• AKCJA - EDUKACJA szkolnego klubu wolontariatu

   

  Zapraszamy do udziału w AKCJI - EDUKACJI.

  Nie jest Ci obojętny los innych ludzi? Chcesz pomóc ale nie wiesz jak włączyć się w pomoc? Chcesz być pewnym, że Twoja pomoc (np. materialna) trafia w dobre ręce? 
  Jeżeli stawiasz sobie podobne pytania to Szkolne Koło Wolontariatu przy szkole w Niechorzu uczestniczy w działaniach w które Ty też możesz się włączyć. Tym razem jest to AKCJA - EDUKACJA podczas której to akcji zbieramy pieniądze na darmowy transport dzieci do szkół syryjskich. 
  Włącz się do naszej akcji, swój wkład możesz zostawić w puszce wystawionej w szkole obok plakatu informującego o akcji na głównym korytarzu. Szczegółowe informacje znajdziecie na 
  https://www.pah.org.pl/zaangazuj-sie/dla-szkol/akcja-edukacja/
  Dlaczego nasze działania są ważne? Wiedza i zdobywanie nowych umiejętności to ogromna szansa na rozwój i poprawienie warunków życia. Szacuje się, że 57 milionów dzieci na całym świecie nie ma dostępu do edukacji nawet na poziomie podstawowym. Jedną z przyczyn jest niebezpieczna lub zbyt długa droga do szkoły. Wspólnie możemy temu zaradzić! Brak możliwości chodzenia do szkoły negatywnie wpływa na szanse życiowe dzieci i zwiększa zjawisko pracy nieletnich. W szczególnie trudnej sytuacji są dzieci, które musiały opuścić swoje domy w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Matki młodszych dzieci wymagających stałej opieki nie mogą podjąć pracy lub rozpocząć kursu zawodowego.

 • Wyniki ogólnopolskiego konkursu "Stypendiada wczesnoszkolna"

  W dniach: 27 listopada - 7 grudnia 2017r., w Szkole Podstawowej w Niechorzu odbył się ogólnopolski konkurs "Stypendiada Wczesnoszkolna". Uczniowie z klasy II i III brali udział w trzech kategoriach:

  - konkursie czytelniczym "Abecadło", konkursie orotgraficznym "Ortografek" oraz konkursie plastycznym "Plastuś"

  W konkursie czytelniczym wyróżnione zostały:

  Lena Brodzińska z klasy II, która zajęła V miejsce w kraju i otrzymała tytuł FINALISTY oraz "Orła czytelniczego";

  Aleksandra Pawlik z klasy II, która również zajęła V miejsce w kraju i otrzymała tytuł FINALISTY oraz "Orła czytelniczego".

   

  W konkursie ortograficznym wyróżniono:

  Małgorzatę Hawryluk z klasy III, która zajęła VIII miejsce w kraju i otrzymała tytuł FINALISTY oraz "Orła ortograficznego";

  Maję Marcinkowską z klasy IV, która również zajęła VIII miejsce w kraju i otrzymała tytuł FINALISTY oraz "Orła ortograficznego".

   

  W konkursie plastycznym nagrodzono pracę Leny Orzechowskiej z kl II, która otrzymała tytuł FINALISTY oraz "Orła plastycznego".

  Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a FINALIŚCI dodatkowo piękne medale. Szkolnymi koordynatorami konkursu były panie: Elżbieta Jasińska i Jolanta Domańska.

  Uczestnikom i ich nauczycielom gratulujemy sukcesów.

   

  GALERIA

 • Dzień Wiosny

  Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. W tym roku szkolnym 2018, pierwszy dzień wiosny w naszej szkole obchodziliśmy 20 marca. Bawiliśmy się integrując w klasach i w całej społeczności uczniowskiej przez ścisłą współpracę w zespołach razem z wychowawcami. Na początku klasa I zaprezentowała Marzannę, którą przygotowała wraz z wychowawcą , a  klasy od II do VII przedstawiły swoje hasła dotyczące wiosny również przygotowane wspólnie z wychowawcami. Kolejnym etapem było wspólne wyjście z kolorowym orszakiem na plażę w celu spalenia Marzanny.

