, Marika Mruk, Aleksandra Pawlik, Laura Robakowska, Amelia Stężycka, Kacper Stolz, Remigiusz Wyszyński.

  Klasa III: Małgorzata Hawryluk, Jakub Dróżdż, Wojciech Krzewicki, Maja Marcinkowska, Marcelina Słota, Zuzanna Matuszak.

  Dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymał Kacper Strzeboński z kl I. Dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymały: Aleksandra Pawlik z kl II oraz Małgorzata Hawryluk z kl. III.

  Gratulujemy wszystkim fantastycznych wyników! Paniom: Agnieszce Sołowij – Kleban, Elżbiecie Jasińskiej i Jolancie Domańskiej dziękujemy za przygotowanie uczniów.

  GALERIA

 • Konstytucja 3 maja - wyniki konkursu

  Konstytucja 3 maja - wyniki konkursu

  Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej szkole konkurs historyczny „Konstytucja 3 maja – okoliczności i znaczenie uchwalenia”. 

  Zwycięzcy konkursu:

  I miejsce – Kacper Majkut klasa V

  II miejsce – Antoni Garwoliński, Tomasz Jankowski klasa VI

  III miejsce – Aleksandra Skupień klasa VI

  Osoby wyróżnione:

  Barbara Jankowska klasa V

  Aleksandra Klukowska klasa V

  Szymon Krawczuk klasa VII

  Amelia Lenarcik klasa V

  Filip Bumbul klasa VI

  Sebastian Kaliński klasa VII

   

  Wszystkim osobom serdecznie gratulujemy!!!

  Damian Zieliński

  GALERIA

 • Orzeł informatyczny - wyniki konkursu

  Orzeł informatyczny - wyniki konkursu

   

   

   

   

  Dyplom wyróżnienia w konkursie "Orzeł informatyczny" otrzymał Karol Kleban - klasa V SP w Niechorzu.

  Osoby które otrzymały dyplomy uznania: Szymon Kaczyński, Przemysław Mruk, Adrian Niedźwiecki, Dawid Mruk, Aleksandra Skupień, Zuzanna Żoła, Anna Grzeszczak, Szymon Krawczuk, Julia Kucharska, Antoni Garwoliński, Filip Wyszyński, Julia Michowska, Sebastian Kaliński, Przemysław Ptaszyński.

  Wszystkim osobom gratulujemy!!!

  Damian Zieliński

  GALERIA

 • Moja własna książka - wyniki

  Kolejna edycja konkursu - „Moja własna książka” dobiegła końca. Prace, które do nas dotarły były bardzo interesujące, zarówno pod względem opisywanych historii, jak i szaty graficznej. Młodzi autorzy wykazali się kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu swoich książek, a ich opowieści bawią, wzruszają i uczą.

  Wyniki konkursu

   Klasy I – III

  I miejsce:

  1. Biełus Marysia, kl. III – ZSO w Pobierowie

  2. Kamyk Marta, kl. III – ZSS w Rewalu

  3.Płodziszewski Wiktor, kl. I – ZSS w Rewalu

  4. Olejniczak Zuzanna, kl. III – ZSP w Niechorzu

   

  Klasy IV – VII

  I miejsce

  Jobell Oliwia, kl. VI – ZSO w Pobierowie

  II miejsce

  Wiśniewski Igor, kl. IV – ZSP w Niechorzu

  III miejsce

  Garwoliński Antoni, kl. VI – ZSP w Niechorzu

   

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

  M. Katarzyna Pawłowska

   

   

   

   

   

 • Pierwszy Pierwszej

  Pierwszy Pierwszej

   

   

