• Wigilia Bożego Narodzenia

  Wigilia Bożego Narodzenia

  21 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne, w którym oprócz uczniów, nauczycieli i pracowników uczestniczyło wielu gości. Uroczystość rozpoczęliśmy od recytacji wiersza ks. Jana Twardowskiego „ Dlaczego jest Boże Narodzenie?”Po powitaniu głos zabrał ks. kanonik Józef Czujko, który doceniając atmosferę i działania podejmowane przez dyrektora, nauczycieli i pracowników w niechorskiej szkole skierował pod ich adresem wiele ciepłych słów. W części artystycznej przedszkolaki zaprezentowały jasełka. W pięknych strojach,z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści opowiedzieli historię narodzin Pana Jezusa. Uczniowie i uczestnicy spotkania mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat bożonarodzeniowych tradycji oraz wykazać się znajomością kolęd. Nauczyciele wraz z Panią Dyrektor złożyli wszystkim obecnym niezwykle cieple i osobiste życzenia. Dzieląc się opłatkiem wszyscy zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy.

  Jolanta Domańska

  Violetta Michowska

  Damian Zieliński

  GALERIA

 • Wyścig rowerowy o Czapę św. Mikołaja

  Wyścig rowerowy o Czapę św. Mikołaja

  W dniu 9 grudnia 2018 r., na terenie Nadleśnictwa Gryfice w Pogorzelicy, odbył się I Wyścig MTB „O Czapę św. Mikołaja” zorganizowany przez Rewalskie Stowarzyszenie Cyklistów RSC Bałtyk Rewal, współorganizatorem imprezy była Gmina Rewal oraz Samorząd Uczniowski ZSP w Niechorzu. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za tak liczne przybycie i wspaniałą rywalizację w duchu zasad fair play. Szczególne podziękowania należą się naszym sponsorom i sympatykom: Lasom Państwowym, OSW Bażyna w Pogorzelicy, Piekarni Wybrzeże Państwa Majchrzak, SPECTRUM BIKE - Panu Janowi Zugajowi, oraz innym niewymienionym darczyńcom.

  Agnieszka Sołowij - Kleban

  Katarzyna Chojaczyk 

  Opiekunki SU

   

  GALERIA

 • X Konwój Świętego Mikołaja

  X Konwój Świętego Mikołaja

  8 grudnia w niechorskim Parku odbył X konwój pomocników Świętego Mikołaja. To kolejne wydarzenie środowiskowo- lokalne w parku, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i turystów.

  Dzięki zaangażowaniu wielu osób,  park zmienił się w jarmark bożonarodzeniowy.Na stoiskach przygotowanych przez rodziców można było kupić pyszne ciasta domowej roboty, gorący barszcz, chleb ze smalcem, przetwory i pieczone kiełbaski z grilla przygotowane przez niechorskich strażaków. Były również przepiękne stroiki wykonane przez uczniów, rodziców  i emerytów. Nie zabrakło także loterii fantowej, która jak zawsze cieszyła się sporym zainteresowaniem. Nastrój świąteczny podkreślały kolorowe lampki przy stoiskach  oraz oświetlone figury postaci z bajek, które ustawiono między alejkami w Parku. Dodatkowo nad tworzeniem świątecznego klimatu czuwał DJ Simon, który ze sceny rozgrzewał uczestników puszczając muzykę. 

  Atrakcją dla dzieci był Pan Kamil "żongler-baloniarz", który zabawiał dzieci.

  Około godziny 17.30 nadszedł czas przyjazdu Świętego Mikołaja, który przybył w towarzystwie druhów strażaków na saniach. Zwieńczeniem tej imprezy  był pokaz sztucznych ogni, na tle gwieździstego nieba. Wszystko przebiegło w miłej, radosnej i świątecznej atmosferze.