  GALERIA

 • Pchli targ

  Już po raz drugi spotkaliśmy się w naszej szkole w targowej atmosferze. 17.marca do szkoły przybyli młodsi i starsi, chcąc sprzedać własnoręcznie wykonane ozdoby (palmy, pisanki, stroiki), przetwory, gry i zabawki, z których już wyrośli, przeczytane książki – różności. Największym powodzeniem cieszyły się domowe ciasta, za jedyne 2 zł/porcja. No właśnie! Pchli Targ to wspaniała okazja, żeby za niewielką kwotę "pozbyć się" rzeczy, które nadal mogą kogoś innego cieszyć. To także świetny pretekst to spotkań, rozmów, spędzenia wspólnie czasu. Trochę nam jeszcze brakowało tłumu, gwaru, ruchliwości, od których tego rodzaju bazary wzięły swoją nazwę. Mimo to,  sobotnie wydarzenie uważam za udane i myślę, że na stałe zagości w kalendarzu szkolnych wydarzeń. Już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia. Liczymy na coraz większe zainteresowanie mieszkańców Niechorza i okolic.

  PS. Obserwując zdolności do prowadzenia interesów, niektórym z naszych uczniów wróżę wielką karierę w handlu! ;)

  Jacek Kabala

  GALERIA

 • Mamy talenty!

  10 marca 2018r. uczennica naszej szkoły Amelia Lipiecka z klasy III brała udział w IX edycji Gminnego Konkursu „Mamy  Talenty”.  Swoje uzdolnienia pokazała w nowoczesnym tańcu hip – hipowym.  Jesteśmy pod wrażeniem jej energicznego, pełnego dynamizmu występu.

  Amelko! Gratulujemy Ci i życzymy wielu sukcesów.

  GALERIA

 • Projekt edukacyjny "Szkoła młodych patriotów". 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

   

   

   

   

  W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, MEN ogłosiło, że obecny rok szkolny 2017/2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej”. Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu„Szkoła młodych patriotów” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.  Celem konkursu jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii prawa i narodu polskiego.  Koordynatorami działań szkolnych  są p. Edyta Skraburska i p. Damian Zieliński.

  Zadania konkursu „Szkoła młodych patriotów”:

  1. Przeprowadzenie konwersatoriów pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”. Ocena na podstawie sprawozdania, zdjęć, prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  2. Przygotowanie plakatu „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  3. Przeprowadzenie sondażu wśród uczniów, nauczycieli, mieszkańców miejscowości nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego. Ocena na podstawie sprawozdania, nagrania, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  4. Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt. „Historia Polski a patriotyzm”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz wyników przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  5. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej. Ocena na podstawie sprawozdania, wyników głosowania uczniów, zdjęć, nagrań przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  6. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu pieśni patriotycznych. Ocenia na podstawie sprawozdania, wyników głosowania uczniów, zdjęć, nagrań przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  7. Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych. Ocena na podstawie sprawozdania, treści kodeksu przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  8. Motyw „małe ojczyzny w literaturze” – przygotowanie prac pisemnych. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  9. Zgłoszenie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Szkoła młodych patriotów”, który w okresie od 15.03.2018 r. do 15.06.2018 r., przeprowadzi w formule e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe).

   

 • List Ministra Edukacji Narodowej

  List Ministra Edukacji Narodowej - Obrazek 1

  MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

  ANNA ZALEWSKA

                  

                                                                                                                                               

                                                                                                    Warszawa, 9 marca 2018 r.

   

   

  Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Przedszkoli i Placówek Oświatowych, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie,

   

              stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica, a jednocześnie niepowtarzalna okazja, by podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.

