• Wyniki konkursu "Pod skrzydłami dobrego anioła"

  W listopadzie uczniowie klas I - III wzięli udział w konkursie międzyszkolnym "Pod skrzydłami dobrego anioła". Konkurs polegał na wykonaniu przestrzennego aniołka techniką dowolną. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę inicjatywę. Wszystkie prace a było ich z całej diecezji około 300 zostały wystawione na kiermasz w Szkole Podstawowej nr 14 w Szczecinie. Zebrane pieniądze zostały przekazane na potrzeby dzieci i misje franciszkańskie w Kenii. Podczas finału 15 grudnia 2017 roku wyróżniono 22 osoby. Laureatem konkursu Szkoły Podstawowej w Niechorzu został uczeń klasy II - Jan Wąsikowski. Otrzymał nagrodę dyrektora Szkoły Podstawowej nr 14 w Szczecinie a jego aniołek zajmuje miejsce w gabinecie Pani dyrektor. Jeszcze raz dziękuję za liczny udział w konkursie i zapraszam za rok.

  Damian Zieliński

  GALERIA

 • Jasełka i Wigilia w naszej szkole

   

   

   

   

   

   

  GALERIA

 • Udział w projekcie "Tradycyjny Sad"

  W środę 13 grudnia uczniowie klasy VI przeprowadzili apel podczas którego poinformowali społeczność szkolną o udziale w projekcie ,,Tradycyjny Sad''. Po apelu każdy z obecnych dostał jabłko.

  GALERIA

 • Pieczenie pierników przez uczniów i rodziców kl II

 • Spotkanie kl II ze strażakami PSP

 • Warsztaty bombkowe kl II

 • Warsztaty mydełkowe

 • Mikołajki

  6 grudnia dzieci z klas I - III odwiedził święty Mikołaj!

  GALERIA

 • 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. W tym dniu dla uczczenia tego ważnego wydarzenia uczniowie i nauczyciele nosili własnoręcznie wykonane kotyliony. Uczestniczyliśmy w uroczystym apelu z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przygotowanej przez uczniów klasy VI oraz chór szkolny pod opieką Pana Jacka Kabali i Pana Damian Zielińskiego. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Po apelu udaliśmy się pod pomnik w Niechorzu, gdzie w gronie mieszkańców, zaproszonych gości odsłonięto pomnik niechorskich osadników.

  GALERIA

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Nowy rok szkolny 2017/2018 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Niechorzu to czas zmian w systemie edukacji.  8-klasowa szkoła podstawowa w której naukę rozpoczęła klasa VII. Nowe przedmioty: biologia, chemia, fizyka, geografia, doradztwo zawodowe, wos, nowi nauczyciele, a za rok VIII klasa i pierwszy nowy sprawdzian 8-klasisty. Przed nauczycielami wdrażanie nowej podstawy programowej w klasie I , IV i VII, oraz w przedszkolu, troska o bezpieczeństwo uczniów, jakość edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej.

  Szczególne słowa Pani Dyrektor skierowała do pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli wspaniałą przygodę edukacyjną. Życzyła aby szybko poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie, a koleżanki i koledzy z klasy II i III otoczyli przyjaźnią i opieką. Do grona uczniów klasy I zostali przyjęci:

  ADAMCZYK  AMELIA               

  GŁĘBIKOWSKA  ALEKSANDRA

  KOSIŃSKA  EMILIA                     

  MAKOWSKA  JULIA                 

  ORZECHOWSKI  ANTONI          

  WIERZBICKI  WIKTOR               

  STRZEBOŃSKI  KACPER 

  SZCZEPANIAK  MACIEJ             

  STOLZ  JAKUB      

  Pani wychowawczyni Agnieszka Sołowij – Kleban na pamiątkę pierwszego dnia pobytu w szkole, wszystkim swoim wychowankom wręczyła kolorową teczkę i „rożek obfitości”.    

  Wszystkim uczniom życzymy sukcesów i dobrych ocen, nauczycielom  dużo  cierpliwości, wytrwałości i wielu powodów do satysfakcji, rodzicom zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą, przedszkolem, wychowawcami, nauczycielami i dyrekcją Zespołu Szkolno-Przedszkolnego .

  Podczas uroczystego apelu upamiętniliśmy 78 rocznicę wybuch II wojny światowej. Krótką historię tego tragicznego wydarzenia przedstawił nauczyciel historii – Pan Damian Zieliński.

  Uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, nauczycielami:

  KLASA II – JOLANTA  DOMAŃSKA

  KLASA III – ELZBIETA  JASIŃSKA

  KLASA IV – EWA ŁOZDOWSKA

  KLASA V – VIOLETTA MICHOWSKA

  KLASA VI – MAŁGORZATA PAWŁOWSKA

  KLASA VII – EDYTA SKRABURSKA

  Dziękujemy władzom samorządowym  za włączenie się w proces reformowania szkoły, troskę o przyszłość szkoły i prosimy o wsparcie finansowe na pokrycie bieżących wydatków związanych z wdrażaniem zmian w edukacji.

  Rok szkolny 2017/2018 Pani Dyrektor Wanda Szukała uważa za rozpoczęty.

  GALERIA

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Rozwozy w roku szkolnym 2017/2018

  W roku szkolnym 2017/2018 obowiązuje plan rozwozów z poprzedniego roku szkolnego.

   

 • Wykaz podręczników na rok szkolny 2017/2018

   

  W lewym menu został umieszczony wykaz podręczników na rok szkolny 2017/2018

  Link do wykazu: tutaj

   

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 • Chrzest morski klasy IV

   

  13 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbył się chrzest morski uczniów klasy IV.