  Szczególne podziękowania należą się organizatorom: Pani dyrektor ZSP w Niechorzu- Ewie Łozdowskiej, Pani Kasi Grabalskiej- przewodniczącej Rady Rodziców oraz sołtysowi-Wojtkowi Pawlukowi, którzy  od  początku czuwali nad organizacją i przebiegiem imprezy.  Wielki szacunek dla zaangażowanych strażaków oraz rodziców. 

  Kolejny raz udowodniliśmy ,że można działać  dla dobra naszych najmłodszych. Takim zaangażowaniem budujemy przyszłość naszej małej społeczności.

  Piotr Kinka

  GALERIA

   

   

   

   

   

                                                                                                                                          

   

   

   

   

   

 • Mikołajki w klasie V

  Mikołajki w klasie V

  6 grudnia dzieci z klasy V niecierpliwością dopytywały się o św. Mikołaja, który w końcu do nasz przyszedł. Okazało się, że wszyscy uczniowie byli grzeczni, a nawet i wychowawca. Prezenty przygotowane przez rodziców, a konkretnie przez mamę Bartka i Igora sprawiły dzieciom wiele radości. Następnie dzieci udały się na kręgle do ośrodka Sunset SPA. Bardzo miłą niespodzianką było towarzystwo niektórych tatusiów podczas rozrywki. Po zaciętej grze w kręgle okazało się, że prym wiodą dziewczyny, a chłopcy długo nie mogli znieść porażki (szykuje się rewanż???) Królem strzelców został przedstawiciel grupy chłopców Wiktor - jednak to nie pomogło im i tak w zdobyciu laur. Zadowolone zwycięstwem dziewczynki i niektórzy trochę rozgoryczeni porażką dotarliśmy do punktu pokrzepienia - Pizzerii. Był to bardzo udany wieczór, który dostarczył nam wiele emocji. W tym miejscu bardzo dziękujemy rodzicom, za zorganizowanie nam tak pięknych klasowych Mikołajek.

  GALERIA

 • Jesteśmy Szkołą Młodych Patriotów

  Jesteśmy Szkołą Młodych Patriotów

   

   

   

   

   

   

   

  Wykonaliśmy zadania z projektu Szkoła Młodych Patriotów, których koordynatorem była Pani Edyta Skraburska.

  1. Przeprowadzenie konwersatoriów pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”.
  2. Przygotowanie plakatu „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”.
  3. Przeprowadzenie sondażu wśród uczniów, nauczycieli, mieszkańców miejscowości nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego.
  4. Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt. „Historia Polski a patriotyzm”.
  5. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej
  6. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu pieśni patriotycznych.
  7. Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych.
  8. Motyw „małe ojczyzny w literaturze” – przygotowanie prac pisemnych.
  9. Zgłoszenie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Szkoła młodych patriotów”, który w okresie od 15.03.2018 r. do 15.06.2018 r., przeprowadzi w formule e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe).

  Zasłużyliśmy na zaszczytne miano Szkoły Młodych Patriotów, co potwierdza otrzymany certyfikat.

 • Lektura nie musi być nudna

  Lektura nie musi być nudna

  Rodzice uczniów klasy drugiej wpadli na pomysł, w jaki sposób urozmaicić lekcje związane z omawianymi lekturami. Na początku listopada ogłosili dla swoich dzieci konkurs pod tytułem ,,Czytasz, rysujesz, nagrody zyskujesz”. Aby wziąć udział w tym konkursie należało  najpierw przeczytać książkę Waldemara Cichonia ,,Cukierku, ty łobuzie”. Następnie wykonać ilustrację, komiks lub napisać własną książkę o dalszych przygodach bohatera lektury. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do czytania, jak i do udziału w konkursie plastycznym. Omawianie lektury zaczęło się od testu ze znajomości książki i przybliżeniu sylwetki pisarza. Wszystkie dzieci świetnie odpowiadały na pytania dotyczące przygód Cukierka, a niektóre pytania naprawdę były szczegółowe. Po tym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy rysunek. Pierwsze miejsce zajęła Julia, drugie miejsce Emilia, a trzecie przypadło w udziale Antoniemu. Wiktor dostał nagrodę za swój komiks, a Kacper za napisanie własnej książki. Po rozdaniu nagród ufundowanych przez rodziców, przyszedł czas na ogłoszenie tytułu następnej lektury. Uczniowie klasy drugiej już zaopatrzyli się w odpowiednią książkę ze szkolnej biblioteki i zabrali się do czytania. Ze swej strony życzę im powodzenia w następnej edycji konkursu i dziękuję rodzicom za świetny pomysł.