   

  Chcąc włączyć uczniów we wspólne świętowanie 100-lecia polskiej niepodległości, ogłosiłam rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.
  Ufam, że hasło to stanie się impulsem do podejmowania działań edukacyjnych, kulturalnych i wychowawczych. Chciałabym, aby pogłębiły one wiedzę o naszych dziejach i wzmocniły kształtowanie postaw patriotycznych.

   

  Szkoła i przedszkole odgrywają istotną rolę w wychowaniu młodego człowieka. Nauczyciele, wprowadzając ucznia w świat wartości, uczą jednocześnie szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego. Kształtują oni również przywiązanie do symboli narodowych, naszej tradycji, a także dziedzictwa poprzednich pokoleń. Treści z zakresu wychowania patriotycznego są ważną częścią nowej podstawy programowej i mogą być realizowane w ramach różnych zajęć lekcyjnych, przy wykorzystaniu urozmaiconych metod dydaktycznych. Zachęcam Państwa do podejmowania takich działań.

   

  Podkreślając fakt, że zadaniem szkoły jest wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, przywiązania do historii i tradycji narodowych, zwracam się z gorącą prośbą o włączanie się w obchody 100-lecia niepodległości Polski. Zachęcam szkoły do inicjowania działań nakierowanych na patriotyczne wychowanie młodego pokolenia. Swoją prośbę adresuję również do nauczycieli szkół, przedszkoli
  i placówek polonijnych na całym świecie. To od Państwa w dużym stopniu zależy podtrzymywanie tożsamości narodowej młodych Polaków dorastających na obczyźnie.

   

              Pragnę zapewnić, że idea uczczenia 100-lecia niepodległości Polski
  jest mi szczególnie bliska. Ministerstwo Edukacji Narodowej realizuje szereg działań edukacyjnych nawiązujących do tegorocznych obchodów rocznicowych. W ramach wieloletniego programu rządowego „Niepodległa” opracowaliśmy projekt „Godność. Wolność. Niepodległość”. Jego celem jest wspieranie szkół i placówek oświatowych w kształtowaniu postaw opartych na wspólnych dla Polaków wartościach, takich jak: wolność, godność, solidarność, prawa człowieka.

   

              Wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej, działającą przy Ministrze Edukacji Narodowej, pragniemy zaproponować ogólnonarodową formę uczczenia 100-lecia niepodległości pn. „Rekord dla Niepodległej”. Chcielibyśmy, aby w piątek, 9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 we wszystkich szkołach w Polsce i poza jej granicami w uroczysty sposób wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Proponujemy, aby był to dzień w całości poświęcony obchodom rocznicowym. Piątek, 9 listopada 2018 r. jako „Dzień dla Niepodległej” będzie stanowił zwieńczenie inicjatyw i działań, które młodzi ludzie realizowali przez cały rok szkolny.

   

  Dodatkowo wspólnie ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej realizujemy Program Niepodległa 1918-2018, w ramach którego będziemy przyznawać tytuł „Szkoła Niepodległej”. Już dziś zachęcam Państwa do podejmowania działań
  w ramach tego projektu. Szczegóły dotyczące programu można znaleźć na stronie internetowej
  www.szkolaniepodleglej.zhr.pl.

   

  Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej www.men.gov.pl przygotowaliśmy specjalną zakładkę poświęconą inicjatywom rocznicowym. Będziemy na niej udostępniać i na bieżąco aktualizować działania ministerstwa oraz jednostek podległych, w tym również kuratoriów oświaty. Wszystkie informacje dotyczące przedsięwzięć resortu znajdą się również na profilach w mediach społecznościowych. Zachęcam do obserwowania naszych działań. 

   

  Jestem przekonana, że uroczyste obchody Święta Niepodległości na długo zapiszą się w pamięci młodego pokolenia i staną się ważnym elementem budowania tożsamości narodowej.