  W obecności Pani Dyrektor, społeczności szkolnej, a także Neptuna, Prozerpiny, sympatycznych diabełków i białowłosej syrenki czwartoklasiści przeszli trzy próby. Podczas pierwszej z nich wykazali się zdolnościami muzycznymi i przy akompaniamencie Pani Agnieszki Sołowij – Kleban zaśpiewali szantę „Hej, me bałtyckie morze”. Drugą próbą były prezentacje projektu „OPTYmista” zrealizowanego przez klasę IV. Pierwsza grupa podzieliła się z nami informacjami z dzieciństwa oraz młodości naszego patrona. Druga przygotowała wywiad z Leonidem Teligą, z którego można się było między innymi dowiedzieć, dlaczego jacht naszego wielkiego żeglarza nosi nazwę Opty. Trzecia grupa zaprezentowała film pokazujący samotny rejs dookoła świata. Ostatnim wyzwaniem była degustacja „morskich przysmaków”.

  Po udanym przejściu tych prób uczniowie klasy IV otrzymali nowe, morskie imiona oraz pamiątkowe certyfikaty, które wręczyła im Pani Dyrektor Wanda Szukała – Błachuta.

  Wydarzenie to uświetnił swoim występem przesympatyczny zespół „IGA’cki Band” w składzie Iga Wójcikiewicz (skrzypce, śpiew) oraz tata Jacek Wójcikiewicz (gitara, śpiew).

  Wychowawca klasy IV
  Violetta Michowska

  Galeria

   

 • List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

  Szanowni Rodzice i Opiekunowie

  Zachęcamy do zapoznania się z listem Ministra Edukacji Narodowej skierowanym do Państwa.

  Link dostępny jest tutaj.

   

 • Szkoła poza szkołą - wycieczka klas II-III

  W zeszłym tygodniu uczniowie klasy drugiej i trzeciej naszej szkoły uczestniczyli w kilkudniowej wycieczce do Poznania i Biskupina. W Poznaniu mieli okazję zobaczyć Stary Rynek pełen starych pięknych kamieniczek. W południe obserwowali trykające się koziołki na wieży ratusza.  Pani przewodnik przybliżyła dzieciom nie tylko historię  Poznania ale również historię powstania państwa polskiego. Dzieci uczestniczyły w warsztatach rogalowych, gdzie miały okazję zobaczyć jak powstaje ten pyszny produkt regionalny jakim jest rogal świętomarciński. Na tym nie koniec słodkiej przygody. W Karmelkowie dzieci wykonany własnoręcznie pysznego lizaka, który na pewno jest świetną pamiątką z wycieczki. Następne miejsce, które odwiedziły dzieci to Laboratorium Wyobraźni. W pracowni chemicznej tworzyły krem, perfumy, kulki do kąpieli. Dowiedziały się, że krem składa się przede wszystkim z wody. Dla fanów piłki nożnej nie lada gratką była wizyta na stadionie INEA w Poznaniu, gdzie odbywały się mecze w ramach EURO 2012, a gdzie na co dzień trenują piłkarze tutejszego klubu KOLEJORZ. Dzieci zobaczyły salę konferencyjną, salę modlitwy, łazienki dla piłkarzy, szatnię dla gości, która jest podobno największą szatnią piłkarską na świecie. Niektórzy chłopcy mieli szczęście zrobić sobie zdjęcie z trenującymi piłkarzami.

  Trzeciego dnia wycieczki dzieci odwiedziły zagrodę oraz muzeum archeologiczne w Biskupinie. Uczestniczyli w warsztatach lepienia z gliny. Był czas wolny na świeżym powietrzu, granie w piłkę, nawiązanie przyjaźni i zabawę. Chłopcom najbardziej podobała się dyskoteka. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Park Dinozaurów w Rogowie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały pana przewodnika, który opowiadał o wymarłych gadach. Po czterech dniach wycieczki dzieci szczęśliwie dojechały do Niechorza bogatsze o nowe doświadczenia i wiedzę.

           Z tego miejsce chciałybyśmy bardzo serdecznie podziękować naszym drogim wychowankom za wzorowe zachowanie podczas tych dni.

                                                 Organizatorki:

                                                 Elżbieta Jasińska

                                                 Agnieszka Sołowij-Kleban

   

   

   

   

  Atrakcje, które się nie znalazły z braku czasu:

  - Pobyt w Puszczykowie u Arkadego Fiedlera

  - Malta w Poznaniu

  - Brama ICHOT

  GALERIA

 • Wycieczka do Szczecina klas IV-VI

   

   

   

   

   

   

  GALERIA

 • Majowe święta

  Pierwsze dni maja to czas wyjątkowych świąt państwowych, bardzo ważnych dla wszystkich obywateli Polski. W naszej szkole 28 kwietnia, tuż przed długim weekendem, odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Majowych. Apel przygotowali nauczyciele: Pan Damian Zieliński i Pan Jacek Kabala, który zajął się oprawą muzyczną. Odświętnie ubrani uczniowie w biało – czerwonych kotylionach obejrzeli prezentację dotyczącą wydarzeń uchwalenia Konstytucji 3 maja. Chór szkolny zaśpiewał pieśni związane z tym wydarzeniem. 

  Damian Zieliński

   

   

   

   

  GALERIA

 • Dzień Ziemi

   

   

   

   

   

   

  GALERIA

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niechorzu
  ul. Szczecińska 6
  72 - 350 Niechorze
 • 91 38 63 427

Galeria zdjęć