  Pod koniec października u Kacpra, ucznia klasy pierwszej zrodził się pomysł, aby zorganizować rajd rowerowy dla swoich kolegów i koleżanek z klasy. Z wielkim entuzjazmem podeszłam do tej sprawy, wiedząc że W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH! Przygotowywaliśmy się do tej chwili bardzo długo, poznawaliśmy znaki drogowe, rozmawialiśmy o bezpieczeństwie poruszania się po drogach, omówiliśmy sprawy techniczne związane z wyposażeniem rowerów itp. Dzięki zaangażowaniu rodziców taki rajd mógł się odbyć. Uczniowie klasy I wraz ze swoimi rodzinami wyruszyli sobotę 9 czerwca na wspólną wycieczkę rowerową, pokonując trasę 2x7 km. Wycieczka zaczęła się przy szkole, następnie ścieżką rowerową dojechaliśmy do łodzi w Pogorzelicy, aby z stamtąd wyruszyć na punkt widokowy. Przy łodzi klasa została podzielona na dwie drużyny. Pierwsza grupa z Kacprem na czele wyruszyła jako pierwsza, aby zaznaczyć drogę strzałkami i zostawić koperty z zadaniami do wykonania dla drugiej grupy. Na miejscu czekał na nas poczęstunek: kiełbaska z grilla, domowe ciasto, rogaliki i zdrowe owoce. Nie zabrakło również prezentów dla dzieci. Najważniejsze z nich to medale przygotowane specjalnie na tą okazję. Były też piłki plażowe i bańki mydlane. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na pysznych lodach i trochę z żalem rozjechaliśmy się do swoich domów. Postanowiliśmy sobie, że następny rajd już niedługo…kto wie, może nawet w wakacje!

   W tym miejscu chciałabym podziękować serdecznie przede wszystkim rodzicom: Pani Asi i Panu Maćkowi Strzebońskich, Pani Paulinie Orzechowskiej, oraz pozostałym rodzicom za pomoc i zaangażowanie. Dziękuję również Pani Ani Kucharskiej i Pani Bogusi Mucha z Rewalskiego Stowarzyszenia Cyklistów ,,Bałtyk-Rewal” za fachową opiekę nad całą 25 osobową grupą.

  Z rowerowym pozdrowieniem

  Agnieszka Sołowij-Kleban

  wychowawca klasy pierwszej

   

   

  GALERIA

   

 • Recytatorzy dla Niepodległej

  Recytatorzy dla Niepodległej

   

   

   

   

   

   

   

   

  25 maja 2018r. Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu gościło młodych recytatorów z Niechorza i Rewala na KONKURSIE POEZJI PATRIOTYCZNEJ.

  Impreza została zorganizowana w ramach projektu SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW.  Wydawać by się mogło, że patriotyzm nie jest atrakcyjnym tematem dla młodych ludzi. Nic bardziej mylnego! W konkursie wzięło udział 25 uczniów.

   

  Jury w składzie:

  Renata Teresa Korek – dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury

  Martyna Sałek – dyrektor Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu

  Anna Szkódlińska – przewodnicząca Rady Seniorów

  oceniało występy według następujących kryteriów: dobór repertuaru, inerpretacja utworu, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

  Widzowie i jurorzy byli pod wrażeniem występów uczniów. Młodzi recytatorzy wykazali się świetnym przygotowaniem i ogromną wrażliwością, niejednemu pojawiły się  w oczach łzy wzruszenia, gdyż uczniowie udowodnili, że patriotyzm i ojczyzna są bliskie ich sercom.

   

  Zwycięzcy konkursu

   

  Uczniowie klas I-III

   

  1 miejsce - Lena Brodzińska – klasa II SP w Niechorzu

  2 miejsce - Marika Mruk – klasa II SP w Niechorzu

  3 miejsce - Laura Robakowska – klasa II SP w Niechorzu

   

  Wyróżnienia otrzymali

   

  Alicja Maślona –klasa II SP w Niechorzu

  Miłosz Badaszewski – klasa III SP w Rewalu

   

  Uczniwie klas IV-VII

   

  1 miejsce – Oliwia Łuczejko- klasa VII SP w Rewalu

  2 miejsce – Klaudia Drapik – klasa VII SP w Rewalu

  3 miejsce Karolina Wołodkiewicz – klasa VII SP w Niechorzu

  3 miejsce Julia Michowska- klasa  V SP w Niechorzu

   

  Serdecznie gratuluję uczestnikom konkursu.