   

  Świętujmy razem 100-lecie niepodległości Polski!

   

  Z wyrazami szacunku 

 • Konkurs na Logo Szkolnego Koła Wolontariatu

  Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Szkolnego Koła Wolontariatu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niechorzu. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Projekty konkursowe mogą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu indywidualnie lub zespołowo (max. 3 osoby). Konkurs trwa od 12.03.2018 r. do 6.04.2018 r. Prace można wykonać ręcznie (dowolna techniką) lub korzystając z technik komputerowych. Prace należy składać do dnia 6.04.2018r. do p. Marty Lenkiewicz. Szczegółowy regulamin jest  TUTAJ.

  Zapraszamy do udziału.

 • Powiatowe eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego

  3 marca, w Domu Kultury w Gryficach odbyły się powiatowe eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego. Uczestnicy rywalizowali w następujących kategoriach:

  • Klasy I –III
  • Klasy IV – VI
  • Młodzież gimnazjalna

  Najmłodsi recytowali dwa dowolnie wybrane utwory poetyckie. Uczniowie klas starszych i gimnazjaliści – wiersz i fragment prozy.

  Naszą szkołę reprezentowały zwyciężczynie eliminacji gminnych:  Lena Brodzińska, Alicja Maślona, Hanna Stobiecka, Julia Michowska i Zofia Zelwak przygotowane przez panie: Edytę Skraburską i Jolantę Domańską. Komisja oceniając  prezentacje konkursowe kierowała się doborem repertuaru do możliwości i wieku uczestnika, interpretacją utworów, dykcją i wyrazistością oraz ogólnym wyrazem artystycznym. Wszystkie nasze dziewczęta zaprezentowały się fantastycznie. Wyróżnienie miejscowe otrzymały Lena Brodzińska i Zofia Zelwak.

  Gratulujemy serdecznie.

  GALERIA

 • Pchli targ - 17.03. 2018 r.

  17.03.2018r. zorganizowany zostanie w naszej szkole, podobnie jak w roku ubiegłym, Pchli Targ. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wystawieniem swoich towarów o zgłaszanie się do p. Agnieszki Sołowij-Kleban w celu rezerwacji stoiska.
  Przypominamy, że sprzedawać można wszystko, również ozdoby świąteczne oraz artykuły spożywcze własnej produkcji.
  Proszę przekazać tę wiadomość swoim znajomym, przyjaciołom i rodzinie.
  Podczas "Pchlego Targu", zostanie uruchomiona szkolna kawiarenka, w której będzie można miło spędzić czas przy filiżance kawy i kawałku pysznego ciasta.
   

 • Nasiona dla Afryki

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie 
  Rok temu wspólnymi siłami niechorskiej Parafii oraz Szkoły uzbieraliśmy 1840zł,co pozwoliło misjonarkom w Afryce na zakup 40 kur, do przyszpitalnej fermy. Tym razem zwracam się z prośbą o ofiarowanie nasion, które w Zambii są bardzo drogie, a dla nas cena jednego opakowania nieodczuwalna podczas codziennych zakupów. Projekt "Nasiona dla Afryki" to pomysł stworzenia przedszkolnego ogródka.Siostry Boromeuszki Mikołowskie prowadzą swoją misję w Mpanshyi, w której oprócz szpitala i hospicjum działa także przedszkole. Siostry robią wszystko aby usamodzielnić swoich małych podopiecznych (a przez nich także ich rodziców), dlatego założyły ogródek przedszkolny, w którym uczą dzieci siać i opiekować się roślinami. 


  Preferowane są nasiona:
  marchwi, cebuli, pomidora, słonecznika (duże ziarna), kapusty, kalarepy, ogórków, papryki, fasoli, buraków i kalafiora. Nasiona można ofiarować do 28. marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niechorzu (w holu szkoły) oraz w kościołach: w Niechorzu, Lędzinie, Pogorzelicy. 