              Wychowawca klasy

                                                             Agnieszka Sołowij-Kleban

  GALERIA

 • Kocham Cię, Polsko!

  Kocham Cię, Polsko!

  Kocham Cię, Polsko!

     9 listopada 2018 r. świętowaliśmy w naszej szkole setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość odbyła się pod hasłem „Kocham Cię, Polsko“.

     Imprezę otworzył chór szkolny minikoncertem pieśni patriotycznych, następnie wystąpiły przedszkolaki i uczniowie klas I-VII.

     Ósmoklasiści przygotowali dla wszystkich zadania. Podzieleni na grupy uczniowie klas I-VII pracowali nad przygotowaniem kolorowej mapy Polski, rozwiązywali quiz historyczny, sprawdzali znajomość tekstu  hymnu, strojów ludowych, przysłów, zabytków, pomników oraz rozpoznawali sławych Polaków. Wszyskie te zadania wykonywane były pod czujnym okiem ósmoklasistów, którzy tego dnia wyglądali niezwykle pięknie, ubrani w stroje krakowskie i szlacheckie kontusze.  Jedno z zadań przygotowane zostało dla nauczycieli, polegało na jak najszybszym rozpoznaniu polskich piosenek po kilku taktach. Ogłoszono remis, chociaż najszybciej odgadywały pani Jola i pani Kasia. 

     Nie zabrakło też ruchu. Po obejrzeniu pięknego pokazu poloneza i krakowiaka w wykonaniu najstarszych kolegów, wszyscy, starsi i młodsi  ruszyli do tańca.

        Młodzi Teligowcy wzięli też udział w biciu rekordu, o godzinie 11.11 uroczyście został odśpiewany“ Mazurek Dąbrowskiego“.

  Na zakończenie czekały na wszyskich polskie smakołyki, był gorący bigos, pierogi, sałatka jarzynowa, smalec, chleb pieczony na zakwasie, słodkie faworki, placek ze sliwkami i inne pyszności. W wiklinowych koszach lśniły czerwone jabłka.

      Tego dnia uczniowie wzięli też udział w uroczystym odsłonięciu tablic historycznych w niechorskim parku oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem osadników.

   

  GALERIA

   

 • Spotkanie polsko - niemieckie

  Spotkanie polsko - niemieckie

  Nasi uczniowie, podczas tygodniowego pobytu w Niemczech w malowniczej miejscowości pod Berlinem – Werneuchen, wzięli udział w warsztatach Akademii Sztuki oraz Akademii Cyrkowej. Podczas wybranych przez siebie zajęciach pracowali w grupach polsko – niemieckich, a były to warsztaty cyrkowe: żonglerki, chodzenia po linie oraz kuli, skakanki, akrobatyki oraz diabolo; warsztaty sztuki: sitodrukowy oraz warsztaty teatralne. Uczestnicy mieli wypełniony czas od rana do wieczora pracą w warsztatach. Wieczorem przychodził czas na rozrywkę; grę w bilard, dyskotekę, ognisko oraz wspólne polsko – niemieckie spotkania. Jeden dzień poświęcony był na zwiedzanie stolicy Niemiec – Berlina – uczniowie zwiedzili takie miejsca jak Reichstag, Bramę Brandenburską, spacerowali ulicą „Unter den Linden” (pod Lipami). Zaznajomili się z komunikacją dużych miast – U-Bahn, S-Bahn, Regionalbahn. Pracując w warsztatach, czy w czasie wolnym, spędzali czas z kolegami i koleżankami z Niemiec, poznawali ich kulturę i zwyczaje. Wielką niespodzianką dla opiekunów a przede wszystkim dla uczniów była niespodziewana wizyta rodziców i nauczycieli podczas wystąpienia końcowego – podsumowania wspólnej, tygodniowej pracy polsko – niemieckiej.

  Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tym projekcie po raz pierwszy, jednak inicjator spotkania – nauczyciel języka niemieckiego – Pan Tomasz Heppner, organizuje te spotkania od 2007 roku czyli już od 11 lat. Wyjazd ten jest dofinansowany przez DPJW (Deutsch – Polnisches Jugendwerk / Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży) oraz przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Niechorzu. Opiekunami uczniów z klas VI – VIII były panie: Pani Ewa Łozdowska - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niechorzu oraz Pani Joanna Żoła - nauczyciel języka angielskiego, które bardzo chętnie włączały się w program spotkania, uczestnicząc wraz z uczniami w stawianych przed nimi zadaniach i były dla nich nieocenioną pomocą chociażby w zwalczaniu barier językowych.

  Mamy nadzieję na kontynuację tych spotkań w naszej szkole. Do zobaczenia za rok – Auf Wiedersehen!

  Tomasz Heppner

  GALERIA

 • Z wizytą w teatrze

  Z wizytą w teatrze

  7 listopada pojechaliśmy do Teatru Lalek „Pleciuga”, w Szczecinie. Obejrzeliśmy tam spektakl pt. ”Kim jestem?” Sztuka była dla nas zagadkowa i  niezwykle interesująca. Głównym bohaterem było…Coś, które samo nie wiedziało kim jest.  Wędrując po mieszkaniu spotykało różne przedmioty np. Sztućce, Śmieci, Narzędzia.  Niestety, Coś  nigdzie nie pasowało i nie wiedziało, gdzie się podziać. Każdy z napotykanych przedmiotów widząc, że jest inne, wykluczał je ze swojej grupy. W końcu Coś trafiło do specjalnej szuflady rzeczy, które jeszcze nie wiedzą do czego służą, ale na pewno kiedyś, komuś się przydadzą. Morałem tej sztuki było dla nas to, że należy akceptować innych, bez względu na wygląd i usposobienie.

  W drodze powrotnej  odwiedziliśmy restaurację McDonald’s, jednak na co dzień pamiętamy i stosujemy zasady zdrowego odżywiania się.

  Dziękujemy naszym wychowawcom za zorganizowanie tak wspaniałego wyjazdu.

                                                                                                                        Lena Brodzińska  

  GALERIA  

 • Konkurs rodzinnego czytania

  Konkurs rodzinnego czytania

  29 października w klasie II odbył się konkurs rodzinnego czytania. Dzieci wspólnie z rodzicami zaprezentowały fragmenty swoich ulubionych książek. Było to bardzo miłe spotkanie połączone ze słodkim poczęstunkiem. Każdy duet na pamiątkę tego wydarzenia otrzymał dyplom, medal oraz słodkości. Każde dziecko mogło również wybrać sobie nagrodę książkową za wzorowe czytanie. Z inicjatywy rodziców zrodził się pomysł aby takie spotkania z książką kontynuować i w ten sposób promować czytelnictwo. W związku z tym rodzice ogłosili konkurs dla swoich pociech, tym razem plastyczny, a dotyczący następnej lektury. Dzieciom ten pomysł się bardzo spodobał i już czytają książkę, aby jak najszybciej zabrać się do wykonania pracy plastycznej. Kreatywność rodziców w klasie drugiej nie zna granic. Kto wie co się jeszcze może zdarzyć.