   Bardzo dziękuję Paniom:  Jolancie Domańskiej, Elżbiecie Jasińskiej, Agnieszce Sołowij-Kleban, Jolancie Zając i Lucynie Dudys za przygotowynie swoich podopiecznych.

   

  Szczególne podziękowania kieruję do pani Martyny Sałek za udostępnienie sali

  i pomoc w organizacji konkursu.

   

  Edyta Skraburska

   

  GALERIA

   

   

 • Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc!

  Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc!

  Drodzy Rodzice i Uczniowie!

  W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego informujemy, że nasza szkoła (szkolny klub wolontariatu) przystąpił do przedsięwzięcia organizowanego przez Polską Akcję Humanitarną – Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc. Włączenie się w akcję to okazja do wyjątkowego świętowania zakończenia roku szkolnego! To okazja do podziękowania z refleksją i zrobienia czegoś dobrego i pożytecznego! W tym roku pomożemy zapewnić dostęp do wody oraz podstawowych narzędzi rolniczych i wędkarskich mieszkankom Somalii!
  Co należy zrobić, by wesprzeć nasze działania? Wystarczy nie kupować kwiatów na zakończenie roku szkolnego a pieniądze, które planowaliście wydać na ten cel wrzucić do puszki PAH. Kwesta odbędzie się w naszej szkole 22 czerwca 2018r. czyli przy okazji zakończenia roku szkolnego. Nauczyciele naszej szkoły będą ogromnie wdzięczni za każdą wrzuconą do puszki złotówkę.


  W imieniu dyrekcji i nauczycieli, z góry dziękujemy za wsparcie.

   

   

   

   

   

 • Festyn rodzinny

  Festyn rodzinny

   

   

   

   

   

   

   

   

  08 czerwca (piątek)odbędzie się na terenie szkoły festyn rodzinny. Początek imprezy godz. 16.00. 
  W programie:
  - animacje dla dzieci
  - dmuchana zjeżdżalnia
  - gry i zabawy sportowe
  - malowanie twarzy
  W trakcie festynu będzie można posilić się grillowaną kiełbaską lub karkówką, a na deser zjeść pyszne wypieki, desery lub sałatkę owocową wyrobu rodziców naszych dzieci.
  Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie. Jest to niepowtarzalna okazja do wspólnego spędzenia czasu na zabawie, sportowych zmaganiach i miłej konwersacji. Nie może tam Państwa zabraknąć.

 • Chrzest Morski

  Chrzest Morski

  Dla uczniów klasy czwartej naszej szkoły (piratów) data 30 czerwca 2018 roku pozostanie na długo w ich pamięci. Właśnie tego dnia udali się ze swoim kapitanem klasy (wychowawcą) w rejs statkiem aby spotkać Prozerpinę, Neptuna wraz ze swoją świtą i na prośbę kapitana przeprowadzić Chrzest Morski. Po wielu niełatwych zmaganiach wszyscy piraci przeszli pozytywnie Chrzest Morski a Prozerpina z Neptunem przyjęli ich w poczet Wilków Morskich. Od tego czasu mogą oni być pełnoprawnymi uczniami starszych klas. Jako dowód tego wydarzenia Kapitan Szkoły – Pani Ewa Łozdowska wręczyła uczniom Certyfikaty Morskie. Nad zadaniami sportowymi czuwał uważnie Bosman Piotr (P. Kinka), imprezę uświetniła wspaniała artystka szantowa, która przy akompaniamencie gitary śpiewała z piratami szanty (P. Agnieszka Sołowij-Kleban), świtę Neptuna wraz z małżonką ściągnęła zza mórz i oceanów P. Violetta Michowska, a nad oprawą techniczną czuwał Pan Damian Zieliński. W imprezę zaangażowali się również rodzice przebierając piratów i przygotowując piękne dekoracje. Całość sprawiła, że była to impreza pełna niespodzianek w którą była również zaangażowana cała społeczność uczniowska – wspólne śpiewanie szant jak i uczestnictwo w poszczególnych zadaniach. W nagrodę z pozytywne przejście Chrztu Morskiego i otrzymanie Certyfikatu uczniowie wraz ze swoim wychowawcą (Tomaszem Heppnerem) udadzą się wkrótce na zasłużony rejs morski z Kołobrzegu płynąc w siną dal…