  Pamiętajmy, że naszym wielkim darem jest możliwość obdarowania drugiego człowieka.

  Serdeczne "Zikomo"!
           (Dziękuję, Jacek Kabala)
   

 • Dzień gier i zabaw w ZSP w Niechorzu

  Czy dzień wolny od zajęć lekcyjnych można spędzić w atrakcyjny, ciekawy a zarazem aktywny sposób? Okazuje się ,że tak!!!
      W sobotę 03.03.2018, już po raz trzeci  Rada Sołecka Niechorza przygotowała dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ciekawe zajęcia pozalekcyjne. Uczniowie stanęli na wysokości zadania, bowiem do udziału w zawodach w sobotni poranek zgłosiło się aż 50 uczestników. Wysoka frekwencja pozytywnie zaskoczyła organizatorów, którzy, aby umożliwić wszystkim chętnym wzięcie udziału w zawodach, postanowili rozszerzyć ilość konkurencji. 
  Zawody rozpoczęły się ok. godz. 9:30. Uczniowie rywalizowali w 4 konkurencjach: w tenisie stołowym, szachach, grze na konsoli oraz wieloboju sprawnościowym. Dzięki sprawnej organizacji poszczególni uczestnicy mogli wziąć udział nie tylko w jednaj, ale nawet kilku różnych konkurencjach. Nad przebiegiem rywalizacji czuwali członkowie Rady Sołeckiej: Sebastian Kuzicki, Piotr Stefanowicz i Piotr Kinka. 
  Najpopularniejszą konkurencją, która zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży i gromadzi najwięcej chętnych była gra na konsoli. Uczniowie grali jednocześnie na 2 konsolach w grę Pro Evolution Soccer 2017. Ciekawe jednak, że w dobie zaawansowanych technologii multimedialnych nie mniejszą popularnością dalej cieszą się … szachy. Do udziału w turnieju królewskiej gry zgłosiło się aż 12 uczestników, którzy rozgrywali zawody na 4 szachownicach jednocześnie. W sobotnich zawodach nie mogło zabraknąć konkurencji typowo sprawnościowych. W tenisie stołowym, w rozgrywkach na 2 stołach uczestniczyło aż 22 zawodników. W wieloboju sprawnościowym 16 uczestników zmagało się w czterech konkurencjach: rzucie woreczkiem do celu, rzucie do kosza , na torze przeszkód oraz w kręglach (piłką lekarską 1kg do pachołków). Nikt się nie spodziewał, że w tej dyscyplinie będzie tyle zaciętej rywalizacji i emocji.    
      Sobotnie zawody przebiegały pod znakiem znakomitej organizacji, w miłej sportowej atmosferze fair play. Sołtys Niechorza p. Wojciech Pawluk zadbał o każdy szczegół: zorganizował słodki poczęstunek, napoje oraz  dyplomy i nagrody, które dodatkowo motywowały uczniów do rywalizacji. Miłym akcentem, kończącym zawody, było ognisko, podczas którego, oprócz wspólnego pieczenia kiełbasek odbyła się dekoracja zwycięzców.
  Organizatorzy: Sołtys i Rada Sołecka Niechorza  serdecznie dziękują za wsparcie inicjatywy Pani Dyrektor Ewie Łozdowskiej, która przez cały czas żarliwie kibicowała swoim wychowankom, Państwu Stefanowicz, za pomoc i osobiste zaangażowanie w organizację imprezy oraz wszystkim uczestnikom za tak liczny i aktywny udział w zawodach.

  Poniżej zwycięzcy poszczególnych konkurencji oraz fotorelacja:

  Gra na konsoli 
  1. Jankowski Tomasz
  2.Wiśniewski Paweł
  3.Kosiński Bolesław


  Szachy    
  1.Bumbul Filip
  2.Kaliński Sebastian
  3.Jankowski Tomasz
  4.Chojaczyk Wiktor
  Tenis stołowy
  1.Jankowski Tomasz
  2.Wąsikowski Dominik
  3.Kaliński Szymon
  wyróżnieni: Hawryluk Małgorzata, Kosińska Emilia.