   Agnieszka Sołowij-Kleban wychowawca klasy II

  GALERIA

 • Pamiętamy o tych, którzy odeszli...

  Pamiętamy o tych, którzy odeszli...

  W listopadzie w sosób szczególny wspominamy tych, których nie ma już z nami. Przedstawiciele braci uczniowskiej odwiedzili cmentarz w Niechorzu i w Cerkwicy, gdzie spoczywają pracownicy i dyrektorzy naszej szkoły.

  GALERIA

 • Dzień głośnego czytania w naszej szkole

  Dzień głośnego czytania w naszej szkole

  Pasję do czytania powinniśmy zaszczepiać w dziecku od najmłodszych lat, ponieważ pełni ono w jego rozwoju niezwykle ważną rolę – rozwija wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

  29 września obchodzono Ogólnopolski Dzień  Głośnego Czytania. Z tej okazji uczniowie klas I – III przystąpili do projektu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było budowanie nawyku codziennego czytania oraz  zaproszenie najmłodszych do podróży przez  świat dziecięcej literatury.  Projekt przebiegał wieloetapowo :

  • Uczniowie otrzymali albumy, w których gromadzili naklejki. Ideą było zebranie przez dziecko 21 naklejek Słodziaków w czasie 21 dni za codzienne, głośne czytanie, potwierdzone podpisem rodzica.
  • Nauczyciele przeprowadzili w klasach zajęcia, podczas których uczniowie czytali książkę o przygodach Słodziaków oraz uzupełniali karty pracy z rebusami, plątaninkami, wykreślankami .
  • Uczniowie samodzielnie przygotowali pracę plastyczną lub literacką o dalszych przygodach gangu Słodziaków.
  • Zorganizowano  w szkole Dzień Głośnego Czytania , podczas którego duety rodzic – dziecko prezentowały fragmenty wybranych książek.  Podczas spotkania dokonano podsumowania i oceny  podjętych w projekcie działań oraz wręczono nagrody uczniom wyróżnionych prac.

  Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w codziennym, głośnym czytaniu nagrodzeni zostali słodkim upominkiem. Wyróżnić należy  dzieci, które w regulaminowym czasie zdobyły 21 naklejek:

  • Wiktoria Krawczuk, Nadia Wyszyńska i Remigiusz Wyszyński z klasy III,
  • Kacper Strzeboński z klasy II,
  • Adam Bumbul, Jakub Jakubowski, Oliwia Kochanowska, Maja Kozłowska, Malwina Krzywańska, Zofia Kuciak,  Hanna Kuzicka, Aleksandra Lewicka, Ernest Moskalonek, Jakub Polasik, Wiktoria Rosół, Julia Serbin, Dariusz Skoczeń, Patryk Ulidowski, Sara Woźniewicz z klasy I.

  Organizatorzy postanowili  nagrodzić  prace uczniów w  poszczególnych kategoriach:

  • „Dalsze Przygody Gangu Słodziaków – praca rysunkowa” wykonane przez uczniów klasy I :Ernesta Moskalonka, Pawła Ptaka, Julię Serbin, Sarę Woźniewicz, Wiktorię Rosół, Aleksandrę Lewicką, Natalię Mickiewicz, Malwinę Krzywańską, Zofię Kuciak;
  • „Dalsze Przygody Gangu Słodziaków – komiks” wykonane przez uczniów klasy II:

  Wiktora Wierzbickiego, Julię Makowską i Emilię Kosińską;

  • „Dalsze Przygody Gangu Słodziaków –  książka ” wykonane przez uczniów klasy III :Wiktorię Krawczuk, Lenę Brodzińską, Laurę Robakowską, Sylwestra Olejniczaka i Jana Wąsikowskiego.