   

   

   

   

   

  GALERIA

 • List Minister Edukacji Narodowej

   

   

  List Minister Edukacji Narodowej - Obrazek 1

   

  MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

  ANNA ZALEWSKA

   

  Warszawa, 18 maja 2018 r.

   

  Szanowni Rodzice i Opiekunowie Uczniów klas VII szkoły podstawowej
  oraz klas II gimnazjum,

   

  wdrażanie kolejnych etapów reformy edukacji wiąże się z naturalnymi i zrozumiałymi pytaniami oraz wątpliwościami. Jedną z takich kwestii jest organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych. Wówczas o przyjęcie będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum.

   

  Pragnę przypomnieć, że postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych. Jednocześnie podkreślam, że absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów nie będą rywalizowali ze sobą o te same miejsca. Będą oni ubiegać się o przyjęcie do innych typów szkół.

   

  Uczniowie kończący VIII klasę szkoły podstawowej mogą zostać przyjęci do 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum lub
  3-letniej branżowej szkoły I stopnia. Z kolei absolwenci ostatniej klasy gimnazjum mogą ubiegać się o miejsce w 3-letnim liceum ogólnokształcącym, 4-letnim technikum lub w 3-letniej branżowej szkole I stopnia. Pragnę podkreślić, że obie te grupy będą realizowały odrębne programy nauczania.

   

  Szkoły i samorządy przygotowują się do przyjęcia od 1 września 2019 r. większej liczby kandydatów. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, zwiększenie liczby klas I nie spowoduje istotnych problemów związanych z zapewnieniem odpowiedniej liczby
  sal lekcyjnych.

  Przypomnę również, że postępowanie rekrutacyjne będzie obejmowało m.in. następujące kryteria:

  • wyniki egzaminu ósmoklasisty albo egzaminu gimnazjalnego,
  • oceny (na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum) z języka polskiego i z trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora szkoły przeprowadzającego rekrutację,
  • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum
   z wyróżnieniem,
  • szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum.

   

  W przypadku dodatkowych wątpliwości do Państwa dyspozycji pozostają dyrektorzy szkół i kuratorzy oświaty. Od 1 września br. we wszystkich kuratoriach zostaną utworzone punkty informacyjno-konsultacyjne, w których rodzice uczniów obecnych klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum uzyskają informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2019/2020. Ponadto od początku września 2018 r. pytania związane z naborem będzie można kierować na adres mailowy: rekrutacja@men.gov.pl.

   

  Ustalenie sieci publicznych szkół ponadpodstawowych pozostaje po stronie samorządów. Odbywa się ono po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty. Ministerstwo Edukacji Narodowej deklaruje pełne wsparcie i gotowość współpracy z samorządami.

   

  Zapewniam, że szkoły będą przygotowane na przyjęcie uczniów w roku szkolnym 2019/2020. Mam nadzieję, że ich oferta edukacyjna spełni oczekiwania zarówno absolwentów szkół podstawowych, jak i gimnazjów.

   

  Z wyrazami szacunku

   

  Anna Zalewska

  Minister Edukacji Narodowej

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niechorzu
  ul. Szczecińska 6
  72 - 350 Niechorze
 • 91 38 63 427

Galeria zdjęć