  Wielobój sprawnościowy
  1.Ptaszyńki Przemysław
  2.Konieczka Filip
  3. Dziuba Dominika
  4.Jędrzejowska Oliwia
  5.Skąpska Emilia 
  6. Słota Marcelina

  GALERIA
   

 • Uczta bogów

  Piątoklasiści pod okiem p. Edyty Skraburskiej w przyjemny sposób podsumowali wiedzę mitologiczną organizując Ucztę bogów na Olimpie.  Uczniowie przygotowali stroje oraz  atrybuty bogiń,  bogów i  herosów, a stole znalazły się dające nieśmiertelność nektar i ambrozja. Pod przewodnictwem gromowładnego Zeusa każdy opowiedział o swojej postaci, zaprezentował strój i symbole. 
  Ten dzień z pewnością należał do udanych, oby wiedza o starożytnych wierzeniach Greków na długo zagościła w pamięci uczniów
   

   

   

  GALERIA

 • Gminny konkurs recytatorski - eliminacje

  24 lutego 2018 roku odbyły się eliminacje gminnego konkursu recytatorskiego. Miło nam jest poinformować, że w kategorii klas I-III Lena Brodzińska zajęła I miejsce, Alicja Maślona zajęła III miejsce i będą reprezentować naszą gminę podczas eliminacji powiatowych. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymłała również Laura Robakowska. W kategorii klas IV-VI również mamy laureatòw. Zosia Zelwak zajęła I miejsce, Julia Michowska II miejsce, a Hanna Stobiecka III miejsce. Wszystkim laureatkom gratulujemy i trzymamy kciuki. Dziękujemy nauczycielom przygotowującym nasze pociechy pani Jolancie Domańskiej, Elżbiecie Jasińskiej, Edycie Skraburskiej oraz pani Agnieszce Sołowij - Kleban za przygotowanie konkursu recytatorskiego.

  GALERIA

 • Nagroda w konkursie projektu „Tradycyjny Sad”

  Jak zapewne wszystkim wiadomo jesienią 2017 roku włączyliśmy się do projektu Fundacji BOŚ „Tradycyjny Sad”. Jesteśmy po pierwszym etapie Konkursu. Musieliśmy wykonać pewne zadania, między innymi: przeprowadzić apel dotyczący projektu, założyć Księgę Sadu, stworzyć plakat informujący o roli zakładania sadów, wykonać projekt sadu, który będziemy zakładać przy szkole, i przede wszystkim złożyć raport z pierwszego etapu działań.
  Nasza praca, podobnie jak i prace ponad setki zespołów z całej Polski zostały ocenione. Nagrodą za ten etap są granty w wysokości 200 złotych i my ją otrzymaliśmy. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. O kolejnych działaniach będziemy Was informować.


  Nadmorskie mirabelki
  uczniowie klasy VI

   

 • Ogólnopolski konkurs ortograficzny - wyniki

  Sukces naszych uczniów w ogólnopolskim teście ortograficznym.


  1 miejsce – Karol Kleban kl V – grawerowany dyplom, nagroda ksiażkowa

  Dyplom laureata – Antoni Garwoliński kl VI
                                  Zofia Zelwak kl V


  Dyplom wyróżnienia – Tomasz Jankowski kl VI
                                          Kacper Majkut kl V