  Wyrazy szczególnego uznania i podziękowania należą się naszym rodzinnym duetom, które pokonując tremę i stres fantastycznie zaprezentowały się we fragmentach przygotowanych książek. A byli to :

  p. Małgorzata Ciszek – Lewicka i Ola -  „Mały Książę”

  p. Karolina Krzywańska i Malwina -  „Przygody gangu Słodziaków”

  P. Anna Rychard- Kuciak i Zosia -  „Pieski Tereski”

  p. Magdalena Wiśniewska i Natalia – „Sto bajek”

  p. Joanna Strzebońska i  Kacper – „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

  p. Ewelina Łowczynowska i Lena - „Horror, czyli skąd się biorą dzieci?”

  p. Anna Michalak – Robakowska i  Laura - ”Nasza rodzina”

  p. Radosław Krawczuk i Wiktoria - „Kubuś Puchatek”

  p. Radosław Wąsikowski i Jaś -  „Lew Limpopo”

  Uroczystość bardzo podobała się wszystkim uczestnikom i dlatego organizatorzy myślą o kontynuowaniu projektu. Spotkanie zakończono poczęstunkiem przygotowanym  przez rodziców uczniów klas młodszych.

  Małgorzata Katarzyna Pawłowska

  Jolanta Domańska

  GALERIA

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  19 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W czasie uroczystości szkolny chór zaśpiewał z tej okazji piosenkę. Pani dyrektor podziękowała pracownikom i nauczycielom za ich pracę na rzecz naszej szkoły. Samorząd Uczniowski przygotował niespodziankę w postaci samodzielnie wykonanych certyfikatów. Oczywiście nie mogło zabraknąć w tym dniu naszych byłych pracowników, a także naszej byłej Pani Dyrektor Mareli Wawrzyniak. Były kwiaty i słodkości.

  GALERIA

 • Pasowanie na ucznia w szkole w Niechorzu

  Pasowanie na ucznia w szkole w Niechorzu

  Dzień 19 października  był szczególny dla  uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Leonida Teligi w Niechorzu. W obecności rodziców, zaproszonych gości i  całej społeczności szkolnej  ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Uroczystość  odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Na początku pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Poradziły sobie świetnie - śpiewając piosenki, recytując wiersze. Wykonując kolejne zadanie, które polegało na odczytaniu odpowiedzi zadanej zagadki uczniowie udowodnili, że radzą sobie z czytaniem.  Pokazali też, że nawet po zjedzeniu kawałka cytryny potrafią się do wszystkich uśmiechnąć.

   Kulminacyjnym punktem imprezy było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

   „ Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy dorosnę. Będę starać się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”

  Następnie uczniowie zostali pasowani przez panią dyrektor Ewę Łozdowską na uczniów Szkoły Podstawowej w Niechorzu przy pomocy symbolicznego ołówka. Wychowawczyni wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, pani dyrektor – legitymacje szkolne, Samorząd Uczniowski obdarował ich rożkami obfitości, a starsi koledzy i koleżanki z klasy II podarowali przydatne przybory szkolne. O uczniach klasy I pamiętała też Rada Rodziców naszej szkoły wręczając im Słowniki ortograficzne. Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia, a po nich słodki poczęstunek

  Wszystkim pierwszoklasistom życzę  sukcesów w nauce i jak najlepszych wyników na pierwszym szkolnym świadectwie. Natomiast  Rodzicom gratuluję tak wspaniałych pociech oraz dziękuję za  zaangażowanie  w przygotowanie poczęstunku.

   

                                                                                                            Wychowawca klasy I

                                                                                                            Elżbieta Jasińska

  GALERIA

 • „MORZE I JEGO TAJEMNICE" – RYBOŁÓWSTWO I AKWAKULTURA.

   „MORZE I JEGO TAJEMNICE" – RYBOŁÓWSTWO I AKWAKULTURA.