  GALERIA

 • Bal karnawałowy

       Karnawał to sympatyczny, zimowy okres wypełniony muzyką i zabawą. Jego ważnym elementem są bale, maskarady i pochody przebierańców.
       8 lutego, w naszej szkole, odbył się bal karnawałowy. Po południu, na szkolnym korytarzu zaczęły pojawiać się pierwsze kolorowe postacie w przepięknych i pomysłowych kostiumach. Uczniowie przebrani byli za bohaterów znanych bajek i filmów, spotkać więc można było : wróżki, królewny, czarownice, rycerzy, piratów, żołnierzy, Spider – Mana, Batmana, duszka, wojownika ninja, Japonkę, biedronkę, zajączka i inne wesołe zwierzęta …..Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Nagrodą dla każdego dziecka za fantastyczne przebranie była słodka niespodzianka.
       Uczestnicy balu, tego popołudnia, zabrali ze sobą do szkoły świetne humory i wspaniale bawili się przy gorących rytmach i największych przebojach. Chętnie uczestniczyli w różnorodnych konkursach, a najwięcej zabawy i śmiechu towarzyszyło tańcowi wokół krzesełek.
      W trakcie zabawy uczniowie mieli możliwość skosztowania smakowitych przekąsek i słodkości przygotowanych przez Radę Rodziców. Były to: ciasta i ciasteczka, owocowe sałatki, desery z galaretki i bitej śmietany, sałatki warzywne, frytki, hot – dogi oraz napoje.
     Jedną z najbardziej oczekiwanych atrakcji było losowanie „Szczęśliwego numerka‘’. W związku z ogromnym zainteresowaniem Samorząd Uczniowski przygotował tym razem, aż 25 paczek ze słodyczami.  Emocji, w trakcie losowania nie brakowało.  Słychać było okrzyki radości, ale na wielu twarzach zagościł smutek, a nawet pojawiły się łzy. Goryczy porażki nie osłodził nawet lizak dołączany do każdego kupionego biletu. Cóż, pozostało mieć nadzieję, że los następnym razem uśmiechnie się do wszystkich zawiedzionych i rozczarowanych.
     Każda, nawet najlepsza zabawa musiała się kiedyś skończyć. Mamy nadzieję, że wszyscy jej uczestnicy wrócili do domu zadowoleni  i pełni wrażeń. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok, ale już dziś serdecznie na nie zapraszamy.  

                                                                                                                                    Katarzyna Pawłowska 
                                                                                                                                    Jolanta Domańska
                                                                                                                                      Opiekunowie SU

   

  GALERIA

 • Witamy nowych czytelników. Pasowanie na czytelnika

  10 stycznia 2018 roku uczniowie klasy pierwszej zostali włączeni do grona czytelników naszej biblioteki. Gościem na uroczystości pasowania była p. Dyrektor Ewa Łozdowska. 
   Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki i czytelni. Poznali zasady wypożyczania książek i zachowania się w bibliotece. Pięknie wypowiadali się na temat roli książki w życiu człowieka. Rozwiązywali zagadki związane z bohaterami znanych baśni i bajek. Dowiedzieli się, jak postępować z wypożyczonymi książkami i jak o nie dbać, a także co to jest karta książki i karta czytelnika.
  Bardzo przejęci pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki. Następnie pani dyrektor pasowała każdego ucznia na czytelnika szkolnej biblioteki. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i wypożyczyli, już samodzielnie wybrane przez siebie książki.

  Katarzyna Pawłowska


  GALERIA

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Wyniki konkursu Biblia i Przypowieści Biblijne

  Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Małgorzata Hawryluk, z klasy 3, zajęła 9 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym EDI Biblia i Przypowieści Biblijne.
  Konkurs został przeprowadzony 30 listopada 2017 roku. Przystapiło do niego 6 uczniów. Celem było pogłębienie wiedzy biblijnej i znajomości Pisma Świętego wśród młodzieży szkolnej.
  Maksymalna liczba punktów wynosiła 240. Małgosia Hawryluk zdobyła 211 punktów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy osiągnięć.

   

  Damian Zieliński

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niechorzu
  ul. Szczecińska 6
  72 - 350 Niechorze
 • 91 38 63 427

Galeria zdjęć