  W październiku najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykle interesujących warsztatach zorganizowanych przez właścicieli MULTIMEDIALNEGO MUZEUM NA KLIFIE „ 15 Południk” w Trzęsaczu. Dzięki nowoczesnym technologiom, prezentacjom z dźwiękiem, światłem i obrazem dzieciaki odbyły niezwykłą podróż w czasie. Poznały historię ruin kościoła, znaczenie 15 południka, na którym leży Trzęsacz oraz tajemniczą legendę o Zielenicy, córce Neptuna. Obserwowały jak na przestrzeni wieków toczyła się walka z niebezpiecznym żywiołem – morzem, które zabrało 2 km lądu, by ostatecznie doprowadzić do zniszczenia kościoła. Uczestniczyły w zajęciach, podczas których rozmawiały o trudnej i niebezpiecznej pracy rybaka, poznały znaczenie pojęć : akwakultura i ekosystem wodny. Z radością uczestniczyły w zabawie polegającej na złowieniu jak największej ilości ryb, w określonym czasie. Drużyny : Węgorzy, Dorszy, Szczupaków, Łososi, Płoci i Siei podeszły do zadania bardzo ambicjonalnie i różnice w ilości złowionych ryb były minimalne. I właśnie ta część warsztatów wzbudziła wśród uczestników najwięcej emocji. Na pamiątkę, każde dziecko otrzymało czarodziejski kamyk przynoszący szczęście tzw. ”łzy morza” oraz Europejski Certyfikat potwierdzający pobyt na 15. Południku wyznaczającym czas środkowoeuropejski. Dziękujemy raz jeszcze za wspaniałą lekcję w niesamowitym otoczeniu oraz pyszne śniadanie i obiad, które dla nas przygotowano.


  Jolanta Domańska
  Elżbieta Jasińska

  GALERIA

 • Rajd dla Niepodległej

  Rajd dla Niepodległej

  Z okazji 100-lecia niepodległości Polski, nasza szkoła wspólnie ze szkołą w Pobierowie postanowiła zorganizować Rodzinny Rajd Rowerowy ,,Dla Niepodległej". Jednocześnie o godz. 10.00 wyruszyły dwie kolumny rowerzystów, liczące ponad 100 uczestników, aby swoim przejazdem uczcić to ważne wydarzenie. Organizatorzy rajdu opracowali trasę, która zakładała przejechanie każdej miejscowości naszej małej Ojczyzny. Wspólnie spotkaliśmy się na Ośrodku Wypoczynkowym ,,Bażyna" w Pogorzelicy, gdzie świętowaliśmy zakończenie rajdu. U celu podróży rozstrzygnięty został również konkurs historyczny, a zwycięzcy otrzymali cenne nagrody w postaci liczników rowerowych. Chętni mogli uczestniczyć również w zorganizowanych grach i zabawach na świeżym powietrzu. Na spragnionych i głodnych czekały napoje, ciasta. Na ognisku można było upiec kiełbaski. Uczestnicy naszego rajdu, byli żywym dowodem na to, że patriotyzm, historia i tożsamość nie są dla nich pustymi sloganami. Rajd spotykał się z żywiołowym przyjęciem przechodniów. W niejednym oku zakręciła się łezka, wszystkim udzielił się radosny, ale i podniosły nastrój. W ten sobotni piękny dzień, byliśmy razem, połączyło nas jednak coś więcej, niż chęć beztroskiego spędzenia wolnego czasu. Połączyła nas nasza Ojczyzna. Dziękujemy naszym przyjaciołom z Pobierowa za miłe spędzony czas, słodki poczęstunek oraz naszej Radzie Rodziców za wsparcie.

  Agnieszka Sołowij-Kleban opiekun SU

  GALERIA

 • Dzień Chłopaka w klasach I-III

  Dzień Chłopaka w klasach I-III

  Dziewczęta z klas młodszych przygotowały dla swoich kolegów różne niespodzianki, a chłopcy zostali obdarowani drobnymi upominkami.

  GALERIA

 • Bieg sztafetowy "Wokół Niepodległej"

  Bieg sztafetowy "Wokół Niepodległej"

  Bieg Sztafetowy „Wokół Niepodległej” ruszył 22 września o godz. 15.00 z miejscowości Berżniki na Podlasiu. Funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej biegną wzdłuż polskiej granicy nieprzerwanie przez 18 dni, pokonując dystans ok. 3600 km. Bieg ma charakter symboliczny i odbywa się, aby upamiętnić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Biegnący w sztafecie funkcjonariusz lub pracownik Straży Granicznej niesie pałeczkę sztafetową z umieszczoną wewnątrz rotą ślubowania funkcjonariusza SG. My również uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu. Reprezentacja naszej szkoły poprowadziła funkcjonariusza przez nasze piękne Niechorze. Z klasy IV był to Wojtek Krzewicki, z klasy V biegła Oliwka Jędrzejowska, Wiktor Chojaczyk i Krystian Buława, z klasy VI biegła z uśmiechem Emilia Chojaczyk, Oliwka Domżalska, Klaudia Majkut i Adam Kopeć. Klasę VII godnie reprezentowali Szymon Kaczyński oraz Tomasz Jankowski.

  GALERIA

 • Laureaci w konkursie plastycznym ,, Mamo, tato chodź do lasu…”

  Laureaci w konkursie plastycznym ,, Mamo, tato chodź do lasu…”

  Uczniowie z klas czwartej ,piątej i szóstej naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gryficach. W ramach konkursu wpłynęło 158 prac plastycznych z 13 placówek. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie ze szkoły podstawowej w Niechorzu.

   Zdobyli oni wyróżnienie w kategorii wiekowej 10-12 lat:

  Antek Wojciechowski – Zespół Szkolno – Przedszkolny Niechorze klasa V

  Emilia Ptaszyńska – Zespół Szkolno – Przedszkolny Niechorze klasa IV

  Roch Jankowski -  Zespół Szkolno – Przedszkolny Niechorze klasa IV

  Zwycięzcom gratulujemy a wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali ocenę celującą i punkty za udział w konkursie.

                                                                                                         Tatiana Sztukin

  GALERIA

 • Pamiętamy o naszych chłopakach

  Pamiętamy o naszych chłopakach

  30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka, ale my zaczęliśmy świętowanie tego wydarzenia już w czwartek. W tym dniu odbyła się w naszej szkole dyskoteka dla uczniów klas starszych, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Były konkursy z nagrodami, dobra muzyka, nie zabrakło domowego ciasta. W czasie imprezy wybraliśmy MISTERA SZKOŁY, którym został Wiktor Chojaczyk z klasy V, ROMANTYKA SZKOŁY, którym został Filip Konieczka również z klasy V. Zorganizowaliśmy również konkurs THE VOICE OF BOYS, szukając najlepszego talentu muzycznego naszej szkoły. W tym konkursie bezkonkurencyjny okazał się KUBA ULIDOWSKI z klasy VIII. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy talentów. Na uczniów klas młodszych w piątek czekał słodki poczęstunek, przygotowany przez Samorząd oraz jak zwykle niezawodnych rodziców.

  W imieniu braci uczniowskiej dziękujemy za pomoc przy organizacji dyskoteki Pani Dyrektor oraz nauczycielom: Pani Katarzynie Chojaczyk, Pani Joannie Żoła, Pani Beacie Filipowicz i Pani Karinie Romul-Kopeć. Dziękujemy również rodzicom za pyszne domowe ciasta.

  Wszystkim chłopakom, tym dużym i małym składamy najlepsze życzenia!

   

                                                                                       Agnieszka Sołowij-Kleban

                                                                                                 Opiekun SU

  GALERIA

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niechorzu
  ul. Szczecińska 6
  72 - 350 Niechorze
 • 91 38 63 427

Galeria zdjęć